• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Muzikantská rodina aneb jak dítěti neznechutit hudbu :)

21. prosince 2008 
zajimalo by me vas nazor na toto tema... :grinning: jsme oba muzikanti a vsichni nas strasi, ze z naseho ditete bude bud zase muzikant, nebo mu to naprosto znechutime...a ja nevim co by bylo horsi :grinning: :grinning: :grinning:
18. pro 2008 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a jste ochotni prestat s tim aby jste mu to nahodou neznechutili? :grinning:
18. pro 2008 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
nemyslím,že by se mu to znechtilo.Já teda ječím od rána do večera :grinning: .A malý se už přidává a jak umí trsat :grinning:
18. pro 2008 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
znechutilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. pro 2008 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no to by ani neslo, kdyz se tim chceme oba zivit :grinning: se skolama ktery mame z nas ani nic jinyho byt nemuze :grinning:
18. pro 2008 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
když mu hudbu nebudete nikdy nutit, určitě se mu neznechutí :confused:

já bych to brala volně, chceš hrát, hrej, nechceš, nehrej.

ve třech letech dítko zapsat třebas na flétničku (ale i na fotbal nebo do dramatického kroužku) a podle jeho vlastních preferencí se řídit při vybírání dalších zájmových kroužků....

možná si v 7 řekne, že chce raději dělat kytaru nebo basket, vždyť je to fuk ne? jeho volba.
18. pro 2008 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
sari, to urcite, akorat s tou fletnickou zacne asi driv...su fletnistka :grinning: no a o zaklady klaviru se postara zase tatinek...ale rozhodne chci aby chodil jeste do jinych krouzku, nejakej sport, vytvarka...
18. pro 2008 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nevím, jestli by mý détě mělo hrát na kytaru teda :grinning:
nenuťte ho

a hlavně neee flétničky :grinning:
18. pro 2008 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Flétničku zas právě jooo, hornu ani klarinet by ještě neuneslo. :dizzy_face:
18. pro 2008 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nutit nikoho nebudem :slight_smile:
me by se libilo violoncello, ale na to je jeste moc prdavej :grinning:
19. pro 2008 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vidis Majatob, ja bych zase moc chtela, aby deti na neco hraly...ale jsme s manzelem totalne nemuzikalni, takze zase spis nevim, jak bych je k tomu mohla motivovat a potom treba jak pomahat. Neznam noty....asi nam nikdy u vanocniho stromecku na nic nezahraji :unamused: .
20. pro 2008 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
vsak je muzes prihlasit do zusky...berou vetsinou uz od peti let :slight_smile: ono staci, kdyz jim budes treba pred spanim zpivat, uz tim jim pujdes prikladem a budou si hudbu spojovat s hezkyma a prijemnyma vecma.. :slight_smile: u nas bude spis problem s tim, ze bude mit hudbu spojenou s tim, ze kdyz hrajem, nemuzeme se mu venovat.. :sweat_smile:
20. pro 2008 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmm - tak já teda občas nutím:slight_smile:. Holka si sama vybrala obtížný nástroj - housle a zezačátku jí to rozhodně nešlo dle jejích představ, takže bez mírného nátlaku by housličky skončily někde na skříni. Důležité je hrát s děckem, nebo se alespoň účastnit cvičení a mohutně chválit. Dcerce vždycky nějakou tu etudku nebo písníčku přehraju, tím ji trochu navnadím, pak jí dělám obraceče not, hrajem si na "hodinu" a nakonec má "koncert" a velkým aplausem své dvouleté sestry:slight_smile:.
Majatob, violoncello bylo vždycky můj sen, ale máti tvrdila, že se pro holky nehodí :(
20. pro 2008 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Maji, mas pravdu....zpivame dost casto, ted teda hlavne pred Vanocema, ale i jinak. Zpivat docela jeste umim. Starsi kluk by chtel chodit pristi rok na fletnicku, tak ho zapisu.
No je mi to jasny, jak to s Tobikem myslis....proste je to vase prace....ale ja si zase taky myslim, ze to bude mit v krvi a bude vas rad poslouchat...Treba bude nakonec taky muzikant...no a nebo neco uplne jinyho, hlavne aby si dobre vybral a byl stastnej :slight_smile: .
20. pro 2008 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
presne tak maart, hlavne aby byl spokojenej s tim co bude delat... :slight_smile:
johanda, jj, to znam :slight_smile: ja jsem s tim chtela svihnout nekdy v pate tride a bala se jak by to nasi vzali, tak jsem se chvili trapila a pak me to zacalo zase bavit...a zasluhu na tom, ze jsem se dostala na konzervu mela nejvetsi mamka, ktera se mnou kazdej den cvicila a povzbuzovala... :grinning:
s tim koncertovanim jsem si vzpomnela na brachu jak nam doma delal koncerty (jeste nic neumel a busil do klaviru jak o zivot...kdyz uz umel, stydel se :grinning: )
20. pro 2008 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
hraje ti muz doma na klavir?:slight_smile:
20. pro 2008 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a furt...oba... :grinning: nazdar emi, ja si rikala, kdy se objevis :grinning: :grinning: :grinning:
20. pro 2008 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
vole :grinning: ja si porad poustim Cafe del mar.tam je toho hodne klavirniho...:grinning:
no tak ja jdu ty muzikantko :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. pro 2008 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nikam nechod :grinning: co ty? budes Dorku trapit s fletnickou? :grinning:
20. pro 2008 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale jo..asi jo...treba kvuli dychani..nebo bude zpivat...:grinning: kazdopadne chci aby sportovala..ja taky sportovala a lituju, ze mi mamka dovolila toho nechat...:slight_smile:
20. pro 2008 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
cos sportovala? ja jsem baletila...ale byla jsem hrozny drevo... :grinning: :grinning: :grinning:
20. pro 2008 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:grinning:
20. pro 2008 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
yjo to je dobry, ja napsala, ze jsem delala gymnastiku, tenis a tancila jsem a ono se poslalo tohle... :sweat_smile:
20. pro 2008 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
cos tancila? ja jsem chvilu pak delala latinu... :grinning:
20. pro 2008 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja nevim..takove to šubyduby :grinning: :grinning: proste takove to disko nebo co.. :grinning:
20. pro 2008 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já zase řeším, zda zdědí hudební sluch po mě, nebo hluch po tatínkovi :grinning: ...zatím vypadá muzikálně, pouštím mu hodně instrumentálky a mává rukama do rytmu...třebas bude dirigent...no uvidíme, byla bych ráda, kdyby slyšel...jinak mu ještě zpívám a hraju taky na flétnu, ale tu jsem se naučila jen tak pro radost...jsem samouk, teď bych ráda zkusila i klavír....jinak školu mám jen na zpěv.
20. pro 2008 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maji. Já jsem taky z muzikantské rodiny. Děda hrál snad na všechno a rozhodně na všechno žesťové a co mělo struny. Jeho děti (čtyři) hrají všechny. Mamka na housle, klavír, harmoniku a kytaru a flétnu, tu i učí ve školce a má někdy hodně šikovné děti. Strejdové hrají velmi často na svatbách a oslavách, i doma. Máme už v rodině hodně malých dětí a těm se hudba dostává do krve přirozeně odmalinka, asi jako vašemu Tobíkovi. Jestli samy budou na něco hrát, to se ještě uvidí, bude záležet na nich. Já hrála od 1třídy 4 roky na flétnu a 5 na kytaru. Manžel taky na kytaru, hrával i v kapele a hudbu máme moc rádi. Určitě budu mimču pouštět hudbu už v bříšku a i později s ní bude vyrůstat. Chtěli bychom, aby naše děti na něco hrály, patří to ke všeobecnému vzdělání a je to i pěkný koníček. Ale nutit je nebudem, já taky hrála jen pro radost. docela mě mrzí, že z flétny jsem už hodně zapomněla a doufám, že budu mít čas si zase vše připomenout. Taky na kytaru už jsem dlouho nesáhla, ale chci to napravit. Kdysi jsem hrávala hodně.
20. pro 2008 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj...já jsem kdysi dávno hrála na flétnu a chodila do zpívat do sboru, ale tím bych se teď už fakt nemohla vytahovat :grinning::grinning: Zpívám už jenom v sebeobraně :grinning::grinning:
Ale manžel hrál na bicí v kapele a podle toho jak Adis do všeho mlátí, tak možná po něj nějaký vlohy má :grinning: na Vánoce dostane malou bicí soupravu, tak jsem zvědavá jestli ho to bude bavit nebo ne...ale rozhodně ho nebudu nutit...neumím si totiž představit, že tu do toho budou mlátit oba dva :grinning::grinning:
21. pro 2008 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
já teda děti vést k hudbě budu, soudě podle nás, by ho/je to mohlo bavit...nám je právě hrozně líto, že s manžou na nic nehrajem, tak jsem se teď začala učit na housle :slight_smile: ...teda hrála jsem i jako dítě, ale nikdo se mnou tak krásně necvičil, jako Johanda s Kristýnkou, takže jsem toho zas brzo nechala...myslím, že když dítě doma zažije pěkný chvilky s hudbou, tak ho to k tomu musí táhnout :grinning: ...a když přijde krize, tak nenásilným způsobem udržet (právě skrz ty zážitky a tak...)
21. pro 2008 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile: taky jsem zvědavá, jestli malá bude mít jakž takž sluch po mě, nebo hluch po taťkovi. Zatím se jí hudba líbí, ale to asi každému miminku. flétničku taky asi nějakou bude mít - z mých zásob - ale to je ještě předčasné, zatím neudrží moč, lžíci ani myšlenku :grinning: ale pak ji taky nechám, ať si z kroužků vybere, a budu nějak motivovat, přece jenom, taky jsem v dětství chtěla se vším seknout, s hudebkou i výtvarkou... S hudebkou jsem nesekla, za což jsem hodně ráda, s výtvarkou jo a teď mě to mrzí :unamused:
21. pro 2008 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek