Maminky po čtyřicítce. Jste tu nějaké?

iloha
22. kvě 2009

Ahoj maminky, jste tu vůbec nějaké po čtyřicítce? 🙂

iloha
autor
31. kvě 2009

Víš Kejko, s tím je docela problém....... my jsme byli na podzim s manželem v Dublinu, strávili jsme tam 4 dny a Terezka byla s babičkou, byli u nás a všechno bylo v pohodě. Jenže třetí den odpoledne jsem volala domů babičce, abychom se domluvili v kolik přiletíme a jestli všechno v pohodě, všechno bylo O.K., jenže pak babička dostala nápad, že Terezce půjčí telefon a bylo to..celou noc nespaly, Terezka se neustále budila a brečela a druhý den od rána nás vyhlížela a fňukala, a když jsme dorazili domů tak s náma vůbec nemluvila. Teď už se zdá, že by to mohlo být O.K. protože s babičkou vydrží, ale její první je, že se ptá, zda-li bude babička spát nebo jestli bude spát u babičky? Jednou jsme řekli, že ano a nedovedeš si představit jakej to byl cirkus, hrůza. Takže přes den je to v pohodě, ale běda když má jít s babičkou spát........tak jsme mysleli, že bychom vyzkoušeli nějakou tu agenturu, jestli by to ustále lépe, s babičku nám nějak nevěří, ale asi sebereme odvahu a prubnem to a uvidíme. 😅

iloha
autor
31. kvě 2009

Jinak dnes u nás proběhl zasejc jeden suprovej hysterák 😅 Nenechala si vysvětlit, že nahoru na palandu (byly jsme na návštěvě) neleze a hlavně, že se tam neskáče.Takže asi 3x jsem jí sundala, ale když si švarovic o 8měsíců starší Báru odedla sebou, a řekla, ať se dívá, jak tam vyleze, přiběhla Bára za mnou a volala teto, teto, terík ....Tak jsem tam šla naposledy, sundala jí dolů, oblékla jí mikinu a řekla, že jdeme domů, protože neposlouchá a ona tam hodila záda, kopala, ječela, že nerada a že už to neudělá a že tam bude a tak, ale měla smůlu, obula jsem jí a odtáhla řvoucí domů. potvora jedna 😉

kejka
1. čer 2009

😖 😖 😖 Tak jsem napsala megapříspěvek a byl sežrán 😖 😖

Tak znovu-Ahoj holky

Iloha jejda,tak já takové hysteráky neznám,naštěstí to ani jeden kluk nedělal,ale zase znám den-říkám mu arsenikovej,kdy se malej probudí a tváří se jako bubák.Je mi hned jasný,že nebude dobrá nálada a taky jo.Dokáže být celej den protivnej jako činže. 😖 To je něco na moje nervy 😝 😝 ,naštěstí ho má tak jednou do měsíce,někdy si ho odbude u babičky. 😀 😀
Malá je šikovná-malá horolezkyně 🙂 🙂 🙂
Děcka furt zkoušej,co rodiče vydržej,to je normoš.Ony z toho tak rychle vyrostou,že pak už budeme zase jen vzpomínat. 🙂 🙂
Tak to jo-myslím s babičkou.Určitě nějakou hlídací holku najdeš,kort teď když mají študáci volno. 😉 😉 Hlavně,aby si na ní malá zvykla a bude to dobrý. 🙂 🙂
Jak se máte,co děláte????????Já se flákám,využívám klidu a pohody,pak to zase nastane,ale ještě mám tak 4dny,než se malýmu bude chtít domů. 😉 Až si řekne,tak pro něj zajedu,mám to kousek.Zatím ho nezajímáme.Je to babičky mazel. 🙂 🙂
Tak pište ženský a zatím ahoj 😎

iloha
autor
1. čer 2009

Ahoj.......fakt mě přepadá závist, ikdyž já jsem byla bez Terezky od rána až do teďka. Takže to bylo taky super.
A odkud vlastně jsi? 😉

kejka
1. čer 2009

Děčín 🙂 🙂 🙂 a v Praze mám druhou půlku rodiny 🙂 🙂 Synovec za měsíc čeká rodinu-vypadá to na klučíka,bydlí v Řídčanech a moje máma-tchýně na Invalidovně,pak kousek od ní mám švagrovou a neteře. 😉 😉
No už mi to brzo skončí,malej půjde do školky,pak školy a fertik,tak ať si ho máma užije,jak to jde.Ted je nejvíc roztomilej,ukecanej 😉 😉
No vidíš,taky jsi měla relax-běhala jsi po krámech?????Ježíš,já bydlet v Praze,tak se ucourám. 😀 😀

iloha
autor
1. čer 2009

došla jsem si na masáž a chvíli očumovala i po krámech, ale nic moc mě neoslovilo, nebo spíš mi zatím stačí kedky a džíny, tričko a šusťákovka, stejně jsem většinou na písku nebo na plavání, klouzačkách, tak tam jiný hadry nevyužiji.

kejka
1. čer 2009

Tak já to samý,akorát jsem ted ujetá na tuniky a ty delší topíky k tomu džíny a jsem happy.Je to fakt,že s malým na zahradě nemusím honit parádu,tam si beru tak tepláky 😀 😀 a domů jdeme jako prasata všichni. 😀 Masáž to ani neznám,mě jí tak dělá doma chlap. 😀 😀 Ale každej večer poctivě cvičím,to mě baví.Když je hezky,tak si jdu zaběhat,dřív jsem běhala závodně,hlavně jsem se spravila,tak to musím shodit. 😝 😝 Dřív mi stačilo pár dní nežrat a bylo to. 😠
Bydlíme nad městem-takovej obrkopec,všude sklály,lesy,krásná přírody a autem za pět minut u Hypky.Vloni jsme měli před barákem divoký prasata-svini s mladejma a letos tu běhaly srnky. 🙂 🙂 🙂

iloha
autor
1. čer 2009

to nám pod okny běhají ledy psi 😅 a ježci, event. kočky

kejka
1. čer 2009

No lepší než vylízt z baráku a narazit na svini s mladejma.Já jí naštěstí viděla jen z balkonu 😀 😀 Ježci takyyyyy,krmím je žrádlem pro psa 😀 Kočky ani nepočítám,těch je všude hafo,mrchy jsou to,vyplenily kosákům hnízdo-mají ho na keři,sice jsem tam naběhla,ale pozdě ☹ ☹ ☹
Psala máma-byli s Tomem v parku,babička si zahrála fotbal,pak si na balon sednul a on rupnul.Tak se prý koupí novej,vzal to sportovně 😀 😀 ,ted už je v pelechu a čumí na pohádky,počítám,že máma usne dřív než on. 😀
Koukám na Primu,to je síla.........

iloha
autor
1. čer 2009

já se namíchla a napsala příspěvek do diskuze o nočníkách o bezplenkové metodě a už to tam vře, taky síla 😀

kejka
2. čer 2009

😀 😀 😀 Iloha proto já radši moc nikam nepíšu,některé holky strašně všechno žerou,až mám někdy z toho pupínky 😀 😀, když chceš kolikrát někomu poradit,tak tě zjebou. 😠 😠 Jdu si to přečíst 🙂
Jak se máš dneska??????
Musím do města,ale zatím jsem ještě taková vláčná.Mám kafe a přemýšlím-to je co? 😀 -jestli si mám umým hlavu 😀 😀 Takový starosti. 😀

kejka
2. čer 2009

😀 Tak jsem to přečetla-no jak jsem psala,chceš poradit,dostaneš držkovou,teda od někoho. 😀 😀

iloha
autor
2. čer 2009

Kejka, já teď kafčo vypila, byly jsme plavat a Terezka neočekávaně po cestě domů usnula, doufám, že jen z únavy, že na ní nic neleze. Běžně totiž po plavání nespí, takže mám teď klídek a koukám, kde se co šustne 😅
Hlavu bych si taky měla umýt, ale jsem nějaká rozsezená.....musím až se vzbudí se psem a na poštu, poslat čepičku jedné mamce.
Kam razíte na dovču? Máš nějaký zajímavý tip?

iloha
autor
2. čer 2009

Vypadá to, že tu budem drbat samy 🙂

kejka
2. čer 2009

Tak my museli pejska před dvěma měsíci utratit 😢 😢 😢 ,bylo mu už 16let a najednou konec-srdíčko.Už jen ležel v křeči,nežral,nepil......to víš,že jsme to ořvaly všichni. 😢 😢 Byl to člen rodiny.
Tak jsi měla aktivní dopoledne.Snad bude malá v pořádku.Třeba se jen víc unavila. 😉 😉
Já před chvílí dojela z města,je vedro,že by člověk padnul,ale mám hotovo,vyřízeno,co jsem chtěla,nakoupeno.Ještě zajedu pro chlapa do rachoty,páč mu slíbili služební křáp,ale pořád jim to trvá a tak se rveme o naší šunku. 😀 😀
Nakonec jsem si lebku nemyla,lenost zvítězila. 😀 😀
Na dovču letos nejedeme,musíme koupit novej komp,tenhle je už na pytel,pořád se sype,takže to je dvacítka v čudu 😒 😒 Koupíme větší bazén na zahradu a budeme trávit dovolenou tam.A taky chlap změnil práci,takže nemá dovču 😒 😒 .
To nevadí,ráda si s tebou podrbu.
Jo příští rok to vememe s malým letadlem-jak včera spadlo,tak se mi už zase nechce-do Bulharska,ale fakt se vším všudy.Chci něj.parádní bungalov.Já moc na cestování nejsem,spíš mám ráda Čechy,ale dřív jsem jezdila hodně. 😉 Asi jsem nějak zpohodlněla. 😀 😀 Nemládnu kurňa. 😝 😝 😝
Dítě pořád u mámy,počítám,že domů půjde tak v pátek.To bude jeho doba,je jako hodinky. 🙂 🙂
Kam jedete vy?Koukala jsem na fotky,malá je roztomilej drobek a dovča musela bejt suprová. 😉 😉 😉

iloha
autor
2. čer 2009

je bulgarii jsme byli loni v srpnu, jmenovalo se to Carevo, hotel Hermes......Hotel byl suprovej, měli jsme all, ale musím říci , že moře bylo pěkně špinavý, igelitový pytlíky, papíry, lahve a u kraje řasy. Ty se daly přežít, protože tam vždycky byl pás kde se dalo projít. Lepší to bylo na Rhodosu, tam jsme byli v květnu, pro děcka tam byl super animační program, ale bylo tam děsný vedro a přímo vařící písek - nedalo se bosou nohou ani přejít.
Chrněla dneska tři hodiny, takže večer půjde asi tak kolem půlnoci odhaduju 😒
Vypadá to, že fakt byla jen unavená. My taky letos asi zůstanem v Čechách, u rodičů na chalupě v České Lípě, na naší bytochalupě v Nymburce a dcery na chalupě ve Vlastějovicích a pak uvidíme, jestli někam vyrazíme, třeba někam k Lipnu..No záleží na zádech mé drahé polovičky. Už rok bojuje se zádama.

kejka
2. čer 2009

😒 😒 Tak dneska jsem se rozčílila zase já a pohádala se na diskuzi,který teda vůbec nerozumím 😲 😲 .Je to otec živitel rodiny-na mateřské nebo tak nějak. 😖 😖
To je dobře,že je malá ok,já jsem na tohle hrozně alergická,když děcka maroděj a to i cizí,je mi jich hrozně líto,vím,jaký to je a jak je pak ženská na kolaps 😢 😢 ¨
Tak to máte supr plány,držím palce,at to vyjde a hlavně u chlapa-záda to je svinstvo,mě bolej teda taky,ale co bych chtěla po třech těhu a porodech. 😀 😝 😝
Tak mi schválně pak písni kdy ti usnula. 🙂 🙂
Já jsem nasbírala misku jahod a hned jsem jí celou sežrala,takže vitamínová bomba na noc. 😉 Pak jsem u Ordinace asi 20minut cvičila,hodím sprchu a zalezu si k televizi.Co taky jinýho.Ale zítra jdu s kámoškou na večeři,tak vypadnu.Asi si dám pivko. 😉 😉 😉
Jinak Česká Lípa je kousek od nás a mám tam známou-byly jsme spolu v Ustí na plodovce a od tý doby si občas písneme. 🙂 🙂 Takže máme stejně staré kluky. 🙂
Tak přeju dobrou noc,asi jsme si tu fakt zbyly,ale mě to nevadí,možná se holky ještě přidají. 🙂

iloha
autor
2. čer 2009

ddobrou............ my jdeme zítra též na večeři, budeme slavit narozky manžela, tchýně a tchána a vezmeme to i s dětským dnem - je tam dětský koutek, bude dost a takl.....
Jo záda je fakt svinstvo, mě občas bolelo v kříži a to docela dost, kolikrát sem se fakt nemohla narovnat a spát na zádech to nešlo....začala jsem docházet k fyzioterapeutce na dornovy masáže a po roce musím říci, že spím na zádech a nic mě nebolí je to super. Dochází tam i manžel, ale u toho je to na delší dobu, ale už teď je to mnohem lepší. No usnula před malou chvilkou, představ si, že si sama řekla, že chce do postýlky,to už je dnes po druhé. Po plavání chtěla do kočárku spinkat a teď večer do postýlky, nechápu 😵 Asi nám dospívá 🙂

kejka
3. čer 2009

🙂
Ahoj
Spala jsem jako špalek a jakoby jsme to přivolaly,záda kaput.Taky mě bolí v kříži,ale zatím mi stačí ibalgin a přejde to.Asi změna počasí,na to jsem jako barometr. 😒 Snad to zabere.
To máte teda megaoslavu 🙂 🙂 ,to je supr,že je tam dětský koutek,taky ráda chodím tam,kde si mladej může hrát.Kousek od baráku máme DDM u toho je obrzahrada s něj.blbostma pro děti a posezení-malá hospůdka pro rodiče.Mají tam i točený pivko,takže občas zajdeme.Tomáš se vyřádí s dětma a my pokecáme.Chodí tam snad půlka Letný-název čtvrti.Příští měsíc je tam opékání selete,to jdeme,bude to žranice,akorát asi tuna lidí.To zrovna nemusím,páč budeme s talířem nahánět dítě,ten bude věčně v čudu.Pořádají tam i dětské dny,ted byl taky,ale mladej je u mámy,tak o něj přišel.Bude další.Vloni se mu to líbilo,jezdil na koni a soutěžil jako divej,vyhrál nějaký hračky 😀 to bylo štěstí,jako kdyby měl doma prd. 😀
To je hodná holka,no vidíš a měla jsi strach,že nepůjde spát.A to je ještě prcek.Mladej mi po obědě pořád spí-hodinu a půl cca,večer chodí ve 20h do postele,tam si hraje,nebo kouká na pohádky a po půl desátý chodí spát.Ráno vstává kolem 8h.Zatím nechodí do školky-hodně marodil,tak jsem s ním doma,to už se nedalo-5x za sebou měl ATB,já to od něj 3x chytla 😖 😖 .Takže ho dám až do předškolní.Ono mu nic neuteče a s dětma se stýká,bral něj.prášky na posílení imunity,od tý doby nic,ani rýma.A to do 2,5let rýmu vůbec neměl,už chodil do jeslí a nic.Pak to najednou začalo a byl ze třech měsíců týden zdravej.No fakt hrůza. 😖 😖 Tak si říkám,že si posledního alespon užiju. 🙂 🙂
Chudák manža,ten si to asi vyžírá,ten můj MP zase trpí na migrény. 😒 😒
Tak jak se máš dneska?

iloha
autor
3. čer 2009

Dnes jen v rychlosti, ráno šla malá s taťkou do práce a já na VZP, přispějí nám na plavání. Pak sem si pro ní jela, nechtgěla vůbec domů..........Pak jsem si zakoupila něco mezi bundou a sáčkem, černě rádoby džínové, a dvě tuniky a mikinu.......jupí Pak jsme mazaly domů rychle na oběd, vyzvednou dort - fotbalové hřiště a na kočáře jsme ho odvezly do picošky na večer. Teď jsme vyvenčily obludku a musíme rychle vyžehlit a jestli stihnu tak vytřít. Večer zabalit, zítra po plavání jedeme s Terkou a naší mamčou na bytochalupu a manžel si ráno naloží věcma auto a večer to za námi přiveze. Takže se nejspíš do neděle odmlčím, uvidím, zda-li nám tam půjde net. Minule nešel, něco dělali s drátama, Tv šla taky blbě. Tak si užij víkend a zatím.
Pejska je mi líto, já mám u holky taky ještě jednoho (manžel si přived svého a oni se spolu dohromada nesnesou), tak našeho si nechala dcera (byl původně stejně její), letos je mu už 15, je to malý knírač, ale kříženej, je hrozně veselej a přítulnej, jen trochu olysal a začíná špatně vidět a slyšet, jinak je zatím v pohodě.
Tak teď už opravdu čágo............a moc nezlob na jiných diskuzích 😀

iloha
autor
8. čer 2009

Halóóóó, je tu někdo????
Tak jaký byl víkend, u nás se vydařil.... byli jsme na letišti v Nymburce a vlezli si do vojenský helikoptéry, v lese na houbách - našli jsme 2 houby, ale Terezce se tam moc líbilo, viděli jsme koně, krávy, husy a páva, taky vodníka a grilovali masíčko, takže pohoda.
Co ty Kejko?

kejka
10. čer 2009

🙂
Ahojjjjjjjjjjj
Supr,že se výlet vydařil a užili jste si hezký víkend. 🙂 🙂
U nás supr novinka-prostřední udělal příjimačky na filosofickou fakultu-historie a vzali ho,tak radost veliká.Dostal prašule-co mu taky koupit,at si vybere sám.Mám hroznou radost,už máme druhýho študáka. 🙂 🙂 🙂
Dneska zahrada,nebo pojedu k mámě,hodím jí maloše a půjdu oblažit svojí těhotnou kámošku-je jí 43 🙂 🙂
Zítra jdeme do cirkusu.
Fakt houby??????????????
Jinak vše okejjjjjjjj 😉

iloha
autor
10. čer 2009

no jo, slovy tři houby, jedna ale byla červoušová (tak jí nazvala Terezka). Nedivím se, že máte radost, to je úplně super, že ho přijali a prašulky se hodí vždycky 😅 Kámošku pozdravuj, přepadá mě závist, ale asi už raději dalšího prcka pořizovat nebudeme, myslím, že Terík stačí. My se chystáme na zmrzku zmrzlinovou a pak k večeru s kámoškou na kávičku a pizzu. To mrně je k neutahání, byly jsme cvičit a kdyby mohla tak mi tu bude skákat snad po hlavě.. 😀 😀 Teď vymyslela, že pojede zase na psovi a diví se, že nechce stát, tak ho honí a ječí na něj hodnej, čekej....... 😀 Nějak nechce slyšet, že na psech se nejezdí, už aby na ní zavrčel, pak dá na chvíli pokoj....Tak zatím

iloha
autor
11. čer 2009

Kejka, kde se flákáš???? Mám jeden troufalý dotaz? Můžu? Menstruační kalíšek - znáš?
Já dnes okukovala tyto stránky a fakt nevím.........http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/Default.a...
taky jsem studovala na volné diskuzi, ale nevím, nevím. 😅

berenika39
11. čer 2009

ahoj "holky", tak tu vedete dialog, udělám z toho trialog?? 😀 😀 . Předevčírem jsem se definitivně zařekla, že koník už néééé...děsný. Fakt píšu jen sem tam, na kojencích, kdž mám co říct nebo poradit. No tak 4 témata....? A ve všech se to zhádalo, že mi bylo na blinkání jak Péťovi po ovesný kaši.....prostě: příkrmy ve 2,5 měsících, plavání vaše dítě postupně zahubí, nebo že mám mít úctu ketchyni, co rozvedla moje první manželství před 17 lety a tak....no nakonec přece jen sem tam mrknu...a tady je to aspon samej smajlík 😀 😀 .
Kejka, jak velký je nejmenší potomek?

Letnou znám jak svý boty, bydlela jsem 10 let na křižovatce u Veletržního paláce. Kvůli mimču jsme odtamtud prchli kousek dál, Praha východ. A je to tu v poho, obec 230 obyvatel, ale asi mám kliku, opravdu fajn lidi a devět miminek 0-14 měsíců. Uvažuju, že si tu otevřu mateřinku s angličtinou. 😀 😀 .
Péta má momentálně úžasný období, za měsíc se rozpovídal 😀 😀 , postavil, tape kolem něčeho, padá, hraje si s náma a ví o tom 😀 😀 😀 , žádná nuda.
Hlídání nemáme, ale pokud je třeba, tak krátký akce řeší brácha.

Jinak mám bubáka, manžel bude 6 měsíců pracovat v Bratislavě, po-čt, pá-neděle doma. No co, brečela jsem, že mi bude smutno a tak. Nebojím se, že bych něco nezvládala, jsem zvyklá, ale prostě miluju ta večery, kdy se vrací a těším se na něj, prcek se na něj pověsí a tak. Už jsem to rozdejchala, stejně nic nenadělám, ale je mi ouvej, když si to jen představím v pondělí mu dám hudlana a 4 dny sama....
Velký Bratr měl jet do Turecka jako delegát, ale neklaplo to, tak byl mrzout, ale mě to bodne, přeci jen chlap doma....¨¨

Tak tak u nás...

iloha
autor
11. čer 2009

Ahoj Bereniko, tady se snad nezhádáme, já taky píšu jen když mám co říct k tématu, ale někdy se taky nestačím divit........brrrrrrrrrrr
To ti tedy nezávidím, můj mužík odcestovává málokdy, většinou tak 1, max. 2 noci jednou za čtvrt roku, někdy to docela i uvítám, ale většinou taky smutním, nějak nemůžu usnout 😅

kejka
12. čer 2009

Ahojjjjjjjjjjjj
Iloha nenenene ten kalíšek fakt neznám,ani ho zatím nemám chuť zkoušet 😝 😝 😝
Flákám se s dítětem,který bylo včera na pěst.Ven jsme nemohli,lilo jako z konve-celej den a dneska to není o moc lepší.Hnus-já chci krásněěěěěěěěě.Na zahradě mi hnijou jahody,snad se tam dneska dostanu a posbírám je.
Beri vítám tě.Nejstaršímu je 24,prostřednímu 20 a mazánkovi byly 4roky 😀 😀
Ty vago-mateřinku,to máš nervy ze železa 😀 😀
Tak tady se určitě hádat nebudeme 😀 😀
Můj starej cestuje tak od rána do večera-to je všechno 😀 😀 Na noc jednou za uherák. 😅

iloha
autor
12. čer 2009

Ahoj Kejka, Berenika, kde jste? Už Vám chrňánkujou prckové? Mně jo, heč 😝 tedy uvedu na pravou míru, spí tu všichni, Terka, manža i pes 😅
Takže jdu škodit.......Berenika a od kdy ti bude manžel cestovat? Můj byl teď čtvrtek ráno odlet a dnes v podvečer přílet........další odlet má 29. a 30. 6. A od 13.7. DO 31.7. snad poprvé v životě tři neděle v kuse dovolenou 😅 Většinou jsme spolu měli tak 10 max. 14 dní. Už vymýšlíme co budeme podnikat, řešíme zda Čechy nebo moříčko, nebo že bychom stihli oboje 😉 Máte nějaké typy?

kejka
14. čer 2009

🙂 🙂
Ahoj holky
Hlásím,že jsme ok,jen nestíhám.Instalovali jsme novej komp,jsem z něj trochu vedle,než si zvyknu 😀
Tak Iloho mě dítě chodí spát až kolem půl desátý.Vůbec nezáleží jestli po obědě spí,málokdy ne,nebo je odpoledne urvanej jako kůň-vyběhanej,prostě usne až v tuhle dobu.Je jako hodinky.
Konečně se udělalo hezky,včera jsme byli odpol.u DDm-je tam obr hřiště,celkem dost dětí,takže tam jančil jako šílenej.Párkrát dostal vynadáno,ale v zápalu honění a blbnutí mu to jde jedním uchem sem,druhým ven.My dali pívo. 🙂
Dneska návštěvní den-tatík se vrátil z rajchu po měsíci a půl,tak se přijede podívat na všechny tři svoje vnuky. 🙂 Až odjede,tak na zahradu.
Dovolená letos u nás ne,chlap změnil práci a bude šetřit volno na zimu-vánoce,tak asi u nás. 😒 Holt to nějak překlepeme na zahradě. 🙂 🙂
Tak si užijte krásného dne,chlapy jeli krmit kačeny a na zmrzlinu-jezdí každou neděli dopoledne,takovej jejich rituál a prostřední vaří.Já mám kafe. 🙂

iloha
autor
14. čer 2009

Ahoja.........tak už jsem zasejc tady a asi padnu. Nějak jsme pořád někde běhali a běhali a já už jsem dnes grogy. Půjdu do vaničky a pak do péřííííí... Na kafču jsme byli odpo a se zmrzlinkou. Náš Terík teď poslední dobou má režim - ráno tak mezi 7 až 8 budíček a večer mezi 8-9 vytuhá, jinak lítá, lítá a zase lítá....