• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Není zatajování vazektomie důvod k anulaci manželství?

26. září 2009 
womenne - a máš pocit, že chlap, který ti tohle úmyslně zatají, miluje tebe? :confused:
9. zář 2008 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neviem aky mali oni 2 vztah ale ak by som bola na jej mieste a mala taky vztah aly mam s manželom neriešila by som to takto.Viem je to hrozne prist na to po takom dlhom čase ale zase zahodit 4roky za hlavu by som nedokazala.
9. zář 2008 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
gedren, jabber - to asi i měl namysli ten advokát - že pan "doktor" bude muset taky jako svědek k soudnímu stání....
womenne - asi bych to řešila stejně jako ségra, jo, někdo v diskuzi psal, že je možné děti po zákroku mít - ale to tady přece nejde - jestli mít nebo nemít - tady jde o to, že lhal,vlastně jí celý ty roky podváděl....a to zcela vědomě....a nad takovým chlapem by ses chtěla povznášet, já teda ne
9. zář 2008 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neviem možno tažko sa vžit do jej situacie,ale hovori sa že laska aj hory prenaša,a ked niekto odpusti neveru alebo nemanželske dieta nevidim problem v tomto ale to som ja nemusi byt ona taka ista alebo niektora ina.To je moj nazor,ale je mi jej luto takto stratit 4roky ale aspon sa nezosypala a ide dalej tak jej držim palce at to dobre dopadne. :wink:
9. zář 2008 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasně, to záleží na povaze každého, někdo by mu odpustil a někdo ne. Ale my hlavně těžko posoudíme, jak se ségra cítí, protože už nějaké to dítě máme - womenne. Já si neumím představit jak bych se zachovala já, kdybych se po 4 letech manželství dozvěděla (a to ještě víceméně náhodou), že nebudu mít nikdy děti, protože manžel je pako (slušně řečeno) :unamused: a ještě mi to zatajil! :angry:
9. zář 2008 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
S nevěrou nebo nemanželským dítětem bych se vyrovnávala mnohem snáz :wink:
9. zář 2008 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo,to je jak scenar k nejakymu filmu :grinning: Ne fakt,je to hrozny, neodpustila bych mu to,i kdyz asi by i hodne rozhodlo,jak se na to tvari ted on, je mu to nejak lito, bojuje o ni? nebo to proste prasklo,tak sklopil usi a pujde uhnat nejakou jinou,co se tvari,ze nechce deti :sweat_smile:
9. zář 2008 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
hronka - a co řekl ségře na otázku, proč jí to neřekl? To by mě teda vážně zajímalo :rolling_eyes:
9. zář 2008 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
hronka, jsem rada, zes to rekla a sestra vi na cem je.
womenne ja bych taky nechtela zit s clovekem ktery mi takto lhal, nechal me polykat HAK, a drzel v nadeji, ze se budeme snazit o mimi.
9. zář 2008 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
hronka ... máš supr ségru :wink:

pokud tam bylo jen "na žádost pacienta", tak je to hodně moc pochybný
9. zář 2008 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
nobody - jen pro uplnost; tento typ zakroku se provadi i na zadost pacienta, nevidim na tom (obecne) nic nenormalniho...na zadost koho jineho by to jinak melo byt? :confused: (ale tim nemyslim tento konkretni pripad)
9. zář 2008 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
zanett ... já měl zato, že je to zakázaný ... a možnost vykonání jen z důvodu nemoci
9. zář 2008 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
na str. 3 jsem psala, jak to s tím u nás je :wink:
9. zář 2008 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
JABBER ... jo, už to čtu, nemůžu znát všechno, nejsem doktor :grinning:
9. zář 2008 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
nobody - však já nic neříkám :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :grinning:
9. zář 2008 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm..tak super,že se takhle ségra rozhodla a nepložilo jí to nějak :wink: Já si nedovedu představit, že bych se jako bezdětná dozvěděla že manžel má vasektomii :confused: , ale asi bych s ním taky nedokázala být,těžko říct. To je strašná zrada, to není jen tak nějaká maličkost :wink:

Hronka a vyčetla ti ségra, že si jí to měla říct dřív, nebo ne? No kamarád se s tebou asi už bavit nebude :sweat_smile:
9. zář 2008 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak pravila Nikka
9. zář 2008 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem si pročetla tuhle zajímavou diskuzi a celou dobu přemýšlela, jestli je ten příběh pravdivý. Když jsem dočetla, tak se domnívám, že nikoliv. Anulovat manželství (t.j. prohlásit jej za neplatné), sice jde, ovšem ne v tomto případě, tedy zatajení zdravotního stavu jednoho z manželů. Jde to například tehdy, že byste omylem uzavřeli manželství s osobou stejného pohlaví, nebo s vdanou či ženatým, se svým příbuzným, s osobou mladší 18 let která by neměla povolení soudu a v některých dalších případech. Ale rozhodně ne v případě zatajení zdravotního stavu (pouze pokud by se jednalo o duševní poruchu, ale tak vážnou, že by to bylo na zbavení způsobilosti k právním úkonům). Koho by to blíže zajímalo, doporučuji si prostudovat zákon o rodině. :wink:
9. zář 2008 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veria - naprosty souhlas :wink:
9. zář 2008 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
no...prekérní situace...přemýšlím, jestli ten člověk vůbec za něco stojí...neříct tak závažnou věc někomu, s kým chci prožít zbytek života .... proboha !!!
9. zář 2008 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ségra mi nevyčetla nic, naopak byla ráda, že jsem jí to řekla....kamarád se se mnou o tý doby nebaví, ač jsme se viděli - bydlí pořád ještě u ségry....ani nepozdravil, a ségře to prý neřekl, protože si myslel, že děti nikdy nebude chtít mít, tak proč to zbytečně říkat.....
VERIA :
cituji ti zmiňovaný zákon o rodině a odkaz, který je v té smlouvě
HLAVA DRUHÁ
NEPLATNOST A NEEXISTENCE MANŽELSTVÍ
§ 15a
(1) Manželství je neplatné, jestliže prohlášení o uzavření manželství bylo učiněno v důsledku bezprávné výhrůžky anebo omylu týkajícího se totožnosti jednoho ze snoubenců nebo :dizzy_face: povahy právního úkonu uzavření manželství :dizzy_face: . Soud vysloví neplatnost takového manželství na návrh kteréhokoli z manželů.
(2) Právo manžela uplatnit neplatnost manželství podle odstavce 1 zanikne uplynutím jednoho roku ode dne, kdy se o rozhodné skutečnosti dozvěděl
odkaz podle kterého by měl soud vyslovit neplatnost jsem označila smajlíkem - protože to neumím podtrhnout...
10. zář 2008 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
upřímně musim říct,že mi na celý věci taky pár věcí nesedí-1.vasektomie na žádost......v 18ti letech
2.to,že to ségra skousla s ledovym klidem,když si jí to řekla 3.všechno vyřešila jednou fackou,konstatováním,že anuluje manželství 4.rychlý sled toho všeho(finále myslim)-v sobotu se to dozvídá,poté doma řeší-rozhovorem a dva dny nato už má papír od advokáta.....
taky je ale možný,že je Tvá sestra"žena činu" a s ničím se moc nepáře...

P.S.na druhou stranu,pokud je celý příběh pravdivej,mám z něj husí kůži...
10. zář 2008 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co znamená povaha právního úkonu uzavření manželství? Hm, ten kámoš je divný.
10. zář 2008 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud její právník chce na základě první věty anulovat manželství (tj. že pod to podřazuje zamlčení zdravotního stavu), tak bych ho honem rychle vyměnila! Větší blbost jsem snad neslyšela :slight_smile: Jo a měl by vrátit diplom!
10. zář 2008 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja vím o případu, že se povedlo anulovat manželství na základě toho, že mladý pán po svatbě hrubě změnil své chování vůči své choti, čímž dával najevo, že mu nešlo o ni a nějakou lásku ale o její věno...
takže nevím proč by to nešlo i v případě, že zamlčel podstatnou informaci o svém zdravotním stavu?
10. zář 2008 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
hele a to jak jsi psala,ze kdyby to segra vedela pred svatbou tak by ji to nevadilo atd..kde se bere ta jistota,ze by ji to nevadilo?ja myslim,ze je to spis s krizkem po funuse receno,ale myslim taky,ze by ji to hodne vadilo prinejmensim mrzelo a driv nebo pozdeji by dite chtela.. :confounded:
10. zář 2008 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ad protoze ctu jak sestra chtela vysadit antiko a ja nevim co a ted rika,ze by ji to nevadilo?? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. zář 2008 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si myslim,ze by ji to taky vadilo,ale do toho vztahu by sla s timto problemem dobrovolne...takhle to bere jako podraz, coz se ji teda nedivim :rolling_eyes:
10. zář 2008 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hele lidi, pokud vim, v zakone o rodine se pise (ted jsem lina to hledat, ale myslim, ze to tam fakt takhle doslovne je), ze ucelem manzelstvi je vychova deti. Takze v tomhle pripade si laicky myslim (pravnik nejsem), ze opravdu doslo k omylu tykajicimu se povahy pravniho ukonu uzavreni manzelstvi :slight_smile:
10. zář 2008 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
hele, vy se tady hadate o zakonech a hronka se vam nekde smeje (ja se teda smeju uz taky) :grinning: ...zcela bez provokace; pripomina mi to scenar z nejakyho americkyho serialu (napr. Dynastie, Zoufale manzelky atd :grinning: ): dva se vemou, pak se prijde na nejakou nekalost, bleskurychle se najme pravnik a do tydne jsou papiry na stole...pro televizi dobry, ale na realny zivot se to neda moc aplikovat, pac ta (vymyslena) verze jaksi nepocita s jakousi lidskosti (napr. hlavni hrdinka v minute zahodi spolecne roky s manzelem a jako furie ma bleskurychle v hlave dokonaly plan, jak situaci resit....a divaci napjate a bez dechu ocekavaji, jak se dej vyvine dal...rozvedou se? Odpusti mu? :grinning: )....hronka asi studuje filmovou rezii a tady si testuje reakce divaku na jeji pripravovany serial :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. zář 2008 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek