Moje mimčo nevypadá jako reklama na Michelin

janulazaynab
15. led 2010

Ahoj,
mám doma skoro čtyřměsičního Mikuláška, který je spíš hodně dlouhý a faldíky abych pomalu hledala pod lupou. Vím, že se nemá srovnávat, ale když slyším ostatní maminy říkat, že asi mají místo mlíka smetanu, když je jejich mimčo podobné na Michellin a Otesánka v jednom, ono to zamrzí 😕 Zvlášť, když je člověk s více miminky naráz a ostatní se na to vaše dívají, jako že "Chudák, takový hubený.. Jak často kojíš?" 🙄
UM mi doporučila doktorka, ale nechtěl ho, takže nomálně kojím přes den co 2-3hodiny a v noci stejně, takže v tomhle chybu nedělám. 😵
Jste na tom někdo podobně?

oliivie
20. led 2010

Ještě jsem zapomněla napsat, že jsem se vůbec nikdy nesetkala s tím, že by mi někdo řekl, že je malá moc hubená, že správné dítě má mít faldy. Asi vědí, jak bych vylítla, tak si to nechávají pro sebe. 🙂 🙂 🙂

jasmia
20. led 2010

janulazaynab tak mi máme ještě míň než vy a jsme starší, Justýnka má 5300 g je to naprosto bezfaldíkovaté miminko, už nám pomalu čouhaj žebra. Ale podle doktorky je v pořádku, tak to je hlavní.
Moje druhá dcera byla malý otesánek a všichni se mě ptaly co jí dávám jíst, až mě to rozčilovalo.Takže jsem ráda, že jsem toho teď ušetřena.

moravanka
20. led 2010

Mala ma za tyden 9 mesicu, delka 71 cm, vaha 7018. Me to nevadi, jen si nekdy delam starosti, jestli ji nic nechybi nebo nestrada. Ze zacatku pribirala rychleji, ted to jde strasne pomalinku, dokonce treba i 3 tydny nepribere nic.

susik77
20. led 2010

Moje taky vazila v 3 mes. 5350 g a ted v 4.5 mes. ma 6250g . Taky plne kojim, mala nema zadne faldiky, a nekdy taky premyslim, jestli to nejak nemuze ovlivnit jeji vyvoj, ze je tak hubena. Jsme na 25.percentilu podle vysky/vahy. Dr. rika, ze bude asi drobnejsi, jinak to neresi. Starsi dceru(29 mesicu) jsem kojila plne jen 5 tydnu, do 7.mesice castecne a ted uz ma 17.5 kg. Tak jsem tak aj castecne rada, ze Terezka ma zatim nizsi vahu, u Veroniky se obavam aby nemela pozdeji velkou nadvahu...

janulazaynab
autor
20. led 2010

jasmia - koukala jsem Ti do alba a malá má naáhodou docela jasně patrný pěkný faldík na stehýnku, když se koupe 😉 😀 Doktorka Ti teda nedoporučovala UM? Přijde mi, že je to teď jejich trend..

moravanka - ze začátku, když mi doktorka řekla, že malý nepřibírá, jak by měl a předepsala Bebu, začala jsem si řikat, jestli mu něco nechybí. Teď tomu kojení taky moc nedává - před týdnem se budil v noci na kojení po dvou hodinách a posledních pár dní zase v noci vstane po čtyřech a vypije jen trošku a zas chrní.. Nepláče, pokud zrovna nechytne vzteklinu, takže mu nic neschází 😀

susik77 - tak Terezka vypadá v kyblíku jako pěkný bobek 😀 Verunka sice byla Michelinek, ale určitě bych neřekla, že ji to bude držet do dospělosti. Znám plno dětí, kteří byli praví Michelinci a teď jsou hubeňouři 😉

jasmia
20. led 2010

To ho ještě měla 😀 , musím tam dát nějakou aktuální, faldík nějak vymyzel ☹ . Já už UM dávám, nějak se mi začalo ztrácet mléko a to dělám vše co můžu, prostě nic nepomáhá. Takže za chvilku budem jen na UM a snad se zase pidifaldík vrátí.

susik77
20. led 2010

janula: to bylo v 5.tt, to mi jeste nejak extremne pribirala 😎 kdyz se narodila mela 3780g, potom asi od 3.do 4.tt pribrala 450 g za tyden. Vtedy jsem si myslela, ze za chvili bude mit 6 kg 😀 No na konci 3.mes. mela jen 5350g 😎 Odhaduji, ze na konci 6.mes. nebude mit ani 7 kg

janulazaynab
autor
21. led 2010

Dnes jsme byli na převážení a Mikulajda má ve 3 měsících a 2 týdnech 5,77kg. Při poslední tříměsiční kontrole 5.1. navážili 5,76kg, takže za dva týdny nepřibral skoro vůbec nic! 😠 ☹ Percentuálně jsme 19 😒
Přikrmování UM u nás nehrozí, malý prostě jiné mlíko nechce. Dětská doporučila nemléčné příkrmy - Mikulka před chvílí zbaštil asi čtyři malé lžičky mrkve 🙂 Zpočátku se smál, ale u poslední lžičky už se docela kroutil 😀
Jen doufám, že se to zlepší a začne konečně přibírat..

jasmia
21. led 2010

My jsme byly včera na vážení a taky jsme nepřibrali za 14 dní nic a to dokrmuji, máme přijít za dalších 14 dní, tak uvidím. Navíc se mi dnes nějak dělá moc málo mléka, doufám, že už jsme s mm neskončily. ☹
Mikulku bych chtěla vidět baštit mrkvičku, určitě to byla sranda, já se u svých holek vždycky nasmála, když jsme začali baštit něco nového. 😀

janulazaynab
autor
21. led 2010

jasmia - kolik Justýnka váží? Dívám se, že je jen o týden starší. Nedokrmuješ taky nějakou zeleninou nebo podobně? Mikulajdu jsem natáčela, ale bral to normálně 😵 Je zvyklý, že dostává na lžičce kapky, ze stříkačky probiotika Nutrolin-B a na dudlík sem tam trochu šťávy z broskve, med apod. Vždycky když mu jdu něco takového dát, dělám u toho strašně "mňam, mňam, mňáááám", takže se směje a baští 😀 Aspoň ze začátku 😝 Jediné, co mu fakt nejede, jsou čaje - mám doma fenyklový a na dobrou noc, ale jen mu je dám přes lžičku do pusy, zašklebí se a nechá to vytéct ven.

jasmia
21. led 2010

Justýna má jen ubohých 5300 a to při narození měla 3500, dokrmujem nutrilonem, jenže ona moc nechce papat a to ani moje mlíko. Stačí ji utišit jen ten největší hlad a pak už se nedomáhá. Vypadá to tak že brečí hlady, já jí dám odstříkané moje mlíko, většinou tak 80ml a dám brknout a pak když jí chci dát UM tak hajdalák nechce. Když jí ale udělám plnou flašku UM a krmení nepřeruším, tak to vypije. Je to prostě potvůrka 😝 . Když nepřibere, tak asi taky začnem dávat nějakou zeleninku a polívečky, tak už se těším jak to bude prskat 😀 .

martimarti
21. led 2010

Jasmia, ta vaše váha zase není tak hrozná. Koukala jsem do diáře a moje dcera měla na začátku 4.měsíce 5260g 😉 Blbý je ale to, že nemáte za 14 dní žádný přírůstek ☹ Moje dcera měla malinké váhové přírůstky, ale byla jen na MM, já nepřikrmovala.
Já se tedy moc v umělé výživě nevyznám, ale nešlo by třeby vyměnit Nutrilon za jinou značku? Třeba by to zabralo 😉
Uvidíš za 14 dní, držím palce 🙂 🙂 🙂

martimarti
21. led 2010

Jasmia, váhu opravuji, těch 5260g bylo na začátku pátého měsíce 😉

jasmia
21. led 2010

Tak to jste byly taky diblíci, ale aspoň jste přibíraly. Mě připadá, že Justýnka prostě není na jídlo, asi se připravuje na kariéru modelky 😀.

susik77
22. led 2010

jasmia- nedelala vam detska dr. nej. vysetreni? mne rekla na 3.mesicni kontrole, ze kdyz mala nebude pribyvat tak ji vysetri...
nase aj trochu blinka, ted je to uz lepsi, ale mozna aj z toho moc nepribyvala na vaze. A dlouho mela zadni rymu-asi od narozeni do 2,5 mesice ☹
Ted za posl. 6 tydnu uz pribrala 150 g za tyden- asi to dohani 🙂

janulazaynab
autor
22. led 2010

jasmia - u nás je to podobné. Malý prostě vypije jen dokud mu teče mlíko samo a konec. Sice mu dávám zase, ale trochu pocumlá a nechce. Jinak při narození měl Mikulajda 3850g - takže pěkný cvalík 😝

susik77 - zadní rýma má až takový vliv na jídlo? Malý už má rýmu dost dlouho. Odsávám baby vacem na vysavač a kapu nasivin, ale drží se nás mrcha. Dětské už jsem říkala, že má stolici plnou hlenů, tak bude posílat vzorek na vyšetření.

jasmia
22. led 2010

Zatím žádné vyšetření, ona zatím příbírala, ale opravdu maličko, až teď posledních 14 dní nic, tak uvidíme po tom převážení. Snad bude vše v pohodě, protože vyšetřeních už máme dost, kvůli hemangiomu. Už žádné nechcem ☹, jde nám z nich hlava kolem.
Malá má taky už 3 týdny rýmu, tak že by to bylo tím? Nám nasivin vůbec nezabral, trochu pomohl pamycon a teď kapu vincentku a samozřejmě odsávám.

janulazaynab
autor
22. led 2010

jasmia - a jakou máte stolici? Taky plnou hlenů?

jasmia
22. led 2010

Když byla hodně zahleněná, tak jsme měli taky ve stolici spoustu hlenů, ale teď už má rýmečku trošku, tak se i stolice zlepšila.

susik77
22. led 2010

ona ta zadni ryma byva chronicka=casto to je od narozeni. odsat nejde ani vysavacem=protoze ta ryma neni v nose, ale uplne vzadu. zabiraji jenom kapky. kdyz uz vam prestal zabirat nasivin, zkuste otrivin a zvlhcovani vzduchu.
na papani vliv ma velky. kdyz je mimco zahlenene, proste nemuze se normalne najist. my jsme meli od naroz. ucpany slzny kanalik a ted uvazuji jestli to nesouviselo s tou zadni rymou...kdyz ji to presondovali tak ryma zmizela...

susik77
22. led 2010

sorry, pisu jak analfabet 😖 pospicham 😎

janulazaynab
autor
22. led 2010

susik77 - maly ma tu zadni rymu. I kdyz mu vysavacem snopliky vysaju, stejne sem tam zachrochta, jak to ma vzadu, kde to nejde odsat. Kapala jsem otrivin, ted mame nasivin a nic. Vzduch zvlhcuji, davam na radiator vodu s lesanou na lepsi dychani a do nosu strikam malemu sterimar nab libenar.

susik77
22. led 2010

janula" terezka mela to same, projela jsem hodne dizkusi na netu a ze pry je ta ryma od naroz. dost casta, nekdy je aj do 6 mesicu...zkuste jit s tim na ORL kdyz jste jeste nebyli=at vas posle detska dr. ale mozna nic nezjisti.
docetla jsem se tam, ze pry je na pricine nevyvinuta sliznice=ze se to upravi vekem...

susik77
22. led 2010

jinak vsechno delas spravne, ja to delala taky, teda my mame byt vlhky az moc=kolem 55%-bydlime v novostavbe-ta vlhkost nam teda az vadi-zatekaji nam plastova okna a nekdy mame vlhke steny 😖

janulazaynab
autor
22. led 2010

susik77 - ma zase předěláváme starý barák a jak jsme vyměnili staré okna za plastové a na jaře dělali nové omítky, máme tady fleky na zdi a plíseň, i když té už jsme se (doufám!) zbavili. Pavel se furt diví, proč dávám na radiátory vodu, ale pro malého je tu přetopeno, takže se nedá nic dělat..

janulazaynab
autor
22. led 2010

susik77 - Pavel teď volal, že dětské zavezl vzorek stolice, tak jsem zvědavá, co zjistí. Když měl malý měsíc, byli jsme zavření na infekčním, protože chytil od jiných dětí rotaviry. Každé ráno dávám probiotilka Nutrolin-B, tak mu to hodne pomohlo, ale možná se mu ty viry zase vrátily přes tu rýmu.. 😕 😒

megee
22. led 2010

jano zkoukla jsem fotky tvýho malýho a mě teda nepřipadá nějak hubenej...buď ráda, že je takovej...můj syn je sice starší ale na 92 cm má 13 kg a žebra by jsi mu mohla spočítat a jako mimčo taky nebyl tlustej a neměl faldíky a to splácá přes den všechno možný 🙂

susik77
22. led 2010

janula: drzim palce 😉 jeste me napadlo, ze Terezka ma od 2.tt doted moucnivku na jazyku. myslite, ze to muze taky vadit? od naroz. ji davam probio kapky, plne kojim, gencianku jsem ji davala 2 mesice-nezabirala, mycomax sirup 2 tydny, temer to zmizelo, trochu zustalo a potom se ji to znovu vratilo...

janulazaynab
autor
22. led 2010

susik77 - nás moučnivka taky trápila, ale zabrala fialka. Namazala jsem bradavky, malému vymazala pusinu a vyvařila všechny dudlíky. Vrátila se nám sice několikrát zpátky, ale teď (musím zaklepat!) už zmizela. Moučnivka asi zase takový vliv nemá, ale spíš se na to zeptat dětské. 😕

susik77
25. led 2010

Ahoj, dnes jsem zkusila vypocitat pro Terezku rust. graf-pomer vyska-vaha. A Terezka je jenom nmezi 0.a 3.percentilem. Ted nevim, jestli ji nemam zacit dokrmovat...Dr. nic nerikala. Spadla z 25.percentilu.