Líbí se vám tento koberec do dětského pokoje?

teerka
11. únor 2017

Moc se mi líbí tento koberec, měl by být do pokojíčku pro 2 děti kluka i holku. (7 a 5 let). Pokojíček je velký 5x4 metry a má dvě okna na JV a Z, takže světlo docela OK. Kočičky máme, ty stejné, co jsou na koberci a děti je milují, tak by to bylo i trefný. Ale nevím, jestli trošku nevypadá, jak do světnice pro babičku, co plete ponožky. Nábytek máme vybraný zelený a fialový. Přivítám i jakýkoliv nápad. Nábytek už máme, teď k tomu koberec. Děkuji za názory 😘

achjonetusim
11. únor 2017

Když už dáš na názor ostatních, proč se nezeptáš a nedáš na výběr dětem?

teerka
autor
11. únor 2017

@achjonetusim Myslím, že dětem se líbit bude, ale oni moc nezohlední, jak je tmavý a jestli se barevně hodí k nábytku. Kdyby byl na světlejším podkladu, tak asi neváhám. A dcera chce koberec s Elzou a Annou. Ona chce všechno Frozen, tam je názor zbytečný

monaluza
11. únor 2017

Mne se tmavy nezda, spis mam obavy, co na nej rekne kluk (predpokladam, ze on je starsi) za dva tri ctyri roky...

teerka
autor
11. únor 2017

@monaluza To je pravda, safra. Tý jo, až mu bude třeba 12.

summer2012
12. únor 2017

@teerka Já bych asi radši vybrala nějaký neutrální, ideálně jednobarevný...ozvláštnit ho můžete nějakým kusovým, třeba obrázkovým (klidně si může každý vybrat nějaký menší sám) který pak snadno vyměníš. ...pokojíček pak bude takový nadčasový, nábytek určitě nadýl vydrží 😉

nellilie
12. únor 2017

:DJá jsem na kočky:D mně se líbí moc, jako dítě bych ho ocenila a hledala cestičky po smyčkách:D:D:D Záleží na vašich dětech🙂 Někdo na kočky, někdo na auta.... 🙂

netopejr
12. únor 2017

Pokud máte rádi kočky, tak by mi nevadil, zelený nábytek je k tomu ok, ale ta fialová mi k tomu nejde. V mém zrakovém vjemu jsou obě ty barvy spíš tmavší a ponurejší, a hlavně se mi děsně tlučou. Zvolila bych třeba oranžovou. Nešlo by to třeba vyměnit?

Hodně udělají taky závěsy. Já třeba nemám ráda okna bez závěsů, i když máme žaluzie, protože mi to přijde prázdný a neutúlný. Výšku závěs máma nad topení. To, jakou mají barevnost, velmi ovlivňuje pocitové klima v místnosti, takže větší barevnost by šla doladit tím.
Plus samozřejmě velmi záleží, jakou barvu má zeď. Pokud studeně bílou je to něco jiného než banánově teplou. Pokud je třeba jedna stěna barevná, záleží, jaká barva to je.
Pokud se třeba malovat teprve bude, trochu tepla bych zařídila taky tady.

Jinak: je to DĚTSKEJ pokojíček, tzn. že by se měl líbit hlavně jim, jim by tam mělo být dobře, není to obývací hala s vitrínama pro kochání návštěv ani výstavka památečnách předmětů z vašich cest. Na jak dlouho tam asi bude tenhle koberec a tenhle nábytek? Pak třeba dáte něco jinýho.

astyna
12. únor 2017

ne...

medved09
12. únor 2017

zeptala bych se dětí - ale ja už tu psal někdo výše - až bude synovi 12, 13, nevím, zda mu kočky nebudou vadit. Na druhou stranu, koberec se dá vyměnit a při dnešní kvalitě asi stejně vydrží pěkný tak 6 let max... Frozen bych nedala rozhodně, to by byl chudák kluk ☹