Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
vorllinka
7. led 2010
To bych spíš dala jméno Alex 😉
syll.
7. led 2010
My jsme váhali spíš mezi Sebastianem a Lucasem, ten Saša...Alexovi bysme říkali Sašo 🙂 Ale fakt nevím co by bylo nej 😃 Je to moooc těžké.
vorllinka
7. led 2010
Mně se ani to Sašo moc nelíbí. Spíš mi to přijde pro holku - Alexandru 😉 Jojo ten výběr je fakt těžký 😃
syll.
7. led 2010
No uvidíme, ještě je pár měsíců čas 😃 Jinak já bych byla pro Sebiho nebo Lucaska 🙂 , ale nevím teda.
levata
7. led 2010
Ahojky🙂 já bych brala Lucase, Sebastian mi přijde moc dlouhý - než by se chudáček v první třídě podepsal 😉 no jiným by se mi to radilo 🙂)) ale pro toho našeho prcka pořád nic vymyšlenýho nemáme😞 nemáte nějaký nápad k příjmení Vondra? přítel by chtěl Richarda, ale to mi přijde dost tvrdý ve spojení s tímto příjmením ... jojo je to těžký😞
joseline
8. led 2010
syll, myslím že všechny tři jména jsou krásný a nic tím nezkazíte, akorát ten Lucas-to bude muset asi všude říkat že ne Lukáš ale Lucas..Místo Alexandr mě taky příjde lepší Alex..ale vidíš že co člověk to názor 😉
nunacek
9. led 2010
syll: Z tvého výběru je pro mě jednoznačně nejhezčí Sebastian x-)To je krásné jméno. Pak ujde i ten Alexandr (ale v žádném případě ne oslovení Saša, to se mi nelíbí). No a Lucas se mi vůbec nelíbí.

levata: K příjmení Vondra mě napadlo třeba Kristian, Alan, Jan, Adam, Tomáš, Pavel, Vít, Dominik, Ivan, Jakub, Michal, Sebastian, Filip, Matěj, Daniel,...
vefi89
9. led 2010
syll Sebastian určite 😉
pekika
9. led 2010
Ahoj holky,
já mám doma 8letou treperendu Ines. DLe posledních statistik jich je 62 v celé ČR, takže v poho. Ve školce byla jediná a ted ve škole taky. Mezi samýma Nelama, Natálkama, Nikolkama, Klárkama Terezkama je prostě JEDINÁ a jsem za to ráda.

Má to své výhody, zavolám na hřišti a otočí se pouze má dcera ( pokud se teda otočit chce 🙂 ) veeelikou výhodu to měla jak ve školce , tak na táborech i škole v popisování věcí. Monogram I.P. těch by se asi našlo, No a příjmení do malinkých papuček jak samy víte je někdy těžké vepsat, ještě se to zapustí a rozmázne atd. Tak stačí mi všude podpisovat Ines a každý ví , že je to její.
Ze začátku jsme taky bojovali s okolím, ale zvykli si. A blbé kecy by určité vyjímky měli tak jak tak :-|

Říkáme jí Inko, Inesko, Inečko, Inuško, Inulko, Ini.

Teď čekáme druhé, pohlaví ještě nevíme, bude to asi Timea, u kluka Simon, Derek ještě máme pár v záloze na výběr 🙂
pekika
9. led 2010
syll : mě se líbí, když se Sebastianovi říká Bastien.
Ale u nás je to jméno velice oblíbené u našich " nepřízpůsobivých občanů ", takže radši ne !!!
tinky111
10. led 2010
Ahoj holky, chtela bych se s vami poradit. Termin porordu mam pristi tyden a porad nemame rozhodnuto o jmene 😞 . Cekame holcicku a mame dve jmena - Kristina a Emma - a nemuzeme se rozhodnout :-| . Prijmeni je Rihova.
Jaky je vas nazor? Muzete navrhovat i jina jmena 😉 . Diky moc 🙂
dydynka
10. led 2010
tinky tak mne sa ktomu Rihova viacej hodi Emma,,,je to krajsie 😃
kaczustu
10. led 2010
my mame termin 14.2. a jmeno bude Viktorie Laura Konečná
ygreen
10. led 2010
Emma x-)
dydynka
10. led 2010
kaczustu ja som chcela pre dievcatko tiez viktoria ale mojmu drahemu sa to nepaci 😞 a nevieme sa na dievcenskom dohodnut,,,takze som stoho smutna,,
kaczustu
10. led 2010
dydynka:
tu viktorku chtel muj muz 🙂 takzeu nas to bylo opacne a ja ji od zacatku rikam laura, ani nevim proc, tak jsme zvolili obe...
a jsem na to zvedava, jelikoz mi znama z porodnice rikala, ze Viktorky se podle toho i chovaji, porad placou 🙂))
lucisa
10. led 2010
tinky, k Říhové asi více Emma, máte na výslovnost dost těžké Říhová, tak Kristina by mohl být další problém. 😉
dydynka: viktoria je moc pěkná, známí dali Viktorie Anna a zní to tak královsky 🙂
jiná kámoška má Valérii, říkají ji Vali, Valinko, to se mi také líbí a v nemocnici jsem ležela s maminkou a její Valentýnkou - Vaji, Valuš, Vali - taky moc pěkné.
kaczustu
10. led 2010
lucisa: viktorie anna.. je moc pekne.. jak pises, vznesene...
ja mela puvodne tu lauru a hledala jsem neco k tomu... docela orisek...

jo a jinak k Říhové určitě Emmu
dydynka
10. led 2010
mne sa paci tiez aj bianka alebo bibiana,,,
majdula
10. led 2010
Chichi Viktorie Anna je obchod, kde jsem si koupila tehotenskou rolnicku 😉
http://www.annaviktorie.cz/

Mesicni Vikinku ma ted moje kamoska. Mne Viktorie spis nez kralovnu pripomene nejakej fotbalovej klub 😃
Tohle jsem vyfotila kamosce kdyz jsme byli na dovce u Kolina. Smaly jsme se, ze obe nase deti tam maji fotbalovej stadion 😉

http://majdula.rajce.idnes.cz/Kolousek/#224.JPG
lucisa
10. led 2010
kaczustu: já se na Lauru vdávala 😉 aspoň si vždycky na výročí vzpomenu i na někoho jiného, než na lauru a ten její zvěřinec (Laura a její tygři) 😃

majdulo, ty jsi s tím fotbalovým klubem a připomínáním něčeho jiného jak můj manža. čekáme třetí a váhali jsme mezi jmény Amelie Sophie a Mia Sophia pro holku. Pak jsem řekla, že dám to kratší Mia, protože Amelie říkat Amelko zní divně, a ostatní by to pletli a říkali Amálko, a to jsem nechtěla. a manža se toho hned chytnul a že prý až doroste mezi puberťáky, nebudou na ni volat Amálko, ale aná..o, čímž mě namýchl a já se definitvně rozhodla pro Miu 😉
tinky111
10. led 2010
holky, díky moc za názory 🙂

Manžel chtěl vždycky Kristinku, ale mě se to zdá taky dost tvrdé s příjmením dohromady....
kaczustu
10. led 2010
lucisa:
my mame doma dva kocicaky 🙂 ... takze ta laura a jeji tygri je opravnene 🙂)
taky se nam za to znami smeji a ze pry to nemohlo byt jmeno jine 🙂))
kaczustu
10. led 2010
lucisa:
jo a sofinka je strasne krasne jmeno 🙂)
majdula
11. led 2010
Luci odpust, nechtela jsem ti kazit radost z pekneho jmena, ale to se proste nabizelo 😃 I to, co vymyslel manzel na Amalku 😃 Ze ho pozdravuju 😎
lucisa
11. led 2010
kaczu, majdul: vidím, že jste se nad jmény pobavily 😃 já se nezlobím, je mi jasné, že každému se líbí něco jiného, mě akorát štve, že jsem Sophii nedala už u druhé dcery, jméno jsem zjistila až v porodce, ale dalo by se ještě změnit, ale to bych zase vzala manželovo jméno a to jsem mu nechtěla udělat. teď je těch sophií a sofií moc, tak mě to trochu mrzí.
ale stejně ti chlapi mají vždycky takové asociace na jména. ze srandy jsme mu navrhla Denis a jak myslíte, že to dopadlo? 😃
majdula
11. led 2010
Postrach ulice? 😉
majdula
11. led 2010
Luci, na kazde jmeno neco vymyslis, tak to vubec neres a klidne dejte i tu Ana... eh Amalku 😉

Ja se treba donedavna radovala, ze na naseho Radimka nic takoveho neni... a ejhle, stacila mala kakaci prihoda a uz i my mame Radulu - smradulu 😃
lucisa
12. led 2010
majdul, tak teď jsi mě dostala, postrach ulice ani náhodou, to by bylo ještě v klidu.
denis se více rýmuje s pánským přirozením 😃
kaczustu
12. led 2010
lucisa:
tak tak to dopadlo u nas, kdyz jsme jeste nevedeli co to bude...
a Barbora - brambora
a jiny podobny 🙂))

Začni psát odpověď...

Odešli