Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

sariky
17. led 2013

ahoj holky. vcera jsem byla se susinama na rehab a mimo jine jsme byli poslani na kozni. tam nam kozarka rekla, ze susini maji atopicky ekzem seborrhoickyho typu. ted jsem to procitala na netu a jsem z toho mimo, protoze seborrhoicky typ jsou ty supinky na hlave, ve vlasech (to sice susini maji), ale to, co maji na nozickach a rucickach odpovida popisu atopickyho ekzemu. tak jsem z toho zmatena. nicmene me ta dr rekla, ze se neda odhadnout, co ten ekzem vyvolalo ani jak se to bude vyvijet. navic mi rekla, ze jakmile to je jednou v tele, tak ze se to muze kdykoli v prubehu zivota spustit (pri stresu, po ockovani, pri nemoci,...) a ze se z toho muze dokonce vyvinout alergie nebo astma. tim me teda dostala. pak mi tam povykladala par prikladu z praxe, tak se clovek fakt boji. ja vim, muze to byt v pohode, ale jeden nikdy nevi, co se stane. a z vlastni zkusenosti vim, ze kolikrat se fakt deji veci, kt. by clovek proste necekal.....
takze ted to s mm resime, ale jsem z toho nejaka rozhozena. hlavne proto, ze doma ma mm kocky, kt. jsou vsude uvadeny jako alergen ☹
a aby toho nebylo malo, tka jsem se rano probudila s prisernou migrenou. nastesti se mm o susiny postaral a ja jsem si mohla vzit ruzovou pilulu a na chvili si jeste zchrupnout, takze se ted citim trochu lip (no lip.... rekneme, ze snad tento den preziju ja i susini....).

sariky
17. led 2013

@kinguse
@jarkalada holky, nechapu, proc se nad tim snehem tak rozplyvate 😝 . vcera jsem se nadrela jak taznej kun, kdyz jsem tema breckama tlacila kocar na polikliniku. vecer jsem z toho vseho byla naprosto vyrizena 😠

maruja
17. led 2013

@sariky to je mě susinu líto, kočky bych asi eliminovala 😉
já teda ten sníh taky můžu, hlavně aby mohla malá sáňkovat 😉

rychetkami
17. led 2013

@sariky nench se vystrašit, Šári...já sama jsem ekzematik a ne úplně lehký, a žiju naprosto normální život!!!! A u spousty ekzematiků se podaří klidové stadium udržet hodně dlouho, navíc současné léky jsou někde jinde než za mě. Jako holka jsem jezdila na kožní do Brna na Černá pole do dětské nemocnice( jezili jsme až z Kolínsko-pardubicka), že tam jsou největší kapacity prý...v Čechách je ještě Motol v Praze, tam pozorují Viki po té vyrážce, co měla po narození).
Takže klid, může to úplně zmizet, mlže to mít i mírný průběh a i se středně těžkým se dá v pohodě žít, já sama jsem toho důkazem. Astma nemám.
Možná ty kočky by mohly dělat neplechu, chce to otestovat děti, zda jsou alergické.

maruja
17. led 2013

@rychetkami to je dobrý to slyšet od někoho, kdo ekzem má, taky mám kamarádku, která žije normálně, už teda ví co jí to spouští a tak je teď úplně bez potíží

jarkalada
17. led 2013

@kinguse zas na jednu stranu si říkám, že 2 x denně s těma flaškama to je jediná chvilka, kdy se nechaj na těch pět minut v klidu pochovat 🙂 Ale až zas jednu rozfláknu, tak už se koupí plastová 😎
A ty sáňky už máte? My boby ještě ne 🙂) Mm včera večer přilítl z garáže, že ta ohrádka na tydle sáňky ale nepasuje, že to není originál. No není, no, když je ještě po nás. Se musím jít podívat, co tam s tím vyvedl.
@sariky né že bych se úplně rozplývala nad sněhem, ale stejně je musím oblíkat stejně, ať jes níh, či je jen mráz. A aspoň mi venku nejedí šutry a jiné pochutiny a padaj do měkýho, i když studenýho 🙂) S kočárem jsem se ani nepokoušela vyjet.
Chodíme na sáňkách tam a zpět po ulici. To nám na tu půlhodinu stačí 🙂
Tak aspoň že vás už poslali na to kožní a něco víte

kinguse
17. led 2013

@sariky Šári,nebuď z toho špatná. Dneska má atopickej ekzém kde kdo! Opravdu se s tím dá celkem v pohodě žít,jen je třeba zjistit,co to vyvolává! Je mi jasný,že to není nic příjemnýho,ale ber to tak,že jsou horší diagnozy (to je pro odlehčení situace 😉 )
@jarkalada no já jsem ze sněhu nadšená, z odklízení a jízdy autem už míň,ale co se dá dělat 😀 Sáňky máme taky po mm,tak uvidíme,zda tam bude ta ohrádka pasovat.Ale říkal,že maj tu dřevěnou s těma uchýtama bez vrtání,tak snad to na to dáme.Jinak vím,že jsou růžný tipy,ale snad to nějak půjde,až takovej rozdíl v těch sáňkách snad není! A kdyžtak dneska zkusíme boby,tak jsem zvědavá!
Na 2h jdem na neurologii k Drábkový,tak jsem zvědavá,co nám řekne. Myslela jsem,že pojedem autem,ale možná to bude jednodušší protlačit závějema kočár.

jarkalada
17. led 2013

@kinguse já jsem se teď vrátila z venku z prohrnování. Tam toho teda napadlo 😝 Sněhu aspoň do půl lejtek.
Samozřejmě se na tu ohrádku vybodl. Hlavně že jí oddělal z toho mýho uchycení a jen tak tam ležela vedle sáněk! 😠
Tak jsem si jí znova přichytila. Tentokrát už né pavoukama, ale inteligentněji takovým tím upínákem. Co si neudělám sama... 😎
Tak pak poreferuj z neura. 🙂

sariky
17. led 2013

@jarkalada
@kinguse
@maruja
@rychetkami dik za podporu 🙂 me vzdycky dlouho trva, nez neco vstrebam 😝

zvalentova
autor
17. led 2013

@sariky Šári myslím na tebe a sušíny, mám zas pár tipů. Musím ven, ale po návratu se ozvu, papa 🙂

lenny2
17. led 2013

@jarkalada
Jaru, od malinkata máme jen flašky Avent + na čaj maj hrnky Nuk, z Avenťáckejch hrnků pít nechtěj 😉

jarkalada
17. led 2013

dneska nám vyvenčení se prosím trvalo ani né 20minut a měla jsem toho dost.
Chvíli se jelo na sáňkách - Anetka už nechce být opřená dozadu- musí sedět vpředu a "řídit" a hrnout nohama před sebou ten sníh. Lukína to pak taky už přestalo bavit, tak si sundal rukavice - a to mi vždycky trváá, než mu je oblíknu a pak až přes to bundu a on si je vyrval. Pak řval, že to studí. An. si sedla do sněhu, že už taky nikam nejde. Sáňky sama neutlačila a já jí moc pomoct nemohla, když jsem pořád odněkud zvedala Lukáše.
Tady prohrnovali jen ráno, takže je to zas pěkně zapadaný a docela hluboký, takže se bořili, padali - a bulili, když se jim sníh dostal, kam neměl. Teď spí, tak jdu za chvíli zas prohrnout, aby měl mm kde zaparkovat 😝

sariky
17. led 2013

@jarkalada pekna vychazka 😀
ja jsem susiny dneska ani nevyvencila, boli me hlava, tak bych to asi nezvladla. zitra snad bude lip.

jarkalada
17. led 2013

@sariky se mi nechce do toho prohrabování, tu furt dřepím, udělala jsem si čaj a čekám, že to třeba samo rozmrzne
😀
No zas je ta fotka moc velká: A to jí jinak tady na pc po upravení mám malinkou :/ jak se zmenšujou?

maruja
17. led 2013

@jarkalada pěkně řídí 🙂 a co máte sněhu! Tady už nic není 😢

jarkalada
17. led 2013

@maruja to jsme jeli v prohrnutým. To co jsem naházela lopatou z cestičky na hromadu - z toho by teď mohli bobovat. Kdybysme teda už měli boby 😀
Tady furt sněží, ještě nepřestalo

sariky
17. led 2013

@jarkalada Jaru, co to vezes za mafiany? 😀

jarkalada
17. led 2013

@sariky když je to tajný, tak se to přece neříká! 😀 Ale ty kukly jsou takhle super, že jim nikam nefouká a stáhne se to, kam je třeba. Pokud si to nechaj i přes nos. Ale jelikož celou procházku padalo, tak neprotestovali.
Tak jsem se vrátila z venku - to tak takovou dobu prohrabuju - a pak přijede traktor a nahrne mi to zpět!!
Ale jsem z toho spocená až na... 😀

rychetkami
17. led 2013

@jarkalada to s tím sněhem by mě pěkně na...rozčílilo🙂
U nás krizovka, Mára m od neděle kašel,m teď ještě rýmu, a je hrozně protivnej, pořád má ucpaný nos, odsávání luxem fakt nenávidí, pořád zpruzený řev...to bude noc.

sariky
17. led 2013

@rychetkami jezis tak to je neprijemny. ryma u malych deti je fakt nesnesitelna ☹
btw u nas se luxu rika vysavac 😀

jarkalada
17. led 2013

@sariky já říkám, že jdu luxovat vysavačem 😀 vysát jsem snad neřekla a luxovač taky ne, takže jenom tahle kombinace 😀

sariky
17. led 2013

@jarkalada Jaru, to by me taky pekne nastvalo. ze ses na to nevyprdla, co? 😝 😉

sariky
17. led 2013

@jarkalada no jo, jiny kraj, jiny mrav 😀

rychetkami
17. led 2013

@sariky o rýmě u dětí tady všechny víme svý.... snad to brzo skončí. Mára je klasickej chlap, roste z něj rýmičkář😀
vysavač je moc dlouhý:-P na škole jsem bydlela s kámoškami z jižní moravy, ty zásadně vysávaly...já jsem češka jak poleno, tak luxuju.
Co migréna? Přišel manžel aspoň brzo z práce?

sariky
17. led 2013

@rychetkami migrena nastesti lepsi. mm prisel vcas na koupani, tak se k tomu kybliku nemusim ohybat ja. je to pro me hrozna uleva.
btw co maminka? je to lepsi? drzim palce, aby bylo.

rychetkami
17. led 2013

@sariky s mamkou snad lepší, už nemá ty hrozný horečky a začínají s cílenou léčbou, mělo by jít o nějaký druh autoimunitního onemocnění s revmatickými projevy... Migréna je svinstvo, než jsem otěhotněla, tak jsem tím trpela, pak jsem šla na rizikový a od t doby nic..počítám, že jakmile se vrátím do práce, rozjede se to znova. Tak zahuč do postele co nejdřív a ráno to bude v poho.

Holky s Ewčkama, kdy jste děti daly do sporťáků? Kojenci jsou ještě v hlubokých, a to i náš obřík, ale když jsem jela samostatně s Kikinou k doktorovi v našem nouzovém jednokočrku, tak se jí v tom sporťáku strašně líbilo...tak si myslím, že by to docela šlo. Ještě nesedí, ale EW jde dát do roviny, ne?

kinguse
17. led 2013

@jarkalada Jaru, tak my jsme taky dobře zapadali 😀 Tolik sněhu uz jsme tu dlooouho nemeli 😉 Ale já jsem nadšena...az na to odklízení, to je mazec 😝 Na neuro dobry, holky pochvalila, podle ni by Lucka uz cvičit nemusela, Terka symbolicky! Na kontrolu az budou chodit.

kinguse
17. led 2013

@rychetkami my šly do sportaku v 5-ti měsících. TFK jde taky do lehu,takze myslím,že uz byste klidne mohli! 😉

rychetkami
17. led 2013

@kinguse tak to je asi v těch korbách držím hrozně dlouho...tvoje holky jsou proti naší špagetce a obříkovi droboučké a taky to zvládly...spíš se bojím, aby jim tam nebyla zima...

lenny2
17. led 2013

@rychetkami
Kami, my taky šli na sporťák na 5ti měs., dýl už to nešlo 😉