Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

kvetinka7
16. zář 2009

Ja vas tady porad procitam a hledam nejake vhodne jmeno pro naseho klucika a porad nic .. chteli bysme nejake pekne ,ale netypicke jmeno ,aby jich pak ve tride nebylo 5.. a nemuzem na nic natrefit. 😠 Pro holcicku se vybira dobre, pro kluka nic moc .
Nemate nejake tipy?
Ema a Josef je pekna kombinace 🙂 ,ale ja Pepika nechci ..
Viv je taky dobry.. 🙂

klara.t
16. zář 2009

Kevina má moje příbuzná. A to už je velký školák. dříve to bylo divné, ale dnes už, si myslím, to nikomu ani nepříjde.
Mě se ještě líbí jména Annie, Hope (čte se houp - anglicky naděje), Denny pro holku. Lee pro kluka. A určitě, kdybych víc přemýšlela, tak jich vymyslím hromadu. Ale my cizí jméno nechceme. Máme vybrané české a docela časté. Nevadí mi, když bude mít ve třídě jmenovkyni, protože to se může stát i kdyby se jmenovala třeba Ema - což je ted časté. To nikdo z nás nemůže vědět.

brukev
16. zář 2009

No my čekáme kluka a netušil jsem, oč je výběr jména pro holčičku lehčí🙂
Nechtěli jsme jméno příliš běžné, nechtěli jsme ani jméno příliš moderní, nechtěli jsme jméno, co už v rodině máme, po nějaké době jsme vyselektovali jméno Jindřich.
A nastal boj. V rodině všichni křiví obličeje, mamina dělá ve školce a prohlásila, že za 25 let praxe měla jen dva hošany toho jména 😠 No prostě nic příjemného.
Na druhou stranu je okolo nás menšina lidí, kterým se jméno líbí a tvrdí to, co tvrdíme my. Za půl roku už to nikomu nepřijde. V mladí Jindříšek, na střední Jindra, v dospělosti profesor Jindřich Hruška, kandidát věd a prezident české republiky🙂
Nicméně tím chci říct jen tollik, že pokud okolo Vás má někdo problémy se jménem dítěte, nenechte se tím rozhodit, stejně si lidi zvyknou. Nebo budou muset 😎

blka
16. zář 2009

Brukev, Jindřich je pěkné jméno 🙂 . A v dospělosti to bude teda machr 😀

gtver
16. zář 2009

brukev, u nás zase dělá příbuzenstvo tragédii z Alexandera 🙄 a je jim to prd platné 😀

kvetinka7
16. zář 2009

Mne jmeno Jindrich prijde zcela normalni .. je to jako Jiri

ilci
17. zář 2009

Jindřich je bezva, takové "chlapské" 😀
znám teda jen jednoho, dospěláka

na příbuzenstvo je fakt nejlepší se vykašlat, vždycky se najde někdo "nespokojený"

nunacek
19. zář 2009

Zprávařce Niničové se narodila dcera Valentýna. Hezké jméno 😉

Jindřich byl můj dědeček... Říkalo se mu Jindřich nebo Jindra. Já si ho ale téměř nepamatuju ☹

verapa
19. zář 2009

Ahoj,
my si před sedmi lety pořídili psa z útulku, tehdy ještě přítel se nechal ukecat jen proto že jí říkali Juli, jako jeho babičce Julie, kterou měl moc rád a je už dloouho po smrti. No a když se nám narodila holčíí tak to zase protlačoval Julinku, já povolila, mě se jméno taky líbí, a to je teprv čurina, dítko na volání nereaguje a pes je u nohy furt :o)) Tak pesovi říkame bublina a Juli už se naučila poslouchat...

zlatka
20. zář 2009

ahojky maminy a nastávající maminky-všichni,
tak jsem teď objevila docela zajímavou knížku- jméno je váš osud, narazíte-li na ni někde, doporučuju.Já si teď vypočítávám a sestavuju "vzorce" a docela to sedí-navíc je to docela zábavný-něco jako sudoku 🙂 Ale to jméno "echt" mě ještě nenakoplo, tak pište, pište..... 😀

bredmax
21. zář 2009

ahojky,nevíte náhodou nějakou dobrou net stránku se jmény? pořád vybíráme a nějak se nemůžem dohodnout 😀 😀
díky

beranek
21. zář 2009

Ahoj, my jsme se knížkou Jméno je váš osud částečně i řídili a jméno jsme dceři vybrali i podle dobrého "hodnocení" 😉

bredmax
22. zář 2009

díky za tip,juknu na to 🙂

wanda1
27. zář 2009

Ahojky, už mám vše připravené pro mimčo, jen to jméno nám chybí a nejsme schopni se domluvit. Manželovi se líbí Vanda, ale hodně lidí nám toto jméno pohanilo a tak vybíráme dál. Nejmenujete se některá takto? Zajímalo by mě, jestli jste měli s tímto jménem problém. Lepší je si svoje typy nechat pro sebe, protože okolí je někdy pěkně nekompromisní a žádné jméno jim není vhod. Buď je moc ohrané, nebo bude dítě chudák, že se mu budou posmívat. Je to boj a čas letí…

caira
27. zář 2009

wanda: lenkabu z breznovek 08 ma Vandu a je to krasne jmeno, muzes se ji treba zeptat jake mela reakce ona...nedala bych se nikym odradit, nevim, ze okoli ma vzdycky potrebu do toho kecat...my tenktokrat vybrana jmena vubec nesdelime a at si kazdy trhne 😉

nunacek
27. zář 2009

wanda1: Vanda je hezké jméno 😉 A je to jen na vás, tak nedejte na to, co říká okolí 😉 A souhlasím, že je lepší nikomu v okolí neříkat vybrané jméno. Když se ho doví všichni až po narození prcka, tak pak už nemají šanci nic změnit a musí se s tím prostě smířit 😀 😉

eliotis
28. zář 2009

Ahojte, tak mi cakame dievcatko a mame vybrane meno Laura (skratka mam slabost pre mena, kde je "u" uprostred). Mojej mamine sa moc to meno nepaci, bola by radsej, keby sme vybrali ine meno... ale ja sa nenecham nikym odradit a mamine som povedala nech neriesi, ani ona sa pri vybere mien nikoho nepytala (dokonca ani mojho otca nie) a v porodnici spontanne vybrala meno pre mna aj brata, ja som mala byt Veronika a som Beata a brat mal byt Martin a je to Andrej 🙂
Inak pri vybere mena pre mimi sme si stanovili kriterium, ze to musi byt meno, ktore v ani jednej z nasich rodin doteraz nie je, nakolko mame vela Petrov, Pavlov, Beat, Petier a pod. a potom, ked o niekom hovrime musime pouzivat nejaky privlastok, aby bolo ostatnym jasne o kom vlastne hovorime 🙂 takze sme chceli nieco jedinecne 🙂
a ked by sa zadarilo druhe mimi, tak dievcatko by bola Paula a chlapec Samuel 😀

wanda1
28. zář 2009

Díky za názory. Je to opravdu těžké vybrat to jedno jméno a ještě se shodnout s manželem. Pořád váhám jestli vybrat líbivé jméno, které je ale hodně používané. Nebo vybrat méně známé, ale zas se připravit na reakce okolí. Já osobně vím, jak je to těžké a nikdy bych nikomu do očí vybrané jméno nezkritizovala. A my ani ještě nevíme co to bude, takže klučičí jméno je obdobný problém. Od Vandy mě odrazuje to, že nechci, aby jí lidi říkali Vandičko. Mě se prostě nelíbí zdrobněliny na ičko, ale Vanda se mi líbí. Je to boj.

nunacek
28. zář 2009

eliotos: Laura je krásné jméno 😉 A Samuel nemá chybu 😉

wanda1: No oslovení Vandičko je fakt děs 🙄 To jméno je hezké jen v tom tvaru Vanda. Ale málokterá babička asi vydrží malému stvořeníčku říkat Vando...

zlatka
28. zář 2009

Vanda dobrá, taky když jsem ho slyšela, tak jsem si hned začala říkat zdrobněliny, Paula náááádherná-je to čistě slovenské jméno? Tady u nás by to asi sklouzlo na Pavlu, což se mi už moc nelíbí.

eliotis
29. zář 2009

či je to slovenské meno, to teda netuším 🙂 len viem, že oslavuje v rovnaký deň ako Paulína (to sa mi zdá už moc dlhé) a teraz, keď sa dávajú rôzne mená cudzieho pôvodu, prečo by nemohla byť Paula namiesto Pavly v ČR 😀

nunacek
29. zář 2009

Paula byla v F.L.Věkovi ne? To jméno se může dát klidně všude, ale v ČR to asi sklouzne k Pavle 😒

allexis
2. říj 2009

Mne sa páčia mená Kristina a Alex tak sa volajú aj moje ratolesti prajem pekný večer

skanny
3. říj 2009

Zdravím, já jsem měla včera termín a stále se nic neděje, takže nevíme, jestli bude holčička či chlapeček, pravděpodobně holka. Každopádně, když jsme se rozhodovali, jaká jména, myslela jsem na to tak usilovně, že se mi nakonec o obou jménech zdálo a dokonce i přítel s nimi byl spokojený. Takže nakonec - Rebeka a Matyáš. S Matyášem nikdo problém nemá (zřejmě si ani nikdo nepřipouští, že by se narodil kluk), ale na Rebeku se všichni tváří tak nějak "divně", jako jak jí budeme říkat, když bude maličkatá, že je to hrozně tvrdé jméno a podobně. Nám se to ovšem líbí natolik, že si do toho nenecháváme kecat. Hlavně když bude zdravá, že? 🙂 přeji všem hodně zdaru při vybírání.

ywonnee
3. říj 2009

ahojte mi sme az taky problem s vyberanim nemali.... vzdy sa mi pacila Laura tak sa moja dcerka tak aj vola a teraz sme chceli pre dievcatko Laylu ale nastastie sa presadi moj vyber chlapcenskeho mena.... vzdy som chcela maxa takze sa nas drobec bude volat Maximilian....

kvetinka7
3. říj 2009

Holky,
ja muzu doporucit stranku : http://www.maminka.cz/jmena/
je tam seznam registrovanych jmen, i cizich.. opravdu siroky vyber 🙂
Mne se zalibilo jmeno Fabian 🙂 ,ale je to typicky italsky jmeno 😉

blka
4. říj 2009

Květinko, Fabián je krásné jméno 🙂 . Mně se líbí Florián, ale u manžela neprošel. Že mu rovnou můžem říkat jogurte 😅 .

nika
4. říj 2009

skanny jméno Rebeka je krásné, schvaluji Váš výběr, neboj rodina si zvykne nic jiného ji nezbude a myslím že jestli e ti narodí holčička, bude celý život spokojená.

leopolda
4. říj 2009

Ahoj,Rebeka je moc hezké jméno.
Já bych na okolí nedala,nejlépe nic určítého ke jménu neříkat ,ať jsou potom překvapení.
Mě se moc líbí Rafaela,ale mi holčičku nečekáme.Naše holčička se jmenovala Jeanett. 🙂