Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

lenny2
14. čer 2012

@jarkalada
Asi tak ňák ☹ A v úterý jede služebně na Slovensko 😀 Takže si to hodím ve středu 😀

maruja
14. čer 2012

Ahoj holky,
tak mám chvilku klidu, dvojčata spjej v kočáře venku a babi s dědou vzali starší na hřiště 😅

jinak manža je taky furt v tahu, ale teď o víkendu bere malou na výlet a já budu mít "jen" dvojčata 😀

veronika.m
14. čer 2012

Ahoj holky,
po dlouhý době jsem sedla k noťasu jinak jsem pořád jenom na mobilu a tam se mi blbě píšou romány 😀 Naši kluci jsou fakt super. Jsou mega hodný takže si i vcelku odpočinu. Skoro celej den spinkají a když ne, tak koukají buď v kočárku nebo v lehátku. Ale neprudí 😀 Jsem vděčná za naší zahradu protože to všechno venčení mám fakt jednoduchý a můžeme být venku celý den. V noci vstáváme dvakrát ale už se mi i jednou stalo že kluci vstávali až po 8 hodinách to jsem děkovala i bohu. Ale bohužel to bylo opravdu jenom jednou 😀 Už se oba smějou tak už je to takový veselý. Jinak Lili je super ségra. Fakt mi pomáhá a absolutně nežárlí ani nic jiného. Je prostě skvělá. Tak to je holky tak všechno. A co se týče koukání na tv? Proti tomu absolutně nic nemám... Žijeme v 21. století... 😀

veronika.m
14. čer 2012

Holky co nekojíte, mám neotevřené balení Beba1 HA 800g. Původní cena 509,- prodám za 400,-Ks. Musela jsem přejít na NutrilonHA. V Praze a okolí dovezu. 😉

jarkalada
15. čer 2012

Zatím mi Anetka jen couvala nebo se jen houpala na kolínkách. Do dneška.
Ráno jsem je přebalovala na posteli, L.se mi tam vzpíral a vztekal, tak jsem jen tak po očku mrkala na malou.Ta si v klidu uprostřed postele hrála.. Až najednou rána a já jsem jen zachytila nohu, ale po hlavě už buchla o zem.. 😕 Naštěstí to nemáme vysoko a ještě se svezla po peřine a dole kobereček, ale stejně jsem začla bulet s ní 😝 , jak jsem blbá. Za chvilinku ale už byla ok a zdá se v pohodě, ale i tak jí pořád sleduju.. 🤐

amallie
15. čer 2012

holky chci se zeptat, máte miminka sladěná na krmení a tak? nebo jak si kdo řekne?
a ještě dotaz, co dudlík? u nás se dudel plive, tak nevím, jestli to mám nějak dál zkoušet? Ami ho neměla vůbec

zvalentova
autor
15. čer 2012

@amallie ahoj, dle rad holek i selského rozumu krmím ve stejnou dobu, jeden se vzbudí hlady a tak striktně budím i druhého. Krmit každého dle potřeb tak se už vůbec nikdy nenajím a nevyspím.
No a dudlík berou oba. Kuba jakýkoliv, Kačka dlouho nic, teď si oblíbila nějaký darovaný z DM.

zvalentova
autor
15. čer 2012

@jarkalada to bude v pohodě, ty seš určitě víc vyděšená jak ona 😉

jarkalada
15. čer 2012

@amallie určitě oba na krmení společně. Jinak by se den celý jen prokrmil 😝
Dudlík máme občas tak od třetího měsíce. V tý době si začli vehementně cucat palečky. Tak jem si řekla, že radši jim zkusím dát dudlík, od toho se snad pak odnaučí líp jak od palce. Ale mají ho jen občas, když fakt už hodně řvou a nejde a nejde jim usnout, jinak ne.

jarkalada
15. čer 2012

@zvalentova no snad jo, ale lekla jsem se.

amallie
15. čer 2012

@zvalentova no právě, že si říkám, že bych jinak neustále jen krmila 😲 a do toho ještě musím připravovat baštu pro tu větší
takže je budu teda budit tu druhou taky a basta, obzvlášť v noci, že jo?
@jarkalada právě že ta starší si cucala palec a teda až dosud 😝 proto chci dudlíka, ale nějak je pliván a to jsem jich pořídila asi 16 😖

jarkalada
15. čer 2012

@amallie 16 dudlíků? 😨 to jich tolik existuje? 😀 U nás naštěstí hned zabral první, myslím, od Nuk

zvalentova
autor
15. čer 2012

@amallie 16??? mám 4 které používáme + 2 nerozbalené co dostali jako dárek, řikala jsem si co s tolika dudlíky 😀

amallie
15. čer 2012

@jarkalada
@zvalentova no ja mela nakoupene zabalene jeste pro prvni dceru a ted jsem dokoupila dalsi, jenze zajem nula o jakykoliv, dokonce se jim z toho zveda kufr 😝

lenny2
15. čer 2012

@jarkalada
Ufff, mám úplně husinu, hlavně, že se nic nestalo!!!!

lenny2
15. čer 2012

@amallie
U nás je kluk totálně závislej na dudlanu, holka o něj nejeví absolutně zájem. Z mý zkušenosti lituji, že jsem ho na to naučila, protože jsem doslova otrok a furt jenom dávám do pusy vypadlej dudák, jak ho nemá, je zle 🙂
Krmim oba najednou, jinak by to nešlo 😉

lenny2
15. čer 2012

@jarkalada
Taky máme Nuk a je nejlepší, o AventU apod., který jsem nakoupila taky nulovej zájem, Nuk krásně drží 😉

jarkalada
15. čer 2012

@lenny2 máme holt nějakej padací den. L.dopoledne objevil noční světýlko v zásuvce - než jsem k němu došla, tak ho vytáhl a setrvačností žuchnul sebou i s tím světýlkem dozadu 😀 , ale to už je normální.
Jinak o zásuvky má strašný zájem, tak všude máme záslepky a šňůry od pc nebo lampy a tak - tak ty jsou nejlepší na kousání, že. Tak si občas připadám, že pořád říkám jen NE NE NE... ale jak to všechno a hlavně jeho, ochránit, přece nebude pořád zavřenej v ohradě 😒
Co ty vaše příkrmy, baští je?

jarkalada
15. čer 2012

Tak jsem si šla schválně odpoledne na chvíli s dětma lehnout. Asi teda na 15 minut, než se vzbudili. Je fakt, že jsem hned usnula, ale teď jsem jak přejetá 😕 už to zkoušet asi nebudu 😀

lenny2
15. čer 2012

@jarkalada
No, jsem zvědavá až budou lozit ty naši dva raubíři 🙂 To bude cirkus Humberto 😀
S příkrmama to zatím zavádíme fakt jen pozvolna, ochutnáváme a jede to, ale pochopitelně brambora je pro ně oproti banánku hnus fialovej, takže se teď musím víc zaměřit na zeleninu. No.1 jsou taky u nás šťávičky od Hippu, ředim to s fenyklovym čajem a pijou jak vzteklý 🙂
Jinak s tím spaním, já dneska, kdyź jsem tady po obědě všechno pofackovala, šla jsem si dát zasloužený cigárko, tak jsem si pak taky lehla a asi na 20 minut a vstávali jsme, měla jsem takovou tu rozespalou zimnici a taky jsem se proklínala, že jsem na ten gauč lezla 🙂 Odpoledne jsem byli u tchýně na zahradě a Kryštof tam chytil doslova atomovej hodinu trvající záchvat a to už podruhý, něco mu tam vadí a nevim co, každopádně znova návštěvu dlouho opakovat nebudu 🙂 🙂
Teďka už jsme vykoupaný, napapaný a děti už spinkaj, to je nádhera. Dám vanu a jdu asi vzápětí za nima 😉

jarkalada
15. čer 2012

@lenny2 tak my naopak. Poslední dobou nějak bojkotujou dopolední ovoce, toho sní max 130g a začnou se vztekat, že víc už ani lžičku. Ale na oběd se zeleninou se třesou jak diví, 220g jen to frkne a ještě se většinou dopijou mlíkem, než jdou po "o" spát.
Na pití dávám většinou jen převařenou kojen.vodu. Jen občas, většinou když někam jdem, aby to dýl vydrželo, udělám čajík, ale jen slabounkej. Si říkám, že když jim chutná voda, tak na co je zbytečně už teď učit na sladký.
Když jsem hlídala kluky, tak taky pili od narození jen vodu, a i v šesti letech pak taky ponejvíc jen vodu nebo mlíko a neměli s tím problém.
Anebo když jim nastrouhám jablíčko, tak tu šťávu z toho rozředím a to jim chutná taky.
Odpoledne jsem jim zkusila poprvý dál avokádo a teda tak zhnusenej obličej od L. jsem ještě neviděla 😎
Taky už mi konečně usnuli. Tak se jdu najíst, počítám, že do desíti bych to dneska mohla do postele zvládnout.

lenny2
15. čer 2012

@jarkalada
No, tak to já bych s vodou byla poslaná někam 🙂 Linda už i tak měla problém jenom s fenyklovym čajem, natož jenom vodu 🙂 Teďka jí šťávičky jedou, jinak by vůbec nepila, tak jsem ráda, že aspoň něco 😉
No, ono tím, źe jenom ochutnáváme a jeśtě to neberou jako jídlo, tak jim pochopitelně chutná to co je sladší, až budou papat příkrmy víc než mlíko, tak mi na zeleninu taky snad půjdou 😉
Ty to takhle vážíš?

jarkalada
15. čer 2012

@lenny2 jo, vážím. Abych jim toho nedělala zbytečně moc, nebo zas málo. Do hrnce toho dám takňák od oka, ale když to nandavám na mističky, tak jí mám postavenou na váze a odeberu to množství...cca třeba těch 220g, který vím, že sní. A taky proto, aby měl každej stejně

jarkalada
15. čer 2012

když jsem třeba byla u našich na chalupě, tak tam jsem váhu neměla. A byly tam i jiný misky, takže jsem si nebyla jistá, jestli dávám dost, nebo jestli budou mít málo a budou chtít třeba mlíko - abych ho třeba nedělala zbytečně a tak. To není práce navíc si to odvážít
Je fakt, že většina lidí teda asi neváží, no 🙂

jarkalada
15. čer 2012

tak, jdu jim ještě vyměnit plíny a spáát, hurá, stihnu to do desíti 🙂

lenny2
15. čer 2012

@jarkalada
No právě, mě to připadá jako sci-fi 🙂 To tě obdivuji!!!
Já jim budu dávat co snědí, zbytek udělám mlíko a prdim na to 😉

lenny2
15. čer 2012

@jarkalada
Jo a teďka mi ještě řekni, když ti takhle dadáj, tak je probouzíš na plínu? Kristova noho, já si za chvíli budu pŕipadat jako ta nejhorší matka 🙂

jarkalada
15. čer 2012

@lenny2 když vím, že jsem jim toho udělala trochu míň, tak mám právě už připravený mlíko ve flaškách společně s jídlem. Protože když bych až pak zjišťovala, jestli si ještě dají a pak jim to teprve dělat, tak by v židličkách vyváděli a z jídla by pak asi už nic nebylo.
Ale vy asi stejně budete, co jsi předtím říkala, na skleničkách, tak tam se o míru starat nemusíš 🙂

jarkalada
15. čer 2012

@lenny2 no.., jo 😀 ale oni se u toho ani nevzbudí, když je přebaluju v postýlce. Tak naposled jsem jim dávala plínu někdy v půl sedmý... a vstávat budou v sedum... tož to je mi líto je nechat v tý naducaný plíně.
Asi jsem magor 😀

jarkalada
15. čer 2012

hele takle to do těch desíti nestihnu 😀