Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

nunacek
16. čer 2009

kocicinka: Mě se Hedvika jako taková v tomto tvaru líbí, manželovi taky, ale oslovení Heduš nás dostává prostě do kolen 😀 😉 Jinak z výčtu jmen, co jsi uvedla, tak moc hezká je Alice a Amálie 🙂 a pak Matěj a Adam 🙂

markytkaaa
16. čer 2009

kukuca: Boris není tak hrozný ... ale já si s tím jménem tak nějak asociačně spojuju zrzounka 😀

zlatka
16. čer 2009

No zrovna dneska jsem přemýšlela nad jménem Benjamín, jak mu asi říkají, když jsem slyšela ve sportovních zprávách o Benjaminu Vomáčkovi 😀 a pak tam ještě byl Erich Brabec. "Béno" teda nic moc🙂 Boris není špatnej, záleží jak to sedí k příjmení.

markytkaaa
16. čer 2009

Erich je zvláštní teda 🙂

Nám se ještě líbil Erik 🙂 Éro péro 😀
a holčičí je krásné Mariana 😵 😵 😵 ale ta mi neprošla ... prý moc nóbl 😀

nunacek
16. čer 2009

Erik se líbí manželovi.

zdenik89
16. čer 2009

Marianka se mi moc líbí. Ale je to moje švagrová tak nevím. :o) abychom vedeli na koho voláme:o). A je to podobny Marii a to byla moje babicka a pritelova mamka. takze bych souhlasila s Mariankou a ne Marie. Maruska je jak z ty pohadky. ale hezky jmeno.

zdenik89
16. čer 2009

😀 😀 😀 a jak si delam srandu kdybychom meli holcicku tak po tatinkovi Jiřinka :O)). ale nevim. Asi by me nadavala az by vyrostla. 😅 😀

zlatka
17. čer 2009

já jsem měla spolužáka Ericha, ale taky se víc přikláním k Erikovi a k variantě Riky.
Reni, tak to jsem zvědavá, pro co se nakonec rozhodnete a klučičí uvedete jaký? (i když je to holčička)

blka
17. čer 2009

Zdenik, náhodou já mám spolužačku Jiřinu a není to hrozné jméno 😉

My jsme se jménama taky pěkně "blbě" vybrali. Líbí se nám jména, co jsou blízko termínu porodu, takže by dítko mělo brzo po sobě svátek a narozeniny. Nejvíc asi vede Vít a ten měl svátek teď v pondělí 15.6., druhá varianta je Marek, ale ten Víťa se mi líbí víc. A pro holčičku Šárka, ta je 30.6. a pak Iveta a ta byla 7.6. No, dneska už je 17., takže holčička by byla asi Ivetka, ale ten chlapeček... ☹

ilci
17. čer 2009

nevím, jestli to tu bylo - tady se můžete podívat na četnost jmen za rok 2008 (ke dni 1. 5. 2009)

reni7
17. čer 2009

zlatka-chtěla sem dát do placu ještě třetí jméno ale když mi se prostě nezhodnem,ještě se mi líbí docela Karolínka,ale asi ustoupím já ,Martinovi je ta Ema úplně proti srsti,prý jak pro nějakou důchodkyni,a že viděl rodinu kde měli Emu a říkali jí Emánku,tak to byl úplnej konec 😀
na klukovi jsme se shodli hned-Marek 🙂

barca3979
17. čer 2009

Já mám jen takovou perličku pro zasmání 😀 , znám kluky s jménem Božislav Matušinský a Vladan Staroba 😀 😀 😀 , to se rodiče fakt vyřádili co?
A pak kámoše co spolu seděli v lavici na základce a jmenovali se Petr Smutek a Petr Veselý 😀

zlatka
17. čer 2009

Baruš, ale Vladan jako tak není špatný jméno, ne? No,já jsem měla hodně dlouho Emu spojenou s eMOU Z NEMOCNICE NA KRAJI MĚSTA, JAK ŽILA S PANEM DOKtorem sovou a uklízela mu tam🙂 Jinak ema se mi líbí, teď je to trendovní jméno, ale pokud se až tak moc nelíbí tátovi, tak bych asi dala tu Barunku, horší by bylo, kdyby se vám líbila obě jména, to je pak těžší rozhodování.

reni7
17. čer 2009

no asi tu Barunku dám,páč on chtěl hrozně holčičku,tak by mě asi mrzelo kdyby se mu to jméno nelíbilo,akorát já sem chtěla takový nějaký trochu neobvyklý ale český,naštěstí kolem sebe žádnou malou Barču nemáme tak je to v pohodě

barca3979
17. čer 2009

zlatko, mě se teda Vladan nelíbí,ale chápu ,že někomu jo. ale v tomoto případě mi spíš přijde strašné to spojení Vladan Staroba 🙂

marinka
17. čer 2009

Barco, Vladan Staroba mě pobavil 😀

Co se týká Jiřiny, tak to je moje teta a nechává si říkat Ina 😉

kristi
17. čer 2009

fotbalista Čech mají nový miminko - Damiána

beta007
17. čer 2009

to se mi moc líbí...ale pořád všichni prudí s tím ďáblíkem
😲

barca3979
17. čer 2009

marinko, nejlepší je,když ty kluky znáš asi 10 let jako parádní kamarády pod přezdívkama a pak se jich zeptáš jak se vlastně jmenujou a oni na tebe vyvalí tohle 😀 .

A ty jména Petr Veselý a Petr Smutek jsou pro mě vtipné jen kvůli historce,kterou mi ti dva kluci vyprávěli. Že prý první den na střední sedli spolu do lavice a učitel se začal ptát podle jmen kdo je kdo,aby se seznámil. No a řekl Petr Veselý a ten Petr Smutek si prostě myslel,že si z něj dělá srandu a začal nahlas protestovat, že to je špatný vtip atd. Tak když jsem si to tak představila,tak mě to taky docela rozesmálo 😀 .
Jinak Petr je normál klasika a hodí se ke každému příjmení.

zdenik89
17. čer 2009

marinka. Ina je hezky :o), Ale chcem Krytýnku a říkali bychom ji Týna a to je podobny. Jinak Vláďa se mi líbil podle spolužáka... nikoho jinýho s takovým jménem jsem neznala. Sestřenka chtěla dát Adelaidu ale rozmysleli si to na Adélu.

barca3979
17. čer 2009

zdenik,ale vláďa je spíš Vladislav ne? Né Vladan, i když Vladanovi se taky může říkat Vláďa, ale já ho znám pod přezdívkou dreďák 😀 .

zdenik89
17. čer 2009

spolužák byl Vladimír:O)) 😀 😀 😀 😀 wau . to jo rodice se vymysli s jmenem a pak dostanou prezdivku a je to. 🙂

nunacek
18. čer 2009

Petru Čechovi se narodil syn Damián - hezké jméno 🙂

leopolda
19. čer 2009

Ginulko,musím reagovat na tvůj výběr jmen.Náš první syn se jmenuje Dominik a chlapeček ,kterého čekáme se bude jmenovat Tobias.
Takže s tvým výběrem souhlasím. 🙂

katy.v
19. čer 2009

Baruš, historka s Petrama je super 😉 😀

Dominik je moc hezké jméno, i když teď docela časté. Mně se dřív líbil Tadeáš. Ale jelikož čekáme princeznu, tak klučičí neřeším. Je fakt, že těch hezkých na výběr moc není. Jinak se nám oběma s manžou líbil Bruno 😵

bambulik
19. čer 2009

tak JIřina jsem já a se jménem jsem spokojená, jmenuju se po mámě, v širokém okolí jiná není
a říkají mi Jiři, Jiřule, Jířo a nevadí mi to ani náhodou

beta007
19. čer 2009

Jiřka je fajn, takové správňácké. Jen chudáci cizinci...ale Jiřina je vlastně Georgina, neboli Gina (džina), tak i to se dá vyřešit 🙂

baca
19. čer 2009

Co říkáte na jméno Jarmila? 🙂

marinka
19. čer 2009

baco, Jarmila je moje nejmilejší paní učitelka ze základky 😵 Mně se líbí, říkalo by se jí Jaruška nebo Milenka 😵 A vůbec se teď nedává, byli byste origoš 😉