• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Lze ovlivnit počet ovulovaných vajíček? Chceme dvojčata

4. ledna 2010 
Milé snažilky, mám poněkud zvláštní dotaz ,ale čistě ze zajímavosti- Lze ovlivnit počet ovulovaných vajíček jinak než jen spoléhat na náhodu? Doma máme už jedno mimi a toužíme po velké rodině,takže kdyby teď přišly dvočátka,bylo by to ideální. Lze zakoupit nějaký preparát v lékarně na podporu ovulace bez lékařského předpisu?
4. led 2010 ve 12:52  • Odpověz  • To se mi líbí
slyšela jsem, že to občas způsobují vitamínky centrum, ale spíš je to asi náhoda, nám nejde mimi normálně natož dvojčátka, tak moc radit nemohu :frowning2:
4. led 2010 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Naštěstí ne.
A ono ani ty léky od doktora (které pevně doufám žádné zdravé a normálně ovulující ženské nepředepíšou) zvyšují šanci jen lehce, dejme tomu 20 % na to, že ženská vůbec otěhotní, a 4 % že budou dvojčata.
Dokonce i při IVF, kdy se rovnou zavedou dvě embrya, je šance 40 % na jednočetné těhotenství, 10 % na dvojčetné a celých 50 % (a více!), že k otěhotnění vůbec nedojde.
Můžeš zkusit nějaké byliny, ale tělu je přirozené, že v jednom cyklu dozrají 1-2 vajíčka a ženské tělo je stavěné na jedno dítě, dvě jsou vždy brána jako komplikace.
4. led 2010 ve 12:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Lori, já vím, že je pěkná představa mít dvojčátka, ale radši to nech na přírodě...s těma dvojčatama je tolik komplikací (myslím v těhu), že si to ani neumíš představit...ale možná to víš a já to píšu zbytečně - zdaleka nejde jen o to, že hrozí riziko předčasného porodu.
4. led 2010 ve 13:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Já bych to asi netlačila na pilu.
Nechala bych to na přírodě, ona většinou ví, co je dobré a co už ne. :wink:
4. led 2010 ve 13:06  • Odpověz  • To se mi líbí
LORI: tak moje rada je, že ani nevím, jak k tomu došlo. Prostě čekáme dvě.... manža má teda "teorii" .... nechal si pár dní před početím vytrhnout stoličku, měl pod ní zánět.... a tak se všude chlubí, že kdo chce dvojčata, musí si nechat vytrhnout zub. (doufám, že to bereš s rezervou... to je jen vtípek). Zkus bylinkové čajíky na podporu ovulace, třeba to zabere. :wink:
Přeju úspěšné snažení :slight_smile:
4. led 2010 ve 13:07  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
No já jsem nemyslela hormony nebo tak,jen mě zajímaly nějaké bylinky nebo vitamíny.Holky ale bylo to spíš ze zvědavosti. Vím že si s tím příroda poradí sama a nechám to na ní. :slight_smile:
4. led 2010 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Lori: jinak jsem ještě někde slyšela, že větší šance na dvojčata je hned první měsíc po vysazení HA, tělo někdy zareaguje bouřlivě... :wink:
4. led 2010 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
zuzka.o : Tak to zkusím doma navrhnou manželovi :grinning: A když jsme u toho před půl rokem byl v nemocnici trhat zub moudrosti pod celkovou narkozou,to kdybys mi napsala dřív tak to by bylo tak na trojčata (ps: Ber to taky s rezervou-ftípek) :wink:
4. led 2010 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Ono kdyby byly ty bylinky tak zázračné, tak se na agresivní hormony každý vykašle :wink: Takže jo, zkusit můžeš ledasco, možná pár promile šance navíc přidáš, ale popravdě, ač se sama léčím s neplodností x let, kdybych si mohla vybrat, radši bych děti odrodila postupně :confounded:
4. led 2010 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Kamarádka má totiž dvočata a je ráda že to má "jedním šmahem". tak mě to jen tak napadlo.Syn má dva roky a manžel moc touží po druhém akorát já pořád váhám tak mě jen hlavou bleskly slova kámošky "jedním šmahem".
Ale ne,určitě nebudem nic hrotit,ještě počkáme a na jaro možná zkusíme
4. led 2010 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Nojo, jenomže ne každej má tak pohodový těhotenství, aby to vzal jedním šmahem... Jak píše Fialinka, není to jen o předčasných porodech, ale bohužel taky o dost pozdních potratech, možných vadách, to riziko je tam výrazně vyšší než při jednočetném. Takže asi takhle - pokud už se dvojčátka podaří, tak třikrát hurá a pak se snažit to zvládnout. Ale záměrně o ně usilovat... Takhle - při prvním IVF mi zaváděli dvě embrya a když se pak na utz ukázalo jednočetné těhotenství, mně i doktorce spadnul kámen ze srdce.
4. led 2010 ve 13:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek