Má lekár právo mi bez slova zhodiť plomby?

cta
2. čer 2014

Ahojte dievčence potrebujem sa len spýtať. Mala som problemy zo zubom s ktorým som skončila na jendej nemenovanej klinike kde ma ošetril mladý doktor. Bol naozaj skúsený a veľmi mi pomohol. Ešte jedna vec... nebol to môj zubár pretože zákrok ktorý mi urobil môj zubár nemohol lebo na to nemal vybavenie. Ani nie o mesiac ma začal boleť iný zub. Keď som zašla za mojim zubárom mal volno takže po dobrej skúsenosti na klinike ktorú mal nejaký ARAB som sa rozhodla tam znova zájsť. Kedže som tam bola ako bolestivý prípad a robila tam aj moja spolužiačka z vysokej zobral ma majitel (teda ten arab) ako bolestivý. Kedže nevedel zistiť ktorý zub presne ma boli nariadil mi rontgen a keď som sa vrátila späť do kresla chvílu si pozeral snímku, následne zahlásil, že mi musí vytrhať 4 zdravé zuby. Nebyť toho maldého doktora ktorý ma tam ošetroval minule a jeho namietkam, že mi predsa nemôže trhať naraz 4 zuby od toho upustil a rozhodol sa ,,akože" venovať bolavému zubu. Chvílu mi tam pobehoval s nejakým nástrojom po zuboch (ja som bola v domienke, že je to potrebne) dal mi vyplň do zubu zinkasoval ma a poslal domov. Az keď som vyšla s kliniky presla som si po zuboch po ktorých mi prešiel s tím prístrojom a zistila som na môj šok že mi na 4 zuboch chýbaju blomby a mam tam len deravé krátery. UPOZORNUJEM, že mi nič nepovedal ani ma neupozornil, že mi ide dať dole blomby. Dokonca ani spolužiačka ktorá mu asistovala mi nič nepovedala. Myslela som, že mi bude hovoriť čo ide robiť ako to robil ten mladý doktor ktorý vždy ked išiel zobrať nejaký nástroj mi dopredu povedal čo ide robiť. Som totálne z toho v šoku. Má vôbec na to právo mi bez slova zhodiť blomby? Veď za každu blombu musím teraz zaplatiť 20€ aby som tam nemala diery!!! Čo mam robiť????

missymici
2. čer 2014

To si necitila,že ti vrtá ?To nejak nechapu,proc to udelal,..nebyl na mol?Vzdyt alepson ti mel dat vložku do zubu a pak za par dni blomba,alespon takhle to chodilo u me.Take nechapu,žes to necítila,..to nemel vrtačku,s cim to delal,že blomby odstarnil,tak ze sis toho nevšimla?!
V každem pripade by te podle me,mel upozornit co ma planu delat,a ty maš pravo souhlasit nebo nesouhlasit i když maš bolesti.A když te pošle pryč nevedomky,s prazdnyma zubama,v kterych předtim byla blomba,mi hlava nebere...Ale s tím asi nic už neudelaš,kdyby si se vratila hned spatky,..tak ano...ale mozna by to šlo,bylas u nej a zavolala bych si tam,co ti v zaznamu napsali,co ti delali...podle toho bych se zachovala.Buh vi ,co tam mas napsane,jestli ti neudelal uplne neco jineho.

jamia
3. čer 2014

Nezlob se, ale tenhle případ nezní zrovna důvěryhodně. V prvé řadě nechápu, proč opakovaně zdůrazňuješ, že doktor byl Arab - z arabských zemí k nám míří docela dost lékařů a rozhodně nemají obecně pověst břídilů, a ani tenhle by se asi nezmohl na vlastní kliniku, kdyby jen tak zbůhdarma trhal a vrtal lidem zuby. A propos, vrtání zubu vypadá o dost jinak než "prešiel zuby s tím prístrojom" - vrtání čtyř zubů bez analgezie bys asi těžko vydržela v klidu. Pokud tvoje spolužačka z vš asistuje zubařovi, pak bys snad i ty měla o stomatologii něco vědět, minimálně poznat vrtačku, ne?

Pokud je celý příběh pravda, o čemž teda dost pochybuju, pak odpověď zní samozřejmě, že na to právo neměl. Nechala bych si nejprve zhodnotit stav po zákroku od jiného zubaře, nejlépe svého, včetně sepsání zprávy, a pokud zhodnotí stav jako katastrofální, začala bych se u arabského doktora dožadovat náhrady. Kdyby se cukal, hnát to přes stomatologickou komoru.

cta
autor
3. čer 2014

@jamia prepáč ale za prvé neviem prečo ten ARAB ma vlastnu luxusnu kliniku ale pôjdem sa opýtať a napíšem ti. Za ďalšie keby si pozorne čítala tak mne žiaden zub nevrtal!!!! Ja teda neviem kde študoval ale je to vidieť na tom ako k tomu pristupoval. Ja som medicinu neštudovala a spolužiačka je síce zdravotná sestra a asistuje zubarovi ale ja som študovala úplne iný odbor (Ona študovala strednu zdravotnú a ja zas čosi ine stretli sme sa na vysokej kde sme študovali odbor ktorý mal od mediciny úplne daleko a nebolo to ani ošetrovateľstvo) a viem niečo iba o nemocničnich postupoch v živote som nerobila na stomatologickej ambulancii. Nevrtal mi nič asi poznám vrtačku od kliešťov ale to ja mam poznať každý prístoj ktorý tam ma??? Dobre vedieť naštudujem si to a nabuduce ho rovno budem riadiť ako to ma urobiť.
A čo sa týka môjho lekára bol vyslovene zhrozený prečo to spravil kedže tie zuby nemali zapali ani zahnisane neboli. Kebyže viem, že si mam dať od neho vystaviť posudok....
Ak mi neveriš kľudne ti môžem poslať správu od toho zubara keď maš dojem, že si vymýšlam

cta
autor
3. čer 2014

a navyše ked ja som odtial odchádzala odišlo od neho 6 ľudí

mafeska
3. čer 2014

já zase nechápu jak ti mohl vyndat plomby a ty jsi to necítila, to snad jde jen vrtačkou. zvláštní..

jamia
4. čer 2014

@cta Takže chceš říct, že ti vyndával plomby kleštěmi?? 🙂 Prosím, jdi psát pohádky někam jinam.

cta
autor
4. čer 2014

@jamia vrtačka to nebola bol to nejaký zahnutý hak niečim podobným mi môj zubar dával dole kamen na zuboch ja som myslela že len zubny kameň mi dáva dole. Ja som nič necitil prešiel okolo zubu povedal vyplujte vyplula som videla som síce nejaké šede predmety ale myslela som, že je to ok. Mam ešte dva otvorene zuby kludne ti ich odfotim a dám sem fotky keď mi neveriš. Neviem prečo by som to sem dávala zo zábavy pýtam sa normálnu vec a čakam normálnu odpoveď nechápem prečo sa nad tým rozčuluješ ked iné dievčata tu vypysujú stupidnejšie temy