Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

kotenko
4. led 2010

to mala byt otazka 😀

zuzena
6. led 2010

teodorka, pouzivam LC teraz prvy cyklus a stalo sa mi to iste co tebe, prve dva dni v pohode a na treti som si kalisok necedela zalozit stale mi to tielko, aj ked som prstom citila ze je kalisok dobre zavedeny, asi to chce len prax 😀 😀

zuzena
6. led 2010

makca2, to otocenie kaliska okolo, to akoze v nutri ho este cely otocit okolo svojej osi???

emjee
6. led 2010

kotenko pokial viem v lekarnach ho este stale nemaju (v slovenskych), len cez net

zuzena ano vnutri s nim zatocit okolo osi (netreba uplne, staci pol otacky 😀)

molnarovak
6. led 2010

Ako dlho ste čakali na dodanie kalíšku? Ja som si ho objednala ešte koncom decembra a doteraz ho nemám.
Písala som aj tej pani a odpísala mi, že ho už dávno poslala, aj mi napísala podacie číslo balíku, ale keď som sa pýtala na pošte, tak ho stále nemajú. Hnevá ma, že som ho už dopredu vyplatila a začínam sa báť, že nebude ani kalíšok ani peniaze.

emjee
6. led 2010

molnarovak nepamatam, ja som kupovala este v r. 2006, ale boli sviatky, takze nejake zdrzanie na poste mohlo byt

zuzena
6. led 2010

emjee, dakujem skusim to "otocit" 😀 😀 a bude to uz dufam ok

molnarovak mne prisiel tak do tyzdna po zaplateni

zuska9
6. led 2010

ja som si ho objednavala par dni pred vianocami na dobierku. myslela som, ze mi pride do vianoc, ale ani doteraz este nedorazil

kotenko
7. led 2010

tak ja som ho nakoniec zohnala v Nitre v lekarni Aloe, cez den som si tam zavolala ze ci ho maju a aku velkost a tesne pred zaverecnou som si pon prisla. dnes ho planujem odskusat, co ma ale mrzi, ze nema navod na pouzitie v slovencine a ani v cz jazyku 😒 neda sa to niekde zohnat?

saska.t
7. led 2010

kotenko - www.ladycup.eu mas tam aj sk jazyk a navod na pouzitie 😉

kotenko
7. led 2010

dakujem, saska.t

zuska9
12. led 2010

tak, uz mi konecne prisiel. som zvedava na to zavadzanie a vyberanie, ci sa to podari.
pouzivate niekto aj jednorazovy kalisok?

quika
14. led 2010

zuska, ja mam doma balenie insteadov, pouzila som zatial iba jeden, ale nic moc. nepodarilo sa mi ho dobre zaviest aj ked som to robila presne podla navodu. mala som pocit ze mi je hrozne velky - ma to dvojnasobny priemer oproti LC a ma sa to nejako usadit okolo krcka, lenze ja tam jednoducho nemam tolko miesta a nevedel sa uplne rozvinut. tolko som s nim bojovala, az som bola cela dokatovana, co u mna vzdy skonci mykozou, takze som akurat tak dobre nadavala. chcela som ho na sex pocas menzesu, lenze tym ze nesadol to bolo nepouzitelne. potom som otehotnela tak uz som ho neskusala, az teraz za chvilu ma to zase caka tak ked sa odhodlam, znovu vyskusam. ak uvazujes nad kupou, skus napisat do merien.sk obchodu aby ti poslali vzorku, vraj posielaju.

zuska9
14. led 2010

quika, insteady mam uz doma, aj klasicky menstruacny poharik. este som ani jedno neskusala a tiez sa mi tie jednorazky zdaju strasne velke. tiez sa obavam zavedenia. objednavala som to cez merien, a poslali mi aj vzorky.
no uvidime ako to pojde 🙂

zuska9
23. led 2010

takze, uz som ho skusala. ale neviem. zo zavedenim az taky problem nebol. len som skoro stale citila tu stopku, aj ked som z nej odcvakla. pri vyberani to uz bolo horsie. nevedela som nijako uvolnit ten podtlak a nesiel von. nakoniec som ho nasilu vytiahla. tak neviem, ci sa odhodlam ho este vyskusat.

frisbee
23. led 2010

zuska..hm,tak to sa ti rozvinul na nesprávnom mieste,nesmie byť moc hlboko,správne miesto je také,že nevieš o tom,že ho máš.Pri vyberaní ho musíš jemne stlačiť,trochu pootočiť,stále drža´t zmačknutý,trochu povytiahnuť von,furt ho držať zmačknutý a posununúť prsty až k tomu kraju a to ho už vytiahneš bez problémov.Naozaj je to cvikom,ja som si tiež na začiatku hovorila,že to nezvládnem 😉

zuska9
23. led 2010

frisbee, ja som ho necitila, ja som citila len tu stopku. ked som si ho nedala tak hlboko, tak som ho citila viac.
po zavedeni som ho necitila, az po dakych dvoch hodinach. a nesiel mi stlacit pri vyberani, neslo mi tak hlboho dat prsty. stale som si nechtami stipala vnutornu kozicku.

frisbee
23. led 2010

no ono je to najlepšie skúšať učupená vo vani,normálne zatlačiť poševnými svalmi,on sa trochu posunie,potom ho musíš trochu stisnúť prstami,aby sa uvolnil podtlak...fakt je to o tréningu 😉

zuska9
23. led 2010

keby som ho potrebovala vyliat mimo domu, tak nemam sancu ☹ .
skusala som to aj po cupiacky, neslo to, ale neskusala som zatlacit. proste som ho nevedela uchytit a uvolnit tlak, pritom som na nho dociahla. a za stopku som s nim ani nepohla, aj ked som nim hybala do stran.

zuska9
23. led 2010

ako hlboko by som si ho asi mala dat? lebo mam pocit, ze ked si ho nedam hlbsie, ze mi bude vadit stopka

emjee
23. led 2010

tak som musela po 2 rokoch oprasit kalich 😀 normalne som si pripadala ako novacik, kym som to nainstalovala a potom zase odinstalovala 😀 (podotykam, ze pred porodom som kalich pouzivala 2 roky)

zuska co najmenej hlboko - pripadne skus este skratit tu tycinku - aky mas kalich? ja mam mooncup a tam su naspodu take vystupky, tycinku mam skratenu skoro na minimum, za tie vystupky na spodu kalicha sa to da celkom uchytit - medzi palec a ukazovak a stisnut a opatrne "vyvyklat"
nez skratis este stopku skus si ho dat co najmenej hlboko (aby spodok bol takmer pri vchode posvy) a normalne sa potom postav a vyskusaj, ci ti tycinka zavadzia pri chodzi - ak ano, tak to daj trosicku hlbsie a opat vyskusaj "prejst sa" - opakuj, kym to nebude ok; pri vyberani treba zrusit ten podtlak, inak to moze boliet

zuska9
23. led 2010

emjee, mam tiez mooncup A. tycinku som uz skratila asi o 1cm. len neviem, ci ho mam zavedeny nizko, alebo mi vadi ta tycinka. a dost tazko sa mi vytahuje. proste mi to nejde tak uchytit, aby som mohla ten spodok stlacit. ci ho mam vyssie, alebo nizsie. ostane tam akokeby zaseknuty. mozno je to tym, ze mam trosku dlhsie nechty. ale pre dnesok ho uz mam dost 😀 . chcela som ho pouzit na noc, ale tym, ze som ho citila, tak som ho chcela lepsie zaviest, ale pri vyberani som sa tolko natrapila, ze som radsej siahla po overenych tamponoch.
a tiez mam pocit, ze ked ho zavediem, tak sa mi zachvilku posunie nizsie a preto ho zacnem citit.

emjee
24. led 2010

neboj, to natrenujes 😉

sebastianna
25. led 2010

ahoj holky, určitě se to tu už řešilo, ale nemám čas projíždět celou diskuzi. můžete mi dát nějaký tipy, co dělam špatně, když mi kalíšek protýká? díky moc

všechno dělam podle návodu a určitě se mi rozvine celej, po porodu už jsem skoro rok, no a myslim, že zase tak ochablý svalstvo nemam 😅, aby musel protýkat 😝 díky moc za rady

sabuse1
26. led 2010

holky chci se zeptat jestli některá nemáte podobnou zkušenost, pokaždý když si vezmu kalíšek cca po hodině mě rozbolí břicho a dělá se mi špatně, jakmile ho vyndám vrátí se vše do normálu, myslíte, že to může být opravdu reakce na kalíšek a jestli je možný to něják odbourat? Dost by mě mrzel návrat k vložkám, nejen kvůli vlastnímu pohodlí, ale i kvůli tý hromadě bordelu...Neřešila jste to některá?

tana74
26. led 2010

Ja som musela z mooncupu úplne stopku odrezať, vadila mi aj minimálna a teraz je to super, až na prvé dva dni. Preteká mi, ale mám veľmi silnú m. Potom ani neviem, že krvácam.

Rozmýšľala som aj nad kúpou inej značky. Nie ste tu niektoré, ktoré máte vyskúšané viaceré?

SABUSE1 - mne sa niekedy tiež prvé dni stáva (1-2), že ma bolí niečo v podbrušku. Tak som to mala aj s tampónmi, nemohla som ich kvôli bolesti používať (pri nich mi bolesť prechádzala aj do krížovej časti). Nedávaš si ho veľmi vysoko? Aj tým by to mohlo byť.

sebastianna
26. led 2010

sabuse: a nedostane se ti tam při nandavání moc vzduchu? to mam pak taky křeče v břiše.

aurecon
26. led 2010

Ještě že existuje toto téma. Brouzdala jsem z nudy po koníkovi a teď jsem si ho všimla a vzpomněla jsem si, že mám uvnitř kalíšek 😀 Od sedmi rána. Úplně jsem se zlekla, tak jsem valila na wc 😀 Naštěstí v pohodě. Jinak bych ho tam měla až do zítřka.

Ale tak mě zajímá, co se stane, když někdo zapomene, že ho má uvnitř a přitom má menstruaci? Hrozí pak otrava nebo něco?

sabuse1
27. led 2010

tana: no možný to je zkusím ho dát níž a uvidím, tampony mi třeba nevadí, tyhle bolesti mám jen s kalíškem
sebastiana: no nevím, zavádím ho "smotanej" a pustím ho až když mám pocit, že je na správném místě tak by se tam snad vzduch dostat neměl...
každopádně děkuju za rady, zkusím ho dát níž a ohlídat si ten vzduch a budu doufat, že to pomůže🙂

zuska9
27. led 2010

ten vzduchovy podtlak, co tam vznika nemoze dako uskodit?