Nákupy, procházky s miminkem

miskamysicka
14. kvě 2018

Ahoj holky, možná budu za blázna, ale chci se zeptat, jestli jste taky jako novopečený mamky měly “strach” jít s miminkem na nákup, na poštu, do restaurace,.. Ne proto, aby malá někde něco nechytla nebo tak, ale aby nezačala plakat. Sama si klepu na čelo, ale na druhou stranu to tak prostě mám a nějak to nedokážu vymazat. 😃
Malá má prdíky, takže se občas budí jen tak z ničeho nic, zrudne a pláče většinou dokud ji nevezmu do náruče. Nejde mi ani tak o to, co by si říkali lidi okolo, ale o to, že mi ten pláč rve srdce a představa, že bych musela nejdřív zaplatit nákup a běžet nějakou dobu domů, mě děsí. Uklidněte mě a napište, že jste to tak taky měly nebo máte. 😁 Malý je dneska 17 dní.

zelenaesmolda
15. kvě 2018

@prejeta_zaba pro me je treba nejhorsi kdyz breci a nevim proc a jak ji mam pomoct...

michaela_2
15. kvě 2018

@prejeta_zaba Já to pochopila správně a souhlasím 🙂 Něco jiného je výchova stylem - nech dítě vyřvat - ale o tom jsi nikde nepsala. Když se narodil syn, starší dceři bylo 22 měsíců a byť jsem se snažila seč jsem mohla, taky někdy byly situace, kdy jsem prostě musela zaopatřit dcerku ve chvíli, kdy malý plakal (měl reflux a trpěl na bříško, takže se chudáček do cca 6 měsíce natrápil dost). Tahle paranoidní představa, že jakmile miminko pláče déle než minutu a já zrovna nemohu utěšovat, vede k budoucí poruše osobnosti nebo něco takového - uf, doufám, že si zrovna tuto diskuzi nebude číst moc nastávajících maminek - prvorodiček 😃

michaela_2
15. kvě 2018

@miskamysicka Ten šátek nebo manduca je fajn - většině miminek se tak líbí, jak jsou u maminky 🙂 na vyřízení nutných nákupů a pochůzek super! Jinak co se kočárku týče, někdy v něm miminko pláče kvůli horku - třeba kamarádka vozila v zimě malého pořád ve fusaku a i když jej rozepnula, tak zespodu prostě tolik hřeje, že za chvilku je miminko zpocené a logicky se mu tak nelíbí. To ale teď přes léto nehrozí, s tím fusakem nebo dekou 🙂) jen postřeh. A gratuluji ke krásné holčičce- mrkla jsem na profil, strašně Vám to spolu sluší! ❤

hanka_12345
15. kvě 2018

@zelenaesmolda jojo taky jsme sly az po pul roce mezi lidi

bayt
15. kvě 2018

@zelenaesmolda Neříkám nechat hodiny řvát, ale pokud jde o minuty, tak je to snad jedno, ne? Podle tvý teorie by půlka světa a všich naši předci byli osobnostně narušení. Nikdy a nikde si totiž nemohli dovolit ten luxus mít neomezeně času na dítě a dělat mu permanentní zábavu nebo ho 24 hodin v kuse kojit. Pak nemají být matky vystreslé jít z domu.

zelenaesmolda
15. kvě 2018

@bayt Tak par minut samozrejme neuskodi,nekdy to jinak nejde ale bohuzel spousta matek jeste dneska zastava nazor nechat vyrvat a nechaji miminko rvat dokud se neurve ke spanku :(

jodiddraselny
15. kvě 2018

@zelenaesmolda Já nevím, ale do takovéhk extrému to dnad nikdo nežene, ne? Že by nechal mimčo řvat až by se prořvalo ke spánku.

zelenaesmolda
15. kvě 2018

@jodiddraselny no nasla jsem na netu i zastance takovehle "pece",ze jinak se pry miminko rozmazli...

eithelwing
15. kvě 2018

Naše malá řvala první půl roku (zablokovaná páteř), také jsem to hodně řešila, cítila se trapně, protože pohledy některých lidí. Navíc se dcera moc nedala utišit. Ale také nemá cenu se zašívat pořád doma, málem mi z toho hráblo. A někdy ta změna prostředí (jet na víkend k rodičům apod.) docela pomohla.

bayt
15. kvě 2018

@zelenaesmolda tak diskuze byla na tema nakojim az dojdu z kramu, hadam v radu deseti patnacti minut...

garalela
15. kvě 2018

@cherris nevadí obecně,ale když máš miminko,které je opravdu celý den nespokojené,tak si ho jinak neuziju a nechci se o ty chvilky okrádat, stejně jen blabolama na dálku,které mi v aktuální situaci náladu nezlepší. Jinak když u mne u prsu usne,taky jsem online jako teď,ale opět telefonátem budit nebudu,já toho křiku mám opravdu více než bych chtela