Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
nunacek
6. bře 2009
cipisek007: Manžel bych taky chtěl dvojčata 😃 Já pevně doufám, že nebudou, protože netušim, jaký bysme vybrali jména, bude to problém i pro jedno dítko 😃 😃 😃 Jinak vámi vybraná Barborka se líbí mě, ale manželovi ne, a Terezka se líbí manželovi a mě ne 😃
cipisek007
6. bře 2009
nunacek: Ono je to fakt těžký se někdy shodnout 🙂 Já měla kdysi křečka Báru, takže proto se mi to hlavně nelíbilo. Pro mě bylo Bára=křeček. Navíc sousedi na patře mají jezevčíka Báru 🙂 Ale teď jí říkám Bramborka nebo Bramboráček 🙂
andelka
6. bře 2009
cipisek: Tak to já se modlím, aby dvojčata nebyla. Jednak už jedny v rodině jsou (jednovaječné holčičky 😉 ) a druhak bychom neměli jména, kdyby byly stejného pohlaví, hlavně klučičí by byl problém. :-N Vy jste vybrali krásná jména ve všech možnostech. Mě sice Bára evokuje koně :-N (nuance z dětství), ale jelikož mi to nevadí ani u mě (pro chlapečka máme vybráno Daniel a tak se jmenovali oba moji křečci) a znám hodně fajn Barborek, tak se mi to jméno moc líbí. A Bramborka je rozkošné. Já už "svojí" Anežce zdrobněle říkám Nežulka. což je vtipné hlavně tehdy, když nejste ani těhotní. 😃
nunacek
6. bře 2009
Anežka - Nežulka 😃 To jsem ještě neslyšela 😃 Asi proto, že jsem se o jméno Anežka nikdy nezajímala.
andelka
6. bře 2009
nunacek: No my máme tohle jméno vybrané už snad 5 let, takže už vymýšlím kraviny, poněvadž žádné mimčo ještě na obzoru není. :-N Ale tak doufám, že jednou tu holčičku mít budeme a že "udáme" i jméno pro chlapečka. A vymysleli jsme už i další jméno na holčičku, takže už klidně můžeme mít kluka a holku nebo dvě holky. Dál jsme nedošli. Času dost, že jo. 😃
andelka
6. bře 2009
nun: Zajímalo by mě, kdy se mi něco podobného pevede s Danielem, zatím jsem vymyslela jen Dan, Dany, Daneček, Daník a rýsuje se Daňulka 😃
nunacek
6. bře 2009
My se o jménech bavíme často, máme prozatimní favority, ale tak nějak o tom pořád přemýšlíme, jaké je hezčí a tak 😃
andelka
6. bře 2009
nunacek: My už ne, máme jasno. Tak se spíš zas bojím, aby se mi ta jména "nepřejedla" a abych si na ně nezvykla tak, že pak budu chtít dát jiná, ale snad ne. My už se spíš než o jménech bavíme o dětech, akorát že zatím jen bavíme. :-N
nunacek
6. bře 2009
andel: tak to je přesně náš případ, jmen jsme se "přejedli" a hledáme jiná 😃
cipisek007
6. bře 2009
andelko, stejně je zajímavý, že se dává hodně zvířatům jméno Bára. Fakt to nejsou jen ty dva případy co jsem psala, kdy se zvíře jmenovalo Bára 🙂
Holky mají ještě ke všemu krátký český příjmení, tak se k nim hodí takovýhle delší jméno 🙂
Anežka je taky překrásný jméno, jen když jsem nad ním přemýšlela, tak jsem právě nenašla moc zdrobnělin. Ale oni ty zdrobněliny vyplavou na povrch až když je miminko na světě 🙂 NO a Nežulka je naprosto úžasný!!! 🙂
U nás taky byl problém na klučičí jména. Dlooouho jsme vymýšleli druhý a několikrát prolistovali kalendář.
andelka
6. bře 2009
cipisek: No, Bára, Sára, Bety, Ben, Dan apod. jsou totiž dost krátká, jasná, tak asi proto se zvířátkům dávají. 🙂
Ehm, já už těch zdrobnělin mám až až, teď by to chtělo toho človíčka malýho. :-N Ono fakt ty zdrobněliny vyplavou, když se o jméně dlouho přemýšlí a hlavně pak, když je mimčo na světě. Já jsem Nežulku odvodila od tvaru Nežka, tak se říkalo mojí pratetě Anežce. Jinak jsem měla Anulku, Aninku, Any, Nany, Nelku no a i samotné původní Anežka je takové měkké a drobné.
nunacek: No já se právě snažím už v tom moc nepitvat a zaměřit se třeba na hledání dalšího klučičího jména, abych zas měla něco jiného na rozvažování a těm už najitým dala pokoj nebo se mi přejí. A vy jste jaké měli a jaké hledáte?
cipisek007
6. bře 2009
andelko, to máš asi pravdu s těma jménama pro zvířata 🙂
Človíčkovi maličkýmu se k vám nechce?
andelka
6. bře 2009
cipisek: Musím říct, že tvoje holky jsou úžasné. Tak jsem si zavzpomínala jaké to bylo, když byly moje neteře taky takové, málem ukápla slzička. 🙂 A jména se k nim moc hodí. Já bych asi Barboře říkala Beruško a Tereze Terinko...ach jo, už toho musím nechat, docela je poznat, že jsem pár dní po ovulce, hormony jsou sviňa. 😃
cipisek007
6. bře 2009
Andelko, děkujeme 🙂

Musím říct, že nemám ráda, když se Barče říká Barboro nebo Barko, je to takový tvrdý.
Říkáme jim:
B - Barčo, Barborko, Baruško, Bramborko, Báro, Bramboráčku, Beruško, Berunko, Barunko 🙂
T - Terko, Terezko, Terí, Terinko, Terezí, Terezičko moje maličká 🙂
andelka
6. bře 2009
cipisek: Tak to je velký výběr. 🙂 Já svojí kamarádce říkám nejčastěji Bari a Tereze Terko nebo Teri. Je fajn, když má jméno hodně možností, ono se to pak i v průběhu života mění. A stejně dobře je říct třeba okolí, aby nějakým tvarem dítě neoslovovalo. My jsme teda vybírali tak, aby i původní tvar zněl hezky. To je tím, že já sama nesnáším, když se mi říká původním tvarem, Kateřino.
nunacek
6. bře 2009
andelka: Já už ani nevim, jaká jména byla původně 😃 Naposledy máme vybráno Elena a Samuel, dál ale hledáme.
lenkabu
6. bře 2009
misi78: mně hned napadlo jako druhé jméno k eliášovi Matěj 🙂

Mně se začalo hrozně líbit pro kluka Tadeáš.......ale manžel mi odpověděl že z něj uděláme buznu :-N (omlouvám se všem co tadeáše mají)..no mám pár let abych ho přesvědčila 🙂

Moje top jméno bylo Adam,ale jsou všude a to nechci.A taky je u nás hrozně moc přenatálkováno a ještě přenikolkováno.
nunacek
6. bře 2009
andelka: My se taky snažíme vybírat jména, která jsou krásná v tom původním úředním tvaru 😉

lenkabu: Tadeáš je hezké, ale manžel ho taky neschválil 😃 Tak nějak jako ten tvůj 😃 U mě byl top taky Adam, ale je přeadamováno :-| bohužel. A Nikolek a Natálek je kolem mě mraky, už ta jména nemůžu snad ani slyšet a číst 😃
lenkabu
6. bře 2009
Já nevím kdy bude další,ale hned ne,tak třeba Adammanie už pomine 🙂
nunacek
6. bře 2009
lenkabu: Třeba 😉 My první plánujeme tak za 2-3 roky a do té doby Adamomanie určitě nepomine 😃 :-|
andelka
6. bře 2009
nunacek: Elena je moc pěkná, k Samuelovi mám bohužel už asociaci :-x
Teda u nás přeadamováno zas tolik není, ale to by mi neschválil manžel (taky asociace), stejně jako Tadeáše. ani Tobiáš mi neprošel (stejně tu bude za chvíli přetobiášováno) a taky nic co končí na těj, těch a d nebo t. Odjakživa jsem chtěla Vojtíška,ale blbě jsem se vdala. Jednak muž z toho nebyl nadšen a jednak se to absolutně nehodí k příjmení. :-N
U nás je hlavně přenatálkováno, přenikolkováno a přeadélkováno.
ginulka
6. bře 2009
Holky mě se líbí holka Ema a kluk Matyáš a Daniel (manža je zásadně proti) tak nakonec jsme zvolili zlatou střední cestu a to Dominika.
andelka
6. bře 2009
ginulka: Dominik je fajn, ale nenapadá mě k němu moc zdrobnělin nebo takových těch domácích podob. Máte něco vymyšlené?
nunacek: U nás to bude aktuální tak za rok dva, tak uvidíme. 😉
ginulka
6. bře 2009
My právě s manžou vybíráme jméno které se "nedá zmršit" jako např. Anna - Anča, Antonie - Toňa. Tyto jména jsou totiž moc krásná a lidi je potom vždy tak "zmrší". Manža říká že mu bude říkat Dóme a já asi Domčo. A holčičce Emi. 😉
andelka
6. bře 2009
ginulka: Zmršit se dá snad každé. :-N Mě se právě samotné Dominik líbí, ale zdrobněliny ne, tak má smůlu. Emi je překrásné. 🙂
lenkabu
6. bře 2009
Dominik je výborný,bohužel ho má sestřenka a hodně se kamarádíme tak by to bylo blbý........říkali jsme mu Domísek, Nik,Domík,teď je mu 8 a většinou je Domča nebo Dominik.
andelka
6. bře 2009
lenkabu: Tak to znám, jsem z rodiny skoro nejmladší, takže už mám mírně omezený výběr 😃 Padla mi tak Eliška, Jakub, Kristýna... :-N
lenkabu
6. bře 2009
Mně i Alex,toho chce švagrová a řekla si dřív 😃
andelka
6. bře 2009
To je pech 😃
kocicinka
6. bře 2009
Nevíte, jak se dá říkat zdrobněle Tadeášovi? Jedna známá má Tadeáška a říká mu Tadeček, což se mi vůbec nelíbí, zní mi to jak zadeček( pardon).

Začni psát odpověď...

Odešli