Může se prát potah na matraci kokos pohanka ?

kaleilah
26. črc 2010

Holky zkoušela jste to některá? problém ke v tom, že ta pohanka je zašitá do toho potahu, tak nevim jestli to půjde, dany se počůral a ten potah už je hnusnej, flekatej. Nikde není lísteček s praním. Já bychto dala jen na ruční praní... máte zkušenost? 🙂

ygreen
26. črc 2010

Já bych se bála že ta pohanka shnije. Co to dát do čistírny na chemické praní? Ale nevím.

garzonka
27. črc 2010

Já bych doporučovala buď se zeptat u výrobce, jak to čistit, anebo zakoupit nový potah a navléct nepromokavé prostěradlo...

pajapoj
27. črc 2010

já se ptala paní v prodejně a říkala že rozhodně ne. ale teď prý vyrábějí nový typ této matrace a ta už má potah pratelný...
máme na té matraci podložku od emitexu...

radkastana
7. kvě 2017

Dobrý den, nedělám to moc často, ale tady si říkám, že je na místě, podělit se o vlastní zkušenost. Zakoupila jsem postýlku i s matrací z druhé ruky. Matrace měla fleky a navíc jsem si nedokázala představit, že bych ji nijak neošetřila a rovnou použila. Takže jsem se poradila s googlem. Z asi 15 žen byly pouze 2-3, které potah vypraly. A vzhledem k tomu, že nebylo co ztratit, tak jsem se k nim přidala. Prala jsem na celých 60 stupňů a dvakrát odstředila největšími otáčkami. Jako prací prostředek jsem použila nejdřív vanish na ty nej fleky a pak mýdlové ořechy, abych to zbavila chemie. Potah to přežil zcela bez nehod a ani se schnutím není takový problém, jak jsem všude četla. Položila jsem to na sušák tou pohankovou částí a tu druhou nechala vyset bokem a občas protřepala. A upřímně, máte co ztratit??? Buď potah vyhodíte, protože se na něj nemůžete ani podívat, nebo to alespoň zkusíte a ono to třeba vyjde. Tak přeji hodně štěstí 🙂