Maminky po čtyřicítce. Jste tu nějaké?

iloha
22. kvě 2009

Ahoj maminky, jste tu vůbec nějaké po čtyřicítce? 🙂

gejbule1
6. srp 2009

Ahojky,jo jo byli jsme tam ale jeli jsme k rodičům na chatu,kterou mají v Olší.Teď jsem byla u segry na chajdě a bylo to moc prima.Docela jsem si odpočinula.Pěkně babsky jsme si popovídaly.Ještě bych za ní chtěla koncem týdne zajet protože pak končí dovolenou.Holky já zjistila že jsem těhu.Ne že bych z toho neměla radost jen se bojím,že je to brzy po revizi.Úplně se bojím k dokorovi že mi vynadá 🙂 .Máte s tím některá zkušenosti?

iloha
autor
6. srp 2009

Ahoj Gejbule, zkušenosti s tím nemám, ale moc gratuluji, to je přímo super. Dr. by na tebe měl být hodný, vždyť si těhu 😉 , neboj, bude to skvělý.
My se včera zase přesunuli na byto-chalupu a v noci měla Tereza teplotu 38. Tak nevím, zatím na ní není nic vidět a ráno byla bez teploty. Tak snad byla jen víc unavená, pořád jsme někde lítaly a zkoušela nové kolo (bez šlapek).............no uvidíme. zatím ahoj

gejbule1
6. srp 2009

No je to dost brzy ale doufám že to bude v pořádku 🙂 .
Takhle jsme to taky jednou s Luckou měly.Měla jeden den docela vys.teplotu a druhý den nic.Když jsem o říkala Dr.tak to prý občas ty prckové mívají když jsou přetažený atd.Tak snad ji nic nebude 🙂 .Teď konečně snad bude hezky 😉

iloha
autor
6. srp 2009

Asi je přetažená, tedy doufám, protože usnula v kočárku a ani se moc nezdráhala, tak uvidíme, až se pro spí.
Jinak už se dožadovala bazénku na terasu, protože tam svítí slůně a je vedro. Zásadně začla sluníčku když svítí, říkat slůně. Když jsou černé mraky, tak klidně řekne, že dneska sluníčko nesvítí a bude lejt. 😅

izina
6. srp 2009

Gejb, nevim přesně, jak dlouho jsi po revizi, ale já nebyla celých 6 měsíců, když jsem do toho vlítla s malou a v pohodě. Dr nenadávala a malá je ok 🙂. Já ještě nemenstruovala od té doby, co jsem byla v tom s malou, tak nevim. Neboj, dobře to dopadne. Držim vše, co se dá.
Děvčata, nechodily jste s mimi plavat?

gejbule1
6. srp 2009

izi otěhotněla jsem podle všeho 14dní po revizi.Ještě jsem neměla ani menstuaci ☹ .
Takhle jsem to neplánovala ala asi to tak má být.Já mám Lucku 3.měsíce po revizi a to bylo v pohodě.
Plavat chodíme s Luckou od 6ti měsíců a moc se jí to líbí.Od září jdeme zase 🙂 .
To je vedro co,chodíte k vodě?

iloha
autor
6. srp 2009

Terezka plavala od dvou měsíců doma ve vaně,ale pak jsem si zlomila ruku, tak jsme přestaly. Na plavání jsme začaly chodit až od dvou let, předtím jsme bojovaly půl roku se salmonelozou. Vodu přímo miluje, i když pod vodu se jí moc nechce......a někdy ječí, když na ní jen cáknem 😉 Od září chodíme na pokračování.

izina
6. srp 2009

Super, ber to tak, jak to přišlo a buď za to ráda. Držim palečky, aby všechno dobře dopadlo. Myslim, že to zkusim brzy. Nejen kvůli věku, ale aby vyrůstali pospolu.
Na koupáku jsme byli 1*asi 1,5 hodiny a malá skoro pořád plakala. V brouzdališti byla moc studená voda, jen jsme se tam vyfotili. Petr to chce zítra zkusit zase. Máme na návštěvě 2 kamarády, tak asi pojedeme. Uvidim, co Kája na to. Hrozně ráda se koupe, ale zatim jen ve vaničce. Chci plavání zkusit od září, snad ji to bude bavit a máme klub kousek od baráku. Ještě koupim plavečky, ale musim tam zavolat, aby měli ještě vůbec volno. Ve vaně bych se asi sama bála, ale naučit se dá všechno

iloha
autor
7. srp 2009

Izi, vany se bát nemusím, existují instruktorky co ti to předvedou a vyzkoušíš si to s nimi a pak už se nebojíš. Jedna lekce cca od 350 do 500,-Kč.

izina
8. srp 2009

Il, právě na kurz ve vaně se chystám v září.
Včera jsme byli na koupališti. Bylo to fajn. Dokonce jsem malou vycachtala v brouzdališti. Až na malou jsme všichni do červena. Byli jsme tam totiž 5 hodin.

gejbule1
9. srp 2009

Ahoj holky,vrátili jsme se z víkendu z chaty ale musím říct že tam takové vedro není 🙂 Tady je to šílený ☹ .
izi kam chodíte plavat na koupaliště?My měli dnes vodu jen v bazénku.Já mám problém s Luckou se spaním.Přes den nechce spát a když jo tak jde pozdě večer ale to už jsem psala.Jen že s tím stále bojujeme 😠

izina
11. srp 2009

Ahoj,
chodíme přímo na koupaliště. Petrovi se tam hrozně líbí venku. Je pravda, že plzeňské koupaliště nic moc. Teď jsem byla 2 dny u rodičů na chalupě. Taťka už nám odjel, tak jsem doma sama s Kájulí a psinou. Chtěla jsem koupit bazének, ale pro malou to prý zatim nemá smysl. Balkon nemáme a naši se na to moc netvářili. Na koupaliště už se také nedostanu. Sama s malou nepůjdu a naši přece nepolezou na koupaliště. S nima je to těžké :(.

gejbule1
12. srp 2009

Na jak dlouho Vám taťka odjel?My taky moc na koupaliště nechodíme.Ještě ji stačí bazenek.Horší to bude příští rok to se bude sama i nudit.A sama bych taky nechodila.A co kamarádky s miminkem v tvém věku tam máš?Já tu pár znám ale je nás málo.Většinou jsou to mladé holčiny.Ale na plavání jsem poznala jednu holku k sobě.Taky chodíme cvičit a tam jsou taky starší maminky.

izina
12. srp 2009

Taťka měl jen dovolenou a vrátil se domu. Příští víkend jedeme my za nim a v září by mělo být vítání občánků, tak by měl zase přijet on. Kamarádky tu žádné nemám, vrátila jsem se po skoro 25ti letech. Spolužačky už maji děti větší(velké) a v baráku nikdo takový neni. Možná potkám nějakou maminu na koupání. A snad začneme chodit i cvičit. Já bych to potřebovala. Ale nejdřív musim zjistit, zda se tu takové akce konaji. Koupili jsme Káje vybrující křesílko a líbí se jí v něm. Nevim, jestli mám koupit i hrací deku. Psina si celkem zvykla, tak by mohla být i na zemi. Jen ty chlupy mi dělaji starosti. Malá se zatim zabaví i sama, ale příští rok bude v létě určitě bazének a snad i nějaká kamarádka

gejbule1
12. srp 2009

Psíka mám taky.Labradorku a o chlupech mi nemusíš nic povídat.Nejhorší bylo když Lucka lezla.To bylo šílený.Pelichá celý rok.My jsme to křesílko měli taky ale nikdy v tom nechtěla být.Leze do něj až teď.Asi jsem to přehlédla jestli jsi to tu někde psala ale odkud jsi se vrátila a proč?Nechceš se vrátit zase zpět?

izina
12. srp 2009

Víš, u nás je to složitější. V Plzni máme oba práci, ale bydlení jen Petr. Bydlí s mámou a bráchou. Já bydlela v pronájmu, ale s malou už bych to neutáhla, navíc tam nebyla teplá voda a topení, 2 místnosti a nic. Petr má nemocnou mámu a na bráchu neni spolehnutí, musí jí pomáhat. S malou tam bydlet nemůžeme, protože mami má výkyvy nálad a mohla by nás ve špatné chvilce vyhodit. Tady mám bydlení, proto k sobě jen dojíždíme. Nechci, aby dal Petr výpověď z dobře placené práce. Jsem zvědavá, jak budu pak hledat práci já a jak nám to takhle dlouho vydrží. Zatim za náma jezdí každý 3tí víkend, když má noční. A já si tam nechala doktory, abych se tam také zajela podívat. Malá už je "velká" cestovatelka. Tam mám i kamarádky ☹. Já mám kříženku NO a AM, takže chlupy pořád a 2* do roka je máme místo koberce.

gejbule1
13. srp 2009

tak to máš docela složitý a Petr si malé moc neužije.Také ho to musí mrzet co?Někdy je to těžký a nejde s tím moc nic dělat.Snad se vám situace co nejdříve vyřeší.to ani na to druhé miminko nebudete mít moc času ho dělat 🙂 🙂 .Jak malá vyroste už vás moc nenechá 😀 😀 .A tady bydlíš u rodičů nebo sama?

ledik
13. srp 2009

Ahoj holky,
můžu se k Vám přidat? Sice mi ještě není 40, ale blížím se mílovými kroky. Co se týká dětí, tak mám doma jednoho dospěláka (ale jen podle datumu v občance 😀 ), jedno dítko v pubertálním věku 😎 a malého 10-ti měsíčního mrňouska 😅 .

gejbule1
13. srp 2009

Ahoj ledik vítáme tě tady 🙂 .Mě bylo 40teď a ještě bychom chtěli pro Lucku parťáka.Co máš to malé miminko?Samé kluky bych si typla.U nás je zase trochu moc holek i když ta nejstarší se teď o prázdninách odstěhovala.Bylo to smutný a obě jsme to obrečely ☹ .

iloha
autor
13. srp 2009

Ahoj vespolek..... 🙂 vítám ledika.
Gejbulko, to mi povídej, my už jsem odstěhovaný delší dobu, ale teď jsme spolu byly tady i s mojí mamčou a dnes holkdy po týdnu odjely do Prahy a já tu ještě zůstala a nějak mě to před chvíli sebrala, tak jsem si tu pořvala jak želva. No holt, rostou, ještě že ta prťavá má zatím do vylétání z hnízda docela daloko, ale blíží se to 😉 Jinak mi máme kernteriéra, a sice to s chlupama není tak hrozný, ale zase jí neustále chodil krást jídlo - rohlíky, píškoty, nebo olizovat a tak. ALe teď už se to obrátilo a otravovat ho chodí ona, chce se na něm vozit jako na koníkovi, nebo alespoň panenky a tak jsem neustále ve střehu, i když je moc hodný, ale člověk nikdy neví. Jí pořád vysvětlujeme,že na něj musí být hodná a pod., ale zatím nic moc.

ledik
13. srp 2009

Ahoj gejbi,
tak jsem to malé vřískle konečně po hodině srdceryvného pláče a křiku uspala, samozřejmě nakonec u sebe ve velké posteli 😎 , uf...
Ne ne, nemám samé kluky. Mám 18ti letého syna, 15ti letou holčinu a mimčo je také holčička. O dalším miminku už ale jako ty neuvažuju. Všechny děti mám totiž s jedním mužským, takže už když jsem před časem začala mluvit o třetím, moc se na to netvářil a je fakt, že všem našim známým co maj už také odrostlé děti to vyrazilo dech. S nějakým novým chlapem by to asi každýmu přišlo normální, ale s manželem jsme se poznali před 20ti lety a tak většina jen kroutila hlavou, a myslím, že si o nás myslí, že jsme divní. No každopádně, teď je manžel z malé úplně "poprděný" a je šťastný, že jí máme. Kluk zatím chodí na střední, takže předpokládám, že nějaký ten rok s náma ještě bude, ale vím, že až ty starší děti "vyletí z hnízda" taky to obrečím 😢 😢 😢

ledik
13. srp 2009

Ahoj Iloh, děkuju za přivítání!! 😀

iloha
autor
13. srp 2009

Jé Lediku, já tu měla týden 10 měsíční vnučku a bylo to moc super a divní si myslím, že nejste. Mně to přijde super být spolu tak dlouho a mít teď mrňouska, zase to ten vztah pěkně rozhýbe a určitě se nenudíte 😵

ledik
13. srp 2009

No to máš pravdu, že nás to rozhýbalo a to doslova 😵 . Člověk nemá chvilku na odpočinek, pořád musí bejt ve střehu. Malá dlouho nelezla, plazila se a různě poposedávala, ale teď leze tak rychle, že než se otočím je na druhým konci místnosti, u všeho si chce stoupnout, občas jsou pády a brekot, takže musím říct, že pohybu mám teď opravdu dostatek 😀 .

izina
14. srp 2009

Ahoj lediku, vítám tě mezi "mladice" s malýma dětma 😅. Mně také vůbec nepřipadáte divní. A že vám to klape, to je přece super.
Gejb, Bydlim s rodičema, ale sama. Jsem na bytě a naši na chalupě v Měšicích, kam za nima s malou jezdíme často, protože je z ní babi hotová a když se jeden den neozveme, volá, jestli se něco nestalo. Petra to štve, že s náma neni, chtěl dát výpověď, ale to jsem zakázala. Nemůžeme být bez peněz, zvlášť, když podporuje ještě mámu. Neboj, hned jak bude Kájule půl roku, začneme na mimi pracovat. Kdybych věděla, že se to povede, šla bych na rodičovskou na 2 roky. Ale holt raději nahlásim 3.
Tak to já mám na vyletění z hnízda času dost a ani nad tim nepřemýšlim. Malá bude mít snad rozum a nebude pospíchat 😉

gejbule1
15. srp 2009

Ahoj holky,
ledík buď ráda že ti to klape a neposlouchej ostatní.Je to super 😀 😀 😀 .já to mám taky náročný s tím usínáním.Nechce spát asi aby o něco nepříšla.Jak začne usínat tak si rychle sedne nebo stoupne a je po spaní.Dnes jsem tam byla skoro hodinu 🙂 .Jenže když tam nejsem tak bečí a to já nevydržím.
izi taky mám mateřskou na 3 roky.Člověk nikdy neví jestli se to povede.

izina
15. srp 2009

Gejb, no právě. 4 tisíce navíc by byly hezké, ale malá je přednější a chci si to s ní užít. Šla bych i na ty 4 roky, ale to bych neměla ani na nájem. Ani nejde o to, že by mi nedrželi místo. Když tam neni bydlení, stejně se tam nemůžu vrátit.
Kájula usíná do 22té a budí se mezi 6-7. Je hodná, ale musí se před spaním pořádně nadlábnout. Občas se vzteká, protože chce udržet oči a moc jí to nejde. Když spí a ráno při probouzení a protahování se je tak sladká.

ledik
17. srp 2009

Tak jsem se dnes dostala konečně k PC. 😝 Mám na hlídání svoje dvě neteřinky 5 a 8. Jsou fajn, moc hodné, ale už takhle mi malá zabere skoro všechen čas, tak jsem trochu nestíhala. Ale zase musím říct, že je to super, když se po zahradě prohání několik mrňousů. Jsem teď s nimi na chatě, tak se tu vydovádí.
Izi to když je takhle krásně, tak jsi taky asi často u rodičů na chatě ne? No a jestli babička funguje tak to musí být super a můžeš si alespoň na chvilku odpočinout. U nás bohužel babičky moc nefungují, ale pokud je potřeba mám obrovskou pomoc ve starších dětech. Teď o prázdninách to ale taky moc nejde, mají svůj program.
Gejbi, to je perfektní, že se snažíte o sourozence pro malou Lucinku. A nejsi už náhodou těhule? 😵 😵 Mám pocit, že jsem něco takového četla ve starších příspěvcích.

gejbule1
18. srp 2009

Tak to máš ledík taky veselo.Koukám že taky malou uspáváš 🙂 !My teď máme dost problémy se spaním.Je teď v blbém věku.Spát přes den 2x je na ní už moc protože pak jde pozdě večer a jednou je málo a pak je protivná.U nás taky babičky nefungují.Jsou od nás daleko.Ale velké holky pomáhají když je potřeba.Ještě že je máme co?No těhu jsem ale vůbec nevím kolik.Otěhotněla jsem totiž po revizi a ještě jsem nemenstruovala.V pátek jdu na kontrolu tak snad bude vše v pořádku a dozvím se víc.
Ty už další neplánuješ?

ledik
18. srp 2009

Ahoj gejbi, další mimčo neplánujeme, i když nikdy neříkej nikdy. 😀 😀 😀 Manželovi se už moc nechtělo do třetího mimča, tak nevím nevím. I když teď si pořád dělá na tohle téma legrácky. Skoro 2 roky mi trvalo než jsem otěhotněla... 😢 Jinak moje kamarádka otěhotněla také brzy po revizi, po 2.menstruaci. Zatím má vše ok, je po prvním ultrazvuku, tak je šťastná. Zatím ještě nemá žádné mimčo, jsme stejně staré, tak jí hrozně držím pěsti. U tebe to bude určitě také ok 🙂 🙂 🙂 . Kdyby na to těhotenství nebylo tělo připravené tak bys neotěhotněla.