My super kočky "ne"přibíralky maminkami

zuzka11
8. lis 2009

Taaaak a je to tu, pomalu ale jiste v naší staré diskuzi končíme a jdeme do další fáze 😉 A já to hned začnu -

snídaně - bílý jogurt, banán, lněné semínko, troška rozinek
svačina - nestíhačka, šli jsme na oslavu narozenin a vypravit se je ještě pořád hooodně náročné 😉
oběd - lasagne se zeleninou - cuketa, mrkev
svačina - sušené banánové chipsy
večeře - zatím nevím 😉

Tak a doufám, že sem hned odrazí Marcelka, ať porovnáme, dneska jsem se se sladkým držela, jiné dny je to horší 😕 😔

alexandrah
12. lis 2009

sak prave, ja som dost odvazny kuchar, ale parene buchty som tiez nikdy nerobila, a to ich tak lubim, take cerstvo upecene, nie take z obchodu z mrazaku, vsetka cest!!!!!!! boli dobre?? take so slivkovym levarom, mnamka!!!!!!!

ywonnee
12. lis 2009

ahojte kocky tak som konecne bola u tej doktorky a nemam moc dobre spravy... mam obojstranny zapal priedusiek a trosku mi kolise tlak, tak ma poslala zas na interne a zas nas hneva aj srdiecko.... dnes musela ist mala ku ex svokrovcom lebo ja potrebujem min tyzden klud na lozku a do nemocky ma teraz pre zmenu nechceli dat lebo vypukla u nas chripka a este aj zltacka tak sa boja a ze doma budem v bezpeci.... myslim tym pred zltackou.... no tak lezim a liecim sa.... som na antibiotikach a popijam si cajik a potim potim....

ywonnee
12. lis 2009

alex ale parene buchty niesu pecene.... ja robim parene doma pravidelne s kakaom a maslom lebo pecene sa u nas moc neoblubuju a ja do nich sem tam davam slivkovy dzem ale skor zavarane slivky, aspon mam istotu ze mi to nahodou nevytecie....

alexandrah
12. lis 2009

aha, ja som myslela, ze marinkin muz robil parene, pocuj, daj recept, ja neni som moc na cesto, ale sak vymiesi manzel, strasne lubim cerstve parene buchty, trebars so skoricovou posypkou a maslom!!!!!! 😎
no chuda moje, esteze sme ta nahnali k lekarke, to uz neni sranda, taky zapal priedusiek, pekne bud v teple, poctivo lieky, lez, caje, a vsetko co treba, vitaminy ...co mas so srdieckom?? boze, snad budes v poriadku!!!!!!! a doma ti bude lepsie ako v nemocnici, aspon muz s postara?

zuzka11
autor
13. lis 2009

Ywonne - jeste ze jsi sla......panejo....a v nemocnici chripka a zloutenka, blba nahoda.....poradne se vylez a az bude mit minutku a budes se citit lip, hod sem ten recept, ja taky rada zamachruju 😉

Holky, jidelnicek vcerejska ani nepisu, zas tam byly banany v jogurtu, ceůe baleni, na vaze je to videt 😔 😝 , ale ode dneska... 😀 Tvrdy rezim..... 😉

Nejak se A.nabouralo usinani, vcera padal unavou uz kolem 8, ale po polozeni do postylky rev a nakonec usnul az ve 23, ja uz byla uplne KO...ach jo...a nejak vic cura, uz 3x mu v noci protekla plinka a pije co 2h 😝 , predtim mel rezim ve 3 a pak v 6 a nejake minuty.....ale porad to jde, v utery pil asi co hodinu...nejak mam pociot, ze na nej leze ryma nebo co a tak usne vycerpanim driv nez se poradne napije a pak musi castejc...a aby toho nebylo malo, dneska se manzilek probudil s knedlem v krku - musela jsem patricne litovat a snaset na hromadu Strepsily a jine vylomeninky......Jinak flek "pokokosovy" uz zmizel, tak nevim, jestli vubec byl z neho nebo to byla nejaka reakce proste na neco......

Mari, Ali, Marci - jak se mate dneska vy, co planujete na prodl.vikend a na dnesek?

marinka
13. lis 2009

Ahojte holky,

Zuzi, tak koukám, že bacily útočí všude, Anička taky začala včera večer soplíkovat 😒 Je to hrozné ten podzim, od ledna do září nebyla vůbec nemocná a teď už třetí rýmka po sobě 😖 Mně se taky začal ucpávat nos, tak jsem se vyděsila, ať to teď před porodem nechytnu, ale zatím to naštěstí je, piju hodně čaje a jako prevence se mi moc osvědčila horká voda se solí - 2x denně kloktat a vytřít si s ní nosní dírky. Pálí to jak čert, ale účinkuje superně 😉
No dneska jsme doma, vůbec si zkrz ty kosti netroufnu na procházku, včera mi to prochajda hodně zhoršila a dneska se sotva ploužím po bytě 😝 Zítra bude naštěstí Peťa doma, tak snad Aničku vyvětrá, nebo si někam vyjedem autem, kde nebudu muset moc chodit..

Tak snad bude Adámek o.k a rýmka to nebude! Třeba teď zase jenom víc roste, tak bumbá víc..

Ywonne, teda, tak zánět průdušek! ☹ Bobku,dobře,že jsi šla..Pořádně to vylež a ať je co nejdřív líp!!

Alex, vůbec nevím, co to znamená parene buchty? 😕 Ty kynuté, co dělal manža, jsou pečené - nechá se nakynout kvásek, udělá se těsto, to pak taky kyne a udělají se klasické buchty plněné tvarohem, mákem nebo povidlama a peče se to 🙂

alexandrah
13. lis 2009

aha, péarene neni su pecene, to je ... boze, ani neviem, jak varene vo vode? alebo proste nad parou ...je to stráááááááááááááááááásne dobréééééééééééééééé!!!!!!!!! asi sa cesto urobi skoro tak isto - mozno trochu inak, neviem, ale sa to vari vo vode, je to bozskeeeeeeeee!!!!!!!!!!!
nam sa zatial choroby vyhybaju, este to by chybalo!!!!!!!! ale ani moc nechodim po vonku, iba asi po nakupoch ... dneska som spala dost, lebo vcera iba hodinu, ale som sa niekolkokrat prebudila s opuchnutymi rukami, aj som koli tomu vstala, este stale opuch, aj dokonca prave chodidlo ... inak by som este lezala, len ked lezim je to horsie ... dneska neplanujem robit nic, iba som chcela zehlit, ale az sa tie ruky umudria ... a zuzi - cez vikend chcem byt s muzom, lebo ma tolko roboty, ze aj dnesk nedojde domov skor ako o 9 vecer, tak budeme spolu, a oddychovat, pomoze mi vyprat a ozehlit riskove veci, chcem sa dobalit do porodnice, a podejem este po vianocnych nakupoch - darcekoch.
inak - na hrdlo a bacily zabera aj propolis, kloktat!!!!!
zuzka - nema maly nejaky zapal mocovych ciest? ked furt pije, je smädny, ale vela cura ...boze, snad vas tie choroby obidu ...

zuzka11
autor
13. lis 2009

Ted jsi me Ali vydesila....ja nevim.....nic mu jinak neni.....sakra, ale ja nemyslim ze az tak moc cura, jen jsem byla zvykla v noci neprebalovat a ted budu muset 😉 Budu na to myslet, diky za tip....ach jo, snad to nic nebude....

Ja byla odpoledne u nasich, bylo to moc fajn, jseou z Adama poprdeni 😉 Mamka prebalovala, oblikala, tatka choval o 106 😉

zensky moje - nejak mi tu chybi jidelnicky, sup sem s nima 😀

Mari - ty mas doma taky Petu? 😉 Krasne si uzijte vikend, u nas bylo nadherne babi leto.....

alexandrah
13. lis 2009

yuyka / nechcela som ta vydesit, prepac!!!!!!!mozno mu nic nebude. to sa len stalo - teraz prepac - mojmu psikovi, ked tak vela pil, a vela cural, az sa pocural doma, co nikdy neurobil, tak mal zapal, vedela som ,ze to neni len tak, dostal antibiotika ... ale teraz som si spomenula, ze moj havo mal aj teplotu trochu ...
ja dneska s opuchnutymi rukami som si nevladala nic urobit jest, takze pocuvajte, co si myslite, ze jete vela sladkeho:
3 jablka, 1 keksy manner, 2 kusky sladkeho kolaca ...tusim vsetko ...uz sladke nemozem ani vidiet, ale neviem, co by som si spravila, tie ruky ma tak bolia, ze najradsej nic, ale lahnut si nemozem, od bolesti nezaspim, a v leze je to aj horsie, muz dojde o 10 najskor, no zlyyyyyyyyyyyy den!!!!!!
a to som prosila, aby mi muz doniesol od svokrovcov fasirky, co robili cca pred 2 dnami, bol ich skoro cely kotol, tak mi vola, ze je vsetko zjedene, ja ze preboha, lenze oni si tak nakladaju, ze si daju milion jedla na obed, veceru, ze sak chlapci (maju 2 synov) zjedia, su hladni, chlapci ale nie su hladni, ale zjedia, aby mamka nepindala, a potom im frajerky nadavaju, ze priberaju, moj muz sa minule u nich tak prezral - doma nezje ani tretinu, ze nevladal pracovat, dosiel domov, a na 3 hodiny zaspal ... ..potom robil v noci, ja ze dokelu, to je ucel, obzrat sa? ale oni maminke nevedla povedat, ze za kotol im nemusi nakladat ... a maminka zase ze chlapci potrebuju vela jest, no na zufanie!!!! ked bude chciet takto napchavat aj mojho syna, nech vnucik pekne papa, tak jej uz nieco poviem ...!!!

marinka
13. lis 2009

Zuzi, neboj, to zánět nebude, to by měl na 100% i teplotu, malé děti to mají vždy provázené i teplotkou..Právě to často bývá problém zjistit, co jim je, protože jenom teplotkujou a třeba víc pláčou, tak se musí vzít moč, aby se ten zánět prokázal. Ale to nebude váš případ 😉

ywonnee
14. lis 2009

ahojte tak mi je dnes lepsie tak som tu za Vami na skok a ficim do postele... ja som za posledne 2 dni nezjedla dokopy nic, nielenze mi vobec nechuti ale nama mi kto ani navarit, muz je cele dni v praci a vecer som rada ked objedna aspon pizzu ... ale dala som si dnes aspon parky co mi suseda priniesla a cele dni sa napchavam ovocim, chutia mi len grepy a pomarance.... sem tam zahryznem aj do citrona...

no a tie parene buchty ja robim cesto rovnake ako na buchty parene, tak aj pecene aj dukatove dokonca aj na pizzu a knedlu ... ja na kilo polohrubej muky potrebujem 1 drozdie cele, 1 vajicko, 100g rozpusteneho masla alebo 1dl oleja(maslo je lepsie), pol litra mlieka a podla toho ci idem robit na slano alebo na sladko cukor a sol... drozdie si robim v teplom sladkom mlieku ( aj ked sa robi na slano lepsie vykysne), do velkej misky dam muku, vajce maslo sol alebo cukor a vylejem na to drozdie... miesim a ked je malo mlieka( co aj bude) dolejem vlaznu vodu len tak od oka.... a miesim kym sa cesto neoddeluje od stien misky.... potom zabalim do deky a necham polhodku nakysnut.... robim s toho skoro vsetko kysnute aj osie hniezda no proste vsetko a do parenych buchiet davam vacsinou slivky aby mi pri tej teplote nevytiekol lekvar... a dukatove robim tak ze si usulam dlhe stangle ( pasy ) a potom ich po upeceni nakrajam na buchticky a mnamka je na svete.... a ked robim pizzu zvyknem dat do sesta par pomletych skvariek mnam je to lahodnejsie.... ozaj s tohto cesta robim aj pagace.... nemam cas sa hrajkat s prekladanym cestom tak len rozvalkam, potriem skvarkami, poprekladam na 4 vrstvy , vykrojim pagaciky a pesiem ... su rovnako mnam mnam...

marinka parene buchty su na taky sposom pripravovane ako ked sa naparuje zelenina.... na spodok hrnca das vodu, na to sitko a alebo niekto pouziva zaclonu a potom buchty zakrijes a paris tak dlho ako knedlu.... je to mnamka ja davam na to potom kakao alebo makovu posypku.... deti sa idu za tym zabid ...

ywonnee
14. lis 2009

no ale mam tu moju gramatiku dnes.... no idem ja radsej este do postielky ... toci sa mi este hlava.... papa pridem Vas mozno kuk vecer....

alexandrah
14. lis 2009

ywonne - diky, skusim, ja milujem na buchtach (aj vsade inde skoricu s cukrom!!!!!!!!!!!!). som rada, ze je lepsie, ale aj tak to poriadne dovylez, a nebehaj moc 😀 mne nasi doniesli gulas, sa zlutovali, ked som povedala o rukach, tak konecne pochopili, ze potrebujem pomoct ... kupila som zase cosi pre riska, aj som oprala kopúec veci - este ma kopec caka, aj som zehlila, aj s muzom vianocne darceky hlavne pre neho nahanala ... vcelku akcny den ... ruky stale nic moc, ale aspon tak nebolia dneska, a viem s nimi hybat ... so zehlenim pomohol muz, inak bol chudat do 4 v praci od rana ... v sobotu ... ☹

alexandrah
15. lis 2009

tak ja som asi od stvrtka od poradne pribrala - mam cca 57 kg uz!!!!!!!!! mala som 56,5, dufam len, ze to pribral risko, a nie ja ... aj tak jem menej ...ale risko by mal, aj tak bol mensi o tyzden!!!!!!!!

marcela22
15. lis 2009

Ahojkyyyy za chvílku idem kojiť (už zasa 😀 ) ale aspoň pár riadkov napíšem, lebo sa sem takto dostanem málokedy. Malý je celkom dobrý, aj malá, ale niekedy je u nás "veslo" 😅 No ale inak pohodička🙂

Už sa snažím trošku obmedzovať sladkosti, dnes som papala:

raňajky: 2 banány (pri kojení asi o siedmej)
desiata: celozrnná žemla s Perlou, syrom a zeleným šalátom
obed: hovädzí vývar, varené zemiaky s vareným mäsom a mrkvový šalát
olovrant: 1kúsok jablkového závinu, Tatramelky 😅
a ďalej ešte neviem🙂

Zuzi,Ty často píšeš že papáš rôzne semienka - napíšeš mi prosím aké? Neviem presne čo môžem, ja si dávam slnečnicu, včera som si kúpila pšeničné klíčky a pohánkové vločky ale neviem čo ešte by som mohla...keďže nemôžem takmer žiadne ovocie a zeleninu tak naháňam vitamíny kde sa dá...
A ešte som sa chcela spýtať aj aké sušené ovocie papáš🙂

Mari, tak to letíme na sladké obidve?🙂 Ale v tehu to máš ospravedlnené chuťami tak si to uži 😀

Holky, ja by som si tak dala čokoládu, že si to neviete ani predstaviť:( Ale malému začali koliky tak nechcem riskovať...asi si na ňu ešte dllllho počkám 😒

A idem kojit...

marcela22
15. lis 2009

Už som aj trochu dočítala 🙂

Mari, parené buchty sú u Vás kysnuté ovocné knedlíky 😉

Zuzi, máme podobné časy nočného papania u tých našich Adamkov 🙂 Aspoň si odteraz vždy môžem povedať, že ešte minimálne jedna maminka asi zrovna nespí 😀 A nemyslím si že by mal malý nejaký zápal, to už by sa nejako prejavilo. Keď častejšie papá je asi normálne že aj viac ciká, najmä keď si vždy vytiahne len predné mliečko. Mne tak malý zaspáva od začiatku a tak sa trochu "vyznám" - tiež máva malý hooodne nacikané na to že je ešte taký drobec🙂 Ja ho prebalujem od začiatku pred každým papaním, aj v noci. A vždy je aj pokadený 😝 Dúfam, že sa spánok zasa napraví, mne teda malý zaspáva okolo jedenástej-dvanástej večer pravidelne 😖 Niekedy už zaspávam aj v sede, spávam tak 4-5hodín denne s dvomi až tromi prestávkami a večer už fakt nevládzem 😔 Ale ešte vždy lepšie ako pri malej-tá nespávala vôbec 😅

Ywone dúfam, že choroba už prejde a budeš konečne fit. Už máš toho asi plné zuby, čo?

Alex, stále Ta tak bolia tie ruky? Z pribratia si nič nerob, s najväčšou pravdepodobnosťou nabral malý, teraz sa pekne obaľuje tukom 😉

ywonnee
15. lis 2009

ahojte kocky... tak mam zle spravy... uz je to tu.... zacali mi najazdy na chladnicku.... ako mi strasne nic nechutilo teraz sa neviem doslova dozrat.... moj dnesny jedalnicek bol asi takyto:
ranajky: 3 krajce chleba s rybacou pomazankou, caj (kavu som prestala pit)
desiata: 3 mandarinky a skoricove osie hniezdo
obed: slepaci vyvar a svieckovu na smotane s knedlou
olovrant: 2 baliky bebe dobre rano , jogurt a kiwi
vecera: zamiakovy salat , krkovicka a rybie prsty...

no este mam pocit ze dnes budem jest lebo som stale nejaka hladna a medzi tym som stihla aj pol studentskej pecate a kusok kinder cokolady.... ako mi nechutilo sladke teraz vsade zhanam cokoladu... vaha sa pohla hore ale len o pol kila.... ak budem takto pokracovat tak strasne priberiem....
vcera mi uz muz dohovaral ze uz to prehanam, zemiakovy salat s udenym som jedla od 20h do polnoci 2x a k tomu 2 jogurty... dufam ze to je len chvilkove dobiehanie co mi nechutilo kym som mala horucky... a mozno to bude aj tym ze som prestala pit kavu a zachutilo mi jest... no hlavne ze sa uz citim ozaj super aj ked este dost kaslem ale uz je to tak ok ze som sa dnes odvazila aj von na dvor u svokry.... vcera som len autom odbehla do billi pre tu krkovicku a v restike som kupila ten salat.... bola som uz ozaj velmi hladna a varit sa mi ece nece 😅 😅 😅

zuzi , marcelka mne moja mala tiez vela cikala ked som jej pri jednom kojeni dala oba prsniky, vytiahla len to predne a potom bola casto hladna... potom som ju nechavala papat 15 max 20 min len z jedneho a potom z druheho a prestalo to.... dokonca sa intervaly papania predlzili na 3 az 3,5 hod v noci niekedy aj na 4h... mala som asi dobre mlieko.... vzdy na veceru som vypila zaprazkovu polievku , mala sa napapala a spala ako dudlik a od 2 mesiacov sa budila len raz na papu.... skuste mozno vam to pomoze....

ywonnee
15. lis 2009

to kojenie som napisala trosku zle, kojila som potom 15 max 20 min z jedneho a potom az na to druhe kojenie z druheho ... tak teraz je to spravne...

zuzka11
autor
15. lis 2009

Tak holky, beruska Anicka uz ma sestricku, narodila se dneska ve 02,32 vazi krasnych 2700g a jmenuje se kralovsky - Leontynka!! Marinka proste nechtela cekat na kucharske umeni sveho manzela 😀

Timto Leontynku vitam na svete, preju jen to nejlepsi a tesime se na Marinku, az tu bude zase s nami a vsechno nam povi!!

Ja budu docitat zitra, ted jsem na navsteve u tchanovcu a musim jit spolecenksy konverzovat, tygr snad vytuhnul, ale cert nikdy nespi, takze rychle pisu, za 5min muze byt vsechno jinak.....jen me mrzi, ze jsem minula Marcelku.....ale ja to doctuuuuuu. Holky, mejte se moc hezky, v utery jsem tu jako na koni, uzijte si svatek!!

ywonnee
15. lis 2009

Marinka velmi gratulujem, to je nadhera to meno.... naozaj.... Anicka ma iste radost a hlavne Ty ze to uz mas za sebou.... uz sa tesim ze prides a vsetko nam napises ako bolo.... prajem vam vela zdravicka a vela dobreho mliecka...

no a uz ostavame Alex a ja... aj ja uz by som najradsej mrnouska obimala v naruci.... ale ved sa dockam....

alexandrah
16. lis 2009

marceli - urcite - dufam ze pribral maly, lebo ja som naprl v tvari aj inde ovela chudsia, ledva sa stiham aj vladzem najest, teraz ku koncu, dneska prve jedlo o pol 9 pri superstar spagety ... ale zase som vstala o 3, musim povedat ... potom akurat deli, a tot asi vsjo ... ale taka porcia spagiet, ze som sa prezrala, som si myslela, ze aj na ten stiahnuty zaludok, no bolo mi hodne blbo ...inak ruky stale zle, aj horsie, niekedy cez den tak nebolia, ale opuchy s strpnute stale, tak ked aspon bolia menej, tak aspon periem, upratujem, zehlim ...no kto to za mna urobi, muz sa dusoval, a skutek utek, v sobotu bol skoro cely den v praci, v nedelu "iba" pol dna, zajtra cosi stahuje na chalupu, no klasika, zena je na vsetko sama, aj 3 tyzdne pred porodom ... aspon som mu nic nespravila jest, ja nejem cely den, a aby mi aspon tie blbe spagety, tak som rychlo po nakupoch - zase ja - svihala varit aspon tie spagety ... no ma nastval dneska ...a po superstar som este vysavala cely byt ... zajtra dokoncenie nakupov, potom dalsie pranie, zehlenie, balenie ... upratovanie ... no neviem ...a s tymi rukami, a to musim aj cosi navarit ... asi sa rozdvojim ...
ywonne - je ti uz lepsie? poctivo lezis?? priedusky uz neni su sranda!!!!!!!
zuzi - odkaz marinke aj moje gratulacie, naozaj, leontynka dneska uz neobvykle meno, pekne!!!
veru - uz iba ja a ywonne... snad dovtedy vsetko stihnem ...

marcela22
16. lis 2009

Zuzi, moc ďakujeme za správy o Marinke a Leontýnke!!! A aj mňa moc mrzí že sme sa minuli-po takej dobe...ale my to dobehneme🙂

Marinke aj malinkej moc moc gratulujem a želám veľa zdravíčka a síl🙂 A tiež veľa mliečka a spánku 😉

Ywone, Alex, veru už len Vy dve a sme všetky "detné" 😀 Hrozne sa teším na takúto krsnu správu od Vás a držím Vm obom moc moc palce na krásne pohodové pôrody a hlavne zdravé mimča 🙂

Ywone krásne si sa rozpapala myslím žeTvoje telo potrebuje nabrať sily po chorobe, preto Ti tak chutí. A je to len dobre 😉

Alex, mrzí ma že manžel tak málo pomáha, je to niekedy ťažké s tými chlapmi! 😠 Môj mi tak vždy sľúbi to a hento a tiež si to nakoniec spravím radšej sama a ešte k tomu v čase keď už som to mohla mať dávno hotové,keby som nečakala na jeho "pomoc"...ale na jeho ospravedlnenie musím dodať že sa hodne venuje malej keď je doma, to je väčšinou len s ním, chodí do roboty a aj s malým je...takže niekedy by viac jednoducho nestihol ani pri najlepšej vôli...
Inak mňa teraz doslova "odrovnáva" to keď musím variť - nielen nám ale aj svokrovcom, ešte keď varím večer tak sa to dá ale doobeda totál blázninec...našťastie je to len občas, tento týždeň má svokra poobednú tak varí ona, to len keď majú obaja so svokrom rannú tak varím. Najlepšie je že ani neviem čo variť, ja skoro nič nemôžem a to čo môžem oni nemajú radi 😅 😕

alexandrah
17. lis 2009

marceli - task napokon dnes 4 hodiny zehlil ... ja uz som bola uplne vystresovana, lebo som prala asi 6 úracok, a od pol 7 rano zehlila, zajtra dobalim, a vsetko, snad uz budem pripravena ... a preco varis svokrovcom? nech si navaria sami, mas dost roboty aj okolo seba a deti, navar si co ti chut, ked im nie, nech si uvaria sami ... ja som uz nasim nakazala, nech mi varia, lebo s mojimi opuchnutymi prstami som uz teraz aj hladovala ... muz nebol doma, a ja som nic nevedela chytit do ruky ... tak mi aj doniesli ... snad to takto pojde dalej ,... nastastiek nasi dobre varia, od svokrovcov toto nechcem, oni vyslovene zle varia ...
inak - konecne vypadol ben, aj ked aj lacho ma uz stve, ten by mohol nabuduce!!!!!!! 😀

ywonnee
17. lis 2009

ahojte kocky akurat som sa pred pol hodkou zobudila na hnusnu kyselinu.... no uz asi nezaspim ale som velmi nahnevana.... tesila som sa so svojho muza ale nakoniec je nejaky divny.... priznam sa ze tyzden som ho nevidela triezveho a ide mi to dost na nervy..... zajtra dojde ku nam na tyzden moja mamka a ak bude pit ako do teraz tak sa budem hambit ako pes.... naozaj neviem co sa mu stalo ale zacal strasne pit a jazacinam byt zufala.... prepil celu vyplatu a to sme mali nakupit do porodnice.... ja som v soku nepoznavam svojho muza.... co mam robiut????

marcela22
17. lis 2009

Alex tak aspoň že tak - určite to veľmi pomohlo, keď požehlil. Vieš ja varievam svokrovcom odjakživa, teda ja oni mne-vždy je to o tom kto je zrovna doobeda doma a kto má čas atď. No a keď už varím sebe, tak je skoro jedno či varím pre dve troch alebo pre viacerých-len toho viacej hodím do hrnca...teda teoreticky je to takto, prakticky mám potom toho plné zuby, lebo mám aj viac špinavého riadu, viac chystania a tak...ale teraz varievam len občas našťastie...
Aj ja som rada že vypadol Ben, ale myslela som si že vypadne Denis alebo Monika. Nabudúce to bude asi niekto z nich, možno ešte Šmajda...ale ten sa začal trošku lepšiť, zatiaľ čo Denis je stále horší, aspoň mne sa tak zdá...a Monika tiež.

Ywone, to ma veľmi mrzí že manžel takto pije, je to nejaké divné však? Určite má nejaký dôvod, niečo sa muselo stať čo ho "rozhodilo" len tak z ničoho nič asi nezačal...skús sa s ním porozprávať, ale nie keď bude mať vypité, ale keď bude jasne uvažovať. To je jediné čo môže pomôcť, kým nevieš prečo pije tak mu nemôžeš pomôcť...to je hrozné ako sa dokáže zo dňa na deň všetko zmeniť a pokaziť ☹ Držím palce aby sa to rýchlo vyriešilo a manžel bol zasa ako predtým!!!!!!!! 😔

marcela22
17. lis 2009

A mám Vás pozdravovať od Marinky, vraj sa cíti super a moc si malú užíva. A teší sa na nás🙂
Veď aj my na ňu 😉

alexandrah
17. lis 2009

ywonnka - preboha, co sa stalo? ved doteraz nepil, nie? skus to nejak velmi opatrne zistit, velmi trpezlivo a chapajuc, za tym musi cosi byt, asi ho cosi trapi, alebo co ...tento problem som nikdy nezazila, to musi byt strasne, hlavne ked peniazky treba na babatko!!! drzim strasne palce, myslim na teba!!!!!! (marcela ma pravdu, naozaj velmi citlivo sa porozpravat, nejaky spustac tu musel byt, ved same od seba to nedava zmysel ...).
marceli - presne uplne suhlasim s hodnotenim superstar, uz ani monika by mi nevadila, keby vypadla, fakt vo finale ani raz nezaspievala dobre ... a smajda bol minule super!!!!!!!!! skoda leony ...
inak, neporodila marinka skor? v 39 tt? dost ma to vystrasilo, lebo ja uz som v 38, a este sa teda nejak nechystam rodit ... neviem, ci sa vobec clovek na to dokaze psychicky pripravit, asi to lepn proste cloveka prepadne, a uz s tym nic nenarobis ... ja teraz jem tak malo, ale priberam jak diva, tak snad risko, a budem mat indikovany cisarsky, zajtra sa dozviem, kolko vazi, tak ked bude uz mat ku 3 kilam, co dufam ze hej, tak snad pojdem cisarskym ... no co uz, mozno menej stresov, presne budem vediet, kedy, bez bolesti ...

marcela22
17. lis 2009

Alex neboj, cisarák je super🙂 Ja by som naň šla aj hneď 😀 A Marinka bola druhorodička, bola u nej väčšia pravdepodobnosť že porodí trošku skôr, ale ani u Teba to nie je nič nemožné...ale ako si písala, Riško bol o týždeň menší, tak máš možno zle vypočítaný termín a budeš tehu ešte nejakú dobu...tak či tak sa na to nepripravíš, to sa nedá a najlepšie je keď Ťa to zrazu chytí a ide to, nemáš čas toľko nad tým premýšlať. Určite lepšie ako ísť na vyvolávačku a čakať kedy zaberie, kedy to začne bolieť a tak...toť moja skúsenosť 😉

alexandrah
18. lis 2009

marceli - ja mam termin urcite presne, som cez ivf ...zajtra idem na sono, som zvedava, kolko vazi, inak sa uz asi nalievam vodou, nohy mam nejak napuchnutejsie, aj na vahe priberam, pritom jem malo ...tak snad pribral aj risko ... asi uz som kludne aj za cisarak, aspon budem presne vediet, kedy, co a ako, a nie cakat, ze preboha, ako to zistim, potom bolesti, a to vsetko ...

zuzka11
autor
18. lis 2009

Zdravim po navratu, holky moje!

jeste k Marince, vyslo to tak "blbe", ze jsem nemohla na net, u tchanovcu jsem mela porad "nbekoho za zadkem", ani hnout jsem se nemohla....vsichni byli nateseni na tygra a tygr byl se mnou, no 😉

Takze Marinka je hvezda, psala mi, ze bolesti cca v 1h a nejake drobne...a kolem 2h byla laontynka na svete! A je pry krasna, vlasata, Marinka se citi dobre, ma jen 2 stehy , ale chybi ji Aňulka.....a zbytek nam napise sama, urcite brzy dorazi, sikula jedna....

Marci - tomu rikas kopa sladkeho? 😝 Ty potvoro, ja myslela, ze budes jako ja....u me neni problem denne urvat balik Haribo, ryzove chlebicky s jogurtem.....a i to je mi malo a mam pocita jako bych se omezovala ☹ A susene banany....ty jim na kila...ach jo.....ze seminek jim do bileho jogurtu lnene seminko, prodava DMko, miluju to, krasne to krupe, i zasyti a chodis po tom vystavne na zachod 😀 Pak jim slunecnocova seminka.....a nakrajene mandle....ja zase obdivuju, ze sis dala housku s uzeninou a salatem, ja mam z toho zakazane vse 😀

Ywonne - ach jo....byl nejaky "spoustec"? kdyz by to bylo ted par dni, tak bych rekla, ze je nervozni z porodu, z tvoji nemoci, ale jestli to trva dele, tak si muiste proste sednout, rekni, ze mas o nej strach, ze te trapi, ze on se trapi a vyrikejte si to....az prijde mimi, nebude cas a musite mit jasno...je jasnem ze takovy super chlap se necim trapi, uzira a nevi jak z toho, tak se dal na piti......

Ali - s pomahanim je u chlapu vetsinou prace, ach jo.......ten muj chodi fakt pozde z prace, kolem 19-20h, tak toho po nem moc nechci, ale s***me, ze nemuze po sobe uklizet takove ty veci - vyndam si citronku do caje, pouziju ji, tak snad by mohla zase zpatky do skrine, ne? A ne abych ji tam davala ja.....a ma 1x tydne luxovat...jasne, ze jsem to min.tyden delala ja, uz patricne nas****, ale vetsinou to udela.....

A u nas? Petas od patku nemocny, v sobotu jsme meli jet za tchanovcema, ale odlozili jsme to o den a P.sel do "karantenniho pokoje", ja s Adamem ven a lecil se a jeli jsme v nedeli, kdy uz mu bylo lip.....v Bv krize, teda jen prvni den 😀 , ale vsichni se na Adama vrhli, ja mela porad za prdeli mininmalne 5lidi, u prebalovan deset 😉 furt ho chteli chovat, nenechali ho "volne dychat"...ja se snazim at se zabavi sam na dece a oni nad nim porad stali, ocumovalu, deset lidi pred nim mavalo hrackama....pak se to dalsi den uz trosku zlpesilo a v utery uz to bylo fajn 😀 Ale dneska v noci ryma, kasel, ´kychani...Adam je marod, ach jo 😝 😠