Menstruační kalíšek

pet1
23. bře 2007

Ahoj nevím, jestli sem tohle téma úplně patří, ale chtěla bych vědět, jestli znáte, používáte? Já jsem si ho pořídila nedávno a přijde mi to super, na rozdíl od tampónů, který mi nedělají dobře. Ale okolí mě docela straší, že to není hygienický a tak podobně. Kamarádka se ptala doktora a ten o tom prý v životě neslyšel a spíš to nedoporučuje (ale nedoporučuje ani tampony). Tak by mě zajímal váš názor a případné dlouhodobější zkušenosti.

sisstin
23. bře 2007

pet: já se o tom dozvěděla asi před třemi dny..podle mě je to v pohodě 😉 ale možná trošku těžší ze začátku při vyndávání..než tampon..ale asi síla zvyku 😉

pet1
autor
23. bře 2007

díky za odpověď sisstin. Je fakt, že manipulace mi přišla o něco složitější, ale už jsem to celkem zvládla 🙂

sisstin
23. bře 2007

pet: kolik to stojí...a kolik jich dostaneš v balení..nebo to je jenom jeden? 😕

majmuna
23. bře 2007

Pet napis do ip xctij01 najdes ji pod timto nickem na tehulkach a snazilkach z 45.tydne. Ta ho pouziva dlouho a je spokojena.Ja ho koupila a nestihla pouzit.Hned jsem otehotnela... 😀 Podle me je ale hygienictejsi nez tampony ty jsem pouzivala x let.Mooncup ma vetraci minidirky a proto muze byt zavedeny dele a v pohode menit az treba doma kde mas soukromi a podminky na vymyti....kazdy si asi predstavi hned vymyvani na verejnych W.C 😖

sisstin
23. bře 2007

majmuna: a kolik ml se do toho vejde? 😕

len
23. bře 2007

Já ho používám stejně dlouho jako Xctij01 (kupovala jsem ho asi o 14 dní dřív), takže mám za sebou asi 4 MS s kalíškem, ale určitě je tu spousta holek, které ho používají výrazně déle, zkuste vyhledat diskuzi eko-maminky nebo tak nějak, tam to kdysi docela probíraly 🙂 Při porovnání s tampónama mi to přijde teda výrazně hygieničtější a použití je zhruba stejně náročné, až na to, že stačí ho vyměňovat mnohem míň často 🙂
Jo, jinak stránky jsou:
http://www.kalisek.cz/
http://www.menstruacnikalisek.cz/

majmuna
23. bře 2007

Pisou tam ze se do nej vejde krev z celeho krvaceni ale jinak presne nevim ale stopro ho za tech 8 hodin clovek nema sanci naplnit 😀 Ja se na nej tesila hlavne kvuli nocim to mi prislo jako risk pouzivani tamponu ale delala jsem to a nastesti nic.... 🙂

sisstin
23. bře 2007

majmuna: já nevím, já používam super silné tampony...a první dva dny je musím měnit každé dvě-tři hodiny!!!!!Tak mám obavy.. 😕

gedren
23. bře 2007

Pouzivala jsem asi pul roku, pak jsem otehotnela a ted kojim 🙂, no a zkusenosti mam jen ty nejlepsi. Nejdriv jsem sice myslela, ze to tam v zivote nenarvu, pak zas, ze to nedostanu ven, ale to se srovnalo a pak uz to bylo super. Tamponum jsem nikdy neholdovala a proti vlozce zmena velmi vyrazna smerem k lepsimu. Nehlede na to, ze odpadaji starosti napr. na cestach, ze s sebou nemate dost vlozek a neni kde sehnat, kalisek je proste v brabicce posledni zachrany a je to. Proti vlozkam jsem taky byla vyrazne cistsi, neni ani nutne (napr. na tech cestach) se kazdy den sprchovat...

Co se tyce tech zdravotnich rizik, na rozdil od tamponu tam nic s nicim umelym nereaguje, tedy nehnije, proste je to normalni krev, ktera v tele uz tak je, menstruace prece nejakou dobu trva a nevytece vse najednou, takze nikoho nevytrhne, ze to tam jeste je chvili v kalisku 🙂

Kapacita je zhruba takova, ze bohate staci vylit rano a vecer, prvni den jsem to teda musela kontrolovat i behem dne.

Takze ja doporucuji vsemi deseti!

len
23. bře 2007

Nooo... Přes den, při hodně silné MS ho měním tak po 4-5 hodinách a je plný tak do půlky výšky (a to má takový tvar, že je dole užší a nahoru se rozšiřuje, takže bych řekla, že je naplněn tak z 1/3 a těch 8 hodin by v pohodě vydržel), ale už se mi jednou stalo, že jsem ho měla přes noc, o víkendu, kdy jsem spala hodně dlouho, a MS byla tak extrémně silná (v noci 😠 ), že normálně PŘEtekl, nikol PROtekl, ale naplnil se a přetekl 😝 Ty první dva dny jsou dost kritické (pro představu - tampóny jsem taky měnila po 2 hodinách, kalíšek po 4-5), to fakt měním ráno před odchodem do práce, jednou v práci a pak po návratu domů (i když by to teda asi vydržel, ale zatím na to nemám nervy), ale ostatní dny, kdy je MS slabší, tak v práci vůbec neměním.
Vejít se do něj má 30 ml a při jedné MS je ztráta krve průměrně 80 ml, asi tak pro představu 😉

len
23. bře 2007

Akorát ty první dva dny k tomu radši ještě nosím malou vložku, na to, že jsem dřív na záchod lítala skoro co hodinu, je to opravdu výrazná změna k lepšímu, ale vyzkoušela jsem snad všecky triky, jak ho nasadit, upravit a bůhvíco všecko, co jsem na netu našla česky i anglicky, ale při té nejsilnější MS se neubráním tomu, že trošku protéká 😒 Ale stejně bych ho neměnila, tampóny mi nikdy moc nesedly, i když jsem je trochu používala, a balíček s deseti vložkama mi teď stačí na dvě MS, to dřív neexistovalo 😎 A opravdu z toho mám takový čistější pocit, nikde nic nesmrdí, vyleju to, vymyju, asi poprvé v životě jsem při MS vyrazila na celý den s bílýma kalhotama 😀

pet1
autor
23. bře 2007

Díky za příznivý ohlasy. Já si hned myslela, že to není nehygienický. Ale nějak mě rozhodily kamarádky, když to tak zdrbly. Já mám taky právě hodně silnou menstruaci. Zatím jsem ho testovala jen párkrát a vydržel mi v pohodě celou noc 🙂 Tampon velikosti super mi vždycky protekl.
Sisstin: i s poštovným mě stál 715 Kč a v balení je jenom jeden. Víc jich nepotřebuješ. To se mi líbí snad nejvíc. Konečně budu moc při menstruaci vyrazit ven a nebudu s sebou muset tahat balík vložek 😎

len
23. bře 2007

Takhle - než jsem to koupila, přečetla jsem k tomu na netu tuny ohlasů. Spooousta jich byla velice negativních, ale ANI JEDEN negativní nebyl od někoho, kdo kalíšek vlastní a pravidelně ho používá 😉 Ale těch lidí (a kolik mezi nima bylo chlapů!), co by to nikdy nepoužili, protože je to hnusný, smradlavý, nepohodlný a nehygienický, aniž by to kdy viděli víc jak na obrázku, tak těch je neuvěřitelně mnoho 😀

mobina
23. bře 2007

Ahoj holky, taky se hlásím ke kalíškovkám. Používám ho už skoro rok a nemůžu si ho vynachválit 😵 Co se týče nepříznivých ohlasů, tak mám stejnou zkušenost. Prostě o tom nikde nemluvím. Ať si říká každý kdo chce 😉
Se zaváděním jsem neměla od začátku žádný problém. Jen jsem měla trochu problém se zkrácením toho camfrdlíku, kterým se pak vyjímá. A první cyklus jsem měla trochu schízu, že ho nevyjmu ven, ale to všechno chce jen cvik 😉
Při nejsilnějším krvácení měním kalíšek asi 4-5 za den. Většinou je zaplněný zhruba do půlky. Jinak taky občas použiju intimku, ale kalíšek mi nikdy nepřetekl. Jinak ho také vřele doporučuji do bazénu. Do pochvy se přes něj nedostala ani kapka chlorované vody, což přes tampony bohužel ano 😒
Jinak na mém návodu píšou, že kalíšek se má umýt ráno a večer intimním mýdlem a po konci cyklu vyvářím zhruba 20 min ve vroucí vodě. Za celou dobu užívání jsem něměla ani jeden zánět nebo podobný gynekologický problém. Je to úžasnááá věc 😉

vanusak
23. bře 2007

Téééda holky,jsem jak v Jiříkově vidění! 😲 Myslím, že ještě dneska odejde objednávka po netu, abych měla příští cyklus na zkoušku a na dovolenou za dva měsíce vezla už zkušený kalíšek 😎 Díky moc, tohle je posun asi jako přechod od pevné telefonní linky k mobilu... Ta paráda větší volnosti!!! 😀

papaya
24. bře 2007

Holky a používáte ho v pohodě i na noc?

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
len
24. bře 2007

Pap, první dva dny radši s vložkou (jak už jsem psala, jednou přetekl 😠 ), další dny už bez, ale určitě nelítám několikrát za noc kontrolovat, jestli je vše OK, jako to bývalo předtím 😉

papaya
24. bře 2007

Len ahoj 😉 No já dřív používala tampóny a asi to budu muset vyzkoušet sama, páč jsem nikdy moc silnou MS neměla, třeba by to kalíšek zvládnul i ty první dny. Ovšem nevím jak to bude po porodu, jestli se náhodou nemůže změnit i průběh MS...Každopádně do toho určitě jdu, celé mě to nadchlo 🙂

len
24. bře 2007

Akorát si po porodu kup tu větší velikost 🙂 Ale fakt to stojí za vyzkoušení, zas tak šílený peníze to nejsou a do roka to ušetříš na vložkách a tampónech 🙂

papaya
24. bře 2007

Teď jsem se to zrovana dočetla na těch stránkách, co jsi dávala odkazy, že po porodu už mají všechny mít A . Ta úspora je sympatická,určtitě se to brzy vrátí a má to i jiné výhody - je to pohodlné, praktické (dost často se mi stalo,že jsem si třeba do práce zapomněla vzít náhradní tampóny a pak jsem musela chodit škemrat po kolegyních...) a ekologické 😵

macek28
24. bře 2007

Ahoj holky,ted to pročítám a jsem z kalíšku nadšená!Mívám MS hodně silnou,první dva dny nestačím běhat na WC.Když v noci více usnu,tak ráno je velké přeslýkání.Zkrátka si ho asi objednám,akorád se bojím,že si ho nějak blbě nasadím,ale je to asi otázka cviku,že?

gedren
24. bře 2007

papayo, jo, na noc je to v pohode 🙂 Naopak, s vlozkama jsem se vzdycky bala, co zas bude za pohromu 🙂

macku, presne tak, prkrat strcis blbe, protece to a pak uz budes vedet 🙂

arietiska
24. bře 2007

Tý jo já čumím, e-mail s kalíškem jsem vyhodila, pač jsem si myslela, že se jedná o další debilitu. A teď tady čtu, že len a jiné holky ho používají, čím věřím, že to teda fakt existuje. 😅 Já žasnu. Ale asi zkoušet nebudu. Mrchu mám tak slabou, že asi není třeba to nějak řešit.

janickabez
24. bře 2007

no Ari už se vidím jak si meju kalíšek na těch našich společných toaletách, kreré použí 250 lidí na patře 😖

girl.misel
24. bře 2007

ahoj mám takový blbý dotaz.jak se ten kalíšek vlastně během dne vyprazdňuje?to je normálně musí vyndat nebo jak?je to blbá otázka ale pořád to nějak nechápu

novako
24. bře 2007

Kalíšek nepoužívám, ale docela o něm uvažuji. I když asi počkám do prvního porodu. 😀

girl.misel: Kalíšek se vyndá a vyleje. Pak by se měl propláchnout pitnou vodou, v příp. nouze jen vytřít toaletním papírem a hned jak to bude možne, tak ho propláchnout.

Jen si nejsem jistá s tím zaváděním. Už s tampóny jsem trošku válčila, vlastně do doby než OB začaly vyrábět variantu easy flow.

girl.misel
24. bře 2007

novako děkuji za odpovědět

gedren
24. bře 2007

novako, ja jsem tampon pouzila jednou a fakt mi nebyl prijemnej, no a kalisek v poho, takze verim, ze s nim bys to mela lepsi.

janicko, pokud nemas vylozene hodne silnou MS, tak bohate staci vylejt rano pred odchodem do prace a pak doma po prichodu 🙂

haluskacz
24. bře 2007

holky, diky za zkusenosti. Az zase zacnu menstruovat, hodlam ho zakoupit. Zatim jsem pouzivala latkove vlozky a jsou fajn, oproti umelym je to nadhera, ale nemuset prat vlozky - na to se tesim. Zni to asi divne, ale docela se tesim, az to zase prijde 😀

tampony taky nemusim, obcas jsem si je brala do bazenu, ale fuj fuj...