• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máme odejít z Prahy. Co myslíte vy?

25. dubna 2010 
No, Mikulko, bydlím tu dvanáct let a od té doby se slibovaný okruh a most nepohnul ani o píď, na to bych zrovna moc nespoléhala - nejen, že nejsou prachy, ale oni se snad doteď ještě neshodli, kudy ten obchvat vlastně povede :grinning:
Jinak bydlíme v malé bytovce, ale já (možná proto, že jsem sama v domku vyrůstala) jsem za to možná i radši...
Jsem vzděláním taky stavař, takže bych ti mohla vyprávět, ale když máš někoho takového doma, tak je to zbytečné :wink:
11. bře 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
len: a ty bys šla do montované dřevostavby, nebo bys z toho měla strach a byla bys víc pro zděný dům, pro klasiku?
11. bře 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vlastně nevím, nikdy jsem o tom pořádně neuvažovala (u nás domek v nedohlednu), fakt má každý svoje pro a proti a v obecný rovině bych se toho dřeva nebála (samozřejmě je třeba vybrat spolehlivou firmu a ohlídat si provedení). My si s mužem děláme srandičky, že jestli jednou něco postavíme, bude to hobití nora, pěkně pod zem zahrabaná, už máme vyhlídnutej i takovej hodně svažitej pozemek :grinning:
11. bře 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ha :slight_smile: NO, my se zase kloníme k domku "kostce". Není pak v horním patře ztráta místa jako u sedlové střechy.
Jééé, jak já bych už ten baráček a pozemek chtěla. :wink:
Koncem měsíce máme jednání ohledně ceny půdy, tak jsem zvědavá, co řeknou na náš návrh na snížené ceny.
11. bře 2010 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já se těším, až budu chodit v holinách :grinning: . Tady u nás v Bohnicích to praktikuju taky, když zaprší a jdem se psem na 2 hodiny na prochajdu, tak na holiny nedám dopustit. Jo a ještě mám supr zelenou pláštěnku. :grinning: Je jedno, kde člověk bydlí, chodit oblečenej a obutej může jak chce.... :sunglasses:
11. bře 2010 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mikulka - náhodou som narazila na túto tému, pretože mi malá spinká dlhšie ako obvykle :slight_smile:
Tiež sa budeme asi za 2 týždne stahovat, do dedinky asi 4km od Kralup nad Vltavou. Trošku sa toho bojím, pretože som zatial bola zvyknutá mat všetko pod nosom, bývame zatial v Prahe, cez cestu mame Malešický park, z druhej strany les, obchody, plávanie s detmi, doktori...no proste paráda... ale byt je malý a pretože čakáme druhé mimi a potrebujeme aj 1 hostovskú izbu, ked k nám sem-tam príde rodina alebo priatelia zo Slovenska, rozhodli sme sa íst do niečoho vačšieho.
Zatial jedinú a najvačšiu nevýhodu vidím v tom, že nejazdím autom /auto máme, mam aj vodičák ale asi 15 rokov som nesedela za volantom :frowning2:((((/. Takže ak si dám nejaké kondičné jazdy dúfam že bude tento moj naaajvačší problem s prestahovaním sa vyriešený :slight_smile:
Mikulka a vy ako ste na tom?
2. dub 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Germik, my sa zas tento rok budeme stahovat do Kralup. Teraz sme v Řeži, čo je vlastne na tej istej vlakovej línii, len bližšie k Prahe. Ja som síce rodená Bratislavčanka, ale sa mi bude z tejto dedinky ťažko odchádzať, lebo je tu kopec zelene, romantika...Ale keď si človek chce zakladať rodinu a nemá momentálne auto tak je to tu strašne nepraktické. Všetko väčšienákupy treba vláčiť z Prahy. Preto volíme Kralupy, sú tam lokality ktoré sú celkom pekné, je tam i kultúrny život, školy, atď a hlavne máme tam známych. Lebo tu sme teraz asi 2 roky a nepoznám v našej obci zatiaľ nikoho, tak dúfam že sa to zmení.
25. dub 2010 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek