Malování na zeď. Jakou mám použít barvu?

kacajam
6. říj 2008

Ahoj holky. Surfuju po netu a snažím se najít nějakou radu. Tak poprosím i vás.

Chtěla bych namalovat na zeď několik obrázků nejen kolem prckovy postýlky. Různé předlohy jsem již z netu stáhla, překreslím si je tužkou na zeď. Ale nevím, jaké barvy mám použít. Chtěla bych, aby obrázky měly černou konturu, a pak už budu jen barvit jako v omalovánkách.

Nevíte, jaké barvy by se daly použít? Aby byly zdravotně nezávadné a poměrně levné?

Děkuji za radu.

elvie
6. říj 2008

Ahoj, my jsme teď taky malovali pokojíček - kreslili jsme tam pohádkové postavičky 🙂 . Kontury jsme kreslili černým fixem - popisovačem na DVD a CD (ten jde pak smazat lihem) a vybarvovali jsme kolorkama, které se používají na obarvení primalexu. Ty malé lahvičky stojí kolem 20,- Kč. Koupili jsme základní barvy a pak jsme je různě míchali, abychom měli více odstínů a barev. Dobré rady najdeš na www.predlohy.sk. Kolorku musíš vždycky smíchat trochu s bílým primalexem a vodou, aby nebyla tak hustá a dobře se s ní kreslilo. Používali jsme normální štětečky na kreslení (co mají děti do školy).

kacajam
autor
8. říj 2008

Děkuji. Dobrý nápad. Jen ta kontura mě trochu překvapila... 😲 Ještě kouknu na ty stránky...

pipet
9. říj 2008

Tónovací barva je i černá, tenkým štětcem půjdou kontury taky, ale nejdřív vybarvit, až potom obtáhnout. Ten lihový fix mi přijde moc agresivní.

petruna
9. říj 2008

já kreslila akrylovejma temperama, co nejdou smejt vodou (doporucili mi to ve vytvarnych potrebach)
Obrazky jsem si nakreslila tuskou, pak konturu cernou temperou a pak jsem to vybarvila....

tady to je (jeste tam je vila Amalka, ale ta se nevesla na fotku) 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

petruna
9. říj 2008

je, to je skoda, ze jsem nezanal ty stranky predlohy.sk...
ja obrazky hledala ruzne po netu a pak je od oka prekreslovala na stenu.

petapi
9. říj 2008

jejda, ty obrázky jsou překreslovaný od oka??? Tak to jsi hrozně šikovná, závidím 😉

krista
12. bře 2009

dukie • 1d • Dnes ve 13:17
Ahojte... nemáte někdo nápad či přímo zkušenost s malováním na zdi? Nejde mi jaksi o vymalování bytu Primalexem 😀 , ale o malování třeba kytiček a zvířátek atp. právě na ten Primalex. 🙂 Jaké barvy použít, případně jaké triky, aby se to nerozpíjelo atp. 🙂 Kresby by měly být i nízko u země, takže by bylo asi fajn, aby to byly takové barvy, které jsou neškodné, když je dítko třeba při prozkoumávání světa olízne. 😵

aponchie • 1d, 30tt • Dnes ve 13:30
olejovky

beruska2x • 1d • Dnes ve 13:56
ty nejdou dolu, kup si primalex tonovacky maji je po 1dcl a muzes si s bilou namichat tmavsi/cvetlejsi a milion odstinu 😉 stoji asi 20,- a krasa

aponchie
12. bře 2009

proc by nesly proboha dolu?????ty jsi s nema neco malovala a neslo ti to? 😀 me teda jo a mam v albu krtka co s tim maluju a je to peknej kec az to chces dat dolu prejedes pres to a je to dole ja pouzivam stejne barvy s kterejma maluju obrazy na platno 😎 a taky to delam od oka proste si vemu knizku a namaluju si nacrt na zed a pak barvu jen bacha na obyc tuzku ta lze spatne premalovat!!

aponchie
12. bře 2009
alucca
12. bře 2009

já jsem malovala pokojíček na kšeftík a použila jsem normálně bílý primalex a domíchávala jsem to těmi kolorkami jak říkala elvie...dělala jsem sluníčka, motýlky, kytičky, včeičky...a vše krásně drží doteď...

lenka1982
12. bře 2009

Ahojky
Obrázek jsem nejprve načrtla obyč tužkou pak obtáhla černou konturou a zbytek jsem vymalovala křídama a pak přelakovala obyčejnym lakem na vlasy,a obrázek se vůbec nemaže a nešpiní.

aponchie
12. bře 2009

tak pokud jsou ty obrazky nahore tak se nemaji kde spinit a cim nebo nad posteli 😎

lenka1982
12. bře 2009

obrázky jsou umístěny v hracím koutku,a to je místo kde si děti hrají 😝 a nikdy neměli oblečení špinavé.
A jsou 30cm od země a jeden obrázek má 1,2m.

Klidně si maluj olejovýma barvama,to byl jenom muj názor.

aponchie
12. bře 2009

no jasne ,ze jo 😎 tak jak muj 😀

eleonora
13. bře 2009

Tak ja uz jako mala mela v pokojicku obrazky makove panenky a motyla emanuela a pak mam pocit obrazek ctyrlistku a to vse tatka maloval primalexem kolorkama a jako predlohu mel nejaky obrazek kde mel nakreslenou sit a podle toho dokazal premalovat verne obrazek na zed kde tu sit udelal taky 🙂
Jinak sem videla malovat i kridama na zed a prelakovat to lakem na vlasy. Bylo to v bydleni je hra asi tak 3 roky zpatky a libila se mi ta jednoduchost 🙂

mkr
13. bře 2009

my jsme měli na malování paní, ta si to črtla křído, ta se dá dobře smazat suchým hadrem 🙂 pro inspiraci přidám foto 🙂

beruska2x
13. bře 2009

my jsme udelali podle fantazie a prani barevnou malbu primelexema pak jsem z ubrousku udelal dekorace z detskych motivu.. spoooustu postavidek, zviratek atd.. malej z nich vejska, chce to jen cas na vystrihovani a pak uz je to pohoda 😀 a kazdy pokojik je original..

luccii
13. bře 2009

berusko a cim jsi to na zed lepila?

beruska2x
13. bře 2009

bud je origo lepidlo na dekupaz nebo herkules je uplne stejny, stetcem.. myslim ze mam nejakou foto, dam ji do alba.. 😉

beruska2x
13. bře 2009

mas to tam 😉

markettka
18. pro 2009

Pokud budu na zeď obrázky malovat Primalxem + kolorkami, co s těmi obrázky, až už se nebudou hodit nebo bude třeba vymalovat? obrázky jdou samostatně "oškrábat" nebo se musím zbavit komplet celé malby na zdi a pak teprve znovu vymlovat? Budu doma určitě poslouchat, že s tím pak bude moc práce 😠 na což kašlu, ale nějaký argument bych ráda měla v kapse 🙂

Omlouvám se, jestli se ptám jako hlupák 😒 .....

mystique
19. pro 2009

Není s tím žádná prace prostě to pak jen 2x vymalujete. Rozhodně neškrabat, to je blbost. A na namalovaní a pak přemalování nepotřebuješ ani chlapa. Dělala jsem to sama a stačí volný víkend.

kacajam
autor
19. čer 2012

V r. 2008 jsem pomocí vašich rad zrealizovala malůvky na zdi: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kacajam/albu...

I po 4 letech barvičky krásně drží svůj odstín... Jen ta kontura lihovým fixem mi už mizí ☹ Budu to muset buď znovu obtáhnout, nebo si dát tu práci a obtáhnout to černou konturou z primalexu + černá kolorka + slabý štětec.... Ale zatím je ještě poznat, co tam je, tak to nehoří....

eminka23
25. kvě 2015

My jsme teď dětem vymalovali jednu stěnu touto speciální tabulkovou barvou: Je to úžasné. Děti jsou nadšené. Mohou na stěnu cokoliv malovat, jako na tabuli. Do dětského pokoje perfektní. Zkuste to také...

veronikadesign
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maminka05
9. led 2016

CTĚLA BYCH DĚTEM NAMALOVAT NĚJAKÉ OBRÁZKY NA ZED ALE NĚJAK NEMAM INSPIRACI MUŽETE MI PORADIT MOC DĚKUJI A JSEM ZACATECNIK TAK I NEJAKE FIGLI 😉 🙂

4libor
20. bře 2016

Zkuste na zed taky razítka, jde to pak rychle. části obrazků jde dokreslit. Je to zajímavá technika i na textil. Nejaké vzory najede na ProTvujStyl.cz

luci264
7. dub 2016

Ahoj holky, už jste zkousely i kreslit pastelem? Budu dělat dva stromy které si predkreslim tužkou, a pak pastelem obtahnu a dodelam detaily. A deti tam pak misto listů udelaji barevně jejich packy.😊 ale chci se zeptat, můžu to i takhle celé pak prelakovat tím lakem na vlasy? Jak ten pastel tak ty tempery?? Díky moc😉

jitule131416
26. led 2017

Já sem malovala temperama a spokojenost😊