Malířský stojan. Využili jste ho?

2veverka
23. lis 2011

Milé maminky, využily vaše děti malířský stojan, tedy tabuli na malování křídami, kterou prodává třeba IKEA? Nemám moc času (=organizačních schopností) si s mrňousem malovat, spíše zpíváme a povídáme si, a ten stojan by podle mě mohl povzbudit k malířskému rozmachu... 😵 Ale chci se zeptat, jestli to vaše děti mají opravdu rády a není z těch kříd moc velký sajrajt. Děkuji za všechny rady!

rozarka65
24. lis 2011

@2veverka Máme doma už skoro rok a super...ale víc maluje fixama než křídama...🙂

2veverka
autor
24. lis 2011

Moc děkuju. A ty fixky, to jsou takový ty školní, co někdy nešly úplně smazat, je to tak? Ještě jsem uvažovala, že by z jedné strany byla magnetická tabule, ale to už chcu asi moc... 🙂

rozarka65
25. lis 2011

@2veverka ten malířký stojan je na křídy i na fixy (magnetická tabule)
http://www.ikea.com/cz/cs/search/?query=malířsk...
fixy na tabuli prodávají v papírnictví,ale i v ikei...
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/2011...
ještě k tomu můžeš koupit roli papíru a fixy s razítkama,ale pozor,ty pak nejdou umýt z tabule
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/2015...
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/2008...
a křídy
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/8721...
Hezky by se malovalo i štětcem a vodovkama...🙂
Teď ten komlet kupovala kamarádka dítku k narozeninám a slavila úspěch...🙂
Pro mne toto bylo drahé,tak jsem koupila obyč plastovou přes bazárek asi za stovku a má stejný úspěch...🙂

2veverka
autor
26. lis 2011

@rozarka65 Moc Ti děkuju za rady, zcela vyčerpávající 🙂 Taky je to na mě trochu drahé, takže možná taky koupím něco levnějšího z Tesca nebo z bazárku. A používáte i ty křídy, nebo hlavně fixky? Nebo nějaký magnetky, aby se z toho daly skládat obrázky, to by se mi taky líbilo....

rozarka65
28. lis 2011

@2veverka Aninka maluje i křídama,ale máme doma jen takové velké na chodník,asi pořídím nějaké menší...ale víc maluje fixama...Jinak k té tabuli jsme dostali magnetická písmenka...No to je dobrý nápad s tím obrázkem...třeba tohle.. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=7718612&tab=2 Nebo přímo puzzle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=40235731&tab=8 Nebo jsem přemýšlela,že pořídím http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=50052091&tab=9 ale na to je ještě asi malá.... Ještě jsem Ti chtěla napsat,že ta tabule, co máme doma, je dostačující,ale je menší než ta z ikeii...u ni se vejdou dvě děti...

2veverka
autor
7. pro 2011

Jé ty, jsou krásný, moc Ti děkuju, na něco takového jsem myslela. 🙂 Jen si vzpomínám, že ve třídě ty fixky občas nešly smazat, snad tam ty čmáranice nebudou na věčný časy...
A promiň prosím, že odpovídám pozdě - moje 4 měs. holčička má popálenou ručičku, a tak si vyčítám, že se starám o voloviny a nedávám pořádně pozor na děti 😢
Jestli Tě taky zajímají pěkné magnetické skládačky, nádherné jsou na grimms. cz, hrozně drahé, ale snad si to budu přát k narozeninám na uklidnění 🙂 A hračkářství jsem viděla i motivy divadélka apod.

apollo11
7. pro 2011

A mate prosim nekdo zkusenost se stojanem, co neni s tou tabuli? Proste klasicky malirsky stojan-trojnozka, ale pro deti. Nevim, jestli je to vhodne pro uplna prtata, mozna az pro vetsi, ale rozmyslim do budoucna spis nad tim, prece jen tabule neni tak skladna 😉

rozarka65
8. pro 2011

@2veverka to nevadí...díky za odkaz,je to krásné...cenu jsem tam naštěstí neviděla (pc mne nepustil),ale musí to být drahé...Co jste dělaly,že se popálila?Eli se poprvé ve 4měs. otočila na bříško a od té doby je skoro pořád na břiše nebo na boku...ještě se neplazí (jen do stran),ale už se koulí po celé místnosti...minule se celá zamotala do vlny a taky ochutnávala granule...musím vše uklidit...je to mihule,otočím se a hned je jinde...teď už pořád hlídat...🙂 Ať se to malé brzo zahojí...🙂

rozarka65
8. pro 2011

@apollo11 zkušenost nemám,ale jestli myslíš na malování barvami,tak k té z ikei prodávají i roli papíru...na svou tabuli bych papír přilepila..ale jinak máme doma psací ještě po mně a u něj jde zvednout deska,tak by mohly malovat u něj...a ke skladnosti, já mám obyč tabuli a ta jde úplně celá rozložit...🙂

2veverka
autor
8. pro 2011

@apollo11 Všimla jsem si toho mal. stojanu v katalogu hraček, ale píšou tam pro děti od osmi let.... Asi bych přece jen počkala....

2veverka
autor
8. pro 2011

@rozarka65 No, mluvila jsem na starší obědvající dítě a přitom se s miminem v náručí přitřela k vřelému hrnci. Hrůza, já vím, hlavně zpětně to vidím moc dobře... Moje holčička se ve 4, 5 měsících ještě neotáčí, jenom zvedá hlavu.

A k té skladnosti - magnetická barva se dá natřít třeba na zeď, ale mě se zdá pro děti lepší právě ten stojan. Navíc o černou zeď zas tolik nestojím 🙂

rozarka65
8. pro 2011

@2veverka Aha,to je hned...zvlášť když jsou děti tak rychlé...moje starší nejdřív jedná a až pak se ptá...třeba si musela vyzkoušet,jestli je toustovač vystydlý, naštěstí byl...
Ještě má čas...🙂
No, to je pravda...a tabulka na psaní fixami se dá taky koupit....ale stojan je stojan...🙂

apollo11
9. pro 2011

@2veverka @rozarka65 dekuju 🙂 ted vidim, ze ten ikea je taky dobre skladny.

rozarka65
9. pro 2011

@apollo11 🙂

2veverka
autor
9. pro 2011

Moje poslední pochybnost ohledně toho stojanu: jestlipak je ten z IKEA větší a lepší než stojan z Tesca, který stojí snad 150 Kč?

rozarka65
11. pro 2011

@2veverka leda to jít změřit...🙂

rozarka65
5. led 2012

@2veverka Co jsi nakonec koupila?

2veverka
autor
11. led 2012

Prosím Tě, mělo to být k narozeninám na tento víkend 🙂 Stojan se mi líbí už dva roky, ale stále více zjišťuju, že ten můj synek stále maluje pouze koleje a dráty... Nevím, jestli se nechal odradit, když viděl dokonalejší kresby či co. Tak teď nevím, zda ho tím stojanem motivovat, nebo zda koupit nějaké malé lego s něčím na ježdění, protože auta ho berou pořád. Ale když k Vánocům dostal vláčkodráhu....

rozarka65
17. led 2012

@2veverka Ahojky, promiň,nevěděla jsem,že jsi mi odpovídala...tak jak jste to vyřešili...myslím narozeniny, co nakonec dostal?🙂

2veverka
autor
17. led 2012

Představ si, že v Ikei ho měli totálně vyprodaný, protože ho slevnili na stovku, a v Tescu prý ho nevedou. Tak jsme ho koupili v dřevěných hračkách za čtyři stovky a k tomu na jaře dostane první kolo-odrážedlo. Ale je fakt, že tady taky nebudu moc vědět, jak vybírat, ve zprávách říkali, že některý dětský kola jsou úplně nebezpečný. Každopádně moc díky za rady!

rozarka65
21. led 2012

@2veverka A měl radost?
Odrážedlo dostala Aninka o vánocích,když jí bylo necelých 2,5roku...ale bylo to brzo...naučila se na něm jezdit až vloni v létě...a je to naprosto super věc...🙂 Nevím značku,máme ho v ložnici... a kolo dostane na podzim ke 4. narozeninám...🙂

2veverka
autor
21. led 2012

Aninka dostala takovýto odrážedlo typu first bike? Mně to taky připadá jako moc dobrá věc, jenom je mi líto, že to snad vydrží jen jeden rok a pak už by potřebovali kolo. Nebo ne? A kupovali jste nové odrážedlo, nebo z druhé ruky?
Jak byla takováta diskuse o osamostatňování, tak si nemysli, že jsem tě kritizovala. Ale podle mě otázka, proč to dělat, je namístě vždycky. Kamarádky holčička si ve třech letech kupovala sama zmrzlinu a přišlo mi to roztomilé. Ale já bych to se svým synem nedělala, i když je velmi inteligentní, u něho, kterej nezdraví, by to bylo nějak chtěný, umělý. Tak to aspoň cítím.

2veverka
autor
21. led 2012

Koukám, že mi odpovídáš v zajímavou hodinu 🙂

rozarka65
22. led 2012

@2veverka Promiň,nikdy nevím,že mi píšeš...🙂 Zítra se mrknu na to odrážedlo....first bike se mi líbilo,ale je to přehnaně drahé...Jinak ho kupoval pod stromeček děda,takže bylo nové - v akci za 1200,jinak kolem 1500Kč...kdybych kupovala já,tak by bylo přes bazárek...Když jsem se byla dívat na kola,tak pán říkal,že už by to chtělo to větší...takže přes léto bude ještě jezdit na odrážedle a kolo až ke 4.narozeninám....ale musím pořídit helmu a chrániče,protože,jak přišla na to,jak na to jezdit a záskala jistotu,tak na tom dělala blbosti...A u toho odráředla,co máme,tak je brzda,což je super...ale bohužel je nepoužitelná,jde hrozně ztěžka,Aninka s ní ani nehne...Myslím,že tady na MK jsou nějaké diskuze o odrážedlech...A až se budete rozhodovat,tak zároveň i vidět a vyzkoušet...Jinak si myslím,že je to super věc a že bude v pohodě přechod na kolo...že by nemusela potřebovat postranní kolečka...🙂 Jak se narodila Eli,tak jsem ho brala všude...bylo to rychlejší než chození a "nebolely" tolik nožky...🙂

A ta hodina - Eli teď špatně spí - zuby...☹
Á,ta nešťastná diskuze...kritika mi vůbec nevadí...špatně jsem to napsala,ten přechod jsem tam vůbec neměla psát...smyslem té diskuze bylo něco jiného...místo toho všichni reagovaly na ten přechod a já přitom nechtěla vědět,jestli to dělám správně nebo tak něco...A Aninku opravdu do ničeho nenutím...🙂 Impulz musí vyjít od ní a já na to reaguji a pak se to vyvíjí...🙂

2veverka
autor
24. led 2012

@rozarka65 Když dostaneš novou poštu, koukni na upozornění, svítí to červeně. Ale já nejsem na počítači často, můžu ti napsat do IP.
K těm kolům děkuju. Přemýšlela jsem chvilku i nad tříkolkou, ale asi jí úplně odzvonilo.
Myslím, že máme stejně staré děti, mám chlapečka 1/O9, holčičku 7/11 a zuby teď taky zlobí. Můžu se tě ještě zeptat na jinou věc? Všimla jsem si, že v jedné diskusi jsi mluvila o tom, že denně vytíráš a vysáváš, jak se ti daří kloubit s péčí o děti? Já se buď věnuju dětem, zpíváme, čteme, vyrábíme, ale v domácnosti je potopa. Nebo si zařizuju něco svýho a mám výčitky kvůli nim. Teď potřebuju uklidit pořádně dvě skříně a vůbec nevím, v kterém denním čase....

rozarka65
24. led 2012

@2veverka já vím,ale před tím jsi mne neoznačila...🙂
Já mám dvě holčiny...9/08 a 7/11....
A s tou tříkolkou...nejdřív měla aninka odrážedlo auto,pak motorku enduro,pak právě tříkolku - nejdřív jsem koupila takovou tu s tyčí,ale tu jsem obratem znovu prodala, nevyhovující šlapky na předním kole a pořídila jsem klasickou...a teď celé léto to odrážedlo...🙂
No já vysávám ráno,než jdem do školky a vytírám když se vrátím,mezitím totiž usne Eli...máme dva psy,tak si to dovedeš představit...jinak neboj,u nás to přes den vypadá jako když tu buchne bomba...hračky uklízím večer před večeří s Aninkou a ostatní úklid - nádobí.prádlo,prach apod. dělám dopoledne nebo v noci....
A výčitky určitě neměj...důležitější jsou děti...🙂 Teda já mám alespoň chápavého přítele,který to neřeší...a když přijde z práce,tak se buď chopí dětí nebo úklidu...🙂

rozarka65
24. led 2012

@2veverka Jinak vysavač je pořád v pohotovosti...od té doby,co se Eli plazí a od neděle začala lézt,tak pořád všechno sbírá a dává do pusy....☹