Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
gigi2
10. čer 2010
@macanet to je těžký, když jediný pro mě jednoznačně bez kompromisů přijatelný jména jsou právě tato...Nějak to vymyslíme, zatím času dost.
lenkabu
10. čer 2010
Holky a co nasadit kompromis a třeba slavit Ellu na Elenu nebo tak něco 😉 je to o dohodě a zvyku co se v rodině nastaví
gigi2
10. čer 2010
Známá má taky Ellu a slaví ji na Elišku, hodilo se jim to více... 😃 Taky možnost.
macanet
10. čer 2010
V případě že by to byla Ella je z čeho vybírat, Helena slaví svátek v srpnu, to by šlo a ten Matyáš no tak budete slavit jindy, kdy slaví Matouš? x-)
macanet
10. čer 2010
Matouš je mužské křestní jméno hebrejského původu. Pochází ze jména Matithjáh, jehož význam je „boží dar“. Tento původ je společný se jmény Matyáš a Matěj.

Podle českého kalendáře má svátek 21. září.
macanet
10. čer 2010
A je to, Matyáš může slavit jak s Matějem, tak Matoušem 😃
gigi2
10. čer 2010
Přesně ta trojice jmen Matyáš, Matěj a Matouš se mi líbí.Jen Matyáš ale prošel u manžílka.Ostatně toto jméno už jsme měli před 15 lety vybrané pro syna až do 8.měsíce, pak jsme to změnili.Jen škoda, že tenkrát to bylo jméno hodně nezvyklé a dnes už jich je tolik moc. :-| 😞
lucisa
10. čer 2010
@sirael4 protože už obě starší dcery mají dvě křestní jména.

začalo to u první, kdy se nám líbila dvě dívčí jména tak moc, že jsme se neuměli rozhodnout, které vybrat a protože jsme měli strach, že se nám další holka už nepovede a bylo nám líto jedno jméno nedat, dali jsem už první dcerce dvě. a u dalších už jsme nechtěli porušit tradici 😉
gigi2
11. čer 2010
V noci mě napadla Edita.Dokonce není ani v padesátce nejoblíběnějších jmen, to by bylo super. 😉
tosomja
11. čer 2010
tak sa pridávam a dám sem adeptov...Viktória a Lukáš, lebo pohlavie ešte nevieme...Manžel chce Viktóriu od prvého dňa, čo sme sa spoznali a Lukáš prišiel po čase diskutovania... :o) Všetky mená sú pekné, hlavné je však zdravie bábätka... 😉
lucisa
11. čer 2010
@tosomja pěkná jména a máš pravdu, hlavně zdraví. Ty to máš za pár, tak ať je všechno OK 😉
sirael4
14. čer 2010
@tosomja: ale obě jsou četně dávaná 🙂
tutinka81
16. čer 2010
od zacatku tehotenstvi mame vybrane jmeno pro naseho maleho fotbalistu...Oliver 🙂
sirael4
16. čer 2010
@tutinka81 to má ted někdo známý 🙂 mě se to jméno líbí, ale u protějšku by mi neprošlo, a asi bych ho stejně nedala, ale je pěkné 🙂
anjelicek26
16. čer 2010
@lutsine My mame 8 dnoveho Maximiliana x-)
sirael4
16. čer 2010
ale jak tu padlo Matouš, to je krásné jméno, začíná se mi zamlouvat 😉
katakin
16. čer 2010
Ahojky, prozradíte mi někdo rozdíl mezi těmito verzemi jmen - Elizabeth / Elisabeth? Dívala jsem se do seznamů a se "Z" jich je cca o 100 víc než se "S". Předpokládám, že jedno je Anglické a jedno americké, ale fakt nevím. Děkuji 🙂
kristi
17. čer 2010
@katakin rozdil v tom asi neni, jde o to, co se ti vic libi.
lucisa
17. čer 2010
@kristi přesně tak, jak se komu co líbí.....
geisha
17. čer 2010
Ahojte...Ja mám doma 2 ročnú Simonku a teraz čakám svoje druhé dieťa a o pohlaví nechcem vedieť..chcem sa nechať prekvapiť..v každom prípade ak to bude dievčatko bude buď Jasmínka(to chcem ja) alebo Dominika(to chce muž) a keď chlapček tak jednoznačne Filipko...ale nech si už vyberiete akékoľvek meno a bude sa mu pekne hovoriť už od malička tak si myslím že je fuk či bude slovenské alebo zahraničné...moj názor...ahojte
kacerka
17. čer 2010
. . . tak už i my můžeme vybírat nanovo a zatím jsme na výsledku Ella/ Richard. Jenže mám obavy, že se s Ellami roztrhne pytel a nechci, aby mělo mé dítko jméno jako každý druhý. Tak si dělám menší průzkum, kolik Ell máte kdo v okolí 😉 Předem díky za ohlasy 🙂
radka.k
17. čer 2010
kacerka
Je pravda, že teď je takový Ella boom 😃 Moje kamarádka má 4měsíční.
Chápu tě, já taky před třemi lety chtěla nějaké neobvyklé jméno, nikdy jsem žádného Olivera neviděla, o něm neslyšela. No a teď to vypadá, že jich budou plné ulice 😢
kacerka
17. čer 2010
@radka.k Oliver se mi taky moc líbí, ale nepřešel přes MM - na Richardovi jsme se shodli - máme malého Karla, tak jsem chtěla, aby měli oba mužná jména 😉 Jinak mám v záloze ještě Magdalenu a Kláru, ale ta Magdalenka je k našemu příjmení moc dlouhá. Ella se mi zdála good, ale asi jich bude moc :-p :-p :-p
lucisa
17. čer 2010
@kacerka Ellu má moje sestřenice z druhého kolene, ale bydlí na Slovensku, u nás v březňátkách má také jedna maminka Ellu a dvě Ellen.
Já si myslím, že než Ellinek je více Emmiček.....
kristi
17. čer 2010
@kacerka žádnou, tu mi zatím nechali volnou 😃 😃 a musim teda uprimne rict, ze Ella se mi nejak nehodi ke Kajovi, Richard je ovsem super
kacerka
17. čer 2010
@lucisa , Elen bych brala případně taky, ale ta už neprošla u MM 😉 😉

@kristi , je docela složitý sladit dívčí s chlapeckým jménem, dlouho jsem přemýšlela o tý Kláře, což by bylo super, ale do Elly jsem se jaksi zamilovala a tu sladěnost bych i oželila 😉 Nehledě na to, že se i teď hromadně podepisujeme jako rodina 3K a byly bysme 4K 😃 😃 😃
kristi
17. čer 2010
@kacerka ja to nemyslela nejak zle 🙂 Ella je perfektni
kacerka
17. čer 2010
@kristi já to neberu zle, taky píšu, že by mi k němu šla víc ta Klára - jen jsem to vysvětlovala 😉
kristi
17. čer 2010
@kacerka jsem zvedava, co budete mit......ja dneska videla tak krasnyx maly boticky v HM, ach.....
kacerka
17. čer 2010
@kristi to já taky, jen si to necháme asi jako překvápko - stejně jako u Karlose 😉 Ale holčičku cítím v kostech a Kája o nikom jiném než o ségře nemluví :-N Už se taky na nákupy těším, ale vyrazím holt pořádně až po porodu - mám neutrální výbavu po K., něco málo přikoupím a pak se rozjedu 🙂

Začni psát odpověď...

Odešli