Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
millenne
26. bře 2009
Ahoj holky,

tak naše malá je Reneé.Jinak bych chtěla třetí dítko chlapečka a jmenoval by se asi Adam po tatínkovi.
marinka
26. bře 2009
migaska, mě se nejvíc líbí Sára, pak Laura a nakonec Valérie x-) Ale od nás si radit nenechej a dej to, co je nejbližší tobě 😉
migaska
27. bře 2009
ahoj holky tak mám další jsméno pro holčičku.Šarlota co na to říkáte?
blka
27. bře 2009
Migasko, mě se Šarlota hrozně moc líbí. Ale neprošla mi |-|
astrane
27. bře 2009
nic si z toho nedělej...mě toho neprošlo...ale manželovi zase neprošel ten Chrudoš,co po něm tak toužil! 😃
blka
27. bře 2009
Astrane, to se nedivím 😃 😃 😃 . Chrudoše bych doma nechtěla 😃 . A to myslel vážně nebo si dělal srandu?
astrane
27. bře 2009
To je právě to,co do dneška nevím 😃 A stejně Staníkovi říká Chrudoš,a někdy i já-už mu to chudákovi asi zůstane jako domácí přezdívka.... :-N
blka
28. bře 2009
Jako přezdívka to nevadí, ale jako jméno :-| 😃 . Mně taťka taky někdy říká Máňo, mamča Barunko, tak to je jedno 🙂
gimik
28. bře 2009
ahojky holky, na internetu už je nová statistika jmen k lednu 2009
http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/nejcastejs...
astrane
28. bře 2009
Jó příště to teprve bude boj!Zvláště,když do toho budou kecat ještě kluci 😃
mkatka
1. dub 2009
Nevíte, kde jsou k náhlédnutí nějaké statistiky, kolik lidí nosí to a to jméno? Na Slovensku prosím...díky
misakulicka
1. dub 2009
Ahoj holky: myslíte, že je povolené jméno Vojta - -ne Vojtěch ale Vojta.....?
konja
1. dub 2009
misakulicka: zeptej se přímo na matrice, tam ti odpoví přesně a nezkresleně 😉
evinka
1. dub 2009
Misakulicka - v knížce od Knappový je " Vojtěch, osamocenou zkráceninou je Vojta .... Takže by mělo jít dát Vojta.
nunacek
9. dub 2009
Vojta by měl jít úředně zapsat takto v této podobě, ale asi záleží hlavně na vaší matrice.
danka5
9. dub 2009
Moj manžel chcel, aby sa volala malá rovnako ako ja - v občianskom mám Danka. Ale to nešlo. Mohli sme si vybrať len z mien Dana, Daniela, Danica. V tie dni boli v porodnici detičky: Roderick, Janick,Simeon, Frederika, Vanessa a Emma. Samozrejme všetky možné podivné mená problém neboli. Pritom pred pár rokmi sa bežne dávali mená Danka, Janka.
Ale to je tak na Slovensku, v Čechách neviem. Informujete sa na Matrike.
ginepra
9. dub 2009
ahojte
ja len ako pikošku k výberu mena našej maličkej ktora sa narodila pred 3 dnami - v deň nástupu do pôrodnice sme mali vybraté asi štyri diečenské mená a chlapčenské pre prípad len hmlisto, keďže to mala byť bambuľka. ešte na pôrodnej sále v kontrakciách sme si smskovali s mužom ake meno to bude... keďže nestihol pôrod dala som jeho top - Gabriela po mne. Ale na druhý deň som si to ešte celé domyslela a pridala som svoj top - Sofia. Takže máme malú Gabrielku Sofiu a sme spokojní obaja 🙂 🙂 🙂 Dúfam, že bude ja maličká až z nej bude veľká. 🙂
nunacek
9. dub 2009
Daniela je krásné jméno. Ale nelíbí se mi, když ji někdo říká Dano ]-( Líbí se mi, když se jí říká Danielo nebo Elo.
nunacek
9. dub 2009
ginepra: Chlapečkovi jste vybrali krásné jméno 😉
ginepra
9. dub 2009
danka - ja si myslim, ze ste narazili asi na velmi dolezitu pani matrikarku... podla mna je Danka uuuplne v pohode
laska.nezna.hranic
9. dub 2009
Danka - já myslím, že je to normální, tebou uvedená jména jsou základní podoby, kdežto Danka je ofiko brané jako zdrobnělina a ty se dávat nesmějí. ale to je v ČR. na druhou stranu si myslím, že pokud je ta podoba prokazatelná (což ve vašem případě je), neměl by být problém, aby matrikářka tak zapsala i vaši malou. ale samozřejmě neznám slovenské zákony... a teď už to stejně máte jedno 😉
rivka
10. dub 2009
S tou Dankou je to zvláštní, pokud to sama má v občance... Jinak je to bohužel matrika od matriky :-S, ale v zásadě co píše Knappová, to by mělo jít, pořád ještě je ona poslední instance.

(My se těšíme jen na rodinné zděšení, protože jestli to bude kluk, chceme Benjamína - u prvního dítěte. Budeme muset prababičky zpacifikovat tím, že pokud by se jim to nelíbilo, druhá varianta může být Detlef... 😃 )
laska.nezna.hranic
10. dub 2009
rivka - taky myslím, že pokud to sama má v občance, že by ji to měli uznat i pro dceru, ale je to zase už pár let, tak se mohly pozměnit zákony... fakt nevím

vždyť Ben je fajn. a není jich moc. neboj, okolí si bude muset zvyknout, ať vyberete cokoli 😉 a pro holčičku už máte návrh taky?
rivka
10. dub 2009
Já vím, ale musíme se předem obrnit proti řečem rodinné rady 😃 Dcera by byla Daniela 🙂
laska.nezna.hranic
10. dub 2009
rivka - pěkné, taky jedno z mých oblíbených🙂 no jo, vždycky se najde někdo, komu se to nebude zdát, ale nelze se zavděčit každému... hlavně se nedat, chce to výdrž 😃 😉
sisinka5
13. dub 2009
Cakame vraj dievcatko takze Sofia alebo Romana
nunacek
14. dub 2009
Jak se vám líbí jméno Patricie?
blka
14. dub 2009
Patricie není špatná a určitě jich po světě moc neběhá 😉
andelka
14. dub 2009
nunacek: Odpověď "vedle". 😉
wsmoulinkaa
15. dub 2009
ahoj s tou statistikou jmen k tomuto roku ....to koukám!!!
já pořád slyším že se roztrhl pytel se jménem Nela a ta tam vůbec není!!! 😉 :-o

Začni psát odpověď...

Odešli