Mám kondolovat příteli na pohřbu jeho dědečka?

ro_manka
20. bře 2015

Dobry večer, zítra jdu na pohřeb dědečka mého přítele rozloučení bude v obřadní síni mam kondolovat i svému příteli? Jistě bude stát se svoji rodinou které budu kondolovat stačí jej třeba jemně obejmout?

agne
20. bře 2015

Podle mě ne, alespoň u nás se to tak nedělá... Projevíš lítost jakmile se to dozvíš, soucit, vcítění, pochopení... Vidí, že je ti to líto, smutno... a to stačí... My se obejmeme doma či v soukromí, aby ten druhý cítil blízkost... A to je asi to nejvíc co můžeš udělat... Nebo vyslechnout, snažit se ulehčit ty okamžiky vyrovnávání se ze ztráty... My se na posledních rozloučeních ve vztahu s partnerem/manželem ani neobjímali, prostě stačí vzít za ruku, před obřadem či po něm a být tichou oporou či podporou... 😉 Takže bych se spíš snažila stát či sedět u něj, ale záleží jak moc je to s vámi oficiální... 😎
A v rodině jsme kondolovali, když jsme se uviděli osobně třeba hned ráno či týden před obřadem apod. anebo pokud si to někdo vyloženě nepřeje, ale to tam řekne řečník a pak se na přání rodiny nekondoluje vůbec... 😕

katka_mel
20. bře 2015

Když jsem byla na pohřbu babičky partnera, tak jsem stála za ním jako opora. Ale je pravda, že s jeho babičkou jsem měla dobrý vztah a navštěvovala jsem ji klidně i sama. Takže rána to byla tehdy i pro mě. Mou podporu cítil už doma a věděl, že je mi to líto. Já bych proto nekondolovala, jen bych stála při něm. 😔

martaveg
20. bře 2015

Ja to resila podanim ruky spojenym s obejmutim nejen u manzela ale i u svagra a tchanovcu, ta slova kondolence jsem stejne nedokazala vyslovit.. a pokud muzu soudit z pohledu toho komu se kondoluje, tak mne osobne kazdou dalsi vyslechnutou kondolenci bylo pokazde hur a hur, mnnohem vyznamneji vnimam pritomnost nez klise slova

nunacek
20. bře 2015

Obejmula bych. A radši bez zbytečných slov.

mandala
20. bře 2015

já si myslím, že nejbližší rodina si vzájemně nekondoluje, stačí mu projevit lítost v soukromí.