Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

ikke
26. srp 2008

preco co na to manzel? 😅 ved ani predtym som sa mu nezverovala ake, kedy a kolko vloziek a tamponov kupujem... 😀 ako vravi herminka, chlapi pre toto nemaju pochopenie 😉
inak chlapa najlepsie presvedcis faktami - kolko usetris, ake je to ekologicke (plati iba na niektorych),...

herminka
26. srp 2008

Ikke, přesně tak 😉

quika
26. srp 2008

no len ked to ma platit tak sa to bez jeho vedomia nezaobide 😒

bora.b
26. srp 2008

muj chlap je pro. byl i pro latkovky predtim, ale ty jsem sila sama, tak to neslo z uctu. ted jsme probirali soft cup, co nabizi jaguara, tak to by nebral, jelikoz je to jednorazova pomucka z polyetylenu, co vlastne vubec neni ekologicka, tak na co to.
on je muj chlap normalni i u latkovek a bkm pro deti, tak proc by ne kalich (rikame mu becher, podoba se to becherovce 😀 )
myslim, ze chlap muze mit pochopeni, ze se mu nebudou neustale na zachode valet baliky vlozek ci tamponu na policce, volne lozenych a pote v kosi, je to i o estetice 😵

elitera
26. srp 2008

Můj manžel je z toho nadšenej, prostě super vynález. Navíc každou MS zkoumá, kam ten kalíšek zmizel a stále, už rok a něco, ho fascinuje, že fakt není vidět 😀
Bora, becher 😀 Dobrý, to asi začnu používat, účtuješ si autorský poplatky? 😀

bora.b
26. srp 2008

eli, neuctuju, pac to vymyslela kamaradka pro uplne jine bechery (mame doma ekologicky plastovy ale vicepouzitelny bechery na ty nase muziky) a proste to uzila jednou i mimo 😀

hana_r
26. srp 2008

Quika, tam mu musíš vysvětlit, proč je to pro NĚHO výhodný, ne pro tebe. Ušetří se, ubude odpadu, nebudeš ho muset posílat pro vložky, když je zapomeneš koupit, určitě se jich pár najde 😉

vanusak
26. srp 2008

Quika, to snad ani nemůže být pravda, že i na takovouhle věc by ses měla manžela ptát??? 😕
Pro mě snad by nebyla ani důležitá návratnost výdajů, nepočítala jsem dopředu, co ušetřím, pro mě byl bezkonkurenčně nejdůležitější důvod - naprostý komfort jako v jiné všední dny! A opravdu se mi to splnilo ihned první měsíce, zapomněla jsem úplně díky K na svou MS (zůstal uvnitř ke konci MS dva dny), prostě opravdu jako by vůbec MS nebyla... 😎

kili
26. srp 2008

ako ja som sa tiež MM nepýtala, či si môžem kúpiť MC. Ale keď som o tom prvýkárt počula, potom to nejak prežula a povedala jemu, tak on na to, že to si snáď nebudem kupovať každú volovinu. Potom prešiel nejaký čas (bola som tehotná, tak som ho nepotrebovala), nastal čas, kedy už bol platný a tak mu hovorím, že si ho objednám a on vtedy, že jasné, to je super vec. Tak ma prekvapil, a on, že s tým súhlasil aj predtým (no to iste 😀 ). No a prečo bol zrazu za? Lebo nejaká počítačová neviem čo v jeho kruhu PC cvokov, čo píše perfektné články tak napísala aj o MC 😀
a jedna príhoda, čo sa mi už vďaka MC nemôže stať: ešte som s MM len randila, išli sme kúpiť vložky a on si ich dal do ruksaku, odprevadil ma a išiel domov. Po chvíľke som si spomenula, že má vložky (a ja poslednú medzi nohami), tak za ním utekám až idem dušu vypustiť, kričím a on nič, kričím stále hlasnejšie, už až zjapem a on nič, keďže už som apsolútne nevládala, lebo to dobehnutie mi zobralo všetkú silu a už by som nezabehla ani meter, tak som asi 10m za ním išla jeho tempom ani neviem ako dlho a stále na neho kričala. Keď som si trochu oddýchla, tak som tých 10m dobehla. No a on mal slúchatká v ušiach, preto ma nepočul, no mňa skoro porazilo 😠

elitera
27. srp 2008

Kili, a nečet náhodou blog Aničky z MFF UK? Ta mě totiž taky naprosto nadchla 😀
http://weblog.anicka.net/read.pl?art=2007-06-10...

kili
27. srp 2008

elitera, jo, to je ono 😀 , a teraz si to spätne čítam a johanka bude asi gedren 😀

svuba
27. srp 2008

prosim vas a ako funguje to vyberanie,ked nie je nablizku voda? mate s tym skusenosti? nezababrete sa velmi? A este jedna intimna otazka- uz ste sa s nim aj milovali? dakujem

hana_r
27. srp 2008

Svuba, máš dvě možnosti, buď si sebou vezmeš petku s vodou a kalíšek opláchneš, nebo ho vyndáš, vyleješ, pokud je moc upatlanej otřeš toaleťákem a znovu zavedeš.
A milovat asi ne, protože kalíškem si ucpeš ten správnej otvor 😀

herminka
27. srp 2008

Quika, píšeš, že máte společný účet, takže předpoklám, že si tam necháváš posílat peníze i Ty, máte na něm tedy podobný podíl a ty peníze jsou Tvoje stejně jako manželovy. Už je to trochu OT, ale musela jsem se vyjádřit.

quika
27. srp 2008

herminka, mne tam peniaze sice chodia, ale momentalne je to celych 540sk mesacne 😀 no uz som sa rozhodla, kupim si ladycup, kedze sa v pripade nudze asi najlahsie cisti toaletakom, a chlapovi nic nepoviem - ked uz bude kalisok doma, nebude mat na vyber 😀 jaj len preco je tak drahyyyy ☹ najviac sa bojim ze mi nebude vyhovovat a budem si trieskat hlavu o stenu na co som sa to zase dala 😉 nastastie na ladycup ponukaju zadarmo vymenu ak je velkost zla, lebo toho sa tiez bojim.

kili
27. srp 2008

quika, neboj, uričte budeš spokojná. A veľkosť ti bude tiež sedieť, pokiaľ si vyberieš podľa inštrukcií 😉

a ma napadlo, nemá tvoj manžel nejaký sviatok v najbližšej dobe? žeby, keby sa pýtal, kam odišli tie peniaze, mu proste povedala, že to je prekvapko a potom už bude neskoro 😀

quika
27. srp 2008

kili, a vies ze ma? na zaciatku oktobra, to nie je tak daleko. to je super napad a mna to ani netrklo!
jaj tolko som odolavala (uz vlastne skoro 2 roky), ale asi to uz vazne nevydrzim 😀 aj ked sa bojim, verim ze budem spokojna. kedze som po normalnom porode tak vyber velkosti je jasny a dufam ze to bude sediet, lebo 46mm mi pripada riadne vela 😕

kili
27. srp 2008

guika, neboj, tá väčšia veľkosť ti bude určite sedieť. Niekedy sa stáva, že aj keď má niekto mať veľkosť menšiu, tak mu nesedí a preteká, vtedy mu je lepšia tá večšia, ale určite ti bude tá väčšia sedieť. Aj ma napadlo, že si po pôrode, keď si písala tých 540,- 😀
tak 2r čakáš, že zlacnie? tak keď ho odskúšaš, tak si do čela vyťukáš dieru, že si sa z vloškami sra.a 2r na vyše. Ja totiž som čakala len niekoľko cyklov a nechápem prečo (nevedela som totiž, či po pôrode budem mať nejakú ms, keďže predtým som ju nemala. Ale aj tak by som ju mala 4x do roka, lebo by mi ju vyvolávali, a aj tak sa mi to rozhodne oplatí)

quika
27. srp 2008

no pred 2 rokmi som uz vedela ze ho chcem. ale bol moc drahy, na moju slabu MS sa neoplatil. potom prislo tehotko, tak som sice pri nakupe latkoviek par krat mala pokusenie si ho rovno objednat, ale vzdy som vdaka cene odolala. myslela som ze po porode vydrzim bez menzesu dlhsie, ale nestalo sa, hned po sestonedeli zacal cyklus, takze zase som zacala nad nim uvazovat. teraz od porodu mi tie tampony viac vadia kvoli vysusovaniu, takze asi idem objednavat.
inac tych 10 rokov co vydrzi, do toho sa rataju aj roky kedy ho napr. kvoli tehotku nepotrebujem?

whizzy
27. srp 2008

tak u nas to bolo naopak. Ja som sa nevedela rozhodnut, ci do toho ist, najviac ma odradzala cena. A manzel ma postrcil, nech to kupim, ze to vyzera paradne a cena je oproti beznym prostriedkom tiez paradna. Este to aj propaguje po rodine, ze aka super prakticka vecicka 😅

elitera
27. srp 2008

whizzy, pokrokovej manžel 😀

pebi
27. srp 2008

já jsem dneska zrovna četla, že se to doporučuje pro ženy, které ještě nerodily... 😕

elitera
27. srp 2008

pebi, kde?

pebi
27. srp 2008

no, objednávala jsem si nějakou kosmetiku a tam se to prodávalo a to bylo u toho napsaný...nebyl to teda nijaký vědecký článek nebo tak něco 😉

elitera
27. srp 2008

nebylo tam náhodou, že se nemá používat na krev po porodu, tj. očistky?

pebi
27. srp 2008

ne, to ne

elitera
27. srp 2008

nenašla bys, kde to bylo? Link...

hana_r
27. srp 2008

😀 Pebi, ty jsi to pořádně nečetla. Kalíšek má dvě velikosti, ta menší se právě doporučuje těm, co nerodily, ta větší je po porodu a 25 letech.

elitera
27. srp 2008

Aha - když se podíváš na ladycup velký, tak je pro ženy po porodu 😀 To je jen označení velikosti 🙂 MoonCup je zase velikost A a B 🙂