Mám asi krizi středního věku. Co s tím?

miliharmi
23. črc 2010

Je mi 42, mám hodného muže, hodně dětí 🙂, zbyli mi tady ale jen samí kluci, přišla jsem o milovanou a vytouženou holčičku a nyní to hlavní, proč zakládám diskusi, připadám si nějak strašně unavená, vyčerpaná fyzicky i psychicky, nějak se cítím nešťastná, byť si uvědomuji všechny důvody, které mám ke štěstí. Přitom se tak snažím vidět ty důvody k radosti, ale jediné, na co se opravdu těším je nebe, protože Tam si doufám odpočinu hlavně psychicky od všech trápení a nutnosti se vyrovnávat s tolika různými věcmi a otázkami. Nechci nijak urychlovat svůj odchod Tam, nemohu opustit ty, co mě tady potřebují, chtěla bych pro ně být veselá a plná energie a lásky a radosti, ale když se o to snažím, jde to nějak jen po povrchu, uvnitř si připadám spíš pořád smutná a hlavně taková vyčerpaná a zlomená. Snažím se žít zdravě, abych měla víc energie, ale nějak se mi jí stejně nedostává. Nemyslím si, že je to jen tou bolestnou ztrátou, byť mi připadá, že ta to odstartovala, musela jsem dát hodně duševních sil na vyrovnání se tím a připadám si jakž takž srovnaná, ale jakoby mě to vysálo. Ale možná se k tomu přidala i krize středního věku či co. Píšu to zvlášť ne do "zemřelo mi dítě", protože si myslím, že to není jen o tom. Nemohu z té únavy a i duševní vyčerpanosti nějak vybřednout. Beru každý názor, ale myslím si, že mě v tom více pochopí ženy přes 40 😉 , možná je to i postupným ubýváním hormonů. Zkoušela jsem i různé doplňky stravy a Bachovy kapky a gynex, zatím nic moc výsledky. ☹
Možná se to bude zdát divné, ale hrozně moc mi chybí dcera, nejvíc ta, kterou jsem ztratila, ale mě chybí prostě to, že nemám žádnou dceru nejen Milenku. To není nic proti klukům, nedala bych žádného z nich, ale měla mezi nimi být aspoň jedna holčička, připadám si v té své velké rodině osamocená a mnohdy nepochopená a ani jim to nemůžu vyčítat, jsou věci, které chlapi nepochopí a ani nemají chápat, jsou tak nastavení, to se nedá nic dělat a mě tak strašně chybí ta ženská dušička, která by pochopila.
Zajímalo by mě, jestli tohle někdo znáte a co vám pomohlo z toho ven, co vás nastartovalo. Mě chybí tah na bránu, jak se říká. Snažím se pro něco se nadchnout, na něco se těšit a nic, dovedu si rozumem vymyslet, že tohle by mě přeci mělo nadchnout, jenže uvnitř necítím nic a nebo mě to drží chviličku, než mě to zase přemůže. Holky, mě už nebaví ani ten sex, ale to není přesné, já nemám problémy s prožíváním sexu, mě už nebaví ani ty orgasmy, které nemám problém dosáhnout. 😖 Já vím, to už je vrchol. 😀
Přitom nemám pocit, že bych byla v depresi, aspoň ne v tom zoufalém stavu, který jsem zažívala třeba po Milenčině smrti, kdy jsem zažívala hroznou, hroznou bolest, se kterou jsem si nevěděla rady, spíš je to nějaká apatie, žiju ze dne na den s tím, že se postarám, o co je třeba, ale jsem tak nějak divná, unavená, apatická, zlomená. Co s tím? Toť otázka. 😒
Já vím, že takové období má občas každý, ale mě to drží už nějak zoufale dlouho.

maggie2
9. srp 2010

@paegaska súhlasím s Tebou, vieš o čom píšeš. Bohužiaľ ale psychoterapia je veľmi finančne náročná. Neviem ako je to s preplácaním v Čechách ale v Rakúsku stojí psychoterapia okolo 100 eur hodina a poisťovňa preplatí z toho cca 20 eur... ak to vôbec preplatí... Pokiaľ ide o antidepresíva súhlasím s Tebou, ľudia majú často predsudky. Ide často o niekoľkoročné užívanie liekov, a ak sa predčasne ukončí liečba lebo človek si myslí že je už dobre, znova sa to vráti. Samozrejme sú i vedľajšie účinky možné, ale netreba zabúdať, že neliečená depresia môže skončiť až samovraždou a to i u človeka, ktorý by si takú myšlienku nebol predtým nikdy pripustil.

Keď človek nepije alkohol, kávu, nefajčí, vyhýba sa všetkému škodlivému a pochváli sa tým lekárovi, nakoniec ešte môže dopadnúť tak, že lekár mu povie, že problém môže byť v tom, že žije až príliš zdravo... Neviem či sme sa pochopili, to bol pokus o analógiu k všeobecnému postoju odmietania medikamentóznej liečby depresie.

paegaska
10. srp 2010

@maggie2 Četla jsem nedávno zajímavý článek :
http://domaci.ihned.cz/c1-45459340-cesi-berou-m...
pokud by nešel odkaz, tak dej do vyhledávače : češi berou méně prášku na depresi,...

Jinak s poznámkami lékařů, jsou to jen lidé, nečekejme, že jsou 100% . Známý na prohlídce řekl, že pije alkohol při slavnostních příležitostech a lékařka mu napsala příležitostný alkoholik.

Mám za to, že pokud sezení vede v rámci léčby psychiatr neplatí se.

babanci
13. pro 2018

Tak Ti rozumím, ani nevíš! Přišla jsem taky o dítě a pocity, co popisuješ. jsou můj denní chleba. Mohu Ti poradit, co trošku pomohlo mě. Našla jsem si koníček, který mě zcela pohltil. Šiju a šíleně moc mě to baví. Nehledě na to, že jsem si v kurzech šití našla nové kamarádky, které mě neznají z doby před smrtí mojí dcery, takže neví, že je ze mě jen stín a berou mě prostě takovou, jaká jsem nyní. A taky ráda cestuji a tak se snažím si plnit cestovatelské sny. Všechno, co alespoň na chvilku uleví, dělej. Obdivuješ tanec? Přihlaš se do taneční školy. Baví Tě fotit, zkus Školu focení. Užívám taky bylinky na psychiku a každý den si řeknu, mohlo by to být ještě horší než to je. Takže, pokud jsme my ostatní zdraví a živí, tak zaplaťpánbůh.