Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

beta007
13. lis 2010

Marian je krásný, hned bych ho dala. S jedním jsem vyrůstala a je to krásný jméno. Mariánek, Marian, Mára. Kašli na lidi, co znaj jednoho a hned si myslí, že jim to něco musí připomínat 😉 ale mimochodem mojemu se to taky nelíbí 😀

joseline
14. lis 2010

@romik123 Na slovensku je Marián a tady to máme s krátkým "a". Mě se to jméno líbí, znám jednoho dospělého a i jednoho dvouletého a líbí se mi to na obou. Malému se říká Maroušek, Marísek..ale myslím že to není ani potřeba zdrobňovat, je to hezké jméno.

many
14. lis 2010

ahojky holky 🙂
tak my máme doma Ladíčka a teď čekáme Lukáška 🙂

jankapavol
14. lis 2010

Holky,
my teda druhy mimco zatim necekame,ale nekdy premyslim,jak se bude druhorozene jmenovat
myslim si teda,ze to bude chlapecek.na holcicku se mi libi spousta jmen,ale s klukama je to tezsi

abych si to tak pro sebe rekapitulovala,tak my potrebujeme nejake vice znejici prijmeni,pac v prijmeni mame
"ž" a "f",náš prvorozeny Oliver k tomu sedi super.a druhe se mi libi Marian,Martin,Kristian a Julian
ten Martin me zaujal tady v diskuzi,jsem si rekla,ze je to fakt pekne jmeno,hezky se zdrobnuje,lehko
se vyslovuje a je mezinarodni

many,moc gratuluju,to je mi teda novinka 😉

many
15. lis 2010

jankapavol - díky moc 🙂 jinak Martínek je moc pěkný jméno a taky Míšánek 🙂 a Tomášek,..................... je plno krásných jmen 🙂

romik123
16. lis 2010

@joseline Taky bych ho chtěla s krátkým a 🙂 Natali je taky bez čárek a hezky se mi to říká nevím jak toho svého chlapa přesvědčit že je to jm.hezké.Bylo mi řečeno že musím ještě hledat ☹ Jinak chlap navrhuje pořad Tomáš , Lukáš , ale ty už v rodině jsou.Jinak mě ještě napadlo mamka pochází ze slovenska asi se ji zeptám odkud a co měli třeba dědové za jm.třeba se tam najde a bude Marian po dědovy kterého jsem neznala 🙂
@jankapavol Marian moc hezké jm.🙂 Kristian a Julian taktéž 🙂

jasekd
16. lis 2010

@jankapavol
@many Martinka mame my, a Misana ma moje sestrenice a pro me byly tyhle dve jmena top, no a s Misanem me predbehla, takze jasnej Martinek, je to sice obycejne, ale hezka zdrobnelina a na dospelyho chlapa taky dobry a je to mezinarodni.

Co se vam libi vic, Zuzana nebo Vendula? Vybiram obyc. jmena, ale ja si s nasim ceskym jmenem, kde je i hacek a navic si z nej decka prece jen muzou delat trochu legraci (zadnej Kokotek nebo tak neco, spis podobne jako Netušil apod), nejakou exotiku dovolit nemuzu.

janicka006
16. lis 2010

@jasekd Jééééé 11.4.čekáte holčičku...to se narodila ta naše🙂)))Pokud se ještě dohrabeme k 2 těhu,tak pro holčičku máme vybranou Zuzanku🙂)))....

jasekd
16. lis 2010

@janicka006 Ze je to pekny 🙂 Jenze manzelovi se to nelibi, na te Vendule se shodnem oba. Ale pro me je ta Zuzanka lepsi. A taky je to mezinarodni s malejma upravama. Ta vase Misa taky neni spatna, taky nad tim jmenem uvazuju, ale my mame dlouhe prijmeni a prece jen, obcas se to jmeno musi nekam vyplnovat cele.

many
16. lis 2010

@jasekd - Zuzanka je pěknější 🙂 jinak mě se líbí hodně Eliška a Monička 🙂 a Michaela 🙂 to jsem jáá 😀

many
16. lis 2010

jééé a tady je taky Michalka malá 🙂

janicka006
16. lis 2010

@jasekd Já jsem Černohorská...takže jsme to Michalce taky moc neulehčili...ale chtěla jsem jméno,které má hodně variant a nenašla jsem žádné jiné,které jich má tolik jako Michaela.Navíc Máme narozky 11.4. a svátek 19.10..takže bomba rozložení.A Zuzanka mi přijde taky hodně možných variant...Vendulka už ne..navíc každý si jméno s něčím spojuje,já Vendullku s Vendy ve slunce seno....🙂))
Ale mám třeba kamarádku a to je Karolína Pospíšilová..taky dlouhé jako týden před výplatou,ale funguje s tím v pohodě.
@many
@jasekd Moc se mi ale holky líbí,že dáváte klasická česká jména.Když teď někdy koukám na ty voloviny co maminky vymyslí jen aby byly "světové"tak mi to hlava nebere.Ale ať si to dělá každý jak chce......

jasekd
16. lis 2010

@janicka006 Ja mam prijmeni na 12 pismen. Me napada Vendulka utesitelka z Basniku, ale kdo je Vendy v Slunce, seno...? Jiraskova? Mam nejak okno 😅

janicka006
16. lis 2010

@jasekd Jasan Vendy "JIrásková"...a ještě vidím pana doktora jak jí říká Vendy,holky papkejte...to jsou ty výborný připálený 😀 😀 😀 a nese jim buchty🙂)))
U nás to bylo tak,že manžel vymýšlel jednu koninu za druhou,já jsem si stála za Micinkou...no a pak vymyslel Natálii,takže to jsem se zase šprajcla já...tak pak to nějak vzdal a nechal výběr na mě.Ale myslím,že u kluka by mi to tak lehce neprošlo.
Jenom tchýně vymyslela výraz Míšenka a to mi stojí všechny chlupy!!!!

jasekd
16. lis 2010

@janicka006 A ona rika ty inzenyrce: "Pochval mu to!" A inzenyrka Tejfarova s plnou pusou:" Mmmmmm" Jasne 😀 Mne to jmeno ale tenhle film nepripomina, to uz spis Blazena nebo Evikumiluna.... S tim problem nemam. Ani ty Basnici mi nevadej, ale Zuzana je proste hezci. Ja zas mela mensi problem prosadit Martinka, ale na vyberu u holky se manzel chce podilet vic, on si holcicku pral. Kdybych mela kluka zase, bude to asi Marek. Ja rikam Martinkovi i Macicek a Macinecka, to zas rozciluje manzela, a moje teta mu rika Matysku a to taky nemusim. Misenka je divny, jak kdyby byla barevna, ale taky se to da prezit.

many
16. lis 2010

Vendy, Gáby papkejte 🙂 to jsou ty dobrý, připálený 😀

kristi
16. lis 2010

Vendula je fakt hrozny....mi to proste zni jako nadavka, takovy tvrdy nehezky jmeno, evokuje mi to vesnickou holku, co jde nekde od krav - nevim proc a omlouvam se. Zuzka je o dost lepsi, to jsem mela byt ja, kdyby si to nasi nerozmysleli....a rozmysleli si to hezky 🙂

jasekd
16. lis 2010

@many Jo Gabi je ta Tejfarova, jsem si nemohla vzpomenout 😀
@kristi Vidis, mne to nepripada, akorat mi trochu vadi, ze Vendula je i Vaclava, a to je fakt strasny jmeno 😝 Ona ta Vendula asi totiz je puvodne nejakej tvar ty Vaclavy, myslim, ze je to typicky cesky jmeno. Nelibi se mi Drahomira, Vladimira a tyhlenty odvozeniny z chlapskejch jmen, takova ta jmena pro holku, co mela bejt pro tatinka kluk a po tatinkovi mit jmeno. Jinak jestli jsi Kristyna, tak za me je lepsi Zuzana, i kdyz Kristyne se neda nic vytknout, tak Zuzka se mi libi vic.
@many Gabriela taky neni tak spatny, ale proste vsemu neco chybi, nemuzem najit to prave, na kterem bysme se shodli.

Jaky je pro vas absolutne nejhorsi jmeno? Nemyslim nejakou exotiku jako Esmeralda Carna, to je jasny, ale neco z naseho kalendare. Za me je to Bozena a Lumir 😀

jankapavol
16. lis 2010

ja bych vubec neresila,co ktery jmeno pripomina,kdyz se tak bude jmenovat tvoje dite,tak uz ti to nic pripominat nebude.to si na kazdy jmeno neco vymyslis,co ti to pripomina.Na naseho Olivera jenom samy nadavky🙂
(viz roman pro zeny) a prijde mi to spis usmevne,nevadi mi to

mne se moc nelibi Vendula,ale Vendulka je krasny.stekne tak ne Zuzana,ale Zuzka a Zuzanka je moc hezky

jankapavol
16. lis 2010

pro mě je hrozná Doubravka

jankapavol
16. lis 2010

kamaradka ted dala Šárku.to by me vubec nenapadlo.ale aspon zadna jina okolo nenia je to celkem pekny

jeste je desny Gertruda

kristi
16. lis 2010

@jasekd ono ja jsem byla rada, pac ja jsem byla ve skole jedina Kristyna v docela velkym meste....Zuzan jsme meli cca 5 a ja byla jedinecna. za me Zuzka urcite vic jak Vendula

jasekd
16. lis 2010

@kristi Dneska bys to mela podle me naopak. V nasi generaci je Zuzan hodne, ted bude vic Kristynek.
@jankapavol D. a G. jsou taky desny...

beta007
16. lis 2010

Gertrudam se v Německu říká Gerti nebo Gerta, Gerda... a je to normální :D Zní to líp jak nějaká Alžběta 😝

many
17. lis 2010

no je fakt, že když někdo bude chtít, tak si nadávku najde na každý jméno 😖
mně osobně se ani nelíbí jména jako je Nikola, Nela, Leona, Natálie nebo klučičí - Tobias, Tadeáš, .... no hrůza a přitom teď letí, já raději Tomáš, Lukáš, Martin, Michal, Petr,..... a u holek Eliška, Monika, Tereza, Michala,Lenka, Martina... 🙂 no každýmu se líbí něco jinýho 😖

many
17. lis 2010

a jak se všichni snaží dávat cizí jména 😖 no hrůza, to vždycky říká tatin - ten - ta - jim jednou poděkuje 😀

gtver
17. lis 2010

@many, vidíš, sama píšeš, že je to věc osobního vkusu. Nebudu teď rozebírat pojem "cizí jméno", protože chápu, co tím myslíš. Já sama mám Richarda a Alexandera. Ale obecně mi vadí přístup, kdy jiný člověk mluví "za dítě" ve smyslu "ten/ta jim jednou poděkuje". Takové podsouvání je prostě nevhodné, netaktní a vůbec nemusí být pravdivé, nehledě na to, že jsou to právě takové reakce, které nadělají víc škody než samotné jméno, ať je to třeba Fridolín.

gtver
17. lis 2010

Něco jiného je osobní názor "to jméno se mi nelíbí" a něco jiného je schovávat to za někoho jiného.

lenkabu
17. lis 2010

V generaci našich dětí už spousta jmen "cizích" nebude,Tobiáš, Alex apod..........bude jich spousta.Kolegyně stejně stará jako já je Denisa a říkala že když se narodila tak v rodině nastalo pozdvižení jak se to ubohý dítě jmenuje,stejně tak to říkala kamarádka Iva 🙂

lenkabu
17. lis 2010

osobně bych dala fakt bacha na kombinaci jména s příjmením, na vítání občánků jsem zaslechla Nathan Javůrek,to k sobě fakt nejde