Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
nelinkav
17. zář 2008
mirrinka, to tak bývá, že se občas rozebírá určité jméno 🙂 Olíva byla zmíněná rozhodně víckrát než Stela a nikdo se na nikoho nezlobí 😉 Mě olivia nikdy nenapadla, měla jsem to spojený jen s Olív Oilovou z Pepka Námořníka 😃

artuse, já si právě proto tu Stelu vybrala - že ji nikdo nedává, páč je neobvyklá a zatím se každému vybaví jen Zázvorková 🙂 A pak až snad ta naše krasavice 😃 😃 😃 No, a nakonec prd.

mirip, Sebastian se mi taky moc líbí, i Tobias, Filip, Kryštof... Jen je škoda, že teď skoro všichni mají tendenci dát neotřelá jména, až to prostě dopadne tak, že jich zas bude v okolí víc. Ale je to na nás, že. Jinak třeba ten Sebastian se taky už musí hodit k příjmení - myslím, že by mělo být "světový" - bez háčků atd...
mirrinka
17. zář 2008
ja nejako podvedome túžim po babe,ale kvôli manželovi by som chcela chlapčeka...no zatiaľ sú to len také moje sníčky - ešte sme nič nezačali riešiť 😃 😃 😃

zdrobneliny Olívie - možno Livy /Livi/ 🙂
mirrinka
17. zář 2008
nelinkav - a kto by sa mal na koho zlobit? ja ti tvoju Stelu neberiem,ak chceš tak si ju rozoberaj,je to tvoja vec...a Pepka Námorníka som nikdy nepozerala,tak neviem o čom je reč
_monique
17. zář 2008
olivie se mi taky hrozne libi a jeste agata. ale u nas by holcicka byla justynka, to u mne (i u manzela) vede...
zuzana76
17. zář 2008
Mirrinka, aj ja by som Oliviu volala Livi 🙂 , ani my este nic neriesime , patrik je este maly a da mi dost zabrat, je strasne neposedny
mirrinka
17. zář 2008
My máme doma Lianku a voláme ju Lily a keby sme mali aj Olíviu a volali ju Livi,tak by to bola celkom sranda 😃
Aj ked sa mi Olívia véééľmi páči,snívam o Elisse 😉 a kebyže chlapec,tak to nemám ani šajnu.Pri prvom sme mali vybrané meno Adam,ale pri druhom by to už asi ani u mňa ani u manžela neprešlo... 🙂 Páči sa mi Alex,ale to je už asi každý druhý - aspoň teda ja ich dosť veľa poznám...ale veľmi sa mi páči skratka Tobi,takže možno nejaký Tobias 🙂
zuzana76
17. zář 2008
no ja ked nebudem mat druhe dievca ale chlapca, tak bude asi oliver, aby som si tu Oliviu vykompenzovala 😃 lebo tretie zu asi nebude
mareka
18. zář 2008
Holky já teda se rozhoduji jak u holčičky - Šárka, Lenka tak u kluka Davídek či Adámek .
Vůbec nevim bude to těžké , u holky se mi líbí ta šárka ale já ráčkuju tak nevim nevim . :-|
mirrinka
18. zář 2008
Ja tiež vyberám skôr mená kde nie je "r" - síce neračkujem,ale čo ak to dieťa s "r"- kom v mene bude? taký problém má aj moja kamarátka - volá sa Renáta.Chcela pre dcéru meno Laura,no kvôli tomu majú teraz Lindu 😉
radka.k
18. zář 2008
No tak s tím "r" jsi mě trochu zaskočila. Doufám, že náš Oliver nebude ráčkovat! V příjmení má "r" také. No při nejhorším si bude říkat Olivel Klál 😃
mirrinka
18. zář 2008
radka 😃 😃 😃
makelka
18. zář 2008
Já jsem teď četla, že Helena Houdová porodila a její chlapeček se jmenuje DARIEN, toto jméno mě uchvátilo x-) x-) x-) Začínám o něm hodně přemýšlet 🙂
valentynka
18. zář 2008
ahoj holky,
tak mě jméno adámek nebo kubíček vůbec u manži neprošel.
manžel si vymyslel jméno Nicolas, jak se vám líbí ? Rodina si už taknějak zvyká a začíná se jim to jméno líbit 😉
radka.k
18. zář 2008
Valentynka, to mě překvapuje. Myslela jsem si, že ženský vymýšlejí takový ty pikantnější jména, chlapi se většinou drží při zdi a chtějí něco osvědčenýho...Honzík, Martin, Petr, Pavel, Tomáš, prostě klasika. U tebe to bylo úplně naopak, ty jsi chtěla spíše klasiku a manžel něco míň obvyklého. No ikdyž o tom tak přemýšlím, můj manžel se kdysi zbláznil a trval na Vilibaldovi 😃 Naštěstí jsem byla neoblomná, styděla bych se za svého syna snad dodneška!
Nicolas se mi líbí moc, schvaluju manželovu volbu. Jen aby k tomu šlo příjmení, předpokládám, že nejste Vopršálkovi, nebo tak něco 😉
valentynka
18. zář 2008
Ahoj Raduš,
noo manžel ten musí mít vždycky něco extra zajímavého 😃 😃 já chtěla pro holku jméno Valentýnka, to by mi u něj neprošlo, tak pak souhlasil aspon s Valerií 🙂
příjmení máme Hodný 😃 😃
makelka
18. zář 2008
Valentynka je to těžký, my se bohužel z celého kalendáře schodli právě jen na Tobiášovi 😃 😃 Jestli bude další kluk, tož nevím jak se bude jmenovat :-p
sandrika
18. zář 2008
Ktoré z týchto mien sa vámpáči najviac Laura, Timea, Kristínka, Olívia
makelka
18. zář 2008
sandrika mě určitě Kristýnka nebo Kristínka, měli jsme ho pro holčičku též x-)
alcatko.j
18. zář 2008
Timea x-) x-) x-)
valentynka
18. zář 2008
tak mě asi taky ta kristýnka, ůže se jí říkat taky týno.

laura mi moc zdrobněle vyslovovat nejde
kristi
18. zář 2008
Olívie a Timea
radka.k
18. zář 2008
Mně se nejvíc líbí právě ta Laura, ikdyž děti jí asi budou dlouho říkat Lála 😃
Je pravda, že to jméno se asi nejvíc hodí pro teenagera. Taky mi připadá divný třeba sedmdesátiletá babička Laura 🙂
sandrika
18. zář 2008
laurinka sa dá ,a le keďže budem rodiť niekedy okolo 1.6 tak Laura nebude lebo 5.6 je Lauri a tak to nechcem.....
s mužom sme sa zhodli buď na TImea alebo Kristínka
Ďakujem vám krásne inak prizvisko je Balková...ono som ešťe len na začiatku 5 týždňa mám času dosť možno to bude chlapec , ale tobude Tomáš
julie123
18. zář 2008
Mareka, Šárka je krasne jmeno 😉 😃 Tak se jmenuju ja 😃 Je teda pravda, ze kdyz jsem byla mala tak mi bracha i ostatni deti rikali "Káka" x-)
My mame vybranou Julii nebo Jakuba a do druheho kola pujde Jonáš a Johanka x-)
julie123
18. zář 2008
Timea je zajimave jmeno, a Timea Balkova, to nezni spatne 😉
mirrinka
18. zář 2008
Timea? pekné 🙂 ale nepáči sa mi skratka Tima...ale to asi každé meno má nejaké nepekné skratky 😉 ale ináč v pohode,pre mňa jedno z tých krajších mien... 🙂
mareka
18. zář 2008
Julie: děkuji ale ještě nevím :-|
Jinak Timea je hezké jméno !!! 😉 🙂
sandrika
18. zář 2008
ďakujem holky ste zlaté akurát som pozerala, že to je maďarské menoa meniny má 3. mája A asi aj k Lukášovi sa hodí Timea a je pravda že veľa mien má nepeknú skratku ja ju Tima volať nebudem 😃
JOhanku som opatrovala v nemeckua jej bračekbol Jonas a tosa mi tiež páči
poletucha
18. zář 2008
sandrika- fakt krasne to zni i s prijmenim...nevahala bych 😉
sandrika
18. zář 2008
jaj mna toto druhétehotenstvo tak rýchlopo prvom ničí , som taká unavená a Luky nie a nie spinkať
všetkým moc dekuji 😃