Menstruační kalíšek. Má někdo zkušenost s tím z dm?

nnikola24
9. pro 2020

Ahojte ☺️

Chtěla bych se zeptat má někdo zkušenost tímto kalíškem z dmka od t.o.c ?
https://www.dm.cz/t-o-c-menstruacni-kalisek-vel...

Nebo nějaký jiný ? ☺️
Rada bych to zkusila protože mi to přijde lepší jak tampony , jenže se bojím jestli mi bude vyhovat.
Vyhovují vam nebo radeji tampony ?

Děkuji hezky večer

herminka
9. pro 2020

@nnikola24 Já používám kalíšek už přes 13 let a neměnila bych, nedovedu si představit, že bych používala něco jiného. S tebou uvedeným kalíškem zkušenost nemám (začala jsem Mooncupem, tehdy tu nic jiného k sehnání nebylo, a posledních 9 let mám Yuuki), ale je tu skupina zbývající se kalíšky a podobnými věcmi: https://www.modrykonik.cz/group/2461/

leilinka1234
9. pro 2020

Zkus a uvidíš 🙂 co vyhovuje mně, nemusí vyhovovat tobě. Ale kalíšek je bomba věc. Já mám oblíbený Mooncup. Yuuki mám, ale používám jen v den nejsilnější MS. Je větší, víc pobere (ale díky tomu mi vadí a ten jeden den to holt vydržím).

lokesa
10. pro 2020

@nnikola24 Chce to trošku cviku a tudíž nezaleknout se na začátku, ale jakmile si zvykneš, je to mnohem příjemnější. 🙂 Já už bych se k tamponům v životě nevrátila.

Ten z DM neznám. Já používám Lunette. Před lety jsem si ho vybrala na základě recenzí. Chtěla jsem, aby nebyl moc tvrdý, ale zároveň dostatečně tuhý, abych se nemusela bát, že se pořádně nerozevře a proteče. Jsem s ním moc spokojená, počítám, že si po porodu budu kupovat větší zase Lunette. 👍

gryfis
10. pro 2020

Je to potřeba zkusit a získat trochu cvik.. no já mám kalíšek už přes deset let.. měla jsem ladycup, teď mam yuki..a super věc, když se správně zavede, nevíš o něm..

nnikola24
autor
10. pro 2020

@herminka děkuju moc urcite na ni kouknu ☺️

michelle_01
10. pro 2020

Ja pouzivam Lunette a po porodu jsem nemusela ani kupovat vetsi velikost. Za me spokojenost nejvetsi, nechapu, jak jsem bez nej dokazala zit 😁 Vynalez stoleti, o menstruaci ani nevim.

nnikola24
autor
10. pro 2020

@herminka mohu se zeptat jeste jak casto ho jakoby vylejvas nebo jak to rict pokazde kdyz jdes na wc ? 😃

nnikola24
autor
10. pro 2020

@michelle_01 dekuju kouknu na nej ☺️ Ty tampony jsou des 😃 furt kupovat furt litat do kramu 🙄 tak jsem to chtela zkusit -

madamas
10. pro 2020

Mám mooncup, jsem po císaři a jsem drobná takže mi bohatě stačí menší velikost. Důležité je nezaleknout se začátku. Chce to udělat si čas a že začátku prostě zkoušet, nejlépe v době silnější ms když je vše volné a kluzké (nevím jak to vhodněji vyjádřit). Já jsem si ze začátku nadávala co jsem si to zas pořídila, ale dala jsem tomu dvě menstruace šanci a teď ho miluji nadevšechny pomůcky 😆

ellive
10. pro 2020

Používám kalíšek asi 13 let a už bych nikdy neměnila.Chce to sice trochu cviku a zvolit vhodnou velikost, ale ta svoboda, a hlavně penezita úspora je boží.

herminka
10. pro 2020

@nnikola24 Ne, kdepak. První dny vylévám cca 4x za den, poslední dva dny stačí jen ráno a večer. Někdo vylévá 2x denně po celou dobu. To si budeš muset vychytat dle síly MS a velikosti kalíšku, každá to máme jinak.

andelka
10. pro 2020

@nnikola24 taky jsem se na něj koukala. Mně tam vadí ty výrazné drážky,kvůli údržbě.
Jinak už přes 7 let mám Ladycup a jsem moc spokojená. Vylévám 3-4x denně v prvních dnech a potom jen ráno a večer. A na úplný konec nebo špinění co mě občas potrápí mám Ladycup velikost S. Normálně používám většinou ten větší, koupila jsem si ho ve 30 po dvou porodech..

zelenaesmolda
10. pro 2020

@nnikola24
Zkus fb skupinu kalisnice.
Jinak ja mam merulu a je super.

mar8
11. pro 2020

taky kalíšek doporučuji podle mne je skoro jedno jaký koupíte, všechny jsou na podobném principu, já si koupila z Aliexpresu za 40 Kč, na zkoušku, a jsem spokojená, ale chce to ze začátku cvik a naučit se nasazovat, jinak ráno nasadím a večer vyliju, neomezuje v plavání, při sportu, prostě paráda

zelenaesmolda
11. pro 2020

@mar8
Neni jedno jaky si koupi a z ali bych kalisek nepouzila.

marketka_m
11. pro 2020

nad kaliskem premyslim nekolik let..treba konecne se k nemo dohoupu..damy ktery konretne typ se vam osvedcil?
@herminka
@leilinka1234
@gryfis
@michelle_01
@andelka
@zelenaesmolda
ja koukala ale je tam vice druhu..podle ceho vybirat?
jinak doufam ze neurazim ale nechapu jak to budu vylevat na zachode a cistit🙂)) lol..asi to je nejvic co me odrazuje

leilinka1234
11. pro 2020

@marketka_m já četla diskuze a na YT mrkla na pár videí. Mooncup neměl špatné recenze, tak jsem do toho šla. A dobrý 🙂 dle mého je to ale hop nebo trop. Když bych jako svůj první kalíšek zvolila můj druhý Yuuki, asi by mě to zas na pár měsíců odradilo, což by byla škoda 🙂 vylejvání je někdy složitější. Ale pokud nemáš úplně silnou menstruaci (já mám jeden den vyloženě kritický), tak není nutné kalíšek vylejvat zas tak často a vydrží to domů. Ale vždycky se to nějak dá. Úplně ideální je volit záchod s bidetem nebo umyvadlem, tam je to rup šup. Pokud to nejde, bidet je málokde, umyvadlo u záchodu taky není všude, mám láhev s vodou a v sáčku mokrou žíňku (případně vlhčený toaletní papír). "Výměnu" jsem zvládla i v přírodě,🙈😀 jen to chce být trošku připravená a vybavená... prostě když se chce, všechno jde 😊

marketka_m
11. pro 2020

@leilinka1234 je to prozatím pro mě sience fiction... ale budme upřímne, to bylo i tehdy když jsem poprvé zkoušela tampony nešlo a nešlo a najednou paráda :D

gryfis
11. pro 2020

tak já když jsem s kalíškem začínala, byly u nás snad jen dva na výběr.. ladycup a lunette.. 😀 tehdál jsem měla menší ladycup, teď mám yuuki.. nevím jako velikost.. a za mě taky fajn..ono hlavní je, si kalíšek dobře umístit, tvarově jsou si všechny podobný, jen měkkost se trochu liší, ale nepříjde mi, že nějak moc.. a no, wc s umyvadlem prostě.. v práci mám, ve škole taky bývalo, popřípadě pro vozíčkáře v nouzi a nebo láhev s vodou..

sarkoc
11. pro 2020

Já začala před asi 4 měsíci a jediné, čeho lituju je, že to nebylo dříve. Kombinuji kalíšek s menstr.kalhotkami a už bych neměnila.
Nevím, jestli je to tím, ale s tampónama jsem měla poměrně dost velký křeče a bolest takovou, že jsem měla pocit, že mi vypadnou vnitřnosti spodem...s kalíškem tohle zmizelo, nechápu, ale je to tak. Celou dobu jsem si myslela, že to je prostě bolest z menzes a patří to k tomu, ale nejspíš mi tedy vadilo něco v těch tampónech :/

jane46
12. pro 2020

V unoru to bude rok, co ho pouzivam. Mam Gaia cup L. Nej vynalez pro zeny. Za me az tak treti MS jsem se to poradne naucila aplikovat. Prvni dva dny vyndam rano, cca poledne a vecer a pak uz jen rano a vecer.
Muj kancl se prestehoval, co jsem na materske... Tak az zjistim jestli je na WC umyvadlo, poridim pripadne druhy a odpadne starost jak ho umyt a vratit. Vejde se decentne do ruky a umyjes ho pri myti rukou 😉

alicie_k
12. pro 2020

Taky používám, ale po druhém porodu se jaksi spolu nemůžeme srovnat, často mi proteče i když MS není až tak silná, tak nevím jestli budu potřebovat větší? Po prvním porodu to bylo naprosto bez problémů, vylívala jsem jen 2x denně a o MS jsem ani nevěděla...

gryfis
12. pro 2020

@alicie_k bude to chtít větší, nebo posílit svalstvo

patypresdevaty
12. pro 2020

Kalíšek mi nesedl, ale menstruační kalhoty jsou bomba 👍

michelle_01
12. pro 2020

@marketka_m Vybirala jsem znacku tak nejak pocitove.. Nechtela jsem, aby byl moc mekky a zaroven tvrdy. Vybirala jsem mezi Lunette a MeLunou. Nakonec jsem sla do Lunette, byla na nej lakava sleva 🙂 Vzala jsem si mensi velikost, ani ho nestihla pouzit a byla jsem tehotna 😁 Rikala jsem si, ze jsem vyhodila penize a budu potrebovat novy, ale svete div se, sedi i po porodu. Na zachode nic nevylevam, jen v koupelne. Prvni 2 dny mi staci 2x denne, dalsi 2 dny jednou denne. Po porodu proste menstruace za odmenu 😊 Cisteni vubec neni slozite.

andelka
12. pro 2020

@marketka_m já mám Ladycup S a L, jsem spokojená,jiné jsem nezkoušela. Doma prostě se utřu, kalíšek vyleju do umyvadla, pečlivě umyju a v koupelně zavedu znovu. Mimo domov měním jen první dva dny, mám s sebou petku s vodou, vyliju do wc, utřu vlhčeným ubrouskem, opláchnu vodou a zavedu. Nebo je možnost mít dva kalíšky, a někdy to tak řeším, jeden utřu obrouskem a schovám a zavedu nový čistý.

lizzie02
12. pro 2020

Mám od Bamboolika kalíšek, tenkrát jsem tam kupovala synovi látkové plenky, tak jsem ho rovnou vzala a spokojenost😊 chce to trochu cvik, začátky byly pro mě trochu náročnější, ale brzy to člověk vychyta😊

herminka
12. pro 2020

@marketka_m Teď je strašně moc typů. Jak už jsem psala, já jsem začínala s Mooncupem (před 13 lety jiný kalíšek nebyl - nebo možná už začínal Lunette, který byl ale dražší) a po prvním porodu jsem koupila Yuuki. Ten budu mít příští rok na jaře 10 let, tak mě čeká výběr nového, a musím říct, že taky nevím, co vybrat. Ráda bych zkusila jiný kalíšek, třeba i nějaký barevný (je dost pravděpodobné, že to bude už můj poslední kalíšek, tak bych se i mohla trochu rozšoupnout), ale taky se bojím, že nevyberu dobře.
Tady na této stránce jsou porovnány rozměry jednotlivých kalíšků a jsou tam i nafoceny: https://www.kalisek.cz/prehled-menstruacnich-ka...
A tady o rozdílech v tvrdosti apod.: https://www.kalisek.cz/rozdily-menstruacni-kalisky

Co se vylévání týče, je to jednoduché. Kalíšek vyndám, vyleju do WC, omyju pod proudem vody a zase zavedu. Pokud jsem mimo domov, mám s sebou láhev s vodou nebo v nouzi jen vytřu toaletním papírem.

zelenaesmolda
12. pro 2020

@marketka_m
Ja mam merulu,mela jsem meluna m ale nesedela mi tvarem,citila jsem ji dole.Vyliti na wc je v pohode,ja to teda resim jenom vyjimecne protoze i v nejsilnejsi den mi staci vyprazdnit rano a pak vecer ve sprse.Na wc kdyz tak chodim na invalidy,je tam umyvadlo.

andelka
12. pro 2020

@herminka já taky uvažuju,že pomalu pořídím nový. Přece jen ho mám už skoro 8 let, ten druhý, menší ,asi 6. Sice nebyl používaný celou dobu, ale i tak no.. uvažuju o novém. Mám oba růžové, tmavší a světlejší. Chtěla bych podobný jako Ladycup, bez drážek, stopku odstřihuju. Mohl by být menší o trochu než Ladycup L , sedí,ale je to maximum co můžu mít, občas se mi hůř rozvíjí. Tak prostuduju.