Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

sariky
29. lis 2012

@jarkalada Jaru, tady se soukr. skolka pohybuje plus minus (spis teda plus) 10 tis. na dite. takze to jste na tom jeste dobre 😒

sariky
29. lis 2012

@ostrava8 Peti, jakztakz se to zlepsilo, vetsinou sni vse, co jim nabidnu (obedy maji zatim porad sklenicky a svaciny bud ze sklenicky nebo jim rozmixuji banan s jabkama). ale rozhodne to nejsou kdovijaci jedlici, hlavne Sima se u vseho oskliba, musim to do nej tlacit. ale aspon ze neco sni...
ty jim takhle vyvarujes? ja si zatim na maso netroufam, ale jak se poradni rozpapaj, tak taky zacnu. ale asi to bude jen hovezi a kureci. nevim, kde bych shanela kachni prsa 😝

eulalie
29. lis 2012

@sariky máme šest měsíců, takže pěkný prďolínci 😎

TAky máme na oběd skleničky a odpoledne dáváme přesnídávku, tu mi malá nejí, takže dá dvě tři lžičky a dojí se mlékem. Asi nebude na sladké, holka, no po mně to nemá. 😀

sariky
29. lis 2012

@eulalie tak to jsou stari jak moji susini. nicmene my jeste ani nesedime, ani se nezvedame, ani nic podobneho. to vy uz chcete do choditka? to jsme oproti vam asi hodne opozdeni

maruja
29. lis 2012

ahoj holky, tak nám je dnes půl roku 🙂 týden jíme příkrm, Adamovi je soufl už z té lžičky v puse, zato Viki jí pěkně. Kutálejí se po dece, pokoušejí se plazit, ale hlavně mají spoustu keců 😀

zvalentova
autor
29. lis 2012

@kinguse co to máte za babu? Mě ta moje řekla, že cvičím jen pokud je dítě ok. Takže když jsou po očkování, nachlazení, s ATB tak nic. Na Kubovi je také vidět kdy jsem cvičila a kdy ne, ale pokud budu mít klidné a jen jedno dítě, zvládnu cvičit 3x denně. 😎

sariky
29. lis 2012

@maruja tak to gratuluji k pulroku 🙂 U nas je v jidle potizista taky kluk 😉

zvalentova
autor
29. lis 2012

@ostrava8 Petul, sporťák u nás supr. Čumákují a už neřvou.
Už jsi zkoušela vařit hovězí? Dostala jsem je kus domácí krávy a tak bych jim ho zkusila, ať furt nedlabou "ptačí chřipku" 🙂

sariky
29. lis 2012

@zvalentova ja jsem zrovna vcera pokousela cvicit se Sarou a tak priserne u toho rvala a prohybala se na opacnou stranu nez bylo potreba, ze jsem se na to pak zase vyprdla. jsem asi neschopna 😒 btw pristi tyden s ni jdu na kontrolu na neuro, tak jsem zvedava, co se dozvim 😉

zvalentova
autor
29. lis 2012

@sariky
@eulalie uvažujete o chodítku? mě to všichni MUDři rezolutně vymlouvají, zvlášť když jsme cvičli Vojtovku, nápor na páteř je evidentní. Kačka má od neuroložky nestavět i když je urychlená a už sama sedí, a u Kuby jednoznačně žádné sezení. 😒

sariky
29. lis 2012

@zvalentova ja o nem neuvazuji, ale jedno tady doma mam podedene. ale pouzivat ho nechci.

kinguse
29. lis 2012

ahoj holky, všem přeju krásné ráno!...teda koukám,že už spíš dopo 😉
Lucka v noci opět 39st, přes den je celkem dobrá,ale večer ji to vyleze a v noci musím dávat čípek. Terka je celkem v pohodě,už jen trošku rýmička,Dneska dobírá ATB,tak snad už se jí to nevrátí. Ale do Lucky narvat nějaký lék je fakt šílenost...všechno plive, pere se se mnou,no hrůza. Ráno musí vypít 10ml probiotik, poté 2ml ATB a to je fakt boj.Pak jí musím odsát, kápnout do očí a do nosu, asi 3x přebalit a to obě, z těch všech léků maj kavlitní průjem.K Tomu je Terka šíleně zapruzená, rudá,pálí jí to a já už nevím,co na to dávat. Mažu to 2x denně Imazolem,ale sotva to namažu,tak se do toho pose....,takže je to bez efektu, Bepanthen, Rybilka, Konopná mastička, Sudokrém, Indulona...vše na dvě věci,prostě nic jí nezabíra.A to jí to ještě omývám heřmánkem nebo řepíkem.
@zvalentova Zuzi,ona je ta naše dr trochu šílená a je tím vyhlášená! Určitě kapacita,ale spoustu mamin doslova vydeptá tak,že jsou pomalu na prášky,že maj postižený dítě!!! To ona umí moc dobře.A taky umí výborně sprdnout,když necvičíš.Nesmíš jí odporovat,nemít vlastní názor,to přímo nesnáší.Takže si bez keců vždycky odbydu těch cca 20min,co tam strávíme a zas máme na měsíc klid.U Lucky to moc neřeším,ta se mi zda OK,ale u Terky to sama vidím,jak šponuje špičky, pořád dává ručičky v pěst,prostě ta to cvičení asi ještě potřebuje. Jo a hovězí vařený se zeleninou v papiňáku je naprosto luxusní!!! Holkám to moooc chutná. I když oni většinou sní vše.Ne sice moc,ale sní všechno! S přesnídávkama a ovocem už si vybíraj.
@maruja vše nej k půlnarozkám!!! 😉

Co ta naše Léňa,ta už si asi užívá,ne?! 😉

sariky
29. lis 2012

@kinguse jezis Gabi, to je hrozny. pohlad dorotky za me, at jsou uz konecne fit 😉
a na Leny taky myslim, doufam, ze si uz nekde vali sunky v tom svete 😝

jarkalada
29. lis 2012

Taky jsem si dneska na Lenču vzpomněla. Ta to tam celej pobyt proškytá 😎

maruja
29. lis 2012

@kinguse co to tý Lucince je?? ☹ že má pořád teploty? No na opruzeniny nechávat hodně větrat, ale nevím jak máte doma, jestli necháváš hodně nahatý a teď jsou nastydlé, tak to asi není úplně možný. Myla bych jen vodou, žádný ubrousky a velký nánosy toho krému, Imazol je moc dobrej

maruja
29. lis 2012

@jarkalada tak bude škytat a nakupovat 😝 a užívat si to 😉

sariky
29. lis 2012

@kinguse susini taky docela trpi na opruzeniny a obcas pomuze, kdyz se to po namazani (at uz bepanthenem nebo cimkoli) zasype zasypem (ja pouzivam batole). ale u nas je to zacarovany kruh - zacli byt opruzeni se zavedenim prikrmu a i kdyz se je snazim prebalovat ihned, jakmile ucitim, ze je nadelano, tak to proste nestaci 😒

eulalie
29. lis 2012

@sariky My taky nejsme žádní akrobati, ale točíme se na bříška a pérujeme na nožkách, taky by chtěli oba sedět, ale já je nenechávám...mají čas. No, chodítka jsme dostali k narození, ale ještě min. do ledna zůstanou v krabicích...jen ať objevují svět jinak. Ale pak už je tam asi na pár minut dám. My též byli coby děcka v chodítkách a přežili jsme to, já nevím, já myslím, že když se to nepřehání...jako 15 min v kuse bych je v tom nenechala. Na opruzeniny netrpíme, tak nemůžu poradit. Krémy střídám (podle toho, co mají v akci 😝 ) a zatím bez problému.

Tu tvořivou knížku nemáte žádná?! Muž včera přinesl toho pséka a dnes už ho nesl zpátkym přehrával písničky ani ne do půlky, byl nějaký vadný, tak doufám, že je všechny nevyprodali a vymění nám jej.

@maruja A co, budou mít šprčci půlroční oslavu? My nedělali nic, ale babičky naklusaly s dárečky 🙂

sariky
29. lis 2012

@eulalie a tak jasne, nic se nema prehanet 😉

zvalentova
autor
29. lis 2012

@kinguse to jsem ráda, přeci jen je musím víc hlídat. Ale na krávě není nic špatného, tak si šmáknou.

Dneska jsem udělala polévku se zeleninou alá co dům dal a vajíčko, tak už teď trnu kdo a jak rychle se osype 😀

zvalentova
autor
29. lis 2012

@eulalie pošli odkaz, tvořivou knížku neznám, ale třeba by se hodila 🙂

ostrava8
29. lis 2012

holky s těma opruzeninama .. naši na to díky bohu netrpí, ale ted jsme byli v restauraci a já zapoměla ubrousky, oba posr... jak jetel, tak jsem je musela utřít jakžtak do záchodáku a měli večer trochu opruzeniny, ale ted je dva dny hned po kakání koupu v lavoru a hodně krému a je to pryč 🙂 takže taky si myslím voda a mazat 🙂

Jinak jsem taky majitelka čokla od FP 🙂 Poslala jsem tam manžela hned ráno ve středu před prací ,tak tam byl o půl šesté 🙂 a málem ho neměl protože ty AKCE prý platí od 8 hodin až , ale nějak do zvládnul, tak jsem si koupila hračku, jsem z něj nadšená, až se vráti Lenča, tak jí musím dát za pravdu 🙂

ostrava8
29. lis 2012

@zvalentova zuzi, já dostala typ od Mudr, že prý červené maso ze začátku, tak fakt platím jak mourovatá, kupuji jim hovězí mladého býka, krásné maso a jí ho fakt lahůdka .. kačen nám běhá po zahradě asi 30, kdyby jste některá měla zájem je to BIO, chované na 2 ha 🙂 a kolem jen louky )

ostrava8
29. lis 2012

@eulalie ahoj Vítám Tě mezi dvojčecími maminami 🙂 pošli fotečky malých at je taky vidíme 🙂 Jinak já s Tebou souhlasím, pokud jdeš na vše selský rozumem, tak je to OK. Já se snažím také vždy čerpat ze všeho a pak to dám napůl a je to 🙂 snad mi to ty mimina někdy nevyčtou .. Jinak nám ten čokl hraje taky ty písně jen do půlky ale myslím si že se to někde vzádu přepiná .. i na tu výuku ... ale já ho ještě mám v krabici .. ale jsem zvědavá jestli vám ho vymění

ostrava8
29. lis 2012

@zvalentova Zuzi jinak já vářím taky tak 🙂 fakt každý den vše čerstvé a když zbyde (to se stává málokdy, ted se nějak rozjedly) tak dám do tvořítek na led a pak udělám pytlíčkové balení je to super.. máš vše při ruce , ale snažím se to spotřetovat do 14ti dnů max.

ostrava8
29. lis 2012

kurna tak dnes jsem s malýma zůstala doma kvůli předpovědi, mračilo se to ze všech stran, jak jsem se rozhodovala a ted, když už spí v postýlkách vykoukne Oskar ..grrrrrrrrrrrr

kinguse
29. lis 2012

@maruja když jsme byly u dr v úterý,tak říkala,že má nález na průduškách. Dneska ráno jsem jí volala,že má Lucka v noci pořád 39st,tak mě tam hned hnala!Udělala jí CRP,tak to už má jen 26,což je OK! Průdušky má prý taky čistý,ale v pusince má prý aftíky,tak ty můžou držet tu vysokou horečku.Každopádně pokud bude mít opět do zítřka horečku,tak zas hned dorazit! A k tomu maj obě dooost brutální průjem!Nestačím je přebalovat.Takže pulči maj obě dost rudý,pálí je to,snažím se omývat jen vodou, uvařím zaš řepík,mám je do toho normálně posadit,namazat silnou vrstvou rybilky a mezi tím třeba modrou indulonou,ale hodně silnou vrstvu,aby se jim to nedřelo o plínky. Dala jsem vařit mrkev a brambor, koupila jsem Kulíška,tak jsem zvědavá,jestli to vůbec pozřou..prý je to doslana,tak o tom dost pochybuju ☹
@eulalie ty jo,to abych to naše psisko taky radši vyzkoušela,co?! Já ho rovnou schovala k ježíškovi,tak na to radši kouknu.

eulalie
29. lis 2012

http://www.heureka.cz/?h[fraze]=nejvetsi kniha ...

Holky, jak uspáváte dvojky po obědě? Pro mě je to problém nr. 1, Matyáš by mi tam snad i spinkal, ale Amálka mě musí držet oběma rukama a furt kontroluje, jestli ležím u ní...takže spíme v kočáře, ale ráda bych ty postýlky po obědě zavedla, ale fakt netuším, jak na to. Vy je dáte do postýlek a děti vám spí?!!

sariky
29. lis 2012

@ostrava8
@kinguse ja pokadeny zadky umyvam vzdy hned pod vodou. ubrousky jsem pouzivala jen ze zacatku. ale i tak na ty opruzeniny trpi. drazdi je slozeni stolice 😒

eulalie
29. lis 2012

http://www.skolnisvet.cz/nejvetsi-kniha-napadu-...

ten první odkaz je blbý, tak snad tento...