Nájem LED žárovek od Innogy

lydiee
12. srp 2017

Ahoj děvčata. Zase jdu za vámi pro radu. Hned dnes ráno jsem se pekelně dohřála😈! Mamka je u Innogy a šla si tam pro knížku (kterou v knihkupectvích nikdo nechce, tak ji dávají spřáteleným firmám jako dárek úplně blbým zákazníků) a vrátila se s taškou plnou LED žárovek, které si u Innogy PRONAJALA😠!!! Nevěřím tomu, že jde o charitu a jen trošku jsem to spočítala a tuším, že mamka na tom prodělá. Už jen to, že vzala 10 kusů žárovek, za každou platí měsíční nájem a do bytu potřebuje max. 5ks těchto žárovek, takže i za těch dalších 5 kusů, které se jí budou válet někde v šuplíku a nebude je používat, bude platit měsíčně nájem...😨!! Podle mě to je zase jenom vylákání dalších peněz z lidí, kteří se nemají kde a s kým poradit, z lidí hloupých nebo starých, kteří uvítají jakoby "výhodný" nákup...
Mohu se, prosím, zeptat, zda s tímto máte nějaké zkušenosti? A jaké? Mile by mě překvapilo, pokud by to zkušenosti byly pozitivní...
Děkuji za váš čas a odpovědi🙂

misa357
12. srp 2017

Tak to vraťte. Vysvětlujete jim, ze maminka je senilni a nevyužije to. Jistě to nebude problém.

lydiee
autor
12. srp 2017

@misa357 Ano, zkusíme vrátit, už jsme nad tím přemýšleli. Ale nemůžu o mamce říkat, že je senilní, to bych neřekla ani jako lež...mamka má 65, má své tmavé vlasy, hladkou pleť a vypadá minimálně o 10 let mladší....ikdyž toto nemusí být hlavcní ukazatel, ale...předvším se jako senilní člověk nechová.....Prostě to vrátíme bez udání důvodu, myslí, že by tam měla být nějaká lhůta... Děkuji!!

misa357
12. srp 2017

@lydiee promiňte, ale pokud je její uvažování zcela a naprosto ok, tak snad neni nutné, toto za ní řešit. Pokud ví, co dělá, tak měla k tomu nějakỳ důvod a chtěla to přesně takhle. V tom případě to nechte být. Je li zcela příčetná, tak ji nechte, ať si dělá, co chce.

lydiee
autor
12. srp 2017

@misa357 Jejda, to je tedy ale diskuze...No, moje mamka je zcela příčetná🙂 ale udělala chybu, tak jako ji udělá ve svém životě každý člověk. A teď je z té své chyby nešťastná....a já, protože vidím, jak se tím trápí a nechci, ať se trápí, tak jí chci pomoct...Nic víc nic míň🙂 Promiňte, pokud jsem do prvního příspěvku nenapsala úplně všechny podrobnosti nebo jsem jej špatně formulovala, příště si dám pozor, abych nikoho nemystifikovala....

prostenika85
12. srp 2017

Neznám aktuální situaci, ale jestli se za poslední dobu nezměnily zákony, maminka může ve čtrnáctidenní lhůtě odstoupit od smlouvy. Šla bych na pobočku, kde maminka musela uzavřít smlouvu s připraveným písemným odstoupením od smlouvy.

lydiee
autor
12. srp 2017

@prostenika85 Moc děkuji🙂 už jsem to dnes na netu studovala a ta 14 denní lhůta by měla být platná. Určitě to zkusíme, věřím, že úspěšně, díky moc a hezký večer🙂

anina32
13. srp 2017

Takový vytočení při ceně kolem desetikony měsíčně za žárovku? Bože, je mi líto té maminky jak to musela schytat za to že si dovolila je přinést domů 😔

lydiee
autor
13. srp 2017

@anina32 Mé mamky ti líto být nemusí 😉 máme spolu úplně super vztah, už 43 let❤ neschytala ode mě, neboj😀 toto jsem přece nikde nepsala, já jsem se naštvala na ty, kteří takto okrádají lidi....víš??? Pokud tě to tak zajímá, zkus si to spočítat, na kolik tě nakonec v reálu pronájem takových žárovek přijde a něco si o tom přečti na netu....než někoho budeš odsuzovat a navážet se...Nebo počkej, až tebe nebo někoho z tvým blízkých taky takhle napálí...zkus pak ve slušnosti požádat o radu a možná se jí dočkáš stejně jako já....

beetlejuice1666
14. srp 2017

@lydiee co je na tom za okradani? Jedna kvalitni ledka stoji klidne i tri stovky. Firma je pronajima za par kacek mesicne. Je to sluzba jako kazda jina. Nevidim rozdil mezi pronajmem zarovek a pronajmem auta, pujcenim lodi na vodu. Resis kraviny.

prostenika85
14. srp 2017

@beetlejuice1666 Nedalo mi to a koukla na stránky IKEA. Momentálně má v nabídce led žárovku za krásných 29kč. Innogy holt dělá ten pronájem za pár kaček z čisté dobroty svého srdce 😉

beetlejuice1666
15. srp 2017

@prostenika85 Tak treba Philips stoji daleko vic. Nemam nic spolecneho ani s energetikou, ani s zarovkami, ale mam vyzkouseno, ze ty Ikeacky nejsou tak dobry jako ty drazsi. Ale je to jen muj nazor 😉

Nevidim na tom nic divneho, pronajem se ti musi vyplatit vzdy. I kdyz pronajimas treba vysokozdvizne voziky, plosiny, naradi, nebo monitor dechu. Ten jsem mela pronajatej za litr na pul roku a mela jsem ho rok. Urcite bych ho sehnala na koupi ve finale levneji, ale nechtela jsem to resit a pak zase prodavat. Zakladatelka uz by pistela, ze jde urcite o podvod, protoze movej monitor muzes sehnat od patnacti set! 🙂

lydiee
autor
15. srp 2017

@beetlejuice1666 už pištííííím😂...a ano, já mám na to zase jiný názor😉

lydiee
autor
15. srp 2017

Děkuji všem, diskuzi můžeme ukončit, už máme vyřešeno🙂