My super kočky "ne"přibíralky maminkami

zuzka11
8. lis 2009

Taaaak a je to tu, pomalu ale jiste v naší staré diskuzi končíme a jdeme do další fáze 😉 A já to hned začnu -

snídaně - bílý jogurt, banán, lněné semínko, troška rozinek
svačina - nestíhačka, šli jsme na oslavu narozenin a vypravit se je ještě pořád hooodně náročné 😉
oběd - lasagne se zeleninou - cuketa, mrkev
svačina - sušené banánové chipsy
večeře - zatím nevím 😉

Tak a doufám, že sem hned odrazí Marcelka, ať porovnáme, dneska jsem se se sladkým držela, jiné dny je to horší 😕 😔

ywonnee
8. pro 2009

ahojte kocky, az teraz som sa pozrela na telefon a nasla som si milu sms od Alex ...
tak vitam na svete malinkeho Riska, narodil sa vcera o 18h a ma 50cm a 3040gramov. je zdravucky a nadherny, oci a nostek ma po tatovi a usta po maminke. tesim sa na Alex az nam vsetko napise....

no a uz len ja... heh ved uz to dako dobacujem...

zuzi ano peciem veternicky a puncove rezy... svokra ich miluje ale nema dobru ruru aby ich mohla upiect take mnamkove a nadychane... vzdy napeciem po 2 - 3 plechy a ostane az do silvestra...

marinka
8. pro 2009

Jupííííííííí, moc a moc gratuluju Alex k Riškovi a přeju mu do života jen to dobré, ať je zdravý a hodňoučký 😵 Tak ještě ty ywone a jsme komplet 😀

Marcelko,to je super, že jste si taky tak krásně užili Mikuláše a jsem ráda, že nejsem jediná s tím dojímáním 😵

Leontýnka zatím prdíky dobré, sem tam si potlačí a trochu zamrčká, ale vyprdíkuje se pěkně i bez pláče. Zatím jsem omezila jen to hodně nadýmavé, jako zelí, luštěniny a bublinkové minerálky. Čokoládu, ořechy, zeleninu a mléčné výrobky jím normálně, pečivo den staré, ale sem tam neodolám a dám si i kousek čerstvého a zatím dobré..Alergickou reakci ještě na nic neměla

Superstar mě taky pěkně šokovalo, byla jsem si jistá, že vyletí Dominika a taky jsem myslela, že do finále půjde Bendik s Chodůrem. Teď se bojím, aby to nakonec nevyhrál Šmajda 🙄

zuzka11
autor
8. pro 2009

Velka gratulace Ali a cele rodince k Riskovi 😉

Ywonne - moc diky za zpravu......doufam, ze je malilinko lepe......

Ja byla dopoledne s kamaradkou, ma 5ti tydenniho Simonka....holky, ten je malicky 😀

ywonnee
8. pro 2009

kocky kde ste stratene??? dnes bol konecne pekny den po vsetkom tom strese... konecne nam vratili zachod aj sporak do povodneho stavu a ja som mohla kludne varit vyzivu a upiekla som aj mrvenickovo jablkovy kolac na veceru.... nejako sa mi tu strudlu nechcelo robit.... nasla som niekde stary recept a cuduj sa svete to bola vecera... zjedli sme naraz cely plech... asi to budem robit castejsie lebo sa to ma jest teple....

marinka to je super ze zvladate cerstve pecivo, tak to ja pri malej som do polroka nemohla kym som ju nezacala normalne prikrmovat. no uvidim aky bude borec Maxim v papani...

tak Vam zelam pekny vecer a idem si kuknut odsudene a potom hura do vane.... konecne od vcera... hmmm dufam ze dnes sa aj niecoho dockam 😝 😅 😀

zuzka11
autor
8. pro 2009

Holky, ja si dneska lajzla i salat s rajcatama, syrovy...a pecivo uz jim taky normalne cerstve...uvidime....

Ywonne - super, zes mela fajn den! 😉 A kolac zni dobre! Uz dost lidi vychvaovalo mrkvovy kolac...ja ho jeste nezkousela...je ta mrkev tam citit? 😕 Vubec si tu chut neumim predstavit......

Holky, zitra jdu k holici, drzte palce, at jsem krasava a at to tygr zaspi 😀

zuzka11
autor
9. pro 2009

Tak holciny, konec srandy a honem sem, potrebuju utesit 😔 Uz mam zase o kilo vic, no jak to? 😕 😝 Jsem tomu ani nechtela verit.......

uznavam, vcera jsem si nemela k veceru davat ty TIKY .- onilne krouzky, ale aby to bylo o kilo vic? Jdu do boje a potrebuju podporu at neskoncim jako speknoun ☹

Tak vcerejsi jidelnicek - jeste pred "rezimem" 😀
snidane - dva male chleby se syrem a salatem
svacina - 2x latte, byla jsem s kamaradkou venku
obed - salat s moizarellou
svacina - bananove lupinky
vecera - zase dva chlebiky se syrem a ty TIKY.....ach jo...takhle kdyz to vidim napsane, tak vim proc..... 😝

dneska - ala 1.den rezimu 😀

snidane - bily jogurt, zrnicka, banan, rozinky, caro, caj
svacina - caro

A chtela jsem vyrazit ven, jdu k te kadernici, nastetsi az v 15 😀 a dite mi usnulo! tak sup sem, at muzu kecat a nejim🙂)))prootze uklizet se mi nechce, nemuzu prece delat hluk, kdyz miminko spinka, no neeeee? 😉

marcela22
9. pro 2009

Ahojte v prvom rade srdečne gratulujem Alex, to je super, máme ďalšieho drobčeka, ešte bude jeden a máme hotovo🙂

Ywone budeš mať z nás najmladšieho mznáčika 😀 Super že už máte hotovo, určite je to ulava, neznášam, keď nečo doma prerábame to je na porazenie...

Zuzi ďakujem za receptíky. A ako prešla rajčina? V pohode? Ja som dnes omylom dojedla po malej kúsok papriky, ani som si to neuvedomila tak čakám čo sa stane alebo nestane 😅
A už zasa papáš TIKY, si pamätám že si ich aj v tehu zbožňovala. Ja som na ne ešte nenarazila...z toho kilča si nič nerob, zajtra tam možno ani nebude! Mne sa teda drží rovnaká váha ale myslím že len preto lebo sa moc nevyspím, keď začneme lepšie spávať asi budem musieť stravu obmedziť.Pretože Tvoj jedálniček sa mi zdá oproti môjmu dosť "slabý" 😅 😀 Ja som napr. dnes zjedla:

raňajky: puding s piškotami, Caro, káva, čaj
desiata: smažená šiška
obed: mäso so špenátom a smotanou, cestoviny
olovrant: zasa puding s piškotami, pol šišky, dva kúsance čokolády od malej🙂
večera: trocha ryžového nákypu čo som si robila na zajtrajší obed (ochutnávka) a malý tekvicový rožok s tvrdým syrom

No a čo vlásky, spokojná? 😉 Joooj aj ja by som išla ku kaderníčke...ale zároveň si nechávam dlhé vlasy a svoju farbu, takže moc zázrakov by so mnou neporobila 😀

zuzka11
autor
9. pro 2009

Marcel ahoj🙂)))

S vlasama snad spokojena jsem, ale ja to vzdycky poznam az za par dni, jak si to sedne, a jak si to umim upravit...kazdopadne jsem spokojena, jak to probleho🙂))Adam spal 😀

Kilo me teda stve, priznavam, protze od prichodu z porodnice jsou to uz 2 navrch a to se mi teda nelibi 😖 Me prave ten jidelnicek taky neprisel extremni...nechapu....je pravda, ze nektere dny davam vic....proste uvidim.....zadnou razantni dietu drzet nechci, chci kojit...ale pribirat teda neeeee. A tim padem mam ted stop stav a nevyzkousim ty tvoje susenky 😒 az bude zase kilo pryc 😉

Rajcata prosly, dneska jsem mela zase 😉 Drzim palce na tu papriku....bojis se asi vyrazky na zadecku, vid?

A jak Sonka, uz napsala Jeziskovi?

ywonnee
10. pro 2009

ahojte kocky, vcera som nestihala tych 80kg jablk ako som zistila mi dava zabrat.... uz mam 30 3dl flias vyzivy, 10 flias postruhanych jablk 6 litrov dzusu a ece mi ostalo 20 kg jablk ale z nich uz vela nebude lebo zacinaju nejako hnit tak tie co su ok pouzijem na sirup. mnamka....

zuzka ja som nepiekla mrkvovy kolac ale mrvenicovy kolac s jablkami: napisem recept je to podobne ako zemlovka

na vymasteny plech poukladas 2 vrstvy nakrajanych ocistenych jablk, posyp hnedym cukrom podla chuti, posyp skoricou a posyp mrvenicou ktoru si urobis zo 150gramov masla, 1dl ovsenych vlociek, 3 dl hladkej muky a 6 lyzic praskoveho cukru.... toto cesto len tak na mrvenicu rozmiesaj.... ked to posypes supni do rury na 25 min pri teplote 225stupnov... podava sa to este teple... neda sa to krajat len sa to nabera na tanier ako sa to rozmrvy.... nevizera to najkrajsie ale ta chut je uzastna.... dnes to musim robit znovu lebo je po tom poptavka.... 😝 😀 😝

mala uz pisala jeziskovi co by si priala tak uvidime co prinesie lebo nam uz na nic nevychadza co by si priala (kvoli tomu autu) ale babka(exsvokra) jej uz kupila decky laptop barbie a moja starka tefal kuchynku aj s jedalenskym servisom.... no ja jej ece kupim nejake to pizamko a nejake nohavicky a papucky.... maly max aj ked ece je v brusku dostane strikovanu supravu bledunko modru( svetrik,dupacky,ciapka,rukavicky a ponozky) nevlastna dcerka chcela hru monopoly a moja starka jej kupila tie cool cizmy vo Viedni nejake vraj hannah montana a moj drahy dostane tu butilku, ponozky a sadu axe dark choko.... mnam milujem tu vonu na nom.... a co mne prinesie jezisko to neviem lebo som si o nic nepisala.... staci ze budeme vsetci zdravy a stastny a ak by nahodou priniesol nejaky fen z difuzerom stacilo by... hehe no tak uvidim....

inak uz mam +4kg tak sa trosku vytesujem ale ece ma caka 8 tyzdnov tak hadam to nepozeniem do extremu ako pri malej aj ked moje jedalnicky su take prehnane plne ze Vam ich radsej ani nepisem lebo sa budem hambit 😅 😅 😅

marcela22
10. pro 2009

Zuzi, ahojky, ešte som si včera neskôr zmyslela že som Ti neodpovedala na otázku, čo môj "lalok" 😀 No tak nepristál by na mne ešte asi nikto, možno tak s menšími otrasmy 😀 Ono totiž nad tým šitím sa to pomaly sťahuje-tá koža, tak mi to tak trochu "visí" nad jazvou...ešte mám asi 7cm v páse navyše, dokonca aj v bokoch mám ešte asi 1cm naviac, niektoré rifle z predtehu ma ešte tlačia. A mám navyše 0,5kg, občas je to kilo, niekedy zasa ani toho pol kila. Ale zle s ami to odhaduje lebo keď v noci kojím tak vypijem dosť vody tak to nie je také objektívne váženie ako v tehu-nalačno.
Ja absolútne nechápem z čoho priberáš, veď neješ nijako extrémne veľa práve naopak. A papáš veľa zdravým a ľahko stráviteľných vecí...to bude asi fakt hodne o hormónoch, iank neviem...a to etše aj behávaš, ja mám ako pohyb prechádzky s malým a Sonynku-tá mi dáva zabrať 😀 Ale šport žadny...aj keď musím si zistiť či už môžem cvičit niečo na to brucho, bojím sa totiž kvôli tomu opuchu na maternici, čo tam ešte mám...
Nebolia Ťa prsia keď beháš? Mňa bolievajú dosť často, stačí aby som mala trochu svižnejšieho pohybu alebo aj v noci keď spím na boku a tlačí mi to aj na prsia...nie je to nič hrozné ale ani príjemné.
No super že rajinky prešli bez ujmy, paráda🙂 Aj nám paprika prešla, tak niekedy skúsim väčší kúsok a zasa uvidíme. No a asi zajtra skúsim hráškovú polievku a niekedy zasa aj brokolicovú, keďže v polievke vtedy nevadila. U papriky som sa bála skôr bolavého bruška, lebo paprika vraj nafukuje. Na zadku sa malému vyhodí skôr niečo čo má viac "kyselín" - teda tá rajčina, marhule atď. To máme pekne rozdelené, že? 😀
Chystám sa napísať Ježiškovi za oboch, spolu s malou, neviem ako u Vás, ale tu na slovensku sa dá na takúadresu napísať Ježiškovi a on odpíše a pošle nejakú drobnosť. Len stále zabúdam, až sa hanbím:( No ale do Vianoc to určite stihnem🙂
Akú ste mali noc? A koľkokrát denne vlastne teraz malý papá? My väčšinou 7krát, ale od začiatku riešim záhadu, prečo si z ľavého prsa vytiahne vždy o dosť menej ako z pravého....

Ywone, teda, riadna zásoba jablk 😀 Obdivujem Ťa že sa Ti to všetko chce robiť, mňa teda zaváranie strane nebaví...našťastie mám svoru a maminku, ale keď sa odstahujeme niekedy do svojho domčeka, tak sa na to dám aj ja...asi budem musieť🙂
A gratulujem ku kilečkám, myslím že Ty sanemusíš báť nejakého prudkého nárastu hmotnosti. A jedálničky kľudne daj 😉

Môj dnešny:
raňajky:tekvicové pečivo s rastl. maslom, syr, šalát, Caro, káva, kojočaj
desiata: 4 gumené medvedíky🙂
obed: ryžový nákyp s nastrúhaným jablčkom (kedže sa bojím kompotov)
teraz som malej zjedla jedno Kinderko a pijem Caro.

zuzka11
autor
10. pro 2009

Ywonne - diky za recept! ja si to spatne precetla 😔 A jidelnicky pis, prosiiiim 😉 Koukam, ze darecky uz mate pekne osefovane, mala bude mit urcite radost, ten Barbie laptop a kuchyne, to bude nadsenim bez sebe....no a ty kozacky.....parada!

Ja dneska byla s Adamínem na kyčlích - jsou v poradku, tak mam radost!!!A pak jsem se stavila v obchode na kaficko - jako oslava tech kycli a nakojit 😀 a koupila pro Petu kosili a super rukavice na lyze, tak mam taky radost......jen se bojim, ze si je "pro sebe" zabere moje mamka, aby to mela bez prace a nemusela mu nic vymyslet a ja zase budu na nule....a Adamkovi ted prisla ohradka na sanky, kterou jsem mu v pondeli objednala, tak mma taky radost....jen neni snih 😝 Takova drobnost, co? 😉

Spani je porad na pytel, vcera zase az ve 23 a to ho P.prste soupnul do postylky a nechal 15min vyrvat....pomohlo to...ja usnula uz 5.te rvaci minute, byla jsem KO...to jsem matka, co? 😔

marcela22
10. pro 2009

Mari a Vy ako???🙂

zuzka11
autor
10. pro 2009

Marcel - ahoooj! To jsme se tu pekne sesly 😉

Spani na pytel, vcera zase az ve 23, jak jsem psala....ach jo.......a to jidlo - kamaradka ma teorii, ze prave tim sportem pribiram, jakoze telo si dela zasoby, aby vydrzelo tu makacku....a asi fakt jo....ale ja to potrebuju, je to muj jediny relax.....a prsa neboli, je to v pohode.......ale musim mit hodne pevnou sportovni podprsenku.....Ja zase v noci chodim furt na zachod....strasne me to stve:(((

A kolkrat kojim? jsem asi ostuda, ale ja to nepocitam....fakt ne....hlidam jen cca intervaly, venku je ma dve az tri hodiny, spis ty tri a vevnitr casteji,ale jsem asi horzna matka, ale dam mu, kdy si rekne....ja pocitam plenky 😀 ty ma cca 3-4 na den a noc 😉 Zitra ma 3 mesicni kontrolu, tak jsem zvedava na delku a bahu.....a tak....bojim se trochu sprdana kvuli paseni...on uz pase cca 6 tydnu, a uz ho to nebavi, takze vzorne pase jen kdyz je unaveny, jinak se otaci na bok, snazi s elezt a podobne kousky...ale to se moji dr.nelibi - pry je nestabilni.....ale videla ho moje kamardka, pedsiatricka a pry je uplne v pohode, jen porste zivy....

Muj jidelnicek zatim dneska - snidane - obvykla, bily jogurt, banan, seminka - moooc 😉 a hrozinky, caj
svacina - to latte po kontrole
obed - dusena zelenina, olivy, tofu syr, caj, caro
svacina - bananove lupinky

Jinak jsem dala nove fotky na rajce, kdyz byste chtely videt, jak blondak roste 😉

zuzka11
autor
10. pro 2009

Jo, Marci, TIKY miluju porad, jen ne vzdycky jsem v DMku, jinak mam ty Racio jogurtove, taky super vec 😉

Jdu si uvarit caro 😉

marcela22
10. pro 2009

No my sme tiež spali blbo, moje nádeje že po predchádzajúcej noci by mohol spať vkuse aj 5 hodín, sa rozplynuli 😅 Večer sme išli spať okolo pol dvanástej, potom ešte v postielke začal revať-doslova,a si sa mu niečo snívalo. Ale cumel zabral, potom sme kojili pred trťou, okolo šiestej a o štvrť na deväť sme vstali už nadobro. Vždy je hore tak hodinku až hodinu aj pol, tak toho väčšinou moc nenaspím.Ja sním chodím vedla, vždy ho prebalím a tak, nechcem manžu a Sonynku v spálni budiť...my máme tých plen za deň 7-8, ale počíta sa mi to ľahko lebo má približn rovnaké časy papania, tak už som to tak nejak "postrehla"🙂

Inak asi na tom niečo bude že Tvoje telo sa proste "poisťuje" aby malo dostatok energie. Ale ono to aj tak zlezie, uvidíš!

Sonja bola s pasením na tom tak isto, ale doma pásla v pohode, len u doktorky jak bola uplakaná a v cudzom prostredí, tak sa jej veľmi nechcelo. Malý už celkom udrží hlavičku nejakú dobu, uvidíme či bude "odvážnejší"🙂 A možno Ťa Adam prekvapí a predvede sa v celj šikovnosti 😉
A dnes papáš málo, asi to kilčo rýchlo odplašíš🙂 Banánové lupienky sa mi minuly a na nákup idem až v sobotu, tak ticho závidím...

No ja idem kojiť, zrovna aj malá vstáva, tak mám o zábavu postarané 😝 😀 Ako sa prosím dostanem k tým fotečkám? Nejak mi to vypadlo... 😕 A už musím tiež konečne nahodiť foto niekam, už by bolo aj načase, že? 😅

marcela22
10. pro 2009

slááááva-dala som pár nových fotiek do albumu 😀

zuzka11
autor
10. pro 2009

Marci Adamko je nadherny!!!!Na te spaci fotce mi pripomina meho Adamina 😀 A ta se Sonickou je taky paradni! ja ti znovu napisu konotakt na IP, at vidis i naseho sviste 😉

Uvidime, jaks eme kilo bude drzet, ale od prichodu z porodky uz jsou to 2 navrch 😠 ale dneska jsem v pohode, rano jsem se chtela orientacne zvazit, jestli to jako nebyla chyba 😀 a vaha ukazovala 18:45 😀 Asi ji Petas strhnul 😉

Jsem na tu kontrolu zitra zvedava.......koukam, ze to spani je i u vas pekne narocne....ach jo......vydrz, bude urcite lip........to chozeni vedle musi byt strasne vycerpavajici.....jsi strasna sikula, jak to zvladas.....btw.co tchanovci? myslim vztahy? A jak s tim varenim, jeste se musite stridat? Doufam, ze ted ti vsechno strkaji oni az pod nos......

ywonnee
11. pro 2009

ahojte tak ok koledovali ste si o to tak moje jedalnicky za posledne 3 dni.... tak si sadnite....

1den
ranajky: 2 rozky s pastekov, flaska kyslych uhoriek , horuca cokolada
desiata: banan a grep a 3 jablka
obed: paradajkova polievka, perkelt s haluskami
olovrant : cela studentska pecat jogurt
vecera: perkelt s haluskami
pri telke : balik coko tyciniek

2 den
ranajky: 3 chleby vo vajicku s horcicou a cibulkou, horuca cokolada
desiata: udena tlacenka(domaca od svokra), cibulka ocot,2krajce chleba
obed: paradajkova polievka, bravcove sote v zemiakovej placke, zeleninova obloha a veeeeela zeleniny
olovrant: jogurt
vecera: jablkovy kolac
pri telke: asi 4 mensie jablka

vcera
ranajky: 5 platkov udenej tlacenky s cibulkou octom a 3 krajcami chleba, jablkova stava(cerstva)
desiata: banan, jablko a kiwi
obed: vyvar s haluskami a bravcove ryzoto, cvikla s chrenom
olovrant jogurt s ovsenymi vlockami, coko milka(cela)
vecera: ryzoto, vyvar a ece chleba s maslom a lekvarom(domacim malinovym)
pri telke: dojedla som ryzoto a cely pohar cvikly a 1 jablko

no ked to tu tak citam tak sa az hambim....
dnes som ranajkovat nestihla ani desiatu tak to dobehnem na obed a vaha sa stale drzi na +4kg..... a ozaj zabudla som dopisat ze stale k obedu aj k veceri vypijem po 2 nealko piva.... idem sa za nimi nejako zabit.... mnaaam.... to bude mliecka, tecie mi kolostrum uz teraz, musim nosit uz aj tampony do podprdy, lebo sa mi stalo ze sme boli u svokrovcov, boli tam aj muzovy bratranci no proste cela rodina a mne sa objavili na prsiach asi 3 cm velke flaky... parada... vsetci ze co to mas???? chalani sa isli zblaznit od zvedavosti.... pubertaci jedny.... no hambila som sa ako pes .... no nic.... idem kuk foto Marcelky... ozaj nedaju sa mi sem pridat foto stale mi to nejako zamrzne tak ak chcete kuknite si moju rodinku na azete pod nickom ywonnee fotoalbumy.... je ich tam asi 7 .... tak zatial papa musim ist varit....

marinka
11. pro 2009

Ahojte holky kecalky, já vás ani nestíhám dočítat 😅 Pořád tu mám nějaké návštěvy, babičky, dědečky a kamarádky a mezitím kojím, uklízím, jsme venku, hraju si s Aničkou, balím dárky a tak podobně 😀 Navíc Anička nějak míň spí po obědě, kde jsou naše tři hodinky, teď ji hodinu uspávám a pak spí 45 minut, no na to bych se mohla vykašlat 😝 , ale včera jsem ji teda spát nedala a šly jsme ven a pak byla celé odpoledne protivná, zívala a klimbala u večeře, ale když jsem ji chtěla dát do postele, tak se probrala a nakonec šla spát stejně až v deset 😖 Tak nevím, jak to dělat, evidentně to spaní ještě potřebuje, ale stačí jí už mnohem menší chvilka..Jinak noci paráda, Leontýnka se budí už po čtyřech hodinách, to nám vychází na dvě kojeníčka a i když se pak po pití probere, tak ji dám do postýlky s dudlíkem a ona usne sama..

Zuzi, já nechápu, z čeho přibíráš, takové krásné jídelníčky 😕 A gratuluju ke kyčličkám, že jsou o.k 😵

Marcelko, moc krásné fotečky, máš nádherné dětičky 😵

ywonnee
11. pro 2009

macelka mas prekrasne deti.... naozaj su rozkosne , baze aj ja sa uz tak tesim na svoje.... dava mi v bruchu dostatocne o sebe vediet a hlavne ked som ja hladna tak ma ide ukopat.... to bude asi hlados...

Marinka velmi Ti to pristane, konecne som mala cas kuknut vsetky foto..... inak klobuk dolu vyzeras uzastne po 2 detoch.... som zvedava ako budem vyzerat ja 😠 😠 😠

no myslim ze Alex by uz aj mohla byt doma, tak jej napisem vecer ako sa ma a tak.... ked mam byt uprimna som strasne dneska leni´va, nechce sa mi robit ani buchty tak som len dala dusit masko na zeleninke s cestovinami a hotovo.... zajtra sa uz dufam prinutim upiect tie perniky lebo za chvilku tu budu vianoce a ja nemam este ani darceky nachystane a ani stromcek za rezervovany... hehe noi nic poslem muza do hory pre nejaky, nechcem zas umely...

zuzka11
autor
11. pro 2009

Ywonne, ja jist jako ty, tak neprojdu dverma:((((Ale hlavne, ze tobe jdou kilecka trosku nahoru, citis se dobre....doufam.....Co planujes na vikend?

A vy ostatni?my mizime zitra brzo rano do Nemecka, na vikedn, za kamaradama, bude narozeninova oslava, kde potkame vsechny kamarady, tak se tesim...snad to Adamíno zvladne.....

Marci - moc diky 😉 ja si te taky budu sledovat....a Adamka 😉

Mari - taky nechapu, ale uz je to jedno dole...takze jsem na puvodni predtehotenske,,,,,po porodu jsem uz mela min, ale rikam si, ze to byly i ochable svaly......

Holky, muism vam to napsat . Adam mel dneska prvni rande....s laurou 😀 Pozval ji na kafco, pokecaly, spolecne koukali na svetla....proste laska jako tram 😉 Pak mela Laura malou nehodu a Adam ji jako sravny gentleman pujcil sve nahradni body, jasne, byla to zaminka, aby se co nejdriv zase videli 😀

ywonnee
12. pro 2009

dobre ranko kocky, dnes buntosim uz od 6 rana... no drahy bol trosku otravny tak som uz potom nevedela zaspat.... bola som uz aj v obchode pre ranajky a kamoska predavacka sa mi smiala ze ako je mozne ze som tak schudla.... no neschudla som len to tak posoby.... vypadam ako hajzlovy pavuk, tenke hnaty a basketbalka predomnou...

zuzi citim sa celkom fajn az na tie bolesti v krizoch a v lone ... dost ma to bolelo aj pri sexe tak sme hladali vhodnu polohu ale asi to vzdame.... uvidim co v utorok povie doki na poradni...
na vikend chystam pecenie medovnickou, dam do kopy ozdoby na stromcek, pojdeme trosku von ak nebude prsat a potom dopletiem ece ciapocku malemu a asi haji.... a este ma caka upratat cely byt a vyprat asi 5 varok pradla.... preco ja si to vzdy necham vsetko naraz na koniec tyzdna??? potom padam unavena...

mala mi uz poobede nechce spavat takze mam co robit zamestnat ju na cely den kedze nemoze ist este do skolky... no uz nech sa narodi bracek, velmi sa nanho tesi ze ho bude kocikovat a pomahat mi s kupanim a tak.... aj ked sa trosku obavam lebo je ziva ako certisko.... no ale pri segrinom mimcu bola uzastna, hladkala ked plakalo, cicikala v kociku, drzala perinku ked ho segra podoprela aby si odgrglo a tak... a na 1 a pol rocne dvojicky bola uplne na nepoznanie tak hadam to bude take aj doma.... ona potrebuje mat okolo seba mladsie deti, je dost vodcovsky typ a malo kedy sa znesie so starsimi detmi.... no uvidime...

a vy ostatne kecalky co chystate na vikend???

moj vcerajsi jedalnicek
ranajky a desiatu som nestihala
obed: zeleninova polievka a dusene mesko na zelenine a cestoviny
olovrant: jablko
vecera: to co aj na obed
pri telke uz nic lebo som zaspala pri panelaku....

dnes idem varit rezance s tvarohom a slaninkou kedze nestiham vyvarat a ten mrvenicovy kolac... mnam tesim sa uz 😝

marcela22
13. pro 2009

Ahojte tak nám zasa končí víkend, hrozne to letí! My sme boli včera u našich, prišla tam aj moja babka, bolo fajn🙂 A dnes sme boli len doma, vonku bola údesná zima, tak sme to vzdali...a ráno ma manželnechal vyspať, tak som konečne spala AŽ 7 a pol hodiny 😀 Väčšinou je to tak okolo 4 hodín... 😝

Zuzi, ako bolo v Nemecku? Adamíno to zvládol? A Vy s ním? 😉 Dúfam, že ste si to užili čo najviac, teraz s dítkem sa už človek tak moc von nedostane, hlavne kým kojíš, tak naozaj dúfam, že bolo super 😉
A paráda že sa to kilčo umúdrilo a zliezlo, určite máš radosť, aj ja by som mala🙂
A ako dopadla kontrola? rande muselo byť zlaté, my nemáme s kým randiť 😒

Ywone, parááádne jedálničky, aj ja chcem toľko papať 😀 Hlavne si uži všetky chuťovo výrazné a dobré veci, lebo ak budeš mať takú fajnovku ako ja a budeš kojiť, tak sa moc nenaješ 😒 Daj si aj za mňa, O.K.?
A malá bude na brášku určote dobrá a bude sa oňho starať, občas síce asi budú nejaké "protesty" ale to by boli aj keby bola ešte staršia. Zvládnete to, to je jasné!!! chce to len trochu zladiť sa a zvyknúť si...

Mari, úplne chápem, že nestíhaš. Mne dosť pomáha manžel s drobcami, takže ja som tu väčšinou len vtedy keď je on alebo niekto iný so Sonynkou. Držím palce aby sa Aničke spanie upravilo, je to na porazenie keď nám tie naše potvorky začnú takto vymýšlať a "kaziť" plány. Ja ked malú poobede uspávam, tak je tam s nami aj Adamko a väčšinou zrovna stále mrnčí a bdí ju, tak ju uspávam niekedy dosť dlho...a keď s ním potom prejdem do obývačky, tak chrní bez pohybu a zvuku 😀

A ďakujem všetkým za pochvalu fotečiek 😉

No a ešte jedálničky:
Včera:
raňajky: jogurt s rožkom, caro, káva, čaj
desiata: 2 kúsky tvarohového koláča
obed: vývar s cestovinou, pečené moračie mäso, varené zemiaky
olovrant: niekoľko slaných tyčiniek, 3 kúsky rolády
večera: jogurt so slnečnicou

Dnes:
raňajky: jogurt s rožkom, cao, káva, čaj
desiata: pár sušeniek, pásik čokolády
obed: polievka s mäsom a cestovinou, dusené mäso s ryžou, mrkvovo-jablkový šalát
olovrant: 2 kúsky kakaového koláča, pásik čokolády
večera: rožok s rastl. maslom, syr gouda

A idem pozerať superstar🙂

Mimochodm, kde máme Alex tak dlho??? Som hrozne zvedavá aký je Riško a ako to všetko prebiehalo...dúfam, že sú v poriadku!

ywonnee
14. pro 2009

ahojte kocky tak ta superstar bola suprova , ozaj vsetci pekne spievali, ale neviem si pomoct ale zacal sa mi ten smajda velmi pacit ako spieva... podla mna on bude ta superstar.... no uvidime, vsetci traja pekne spievaju....

vcerajsok bol celkom paradny, moc som toho nenajedla lebo zas som mala vela roboty a to kilo co mi spadlo dole je spet takze opet to mame +4kg... tesim sa stoho... vcera som zavarala konecne ten jablkovy sirup, mnaaam podaril sa ozaj vyborny a sladky ze staci ozaj len kusok do pollitra vody.... mala vcera chcela ist spat ku mojej kamoske(jej o 2 dni starsi syn je jej frajer 😀 ) tak som ju musela pustit takze sme mali vecer pre seba.... no ale dopadlo to tak ze drahy zaspal po superstar a ja som do polstvrtej strikovala.... pomylila som sa v ockach tak som sla aj ja konecne spat... pred chvilou som vstala tak som sa rozbehla hned k pc ze Vam napisem lebo potom uz nebudem mat cas....

moje jedalnicky:
vcera:
ranajky: kava s mliekom(zas som zacala na nej ficat), piskoty k nej
desiata: jablko
obed: slepaci vyvar s rezancami, vyprazana sliepka,zemiakove pyre a salat (drahy vcera varil)
olovrant: jablkovy kolac
vecera: pyre s paradajkovou omackou a jednym kuskom vyprazanej sliepky
pri telke: jablkovy kolac, rozok s nutelou

dnes:
ranajky: 😅 😅 😅 kava s mliekom
desiata: 😒 😒 😒
no uz len na obed sa najem, teraz nejako nemam chut.... idem asik uz pre malu....

Marcelka no dufam ze maly bude ako Laurika, tej v 3 mesiacoch nevadil drzkovy gulas s chili paprickou, sice sa tropsku potrapila s kakanim ale zvladala skoro vsetko, okrem strukovin.... ked som zjedla fazulu( co milujem) tak sme preplakali celu noc.... no uvidime, ale myslim ze tento fesak bude po tatinkovi, stale ma to laka len na stiplave a kysle a parada poriadne pivko k tomu.... az vtedy je spokojny v brusku a nekope tak silno.... 😀 😀 😀
ozaj tu antikoncepciu co si pisala som brala ja pri malej a pribrala som z nej 9 kg v priebehu mesiaca tak mi ju doki okamzite zrusil a pouzivali sme kondom.... teraz to budem riesit vnutromaternicovym telieskom, alebo pesarom tak sa uvidi.... moja segra ma 19 rokov a chuda stihla 3 deti( dvojicky a druhe) tak sa rozhodla pre podviazanie vajecnikov, no zatial ju od toho statocne odhovarame lebo co ak raz bude chciet dalsie mimi??? ona tvrdi ze po 2 cisarskych uz nemoze mat dalsie ale podla mna nejak po 10 rokoch by mohla nie???? ved dnesna medicina je velmi moderna a pokrokova.... no uvidime...

zuzi ako bolo v tom nemecku??? aj ja by som niekam rada vypadla....

kocky neviete ako je to s porodom v rakusku??? moja starka tam zije a vravela ze kludne by som mohla ist rodit tam ze by som dostavala odtial pridavky a poviem Vam ze tie su 100x zaujimavejsie nez tieto na slovensku.... idem aj na socialku pozistovat co a ako....

tak ja idem si umyt vlasy a ficim do mesta (keby sa mi tak chcelo ako sa mi nece)... papa

marcela22
14. pro 2009

Ywone veru Superstar bola bezva, až som sa čudovala ako im to všetkým pekne vyšlo. A máš pravdu, Šmajda je lepší a lepší om aj manželovi hovorila že je zaujímavé ako sa lepší takto ku koncu, má šťaste že nevypdol na začiatku, pretože zo začiatku naozaj nebol moc dobrý, postupne vypadlo kopec lepších a on sa zrazu takto zlepšil 🙂 Neviem prečo, ale Chodúr už sa mi až tak nepáči, najskôr som stále hovorila že on určite vyhrá lebo je super, ale už sa mi zdá stále rovnaký a trochu ma nudí, všetko od neho znie dosť rovnako. Aj keď včera bol úúúžasný🙂

Nevieš niečo o Alex? Nepísala si jej SMS?

To si ma nastrašila s tým priberaním pri tej antikoncepcii, ja som zataľ nepribrala nič, ale beriem ju len 10dní, ešte stále to môže naskákať...ale pleť sa mi trochu zhoršila to je fakt. Som s manželom "dohodnutá" že kaby som z nej mala nejaké problémy-či už akné, priberanie alebo čokoľvek iné, tak ju jednoducho vysadm a kým budem kojiť budeme používať kondom. Potom si dám asi zasa Janine, tá bola úplne super, ani som nevedela že beriem tabletky 😉
Sestra nech sa hlavne neunáhli, poznám veľa žian z okolia ktoré mali tri cisárske a všetko bolo O.K. a v krátkych časových odstupoch, všetky deti majú v priebehu do 10rokov. Ja mám teraz zákaz otehotnieť na minimálne dva roky, ale ani sa otehotnieť nechystám...aj keď človek nikdy nevie, ale asi by to nedopadlo dobre ☹ Tak si musíme dávať extra pozor.
S tým pôrodom v Rakúsku s ami to nejako nezdá, to by tam potom chodil rodiť každý. Pokiaľ viem tak by si si asi musela uhradiť celý pobyt v nemocnici a všetky výdavky s ním spojené a to by sa asi riadne predražilo...ale som zvedavá čo zistíš na úradoch, potom prosím napíš, možno na tom predsa len niečo je.

Zuzi, Mari, kde Vás máme? 😉

zuzka11
autor
14. pro 2009

Ahoj holky!

nemecko byl mazec...zvladli jsme to, uzili si to, ale i my s Petou jsme byli unaveni, Adamíno byl uzasny, opravdu.....cestou tam spinkal v aute 3 h , jedna zastavka na klojeni - na barove zidlicce 😀 a púak zase na tu posledni pul hodinu usnul, pak jsme ho dali do kocarku a sli se projit po meste, ten samy napad mel asi cely Mnichov, protoze se nedalo projit 😒 , tak jsme zamirili do Starbucks, dali si kafco, Adamkovi rozlozili deku na gauc a nechali ho "bushidovat" - proste rozhazovat rukama a nohama - potrebuje to a miluje to...a pozoruje svetla a lidi 😀 , pak jsme zase sli hlavni tridou - neco jako v Praze vackavak....a byli jsme s petrunkou dohodnuti, ze kdyz bude nekdo z nas chtit do obchodu, tak zaveli a zbytek na nej pocka - Adamovi jsme neali hlasovaci pravo 😀
A predtsśtavte si - sla jsem asi do 3 obchodu s umyslem koupit si proste NECO 😀 mela jsem manii, nenakupovala jsem uz asi milion let, s Adamkem to nejde a me se ani nehcce, jak jsou ty chripky, tak se obchodum vyhybam a kdyz uz nekam jdu, tak se mi nechce se svlikat s roztazenym zavesem u kabinky 😀

Takze jsem mela sanci, jako v rausi jsem vlitla do Benettonu, Halhuberu, Patrizie Pepe - a vysledek? NIC 😠 😝Petrunka rychle vlitnul do elektra a koupil darek pro nase a ja pak do kosmetiky darek pro jeho mamcu a pak jsme sli zase nechat Adama bushodivat a nakojit ho...no a pak ke kamosum u kterych jsme spali....pak party a dalsi den zase tri srazy....fakt mazec, jsem unavena jeste ted....tak jsem touzila mit dneska pohodu, ale mela jsem domluveny sraz s kamardkou, ktery nesel odmitnout, tak jsem se vratila odpoledne a behem chvilek kdy se Adamek zabavil jsem pekla linecke......

Jidelnicek docela dobry, jen jsem zbodla cokoladu....strasne jsem to potrebovala 😕 😔

Joooo, a jeste se priznam, byla jsem v obchode a jak jsem o vikendu platila nemeckou kartou, tak jsem zapomnela pin na ceske.......ze by uz vykojeny mozek? 😕 😉tak se kouknu do slozek.......ojojoj 😀

alexandrah
15. pro 2009

ahojte kockyyyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!§ velmi rychlo som vas prebehla, este si to potom precitam poriadne..... preboha, ako stihate pisat?????? no rychlo napisem ja, kym sa maly nezobudi .......
tak porod ------- fakt zly ... 14 hodin, ale to by bolo ok, ale kontrakcie cca 10 hodin po cca 1-2 min., fakt hrozne, rano o 4 mi zase odislo trochu vody, + krvacanie dost silne + nepravidelne kontrakcie (nepravidelne som mala az do porodu ...), tak som vstala, dobalila veci, dala si teply kupel, reku co ked ... dosli sme rano do porodnice, moj porodnik po nocnej, ale bol tam, poslal jednu lekarku, nech na mna da pozor, a siel sa domov na 3 hod. vyspat ..... jedna sestricka ma chcela posikovat do prijimacej kancelarie, oni maju postupy, no moj porodnik ju s´prazil, ze okamzite na monitor a tak ..... no samotny porod ..... sila, moja uzka panva + dali mi 2 injekcie na uvolnenie porodnych ciest + prva epi super, tak pichli oxytocin, hroza, potom druha epi uz nezabrala, dalsi oxytocin, lebo risko nezostupoval do porodnych ciest, takze faza tlacenia 2 hodiny!!!!! volali aj inych lekarov, + asi 10 porodnych asistentiek, maleho museli potiahnut cez vakuovy retraktor, som rozstrihnuta asi na 1 mm od konecnika, takze si 3 tyzdne nesadnem .......... no potom ho teda dali dole, som ho nejak vytlacila, ani som to nevnimala, napoly v bezvedomi .... siel von rukou napred (lekar ze ako superman), + mal pupocnik omotany, ani neplakal, rovno sa po nom vsetky tie asistentky vrhli a ratovali ho ...... ale po chvili bol ok!§§ no tolko k porodu, inak je viac menej dobre babatko, prve 2 dni prespal, vraj bol na sestonedeli najlepsie, 3. den kriza, on uz bol hladny, a ja som este nemala tolko mlieka, + nevytiahol bohvieco ....... tak reval den a noc, ja s nim ........psycho ..... teraz doma ked vstane, prebalim, nakojim, spi aj 3 hodiny, ale ja som aj tak mrtva, lebo moja nespavost pokracuje, nezaspim hned s nim, a ked zaspim, tak sa rzovna budi ..... vymyslela, som , ze ked si odsajem mlieko, nastastie ho mam dost, tak to zje za 10 min.l a spi hned, tak na noc super riesenie, lebo som raz ze vstala, prebalila, nakojila - hodinu!!!!! odgrgnut, nakojit - zase!!!! potom stikutka, prebalit, nakojit, a az tak zaspal, cca po 2 hod., a o 3/4 hod. bol hore!!!!!!! takze som skoro odpadla, tak to budem riesit asi takto ..... aj tak si da moje mlieko, nie? a odsavanie mi nevadi .......to vstane, prebalim, napapa sa, a do pol hod. spi a to 3 hodiny, lebo zje kopec ...... teda nie kopec, neni moc velky jedak, ale viac ako z prsnika ....... ako dlho vy kojite????? nam vraveli, ze staci 10 min. ale riskovi tera nestaci, on tak ze potiahne, zaspi, budim ho, potiahne ....... hodinu !!!!!!
no a nasa stara tema!!!!! tak v tej porodnici som moc nezjedla, unava, bolesti jak slak, + ten zly den som sa nenajedla, lebo som si dala par lyziciek polievky, a uz plakal ...... takze som doal domov, a mala som 49 kg, a to som nebola tyzden na velkej, tak ked sa podarilo, za 2 dni som mala necelych 47 kg!!!!!!! takze tak ... moc mi nechuti jest, jem iba koli malemu, aby sa mi tvorilo mlieko, poctivo polievky, jogurty ...... dneska 1 monte, polievka ........ hm, tusim vsetko????? ale ja mam este rano, este si dam, nebojte! vcera vecer som zdlabla 3 sisky, mnam!!!!!!!

alexandrah
15. pro 2009

jej, foto dam, jak sa podari, fotak sme nestihli kupit, ale v porodnici bola jedna fotografka .... ozaj, a superstar, sila ze vypadolô bendig, ale vsetko som videla, teraz bol smajda super s tym aerosmith ...... ale aj tak snad vyhra chodur ,........ uz len posledne kolo .... tym ze som rodila v pondelok, ma v piatok pustili domov, tak som vsetko videla!!!!!!! 😀 😀 😀

alexandrah
15. pro 2009

no trochu siom vas precitala, baby, super recepty!!!!!!!! zuzi, aky sport robis? aj ja sa potom chystam, niekedy o mesiac? alebo aspon doma ... inak baby mali v porodnici brucho ako v cca 5-6 mesiaci tehu, a ja skoro nic, a teraz som ako predtym ...... inak, ja milujem bublinkove mineralky, teraz som sa dala na jemne perlive, ale tyzfden som pila perlivu bonaqu .... tak sand ok, a pecivo tiez cerstve ..... ale vcera som mala mäso na kyslej kapuste, a myslim, ze ho prehnalo, tak to asi ne ..... aj ked primar nam vravel, ze trochu je ok ..... a ja viac ako trochu aj tak nezjem ...... dneska ma prist prvy krat lekarka, ma chore deti, preto nedosla vcera, tak som zvedava, co povie ....... inak, svokrovci su fajn, sice sa nepytali, svokra v den prichodu z porodnice pomahala muzovi upratovat, tak som mala na vyber, bordel v byte, alebo svokra v byte ..... tak videla riska, svokor dosiel na 5 min, lekń kukol do postielky, a sli prec, uplne rozziarení ..... zato nasi!!!!!!! poprosila som mamu, mali sme hroznu sobotnu noc, ci by tu nepomohla tak aspon na noc, alebo na viac noci, takze dosli, aj s ocom, doniesli to maso na kapuste, oco cely cas nadaval na naseho psa, ten bol z neho nervozny, tak stekal, inak havo je po 1. dni uplne ok, venujem sa aj jemu, aby bol v pohode, nastastie to ide, no mama, ze a PRISIS MA, ABY SOM TI POMOHLA??????? (potrebuje kolkovanu ziadost). takze dosla, okrem toho, ze ma buzerovala, to moze, tamto nemozes, nemozes si lahnut, ani kukat telku (ked maly spal), to nemoze pes - ja ze nehovor mi co moze moj pes v mojom byte....... nechaj maleho revat, ani sa z neho nevytesovala, ze sak co s takym malym, to az ked bude väcsi - citujem, pomohla okupat, a potom si kukla spravy, zjedla nam toasty, precitala casopisy, ked som v noci behala, ze co tolko chodis??????? (2 hod. okolo maleho, asi som ju budila), potom rano vstala o 10, urobila si kavu, a ze asi pojdem domov, ja ze ok ... napokon aspon ozehlila, a pozametala, zatial co ja som letela do cistiarne po veci, a na zaver este ohovorila svokra, ktory im volal, ze ci to chcu spolu zapit, vnuka, a ona ze no co je alkoholik??? (aka uz je lepsia prilezitost), tak som svokra branila, tak odisla skoro s revom, no mam to ale rodinu, ze?? maly uz place, idem, cafte!!!!!!

zuzka11
autor
15. pro 2009

Ali suoper, ze ses ukazal!

Zkusim zareagovat na vsechno, snad to moje hlava vsechno nezapomnela 😉

To usinani bude lepsi, neboj, to jen na zacatku s eti honi milion veci hlavou, poslouchas kazdy dech miminka a nemuzes usnozut...az se sehrajete, uklidni se to a bude to v pohode, uvidis.....

Jidlo - zkousej, sama casem poznas, jak je Risko citlivy....jinak ja beham...na posilovani ted cas nemam vubec 😖

Ta "pomoc" - jojo, znam, moje mamka mi pri zanetu oprsu napsala mail, jesli neco potrebuju? mail jsem cetla az za dva dny, ono clovek s horeckama asi moc na net nechodi....ze mi ani nezavolala....no nic.....a to to sama prodelala a kazdemu lici, jake to bylo hrozne......Lepsi se pokud to jde, spolehnout na sebe a manzela......a uviids, casem to bude fakt v pohode.......

Na Superstar jsem taky zvedava......Chodur mi poslednich par kol vadi svym chovanim.......

Jidelnicek🙂))
snidane - slunecnicovy chleba se syrem, kojo caj
svacina - latte
obed - sushi
svacina - miska - susene banany, mandle, rozinky....

Holky ostatani, jak s emate? To je venku zima, co? U nas to teda dneska slo, ale jinak......musim si vzdycky smluvit sraz s nejakou kamaradkou, abych se ven dokopala......

A u nas noveho? Asi 3.mesicni rustovy spurt 😖 V noci jsem kojola co hodinu a pul a v 5byl Adam vyspaly 😠 Ted se nalivam kojo cajem a snad v pohode......doufam, ze dnesni noc bude lepsi......

Joooo, Ali - porod brutus........ale mas to za sebou, Riska u sebe, oba jste to hvezdne zvladli.......