• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

26. února 2017 
mmk, jméno v cizí podobě, pokud existuje, dát samozřejmě můžete, není povinnost dát jméno v české podobě :slight_smile:
18. srp 2009 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
miro
18. srp 2009 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gtver, to jo, ale jestli o to musim nekde zadat. My zijeme v zahranici, tak mi pripada chudacka malyho tyrat ceskou podobou trochu zbytecny.
18. srp 2009 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmk, ne žádat o to opravdu nemusíš :grinning:
Ale tobě jde evidentně o to, mít klid na duši, takže.. kontaktuj jakoukoliv matriku, drtivá většina má knihu se seznamem všemožných jmen a oni ti sdělí, že to možné je :wink: Pokud by tam vaše vybrané jméno nebylo, přesto, že je to normálně používané jméno (přepokládám v zemi, kde žijete), tak si vyžádej doklad o existenci tohoto jména na úřadě typu matrika v té zemi a přilož ho.
Ale opravdu, není žádný seznam "povolených" jmen apod., jak se často traduje, zákon pouze říká, co jménem být nemůže.
18. srp 2009 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmmk, promiň, pořád ti ubírám jedno "m", nestíhám ho klikat :grinning: :slight_smile:
18. srp 2009 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmmk, taky to resim.. chceme cizi jmeno, ktere tam neni vzacne ale zaroven to neni zadna prechylena podobna nejake ceske verze; takze v "bibli" od knappove neni :slight_smile: Vaham jestli zavolat na matriku nebo to neresit.. co vubec delaji kdyz jim date jmeno a oni se rozhodnou ho neuznat? :grinning:

jinak jestli zijes v zahranici tak to resit vubec nemusis... :slight_smile:
18. srp 2009 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
summer99, musíš jim dokázat existenci toho jména :slight_smile: v krajním případě až posudkem od soudního znalce, ovšem ten v oblasti jmen je (nebo přinejmenším donedávna byl) pouze jeden, právě paní Knappová :sweat_smile:
18. srp 2009 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud by ho definitivně neuznali, budou ýádat dohodu rodičů na jiném jménu, aby mohl být vydán rodný list. Krajní případ: Pokud se rodiče na žádném jménu nedohodnou ve stanovené lhůtě , určí ho soud (to jsme ale v nejkrajnější absurdní variantě)
18. srp 2009 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeejda, abychom neměli pátka :grinning: i když pro kluka máme jméno v cizí formě ale známé, ač nepoužívané, tak to by prošlo :slight_smile: horší by byla ta holčička... asi to zkusím pořešit předem, at mám klídek.
knappová je stále jediná se obávám.. zkusím na ni dohledat kontakt.
18. srp 2009 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jinak díky za super info, jaktože toho tolik víš..? :slight_smile: nejsi matrikářka?? :sunglasses:
18. srp 2009 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Summer, sice zijeme v zahranici, ale oba jsme Cesi s ceskym obcanstvim a nase budouci dite na jine nez ceske narok nema, takze se musime podridit ceskym uradum. Ale az to bude aktualni, napisu si na tu matriku a pro jistotu se zeptam, at pak nedelaji v Brne na zvlastni matrice cavyky :sunglasses: :grinning:

Gtver, jen me to tak zajima, jak to je. Znamym napriklad nechteli uznat Ondrey pro kluka :-/ Museli dat Ondrej. Mne jde o to, ze kdyz se nam teda jednou to mimco narodi, dostane tu neco jako potvrzeni o porodu, ne uplne primo rodny list, protoze na zdejsi obcanstvi nema narok. A v tom potvrzeni bude napsany to jmeno a nase (stejne) prijmeni. Prave v pripade holcicky budeme muset zazadat znovu o neprechylovani prijmeni a nerada bych menila na zvlastni matrice v Brne krestni jmeno, kdyby delaly nejake problemy. Protoze to dite by tu uz bylo prihlasene k pojisteni a lekarum, takze by to bylo strasny papirovani navic. :sunglasses:
19. srp 2009 v 00:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmmk, zadat o neprechylovani holcicky je taky zvrhle.... teda u cechu jeste mozna, i kdyz uz by to taky melo zmizet, ale u smisenych manzelstvi to opravdu nechapu :confused:
19. srp 2009 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Summer, mne nejvic stve, ze ja mam prijmeni neprechylene a pro kazdou nasi budouci holcicku budeme muset znova a znova zadat o neprechyleni :rolling_eyes: Jako kdo vymyslel tenhle system, to naprosto nechapu :fearful:
Jo a nasla jsem to jmeno a jmenuje se tak 20 zen ci holcicek v CR, tudiz je to dovolene :wink:
19. srp 2009 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co znamená to "neprechylene"? Joko bez koncovky -ová?
19. srp 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Joseline, ano, prijmeni v nezmenene muzske podobe.
19. srp 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmmk, tipuji Carla, Lotte nebo Taisa :slight_smile: :wink:
19. srp 2009 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Matyskova, ja to proste nereknu :slight_smile: Nevi to ani moje nejlepsi kamaradka, chcem to nechat jako tajemstvi, protoze vsecko ostatni se vyzradi predem :grinning: Ale neni to ani jedno z tech tipovanych, je daleko min exoticky :grinning:
19. srp 2009 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmmk, tak já jsem naše jméno nenašla, v CR se vůbec nepoužívá.. tak zkusím kontaktovat rovnou knappovou :slight_smile:

a taky ho nebudu zveřejňovat :grinning:
19. srp 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
svoja, já myslím že Báru by ti měli uznat v pohodě..
19. srp 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jméno BÁRA nosí 1.882 obyvatel České republiky
19. srp 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
moja dcérka sa bude volať Tadea Michaela..narodi sa koncom septembra.... :slight_smile:
20. srp 2009 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlásím, že mám taky Báru, a nebyly žádné problémy
20. srp 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
zojana, Tadea zní zajímavě, hezky, nikdy jsem to neslyšela, kde jste na to jméno přišli?
21. srp 2009 v 06:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
joseline...manžel pracoval v Slovinsku, a tam býval u jednej rodiny ktorých dcérka sa tak volá...velmi sa mi to zapačilo, tak odvtedy stale som hovorila, že až raz budeme mať dievčatko tak Tadeu :slight_smile:
21. srp 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
zojana, je to zajimave...
my by sme mali mat chlapceka,ale s muzzom sa nevieme dohodnut na mene, tak som sa rozhodla, ze bude po tatovi Miro
21. srp 2009 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
vefi89...ahojky...môj prvý synček sa vola Marco..a je to krásne meno a pekne znie....alebo napr..Michael..Marcus...čo Ty nato? možno niečo vyberieš
21. srp 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my sme boli do teraz rozhodnuti ze nasa mala bude natalka ale dnes ( 12 dni pred porodom) sme sa rozhodli ze bude patricia :grinning: prvy syn je Robert tak to sa aj bude hodit Robko a Paťka nie? :dizzy_face:
21. srp 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, my máme dcéru Nelu (Nelinku) a teraz neviem čo budeme mať, ale ak dievča tak meno asi 100% Tamara a ak chlapec tak asi Maxim (Maximko), ale pre chlapca sme menili meno asi každý týždeň - Matúš, Mathias, Matej atď.. :grinning:
21. srp 2009 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
zojana, ale problem je v tom, ze mne sa paci vela mien, len moj starky s tym nejak nesuhlasi.Silou mocou chce mat meno na M.Lenze jedneho chalana ma Martina, on je miro a ja budem mat v tom chaoz, ked budu po kope.Ja by som velmi chcela Sebastiana, ale tak som volala byvaleho, tak je to veliky problem : :slight_smile:
22. srp 2009 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
vefi na M. se mi libi treba Michael, Marek nebo Mario :wink:
22. srp 2009 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek