Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

ostrava8
1. říj 2012

@rychetkami jj díky, já říkala že při těch našich mírách by v dupačkách vypadal trapně asi jako borat v plavkách 🙂) užíjte si to, fakt to stojí za to ...

@jarkalada Jaruš, máš krásné miminka koukala jsem na fotky, tchýni jsi zvádla? to jsi dobrá a bez hádky ... 🙂 tý jo, tak malý už má v 5 měsíchc 70 cm :( kam mi porostou 🙂

ostrava8
1. říj 2012

@petrova_d Danuš nevím jsou hlavně sví...ale z každého mají něco.. jsou přece naši né? 😀

@rychetkami Tož to jsou míry my měli v 5 měsících 7,5 a 6,5 kg snad už neporostou 😀 holky není co závidet zvedat a tahat kočár... mazec síly ubývají

@petrova_d a
@rychetkami každá rada nad zlato, v nouzi se rád člověk poučí od ostatních

ostrava8
1. říj 2012

asi mě trefí.. předala jsem děti manželovi, a začala dělat řízky, nepraskl mi talíř pod rukama?? ten talíř kt. byl naprasklý a nemohla jsem ho vyhodit???? grrrrr vypadá to 2 stehy .....

rychetkami
1. říj 2012

@zvalentova no nebo vypadá, že já je přežírám🙂 no jak říkám pořád, co kus, to originál.
@petrova_d nene, tak jsem to nemyslela...to je ta nevýhoda psaného proti mluvenému...jen je to fakt o tom, co, nebo spíš koho, kdo má doma. Z diskuse mám pocit, že se dětem věnujeme všechny dost, takže jsem tím chtěla říct, že ne vždy dobrá rada funguje. Každopádně je fajn, že vaše holčičky jsou hodné.

sariky
1. říj 2012

@ostrava8 jejda, tak snad budes v poho

lenny2
1. říj 2012

@rychetkami
Kamčo, děkuju za podporu, snad to bude brzo trochu lepší!
A neboj, rady, že mám svoje děti víc unavit fakt vypouštim, věnuju jim veškerou mojí pozornost, navzdory vyčerpání si s nima ustavičně hraju a jak je vidět, nefunguje to ☹ Nebo mám začít s 8mi měsíčníma miminama hrát šachy? 😀
Je to přesně jak říkáš, o nátuře dítěte..... 😉

lenny2
1. říj 2012

@ostrava8
Péťo, nádherní cvalíčci 😉 Jsem ráda, že se vítání povedlo 😉

ostrava8
1. říj 2012

@lenny2 leni díky ... a co už máš rozloučení s kamarádkou za sebou ?? holka bud statečná ... jinak vše přeneseš na mimi ... oni to vycítí . .ale ono je to možná i někdy potřeba aby se naučili rozeznat co a jak ..
jinak šachy by byly fajn ... 🙂)) nebo pokr ?? 🙂

ostrava8
1. říj 2012

holky vy se staršíma dětma mám dotaz ... malí už přestávají chtít tak dlouho spát ... jak tořešíte ? máme ještě korby, ony jsou hodné, ale třeba pak začnou prudit a nechcou spát, tak je prdnu na břicho at se unaví, jenomže už je chladno uvažuji že jim pořídím šátky, páč ty bodíčka jsou na prd. vše holé krky .. nebo s nima mám být doma ? chodíme ven od dopoledne do těch šesti dle počasí ...

jarkalada
1. říj 2012

@ostrava8 o nějakém zakrytí holých krků taky uvažuju. O tch. se radši zmiňovat nebudu, bych se asi pak nemohla zastavit.. 😎

petrova_d
2. říj 2012

@lenny2 Jejda! A což třeba pustit dětem v době, kdy by měly spinkat, nějakou fajn hudbu? Např. Leonard Cohen, Frank Sinatra, Hana Hegerová, Eva Olmerová, z klasické hudby např. Vivaldi. Anebo jim pustit mluvené slovo? Hru z divadla Járy Cimrmana nebo rozhlasový pořad Toulky českou minulostí. To se líbí nám 😎 😉

lenny2
2. říj 2012

@petrova_d
Ježíši, tak to by mi hráblo úplně 😀 Cimrmany nesnáším, děti milujou šmouly, takže Kryštof jede na iPadu, nebo zabírá, když zpívám Komáři se ženili, ale to opravdu nejde mu zpívat hodinu v kuse, to už pletu jazykem......to už jsou ty komáři pak na rozvod 😀
Prostě má Kryštof takový období ☹

lenny2
2. říj 2012

@ostrava8
Jj, Péťo, rozloučení je za mnou, to víš, byla to zas těžká chvilka ☹
Jinak co takhle už sporťák? Ty moji to taky tam měli a ve sporťáku byli spokojený 😉 Šátky jsem koupila v HMku, ale dávám jim teďka už roláčkový svetry, Linda má od Nextu kabát s velikým rolákem 😉

lenny2
2. říj 2012

@jarkalada
Jaru, hoď sem nějaké tchýní pikanterie, ať se pobavíme 😀

ostrava8
2. říj 2012

@lenny2 😀 provokatérko s tchýni 🙂

ostrava8
2. říj 2012

@lenny2 Leni o sporátku silně uvažuji, jak jsem viděla ty pytle na zimu, tak na sto % se mi tam nevlezou a zase aby spali jak sardinky to bych neusla ani já, jenomže doma je peklo, všichni mi sporták vymlouvají, že prý je na to ještě moc brzy, no v pátek ho dovezu v pytli od našich a manžel zkusí namontovat a uvidíme

zvalentova
autor
2. říj 2012

dobré ráno všem 🙂

sariky
2. říj 2012

@lenny2 jeee na komary jsem zapomnela, zaradim do repertoaru 😀
na Susiny zas "funguje" travicka zelena (ta pisnicka, i kdyz mozna by fungovala i ta bylina 😉

sariky
2. říj 2012

@lenny2 a jeste k sledovani televize a "modernich vymozenosti". nejdriv jsem si rikala, jak budu zodpovedna matka a ze televize ani nahodou a ted jsem rada, kdyz se s nima vyplacnu pred "bednu" a aspon na chvili je zabavim, kdyz uz selzou vsechny jine pokusy. zatim jim je jedno, na co koukaji, hlavne, ze se to hybe a je to barevny 😀 Takze v pohode davaj i ct24 🙂

sariky
2. říj 2012

@ostrava8 o ochrane krku jsem taky premyslela, ale oni to ze sebe stahuji a vse si pretahuji pres oblicej a hlavne vse ozuzlavaji, tak to pak maji mokry a nevim, jestli jim pak spis "neuskodim", kdyz to studeny maji na krku 😒
btw holky, jak vase deti snaseji cepice? Susini dostavaji hystericky zachvaty, kdyz je oblikam do kabatku a cepice - to je naprosty horor. to rvou jako kdybych jim chtela urvat hlavu ☹

sariky
2. říj 2012

@zvalentova dobre rano. klokani spinkali? 🙂

lenny2
2. říj 2012

@ostrava8
Já teda nevim jakej máš kočár, já mám v EW zimní fusaky Emitex a děti se mi tam vejdou v poho, já je dala na sporťák v 5ti měs., po konzultaci s doktorkou, pokavaď ti to jde do lehu.......

lenny2
2. říj 2012

@sariky
No dyť jo, já jak jim dám iPad, tak mám tak hoďku pokoj 😉

zvalentova
autor
2. říj 2012

@sariky kdeže, junior vstával ve 4, dostal mlíko a usnul na půl hodinky. V šest se probrala mladá, dostali oba a matka v naději že budou spát dál, uvažovala o svém spánku... Ouha. Spal jen Kuba, Kačabnice celou dobu prudila. Teď zas vytuhla ona , Kuba si hraje u mne na dece.... 😖

rychetkami
2. říj 2012

@petrova_d S tím mluveným slovem je to dobrý nápad...sice poslouchám, ale ne s miminky, máme Toulky na disku a jsem teprv u pozdních Přemyslovců. Vyzkouším. Jinak co se týče hudby, Viki se hodně smála u Janis Joplin, ale to není idelální na usínání...napadl mě ještě Hradišťan - jejich CD pro děti.
@lenny2 no mně jednou hrábne ze Šmoulů. A ještě se drakům líbilo, když jsem jim zpívala Známku punku od Visáčů🙂

rychetkami
2. říj 2012

@zvalentova jsi železná žena, takhle fungovat beze spánku. Naši pijou ten Nutrilon alergy digestive care, a po něm spí až do 4 do rána...no třeba po něm i tak rostou🙂 Ale říkám si, že kdyby to bylo jen tím nutrošem, tak jsou jen tlustí, ale ne tak dlouzí.

lenny2
2. říj 2012

@zvalentova
Ahoj Zuzi, já dnes od půlnoci do čtyřech do rána vstávala ke Kryštofoj po 15 minutách - ano, čteš správně, po 15 minutách!!!! Pak usnul do šesti, dostali oba snídani a on oći jak číňan, tak jsem je dala okolo osmý spát, Linda usnula v poho, jeho jsem 30 minut nosila a vytuhnul, říkám si paráda, jdu si dát sprchu, sotva si namočim hlavu, Kryštof řev, takže jsem letěla že sprchy, mokrá jak krysa a zase jsem ho dalších 20 minut nosila, usnul a sotva jsem ho poloźila do postýlky, začal řvát jak tur, Linda vzhůru a od tý doby prudí, na dece řev, v křesílku řev, v postýlce řev, už jsem tady před ním dokonce hopsala v mojí puntikatý pláštěnce a zpívala komáry, nezabralo, prostě prudí ☹

joyce2
2. říj 2012

@sariky Naše holky taky nemají rády čepice. - Dřív taky děsně řvaly, kdykoli jsem jim čepičku dávala na hlavu - pro jistotu jsem jim ji v létě moc často nedávala. Navíc jsem musela zajistit, aby šňůrky nešly k obličeji, jak jim šly kolem pusinky, hrozilo, že je to probudí, začnou na tom hledat jídlo a zas řvát... Teď si někdy nechají čepičky nandat v pohodě a někdy u toho řvou, ale někdy řvou během celého oblékání, ale naštěstí většinou jak je hodím do kočáru a dám ven tak spí. Poslední dobou mi i vydrží venku v kočáře spát docela dlouho. - Je to balzám. - Přeju to vám všem, co vám děti nespí. Ale spí takhle jenom v kočárku, doma usnou na chvíli a za hoďku jsou vzhůru a vyžadují pozornost a péči. - Ještě že je ten kočárek...

ostrava8
2. říj 2012

holky .. malý se mmi dneska poprvé sám otočil ze zád na bříško a furt dokola ... ale nemělo by to být naopak ?? holka zatím nic .. jen dělá blbinky 🙂

sariky
2. říj 2012

@ostrava8 sikulka!