Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
rennik
4. zář 2009
Ahoj holky u nás jsme měli jasno v tom, že kdyby to byla holčička byla by to Terezka ale vzhledem k tomu že čekáme chlapečka tak vybírání nebylo tak jednoduché, navíc máme polské přijmení a moderní jména ( které se mi mimochodem líbí např. Tobiáš, Matyáš, Sebastian atd.) by se k němu nehodily takže jsme se nakone rozhodli pro Lukáška. 🙂
mmmk
4. zář 2009
Poletaem, Konstatnin je pekne jmeno, i kdyz nezvykle. Ale k ruskemu prijmeni se to bude hodit. Kamoska pracuje ve skolce a tam chodi chlapecek, co se jmenuje Rochus, coz mi teda prijde fakt zvlastni 😉
konja
4. zář 2009
Se synem chodí do školky malá Manon. Neznám rodiče, ale vzhledem k příjmení bude tatínek Francouz a tam je toto jméno prý velice populární. Vždy když slyším její jméno se mě vybaví - Manon, ach Manon z Arrasu 😃 😃 😃 Nevím zda chtějí zůstat trvale žít v ČR,ale pokud ano tak bych ho asi nedala :-| Zní mě to stejně kýčovitě jako Esmeralda či Rosalinda :-N
rennik
4. zář 2009
konja to máš pravdu 🙂

naši známí mají dvojčata kluky a jmenují se Kim a Kam- dost divné že??? 🙂

nebo u manžela v práci má jeho spolupracovník 7 synů a protože jsou silně věřící ( ale nějaká zvláštní víra) takdali samé biblické jména : Noe, Abel, Natan atd..... ani je všechny neznám. taky docela neobvyklé :-N
lucinka1104
4. zář 2009
co sa vam páči viac ? Timea Balková alebo Rebeka Balková? mne asi timea ale mala by meniny 2 týždne po narodeninách =-)

tei biblické mená su ale pekné no netipické :-p
rennik
4. zář 2009
luci mě by se možná víc líbila Rebeka ale Tiema je taky moc pěkné. 😉

u nás je to úplně naprd, protože Lukáš je v říjnu, narozeniny bude mít v listopadu a hned v prosinci jsou vánoce 😕
jana64
4. zář 2009
Ahojte, práve včera sme sa dozvedeli že čakáme dievčatko. 😃 Čo si myslíte o menách Vilma, Ida a Amália? Ktoré by ste vybrali? Ďakujem 🙂 :-N
rennik
4. zář 2009
jani Já asi Amálii je to moc krásné jméno 😉
marinka
4. zář 2009
Jani, já jsem taky pro Amálku x-)
artuse
4. zář 2009
jana64: já hlasuji pro Vilmu 😃 je to můj favorit, sice se to moc lidem nelíbí, ale Vili, Vilunka, Vilminka x-) a Vilma mi signalizuje silnou osobnost 🙂 na 2. místo dávám Idu a na 3. Amálii 😉
poletaem
4. zář 2009
zdenik89, mmmk, konja: děkuju vam moc krat!

ygreen: slovo "kost" mam stejný význam jak v češtine, tak v ruštine, tak to není důležité. Ale jestliže chlapeček bude vyzáblý - to bude směšně 🙂)) děkuju tobě!

lucinka1104: Rebeka Balková - to je lepše

jana64: jsem pro Amálku 🙂
konja
5. zář 2009
rennik: tak s těm a dvojčatam je to teda gól 😃 😃 😃
rennik
5. zář 2009
konja že jo, mě se to zdá taky už moc ale tak každému se líbí něco jiného 😃 😃 😃
nunacek
5. zář 2009
jana64: Amália se mi líbí. Ida a Vilma se mi nelíbí.

rennik: Ten Kim ještě jde, ale ten Kam je takový divný :-N A 7 synů, to musí být celkem nářez :-N
marinka
5. zář 2009
Kim a Kam mě pobavil 😃 Moje teta měla jezevčíka Kima 😃 Ale Kam je teda ještě větší úlet 😃

A 7 synů - týýýýý jo, pro takový legiment bych nechtěla vařit :-N 😃
rennik
5. zář 2009
😃 😃 😃 vidím že nejsem sama komu přijde Kim a Kam divný. a 7 synů bych taky nechtěla kdoví kolik jich ještě přibude, jsou totiž fakt hodně věřící a pokud žena otěhotní tak je to pro ně poslání. Tak jsem si říkala pokud budou mít ještě 4 tak rovnou můžou založit Klabzubovu jedenáctku. 😃
rora2
5. zář 2009
marcelko22-já bych dala přednost jménu Filip

poletaem-Konstantit zajímavé,ale v česku nezvyklé jméno,zkratka Kosťa moc pěkné a k příjmení se bude hodit

lucinko1104-líbí se mi víc Rebeka

jano64-Amálie,moc pěkná,my jsme původně měli vybranou Amélii

jak jsem už psala,my máme jména Emma a Matyáš,popřípadně Vojtíšek
Kima znám,je to vietnamský chlapec,ale Kam to jsem ještě neslyšela a rozhodně bych toto jméno nedala ]-(
susisus
5. zář 2009
Lucinka - mne sa asi viac Timea 🙂
marinka
5. zář 2009
Luci, to bych vůbec neřešila, že bude mít svátek 14 dní od narozenin..Jednak můžeš klidně porodit o 14 dní dřív 😉 a hlavně, jméno je něco, co tě provází celý život a pokud se tobě víc líbí Timea, tak to dej 😉 Svátky se stejně slaví hlavně v dětství, v dospělosti už to nikdo moc neprožívá a i když to bude mít 14 dní od sebe, nic vám v dětství nebrání udělat dvě oslavy, aby malá nebyla o nic ochuzená 😉 Já znám několik lidí, kteří mají svátek a narozky v jeden den, třeba tchán nebo moje sestřenice 🙂
nunacek
5. zář 2009
V dřívějších dobách se často dávalo jméno automaticky podle toho, kdy se dítě narodilo. Znám několik lidí starších ročníků, kterým rodiče jména prostě nevybírali dopředu a čekalo se, až kdy se dítě narodí. Třeba jedna se narodila 24.12., takže je Eva. Jedna zase 4.4. a tak je Ivana...
Ještě, že už se toto moc nedělá, protože se svým jménem podle data narození bych teda spokojená nebyla 😃
marinka
5. zář 2009
Peti, já bych byla Miroslava 🙂 To je trochu podobné..
nunacek
5. zář 2009
Mari: To je moje mamka 😉 Já bych byla Boží hod vánoční, 1. svátek vánoční 😃 😃 😃 😃
lucinka1104
5. zář 2009
dakujem
marinka
5. zář 2009
Peti, tak to bys měla fakt origoš jméno 😃 😃
nunacek
5. zář 2009
Mari: No to teda jo, měla bych mega origoš jméno 😃 😃 😃 😃
reni7
5. zář 2009
😃 tyjo tak to by naše malá byla mistr Jan Hus-je totiž naŕozená na jeho upálení 6.7. 😃
kristi
5. zář 2009
moje mamka je 9.6 a jmenuje se Stanislava

ja bych byla Sabina, to je vcelku dobry
konja
5. zář 2009
reni7: 😃 😃 😃
marcela22
6. zář 2009
Jeee, holky, tak ja by som bola Bohuš :-N Ale pôvodne som mala byť Veronika, neviem si však predstaviť že by som sa tak volala...je to ale inak pekné meno len sa mi ku mne nehodí 😃

Inak moja svokra dávala svojim synom meno presne podľa mesiaca narodenia, takže manžel tam má odstup týždeň a švagrík 4 dni....a je to naprd :-p ale zasa ak by to bolo "náhodne" že to meno sa niekomu proste páči a chce ho dať, tak nevidím dôvod prečo by mal dávať nejaké iné, oslavovať sa to dá tak či tak rovnako 😉
lenkabu
6. zář 2009
Já bych byla Marina,to i beru 🙂