Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

ikke
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pebi
27. srp 2008

nečetla 😀 , já to teda nechtěla, tak jsem tomu nevěnovala pozornost 😉

hana_r
27. srp 2008

A takhle vznikají fámy 😀

kili
27. srp 2008

pebi, a prečo to nechceš? je to výborná vec, skús si to poriadne prečítať 😉

pebi
28. srp 2008

nemyslela jsem tím, že to za žádnou cenu nechci, prostě jsem v té chvíli hledala něco jiného 😉
O tom kalíšku zatím nemám moc informací, tak jsem nad tím ještě moc nepřemýšlela, ale určitě ho nezavrhuju 🙂

verulka
28. srp 2008

baby, je o myslitew vhodne aj pre dievcata uplne od zaciatku- odkedy dostanu 1x mrchu?

quika
28. srp 2008

Verulka, toto je zo stranky mooncupu (ak rozumies anglicky). Ako je to v praxi ti ale neporadim.
Keby si nad tym uvazovala tak najmensi co sa u nas predava je Ladycup S. http://menstruacnikalisek.sk/Ktorúveľkosť/tabid...

Just started menstruating

Hi.
I've just heard about your moon cup and it sounds pretty good. I'm wondering if it is recommended for use by a girl who has just started menstruating. Any caveats I should know about? My 11 year old daughter is not quite there yet but will be sometime soon and if this is as great as it sounds I would like to recommend it.
Thanks for your response.

Joanne

Dear Joanne
Yes young girls are physically able to use the Mooncup. It is possible to use the Mooncup from the very first period as our bodies are designed to give birth to full size babies at this time. The more confident that your daughter is about her body the easier it will be for her. As with tampons, it will require practice at first. She may like to use a water based lubricant to make insertion easier to begin with. I hope that this helps.

Best Wishes
Cathy

verulka
28. srp 2008

quika, dakujem..no uvdim...este mam chvilku cas, ale ked si budem kupovat ja, tak by som rovno kupila aj pre ajku...este sa opytam svojej gyndosky 😉

bora.b
28. srp 2008

oh my gosh I am in love!!! The ladycup is awesome! I just want to start out by saying I am 14 and a virgin and the cup has worked for me since the very first time I tried it! It has popped open everytime. It was so comfortable I forgot it was there!! I could leave it in for 8 hours! I am so happy about this product! The ladycup is everything they say it is and much, much more! I hope this helps, especially for younger girls like me!

opsano z ladycup.eu - je mi 14 a funguje to skvele

kili
28. srp 2008

verul, načo rovno pre ajku, však jej kúpiš vtedy, kedy to bude potrebovať a potom to bude aj lacnejšie a bude to novší silikón. Ty si kúp kľudne teraz, len neviem, či nepotrebuješ po 4roch pôrodoch nejaký XXXXL 😀

elitera
28. srp 2008

verulka, tak to sem pak schválně napiš, co na to tvoje gynekoložka říkala, myslím i obecně na kalíšek 🙂

mareklucka
28. srp 2008

Ahojte babuľky,aj ja zvažujem že si kúpim kalíšok,ale čo ak plánujem v budúcnosti otehotnieť a po porode budem potrebovat inú veľkosť???

elitera
28. srp 2008

mareklucka, těžko odhadnout. Možný to je, ale i kdybys musela za rok kupovat větší, myslím, že se to vyplatí - i pro tebe (pohodlí) i pro přírodu 🙂

ikke
28. srp 2008

a niektore maminy ani po porode nepotrebuju vacsi 😉

sisstin
28. srp 2008

ten růžovej je bomba 😀

mareklucka
28. srp 2008

Ďakujem za rady baby,ja ho asi predsa len kúpim 😀

endel
28. srp 2008

Tak mám za sebou první den s kalíškem, asi po hodině jsem musela ustřihnout ten osácek na konci bo mě škrábal. Chtěla jsem se vás zeptat jak moc to máte zastřížené mě tam zůstali tak 2mm, je to o hodně lepší, ale pořád mě to skřábe jak moc jste to odstřihly? Mám strach to stříhat víc abych neudělala do kalíšku dírku nebo máte nějaký fígl jak ten konec zahladit aby nebyl takový ostrý(napadlo mě to ošmirglovat, ale nevím). Jinak jsem sním moc zpokojená 😵

emjee
28. srp 2008

skus pilnickom vyhladit tie okraje

verulka
28. srp 2008

kili, nahodou moja gyndoska sa furt cuduje, ze vyzeram ako po 1, max 2 porodoch 😀 to ja len tak uvazujem..j azatim nic nepotrebujem 😀 ale uvidime dokedy 😝

ikke
28. srp 2008

ja ho mam ustrihnuty takmer uplne na doraz (tak max. 1mm) a ostre okraje zastrihnute co najviac pomocou okruhlych nozniciek
inak neviem ako ostatne, ale mooncup ma asi 0,5 cm dno, takze aj ked odstrihnes ten "ocasek" uplne, dierku don neurobis 😉

endel
28. srp 2008

Tak pilníček nepilníčkuje zkusím to zítra ošmrdolit nůžkama snad z toho nebudu mít trychtýč 😀

simply.vero
28. srp 2008

endel, já jsem taky zahladila nůžkama (nehtovýma) a trychtýř z něho nemám 🙂

herminka
29. srp 2008

Myslím si, že by to šlo i uříznout stopku kompletně ostrým nožem a tímtéž nožíkem i ohladit hrany.

vanusak
29. srp 2008

Endel - "ošmrdolit" je krásný slovo 😀
Taky jsem ty hrany ošmrdolila malejma nůžkama na nehty dokulata 😉 a OK, dno je fakt silné.

lentilka
5. zář 2008

Dievčatá so silnou menštruáciou, ako dlho vám to trvalo, kým ste to vylievali bez problémov?
Počas konca je to ok, aj to vymieňam doma, ale v najsilnejšom čase potrebujem tak každé 2-3 hodiny... a v robote to môže byť problém... síce už som vylievala v pohostinstve, v lietadle, na verejných WC, ale veľkú radosť z toho, aká som šikovná, ešte nemám. Ale zase ani na druhé použitie to hádam nebolo zlé. Lebo momentálne pri silnejšom krvácaní sa mi zdá tampón oveľa lepší na manipulovanie (nezababrem sa). Ďakujem za názory a za tipy.

quika
5. zář 2008

tak uz dorazil moj ladycup 🙂 🙂 🙂 vyvarila som ho a skusila "na sucho", zavadzanie ziadny problem, ani som nevedela kam ho dat no skusila som a sedel dobre, nic som necitila. robila som rozne pohyby, stale v pohode, ale pri niektorych akrobatickejsich som citila stopku, tak som z nej polku odstrihla. akurat vyberanie bolo trochu problematicke - chytila som ho za spodok a slo by to bez problemov ale najsirsia cast uz dost bolela pri vyberani. ako to robite, aby to nebolelo? okrem toho si nie som ista, ci sa moze spodok stlacit - ked bude dost plny tak sa potom asi nieco vyleje, nie? no uz sa tesim na prve naozajstne pouzitie 🙂

emjee
6. zář 2008

lentilka je to vec cviku 😉 to ze si pritom trosku zababres ruky sa moze stat aj po par rokoch pouzivania, ale ved na kazdom vecku je aj umyvadlo, takze ziadny problem 😉 a ak sa ti nahodou podari zababrat aj inde, bud si navlhci toaletak vodou (ak nosis vodu so sebou na oplachnutie kaliska) alebo pouzi vlhcene intimne obrusky 😉

quika spodok mozes kludne stlacit, pochybujem, ze sa ti podari naplnit kalich vzdy az po okraj 😉 tu najsirsiu cast skus vyberat tak, ze kalisok trochu naklonis, vyberies jednu cast a potom naklonis opacne a vyberies druhu cast

bora.b
6. zář 2008

emjee, to je dobry zpusob vyberania, pokud se dela nad wc 🙂

quika, me to nikdy nebolelo (po trech detech 😉 ) ale pokud nemas velice velice silnou ms, tak by pripadne stlaceni spodku nemelo vadit -tedy zpusobit preteceni, az zaplavu. ale jak je ms silna opravdu se vetsinou zjisti az diky kalichu (mooncup anglicky ma opravdu dve carky podle ml, ladycup ne, ale aspon je videt, zda do poloviny - to se nevyleje pri pripadnem stlaceni dole, ci opravdu az po okraj - to je pak ruka ... ehm ... menstruacni 😎 )

emjee
6. zář 2008

bora no ja obvykle vyberam nad wc 😀 radsej nez riesit potom aj dalsie nehody 😀 pripadne doma v sprche, ale to je potom dost jedno, ci sa to vyleje alebo nie 😀

quika
6. zář 2008

skusala som ho vyviklat, ale nebolo to moc prijemne, a to mam len par mesiacov po porode 😒 no ratam ze pocas MS to bude lepsie nez takto za sucha. skusala som donho dat vodu a stlacila dno ako pri vyberani - hladina stupla o mini kusok, takze to fakt snad nemoze vadit, hlavne pri mojej slabej MS 🙂