Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

joyce2
26. zář 2012

@jarkalada Jsi také od někud z jižních čech?

ostrava8
26. zář 2012

@joyce2 ahoj no jo, jenomže vy máte 3 měsíce a my už pět 🙂 v kterém jsi malé porodila ? jinak pěkné jména 🙂

sariky
26. zář 2012

@ostrava8 susini ted maji taky rymu. ja to resim odsavanim a vytirani nosiku vincentkou. rika se, ze se ma zvlhcovat zvduch, ale z toho mi pak kaslou, tak to nechavam byt. porad nas trapi ten suchy kasel. pristi tyden jdeme k dr, tak to zase zkonzultuji. je to fakt des.

ostrava8
26. zář 2012

@sariky šári my odsáváme, dávám mořksou vodu (ted nevím jak se to jmenuje), pouštím zvlhčovač ale zatím nic ... tak mi pak musíš poreferovat co říkal ...

grrrrrrrrr dneska počasí zase na prd .. tady fouká jak hrom

sariky
26. zář 2012

@ostrava8 no ja jsem taky zvedava, protoze jsem to s ni uz nekolikrat konzultovala, vzdycky to skoncilo tim, ze mame zkusit nejake kapky - vyzkouseli jsme uz troje nebo kolikatery a nic nepomaha. mozna je to nejaka alergie, ale to se pry da zjistit az v roce, protoze ted se ta imunita vyviji a tak rychle se to meni, ze by ty vysledky mohly byt "zkreslene"

joyce2
26. zář 2012

@ostrava8 rodila jsem 38+0, což jsem si myslela, že je docela dobrý, ale doktor říká, že jsou ty dva tři týdny na nich vidět, a tak je pořád jakoby odečítáme. A kdy se narodili ti tvoji?

lenny2
26. zář 2012

@zvalentova
@ostrava8
@sariky
Holky, já začla s příkrmama od 4.měsíce a žádnýho ukončenýho apod., naše mamky nám taky dávaly zeleninu a ovoce a tenkrát se neřešilo jestli je to ukončený měsíc apod., slyšela jsem, že děti co jsou od na UM, tak se s tím fakt má začít od toho 4.měsíce......já začla a no problem 😉

sariky
26. zář 2012

@lenny2 Leny, jak to tvoje deti travily? Susini jsou na prikrmech tedka treti tyden a zatim se mi zda, ze to jejich zazivanim vychazi tak, jak to tam prislo. ze to neni natraveny. Bavila jsem se o tom i se Zuzkou a jsem z toho ted hodne rozhozena. Clovek chce pro svoje deti to nejlepsi a ted nevim, jeslti jim neublizuji. Mam pocit, ze maji hlad, kdyz jsem jim zvysila davku UM tak o to vic blinkali, tak ted nevim, jak z toho ven. S prikrmama jsem zacla na radu dr. ...jsem se do toho nejak zamotala a nevim, co delat, aby to bylo spravne 😒

lenny2
26. zář 2012

@sariky
V klidu, Šári, začněte znova, pomalinku, zkus pár lžiček a zapít mlíkem, necpi to do nich jako na zasycení, ale na naučení, ochutnání..... Postupně zvyšuj dávky příkrmu a snižuj mlíko.
Jestli maj řidčí stolici, to muže bejt spojený se zoubkama......

sariky
26. zář 2012

@lenny2 řidčí nemají, spíš tužší a vždycky je v tom "tuhej" ten příkrm. omlouvám se, že tady rozebírám to, co rozebírám, ale nějak to potřebuji zkonzultovat 😉 prostě to vypadá, jako kdyby to to tělo nezvládalo strávit a natrávilo mlíčko zvlášť a zeleninu taky zvlášť. první týden jsem to brala v pohodě, ale teď už je to třetí týden, tak si říkám, že už by se to mělo zlepšit....

ostrava8
26. zář 2012

@joyce2 my rodily ve 35 tt takže vy jste proti nám donošení .. prý se to spraví resp. máme čas až do 4 let věku tak envím .. ale cvičit nemusíme, jenomže se stále nepřetáčíme ale hrozně nás baví dělat kraviny, holt nejsme tabulkoví děti

ostrava8
26. zář 2012

@sariky vem k mudr plínu a porad se . není nic jednoduššího

joyce2
26. zář 2012

@ostrava8 já jsem zatím zvědavá, jak na tom budou s přetáčením. Zatím leží na zádech a jsou spokojené. Když je dá na bříško, moc se jim to nelíbí.

joyce2
26. zář 2012

@ostrava8 Když jsem dopo četla to o tom větru, nechápala jsem. - Tady bylo krásně. Ale teď už to doválo i k nám. - Protivnej studenej vítr.

lenny2
26. zář 2012

@sariky
Šári, tak to maj málo tekutin, Linda to měla taky, protože nepila, doktorka mi říkala, že je dehydrovaná.....teďka do ní lehu džusy a good 😉

kinguse
26. zář 2012

@sariky Sari,jen se nedes,kdyz začneš s prikrmama, tak to je opravdu tak,že co jde dovnitř,jde ven 😉 I dr mě na to upozornovala,abych se nedesila!!!
Jinak u nás opět po dvou trochu lepších noci opět děs! Zas jsem s Terkou parila od půlnoci do pul5,pak mě vystřídal mm. A to jsem ji do půlnoci ještě kojila...to je fakt bezmoc 😝

sariky
26. zář 2012

@kinguse aha. no me na to doktorka neupozornila, takze me to uz zaclo byt divny.
btw ta tvoje noc, to je fakt mazec. se divim, ze jeste zijes. ja si pripadam jak troska a to me skolila jen nejaka viroza. ted se bojim, abych to nenaprskala na dvojcata...

sariky
26. zář 2012

@lenny2 s tim pitim je to u nas blby - krome nutrilonu nic jineho nechcou. ale nechavam v te zelenine i trochu vody, takze je to takove lehce vodove a tim by se ty tekutiny meli do nich dostat

kinguse
26. zář 2012

@sariky a ještě pozor, spousta dětí po zavedení příkrmů má problémy se zácpou! Mlíko je snáž stravitelný,tohle je pro ně nový a musí si na to zvyknout,proto se začíná postupně jen s pár lžičkama!!! Kolik mlíka ti za den vypijou? Kdyžtak kdyby se ti zdálo,že maj problémy se stoličkou,že se nemůžou vykadit,tak jim můžeš dát švestkovou šťávičku,ta jim většinou pomůže. Ale opravdu,pokud maj jen hustší stolici (většinou barvy příkrmů,takže po mrkvi do oranžova,po červený řepě do červena, po špenátu do zelena apod. 😀 ). A příkrmy u dětí na UM zavádíš + - od ukončeného 4.měsíce a plně kojených až od ukončeného 6.měsíce! Neboj,děláš to správně! A co se týče našich nocí,tak už si trochu připadám jak zombie ☹ Jenže co mi zbývá, prostě jsem si "vylosovala" ty nespavce 😝 U Lukyho to neznám,ten mi spal krásně a je spáč do dneška,za to dorotky mi dávaj kapky. Ale taky to na sobě cejtím, ráno mám většinou motolici,třesu se furt zimou,srovnávám se až kolem poledne.

sariky
26. zář 2012

@kinguse ty tvoje stavy znam. presne tohle jsem prozivala ty prvni tydny, kdy jsem krmila ve dne v noci po trech hodinach, nestihala vubec nic, nic jsem nemela zazite, s nicim jsem si nevedela rady, castokrat jsem mela pocit, ze padnu a uz se nikdy nezvednu ☹
a k prikrmum: ze zacatku meli trochu zacpu, ale nejak se to spravilo samo. ja jim, krome te zeleniny, davam 5x denne 160 ml nutrilonu. mozna by toho mlicka meli mit vic (na krabici to pisi dle kg a to by vic mit meli), ale kdyz jsem jim dala vic, tak o to vic vyblili, tak jsem zustala u teto davky. zatim vypadaji, ze prospivaji.
Gabi, hodne sil a preji klidnou noc!

lenny2
26. zář 2012

@sariky
Pít musejí, UM se do pití nepočítá.....zkus to do nich "naprat" lžičkou......

kinguse
26. zář 2012

@lenny2 to slyším prvně,že UM se do pití nepočítá? Já myslela,že jo? S tím já zkušenost nemám.
@sariky no já tohle prožívala zhruba 5měsíců,pak to bylo chvíli dobrý a teď cca měsíc je to zas hrůza! V noci jsem zoufalá, na holky zlá,už nevím,jak to s nima dělat. Přes den jsou zlatý, brečí jen hlady nebo když se přetáhnou nebo chvíli večer,když už jsou unavený.Ale v noci prostě spát nehodlaj 😠 Já si říkám,že to snad taky brzo pochopí a budou spát. Opět začnu kojit,už nemám sílu to řešit jinat.Snad to nebude ještě horší. Ale stejně jsem říkala,že budu kojit max do konce roku, v lednu chceme ject na 2dny na lyže,tak aby tu noc pak samy zvládly!
U malýho by mě vůbec nenapadlo,abych ho v roce nechala přes noc samotnýho a teď bych nejradši na pár dní zmizela! Ale holky miluju nadevše a nedala bych je,to zas ne,ale přišla jsem na to,že abysme dokázali s mm taky fungovat aspoň trochu jako pár,tak to musíme občas udělat a vypadnout na jednu noc někam sami!

lenny2
26. zář 2012

@kinguse
Gábi, fakt nepočítá, řekla mi to doktorka a plno lidí mi to už taky potvrdilo.....

sariky
26. zář 2012

@kinguse s tim utekem pryc to taky znam. mame to asi obcas kazda. a i ja souhlasim s tim, ze i presto, ze nase deti nade vse milujeme, tak je nutne se obcas odreagovat bez nich 😉

jarkalada
26. zář 2012

@kinguse no já vás tedy zahlídla jen tak letmo, viděla jsem jen růžové nohy a tebe tedy klečící u kočáru otočenou zády 😎 To jsem zvědavá, jestli se někdy uvidíme normálně 🙂
Jinak přeju hodně sil na ty vaše noce. To nevyspání dělá nejvíc. Já jsem ty první měsíce taky nevěděla o světě. Naštěstí se naši od toho 3.měsíce díkybohu docela srovnali
@joyce2 jj, já jsem taky od ČB, ale na druhou stranu, než ty 😎

jarkalada
26. zář 2012

jinak jsem teď od půl desátý zalezlá s noťasem v ložnici, jako že už jdu spát.
To jsem přesně věděla-v baráku babi, děda, táta.. a já, místo abych si teda trochu mohla oddychnout, tak jsem víc urvaná, než když jsem s dětma celej den do večera sama.
Zítra máme první narozeniny a já už se nemůžu dočkat, až bude někdy příští tejden a budu tu mít zas klid. Budem to teda "oslavovat" až v pátek, ale ani ten blbej malinkej dortík jim sama nebudu moct udělat, jak jsem se těšila. Protože ani brambory si nemůžu nakrájet podle sebe a rejži taky neumím asi správně propláchnout, zato prát dětem nový věci nemusím, to stačí zevnitř přežehlit a je divný, že Lukášek nechtěl od babi pít tu minerálku!, když je přece sladká...
😕

kinguse
26. zář 2012

@lenny2 tak to dík za radu. Holky sice přes den vypijou dost,ale myslela jsem,že mlíko se taky počítá. Ještě,že tu máme takovou poradnu 😉

kinguse
26. zář 2012

@jarkalada no,tak to přeju pevné nervy 😀 😀 😀 Tak ať se vám ten zítřek vydaří!!!! Tys psala,že už tam vlastně nemusíte,až začnou chodit,viď? Tak to už se neuvidíme. Ale v zimě pak bude víc času,tak se nám třeba podaří domluvit nějakej srazík. Odkud přímo jsi?

jarkalada
26. zář 2012

@kinguse máš ip 😉
no, a koukám, že jsme vlastně skoro přesně o 4 měsíce starší-vám je dneska 8 měsíců?
Tak třeba to někdy vyjde, se potkat. Už by si možná děti mohly za chvíli spolu i hrát 🙂
No, musím to tu zvládnout, rezignovala jsem na jakýkoli odpor z mé strany a jen po očku sleduju děti, aby byly v pohodě 😎
Jdu to tu už vypnout, dobrou 🙂

kinguse
26. zář 2012

@jarkalada jojo,taky máme dneska takový "malý narozeniny" 🙂 Tak se drž,ať to zmákneš!!!