Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
kristi
27. srp 2010
@silerovav stejně ji budou říkat Kristýno ne Kristinko
sambucca
27. srp 2010
@silerovav me to prijde oboji stejny :-N jen bude mit dcera vic na vysvetlovani ze se pise oboji mekky i kdykoli se bude nekde predstavovat a zapisovat
pammy
27. srp 2010
Na SR je to Kristina, preco nie?
beruska9
27. srp 2010
@silerovav : ona je Kristina s tvrdym y asi jen v Cechach, vsude jinde co vim je Kristina, Krisztina, Christine...takze muzes rict ze jsi to jmeno chtela mit trochu mezinarodni😉 mne se treba taky vic libi s i
silerovav
27. srp 2010
Asi máte pravdu, že by to bylo zbytečné vysvětlování, že je s měkkýma. 🙂 Stačí, že než se vdá, bude všem vysvětlovat, že Šilerová je normálně česky a ne německy. 😃 Asi řeším zbytečnosti, bude normálně "česká" a my jí stejně určitě budem říkat zkomoleně jako u Domdy. 😎
silerovav
27. srp 2010
@kristi Krásné jméno pro holčičku....
sambucca
27. srp 2010
@silerovav bud v pohode, resim podobnou vec... prijmeni jsem bez -ova, mala bude taky, a jmeno mame vybrany mezinarodni (zijeme castecne mimo CR) - i tady ho vsichni znaji ale nevedi jestli se pise se S nebo se Z. V cizine zas vedi jak se pise jmeno ale nevedi jak prijmeni, to si nevyberes 😃
kristi
27. srp 2010
@silerovav díky. Mně taky každej řiká Kristýno, mně se to líbí víc s tím tvrdým. Naopak zase je jednodušší říct, že jsi s měkkýma i, než říkat první měkký, druhý tvrdý 🙂
silerovav
27. srp 2010
@kristi 😃 Asi si prostě nevyberu, u porodu nahlásím Kristi(ý)nu a počkám jak to PA zapíše do papírů. 😃
silerovav
27. srp 2010
Jednou řeknu, že je s měkkýma a stejně se mě budou ptát, jestli krátký, nebo dlouhý.... :-p 😃
silerovav
27. srp 2010
A termín mám na Vánoce, tak jí dáme jméno Eva a bude to! Narozky a svátek v jeden den - na Ježíška, to by nám beruška určitě poděkovala.
berryl
27. srp 2010
@silerovav ahoj já jsem Kristýna a celý život musim vždy hlásit když někomu hlásím své jméno Kristýna po r měkké po t tvrdé :o) no sranda ani mi to nepříjde, za to moje kamarádka Kristína řekne jen Kristína oboji měkké :o)
jinak mi nikdo neřekne jinak než Týnko
berryl
27. srp 2010
jo a navíc jsem se vdala a jmenuji se Kainerová, takže když hláším jméno tak Kristýna po r měkké po t tvrdé Kainerová s i 🙂
makelka
27. srp 2010
@silerovav vidím prvního člověka s tvým příjmením, moje maminka má rodné jméno Šilerová, je to krásné příjmení x-)
kristi
27. srp 2010
ja znala dva bráchy Šilery - kousek od chocně byli, krásný kluci oba
mitoputi
27. srp 2010
Tak u nás je to jednoduchý - buď to bude Mareček - samozřejmě po tatínkovi, nebo Anička - nevím po kom, ale moc se nám to jméno líbí 🙂
berryl
27. srp 2010
@mitoputi Mareček je taky moc pěkné jméno
silerovav
27. srp 2010
Makelka - děkuju, já to příjmení vyvdala, jsem ráda. Původně Růžičková a to nám plno lidí říkalo Tulipánovi. 😃 Kristi - Manža je taky ze dvou bráchů, krásní kluci, to jooo, jen bydlíme kousek od Brna.
silerovav
27. srp 2010
@berryl To je síla, člověk než se někde domluví, to aby měl jméno napsaný na čele, co? :-p Obojí měkký bude asi jednodušší, nebo fakt vymyslíme ještě něco jinýho... :-S Ale už jsem si na Kristinku tak zvykla, že nevím nevím... V těch holčičích si moc neumíme vybrat. A kamarádka je Kristína s dlouhým? Je to v kalendáři? Naše Dominika není, až od příštího roku nebo ve slovenském.
silerovav
27. srp 2010
@mitoputi Mareček jooo, u nás se jim říká Mari, nebo Marinku....to je hezký.
berryl
28. srp 2010
no my právě to holčičí jméno taky nemáme vybráno zatím, ale stejně nevíme co to bude a chceme se nechat překvapit, takže budeme muset mít obě jména vymyšlená
kuchy
28. srp 2010
No tak kdyby ten šulda Tobískovi náhodou nečekaně chyběl, tak bude taky Kristýnka 😃 Mánžovi se to jméno hrozně líbí a mě taky a ještě Karolína je hezké....ale nechci říkat Kaja :-p
Jenže to se nám nestane, já se těch kluků už nezbavím 🙂 🙂 🙂
kacerka
28. srp 2010
@silerovav mám kamarádku Kristinu - teda v mobilu jsem jí měla samo špatně napsanou, ale asi bych v tom zas tak velký problém neviděla 😉 Zase není tolik případů, kdy by záleželo na správném napsání jména. Když si jde člověk pro doklady, tak si formulář vyplní sám 😉 Jinak k Dominice by se mi líbila Veronika - já teda osobně to jméno nemusím kvůli nositelkám toho jména, co znám osobně, ale jinak je to krásné jméno x-)
kacerka
28. srp 2010
@kuchy já mám u MM slíbenou ještě tu holčičku, tak můžu zvažovat, zda půjdu do rizika 3 kluků 😃 😃 😃
kuchy
28. srp 2010
@kacerka : tak dík,já jsem taky Veronika, ale mě se to jméno nelíbí,fakt je, že co Veronika, to potvora 😃 😃 😃 Alespon co já znám....
kacerka
28. srp 2010
@kuchy tak tak - máme stejnou zkušenost 😉
poliacik
28. srp 2010
jemné a v dospelosti mužné - Filipko, Leo, Sebastián, Rebeca??? 😉
Co vy na to
stylly
28. srp 2010
@poliacik Leo 🙂
silerovav
28. srp 2010
@kacerka já jsem taky Veronika, takže to jsme vyloučili - nechci aby ona pak byla ta "mladá" a já "stará" - nebo malá+velká. :-S A určitě ne všechny Veroniky potvory, jsem milý příklad! 😃 Mám i dvě kamarádky Veru a obě jsou moc fajn... 😉
gtver
28. srp 2010
@kuchy
@kacerka , přidávám se do klubu, taky se obávám, že jméno pro holčičku nevyužijeme, to bude dřív Klapzubova jedenáctka 😃 akorát to už by mi na kluky asi došla fantazie

Začni psát odpověď...

Odešli