Morče - samička je březí, ale nemá ještě vhodnou váhu

adel691
30. led 2017

Dobrý den. Chtěla bych poprosit o pár rad 🙂 mám doma páreček morčat a samička je pravděpodobně neplánovaně březí.....:( jsou ještě mladé a nemají váhu vhodnou aby měli mladé .....vím že jsem udělala obrovskou chybu byli spolu je ze začátku co jsem je dovezla pak už ne. Prosím má někdo radu jak by mohli nabrat alespoň váhu ? nechci o samičku přijít.... :( Moc děkuji za odpovědi
Adél

ivular
30. led 2017

Zkus položit dotaz sem http://www.kralici.cz/morcata/diskuze.asp?app=0... Jsou tam zkušení chovatelé i veterináři.

laurinka2016
30. led 2017

Upřímně řečeno, jediné co můžete zkusit udělat je koupit hodně kvalitní jídlo ve zverimexu, ne tu levnou smesku zrnin ale opravdu vyvážené krmení většinou je ta cena okolo 100 za 500 gramů, nejlepší je extrudovane krmení, pak dále každý den doplňovat vitamín C, ve vodě se rozpustí a pokud ho morče nevypije do několika desítek minut tak je to bezvýznamné takže buď na suché krmení a nebo čerstvé, čerstvé vždy musí být předem vytazeno z lednice nesmí být studené a mokré, hromada sena a můžete také podávat ovesné vločky, hlavně je držte zvlášť a samici později nechte určitě vykastrovat. Domeček v kleci je pro.morcata opravdu důležitý a také se snažte dát klec výš a nevytahovat morčata ze spodu směrem nahoru ale z boku přímo k sobě směrem.

ivular
30. led 2017

Aha, teď se dívám, že už jsi tam ten dotaz položila;)
Obecně se hmotnost navyšuje zvýšením podílu jádrového krmiva. Ale myslím, že na tom fóru ti poradí líp a konkrétněji..