Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

madeleine
7. říj 2005

ale my už pilne diskutujeme....

http://www.mojasvadba.sk/forum/show.php?vThread...

😉

lion
autor
7. říj 2005

Ale mám pocit, že na českých stránkách toto téma není (jména), aspoň myslím. Takže to můžeme rozjet i tady 😉

jetynka
7. říj 2005

Ahojky lion, já sice těhotná ještě nejsem, ale jména pro svá budoucí miminka mám promyšlené - holčička určitě Kačenka, to chce můj přítel, nebo Eliška to chci zase já, klučičí určitě Jakub - moje přání, pak asi Vojtíšek, taky moje přání.
A ty už máš nějaké typy?

lion
autor
7. říj 2005

jetynka: no, já taky zatím těhu nejsem, ale už na tom pracujeme, tak mě to tak napadlo. Manžel by chtěl Terezku a mně se líbí Vaneska, ale hledám i jinou inspiraci. Z klučičích se mi asi líbí Alex, tam takový výběr není 😒 . Takže proto hledám inspiraci tady. 😉

ene
7. říj 2005

Presne, peknych klucicich jmen je hrozne malo ☹ Pekne jmeno je Jirka, tech mame v rodine a znamych asi 5, a dalsi pekne jmeno je Petr a tech mame snad 10 😖 Dalsi pekne jmeno je treba David, ale ten ma svatek na Silvestra 😒 Narodila jsem se po Vanocich, tak vim, jake to je dostavat darky v jedne varce 😀 Navic bych chtela, aby mely nase deti stejne inicialy, takze zatim nejlepsi kombinace pro nas je Anezka a Ales 🙂

kalerat
7. říj 2005

Ene,taky bychom chtěli aby děli měly stejné iniciály jako my, takže M. Ale líbí se mi Antonie a Matyáš. Ale přítel je proti, tak nevím. Holčičku by chtěl Kristýnku.

singid
7. říj 2005

Ahojda holky, klučičích jmen je fakt jak šafránu (teda těch pěknějch), my máme ale vybráno - pro kluka Davídek (chce mužíček) ale u holky se vždyky pohádáme (spíš vášnivější diskuze 😉 ), chtěli jsme Terezku ale ta se narodila nejlepším přátelům, takže mi to přišlo jako takový kopírování takže si mužíček usmyslel Lucinku na té se tak nějak shodneme, ale budu se bít za Karlu je to takové pěkné, moc nepoužívané... 🙂

nika
7. říj 2005

taky souhlasím, klučičích jmén je málo a ještě k tomu je člověk oblivněn při výběru osobou, osobami které dané jméno nocí a jací jsou. my zatím nevybírali, ale manžel mne chápe že chci zachovat tradici jména dcery - tak to bude Maruška, i pokod by to mělo být druhé jméno. dalšími adeptkami jsou Kristýnka, Karolínka, Anna,.. Bára,... je jich moc, ale říkám zatím jsme to neřešili, a chlapecké Vojta, Kuba, Tomáš

tereke
7. říj 2005

Taky se přidávám s troškou do mlýna. Když se ocitnu na praxi na porodním sále, tak se docela divím 🙂
Ty jména jsou někdy dost zvláštní... (Valentýn Podivný,...)
Určitě ale vedou ty klasické (Terezky. Natálky, Lucinky). S klukama je to horší, je opravdu moc málo pěkných jmen pro kluky ☹
Jen by se měli rodiče zamyslet, jestli když dítě vstoupí do školy nebude v lavici sedět dalších pět Terezek 😉

hanik
7. říj 2005

tereke: to je fakt ..kdyz jsem chodila na zakladku, tak bylo u nas ve tride z 30 deti, 7 Honziku 😀

tereke
7. říj 2005

Já se jmenuju Tereza, ve třídě jsme byly jenom dvě, ale když jdu kolem školky a někdo volá mé jméno, tak se otáčím 😀
Je to hezké jméno, ale na můj vkus už nás je moc 🙂

domina
7. říj 2005

Já pořád chcu Simonku, ale manžel nechce, ten chce Kateřinu a to já zas nechci já.Tak jsme zvolili myslím Markétku, ale to nevím přesně.Možná, že i Veroniku....Si už nepamatuji.U kluka máme myslím Lukáška, ale to také nevím přesně.Ale líbí se mi i Bára, Eliška, David a Adam,Mates.....Tomáš???Možná.Až to bude aktuální, pak se nad tím zamyslím .te´d jsou to jen takové výkřiky do tmy.Určitě bych nechtěla třeba Boženu, nebo Kvída apod... 🙂

hanik
7. říj 2005

jojoo, Tereza se mi taky libi, ale ted mam zrovna dvouletou neterinku Terezku, takze u me to uz nepripada v uvahu. Jinak holcici jmeno se mi libi Marketka ..a pro kluka by se mi libilo Filip. ..ale stejne, nez zacnem na necem pracovat, tak to bude jeste chvili trvat a nazor se mi muze zmenit ..a jeste s tim taky nemusi souhlasit pritel, takze uvidime, na cem se nakonec dohodnem 😉
...jinak co urcite dodrzim je, ze se dite nebude jmenovat po rodicich...to jsem zasadne proti. 😠

nika
7. říj 2005

tereka, já jsem Veronika a byly jsme na základce (24 dětí) 4 docela síla a ještě tři stejné iniciály. To samé má manžel je Lukáš, jen já vím asi o 6 nevěstách tu co mají taky Lukáše

tereke
7. říj 2005

Souhlasím s tebou, domino. Moc se mi líbí taková staročeská jména, ale zajímavá, protože mám fobii z toho, že se každý druhý jmenuje jako já ☹
Mě se moc líbí Emma, Anna, Julie, i židovská (Rachel, Samuel) a hlavně u mě v klučičích vede Adam. Jenže můj drahý má přijímení Adámek.. Tak to by byl asi úlet 😀

domina
7. říj 2005

Jůlii máme kočku🙂Také se mě moc líbí staročeská jména a líbí se i i staročeská kultůra,stavení a celá ta doba.....

tereke
7. říj 2005

My máme zase psa Elišku (to jméno už měla) 😀
Ikdyž Kordula Stropnická- to jméno mi moc nesedlo, ikdyž je starošeské 😉

domina
7. říj 2005

Já ho slyšela poprvé.Působí na mě tvrdě, ale neuráží mě.Možná, že je hezčí než Božena.Tohle jméno fakt nemusím. 🙂

tereke
7. říj 2005

Jak jsem si přečetla, že Veronika Žílková dala právě toto jméno, tak jsem si říkala, že se asi zbláznila, ale proti gustu,....
Boženka se mi taky nějak nezamlouvá ☹

nika
7. říj 2005

holky třeba dneska je Justýny - no nevím a moje tchýňka je Antonie - Tonča, a to jí mám tykat a říkat jménem, no ještě budu muset hodně trénovat.

my máme v okolí taď u dětí tato jména:

maruška, annička, lucinka, alešek, vojtík, valentýnek, mirek,.....

tereke
7. říj 2005

Niko, mě se třeba jméno Antonie docela líbí, ale nechtěla jsem bych být v tvé kůži 😉 Já bych to vyřešila takto, pokud máte s tchýní pěkný vztah, tak místo Toničky bych ji říkala Maminko (u nás to tak v rodině fungovalo, já své tchýni zatím vykám) 🙂

tereke
7. říj 2005

Já se loučím, povinosti volají 😀

domina
7. říj 2005

šmarjá to rači Kordulu než Tonču.Mirek se mi taky vůbec nelíbí a takovej Luboš je taky ošklivý.Brrr 🙂 Kamarádka dala svému synovi jméno Velen???To by u nás taky neprošlo.

nika
7. říj 2005

tereke díky, moc si právě nerozumíme spíše vůbec, tak nevím a maminko ji asi nikdy říkat nebudu, něják mi to nejde vůdči mojí mamčí, ikdyž manžel mojí tyká a říká mamko, nebo mým rodičům říkáme "staříčci" ze srandy ale beoru to.

malá od švagra je Ema - Emílie

ene
7. říj 2005

Strasny jmeno pro chlapa mi prijde Mila, Miloslav, ale to je mozna tim, ze mam tetu Miloslavu, tak mi to prijde moc zzenstely 😀 A presne souhlasim s tim, co tu napsala asi Nika - kdyz je clovek jeste ovlivneny okolim a nositely tech jmen, tak je to vubec strasny vyber 😖
Perlicky jsou Kvetoslav, Drahomira a podobna "kratka" jmena 🙂

Jeste tu nezaznela jedna zasada. Kdyz je dlouhe prijmeni, melo by byt kratke jmeno a naopak..

domina
7. říj 2005

Takže něco jako já:Dominika Doležalová 🙂

nika
7. říj 2005

jé ene, právě Drahomíru mám spojenou s fajn kamarádkou Drahuškou, ale kdybych vybírala tak na toto jméno ráda zapomenu.
domi - Dominika - Veronika, 🙂

domina
7. říj 2005

já mám také oblíbenou kamarádku Drahušku, ale cérce bych to také nedala 🙂 No já jen, že vymykám z té zásady.Krátké jméno - dlouhé příjmení 🙂

nika
7. říj 2005

domi já měla původní příjmení jen o jdeno písmenko kratší a teď je o tři kratší, tak jsem si polepšila.

moje spolužačka měla krásné jméno Anna Krátká, obojí krátké 🙂

domina
7. říj 2005

🙂 To by měla Ene radost, jak je kamarádka zásadová.Já si nepolepšila ani nepohoršila.Výjde to nastejno.