Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
jasamin
4. únor 2011
@gucci -a co takhle Thea? To je krásné jméno. Lea a Thea.
nikus5
4. únor 2011
@elgreco Je to krásne meno, my sme ho s dcérkou vyberali, keď sme čakali bábo, ale narodil sa nakoniec Adamko a keď by sme ešte mali dievčatko, určite bude Viktória /Viki, Vikinka, Vikuška.../
gucci
4. únor 2011
@jasamin Thea to byl náš první favorit x-) , ale rodila jsem na silvestra, předtím vánoce a Thea má svátek v lednu, takže trochu moc najednou bohužel ... a Thea a Lea mi příjde už hodně podobné, ale uvidíme 🙂
jasamin
4. únor 2011
@gucci - Thea má svátek ale 15.10 na Terezu. Jak to, že v lednu? Podle jakého kalendáře to je? No je fakt, že je to podobné, ale když ony jsou obě ty jména tak úžasné 😉
gucci
4. únor 2011
v knížce od Knappové píšou, že 11/1 na Theodoru, ale i 15/10 na Terezu (což je neteř)
jasamin
4. únor 2011
@gucci - to je zvláštní, já myslela,že Theodora má svátek 23.10. Vidíš to a oni takhle.
gucci
4. únor 2011
@jasamin to má svátek Teodor 😃 , no vidíš co to je za zmatek 😉
jarka81
4. únor 2011
@vem158
ahoj,nemam sice dieta co sa vola Efram,ale ked sa nam narodila dcera tak sme tiez potrebovali dokazovat,ze take meno existuje a ze je dievcenske a stacilo nam vypis zo stranky:www.babynames.com a bolo vybavene.pozerala som aj na meno efram,ale tam je len efrem a je to chlapcenske meno.
lucisa
4. únor 2011
@gucci Mě se moc líbí i Tea/Thea, to mi k Miuš pasuje.
lucisa
4. únor 2011
Ha, tak než jsem si načetla aktualizaci, už to tady řešíte 😃 no jo s křížkem po funuse 😃
kristi
5. únor 2011
@gucci bo dejte Miu a máš to vyřešený
gucci
6. únor 2011
@kristi 🙂
dlabinecka
7. únor 2011
Holky, chtěla jsem se vás tady zeptat, vy to budete vědět 😃 jak je to v současné době v ČR se jmény, která nejsou v kalendáři? Musí se to někde hlásit nebo co já vim..? Líbilo by se mi jmeno Tobiáš, ale v kalendáři není...
nunacek
7. únor 2011
@dlabinecka V kalendáři být jméno nemusí, stačí, že někde ve světě existuje 😉 Ale konkrétně Tobiáše v kalendáři máme, tedy aspoň v tom, co máme my doma, je 😉
dlabinecka
7. únor 2011
@nunacek Fakt?? kdy??? Já ho nenašla!!!! takže by s tím neměl být vůbec problém? Normálně oznámim v porodnici tohle jméno a tečka?
nunacek
7. únor 2011
@dlabinecka 2.11. 😉 Problém s tímhle jménem určitě nebude, protože to je dneska běžně dávané a hodně časté jméno 😉
fangi
7. únor 2011
@dlabinecka Je to přesně tak, jak píše nunacek. Jméno Tobiáš je už běžné jméno, rozhodně žádný problém. A v kalendáři je od letošního roku tzn.2011 a to 2.11. Několik jmen do kalendáře letos totiž přidali 😉
dlabinecka
7. únor 2011
časté jméno??? fakt?? Tak to já teda nevím o jediném. A 2,11 mám všude napsanou jenom památku zesnulých a žádné jméno. A koukala jsem do 4 kalendářů 😞
dlabinecka
7. únor 2011
@fangi ty jo, já ho fakt v žádném kalendáři nemám!! A tak nějaký jiný tip na klučičí jméno?? to nechci!! 2.11. má narozky manželova bývalka :-p 😃
kvojtanikova
7. únor 2011
@dlabinecka moj syn sa vola Matej a podla mna je to velmi pekne meno
dlabinecka
7. únor 2011
@kvojtanikova Když mě se tahle jména moc nelíbí. Je hezké, to jo, ale nějak se mi to nehodí 😃
kristi
7. únor 2011
@dlabinecka a vy uz cekate?
dlabinecka
7. únor 2011
@kristi Jj, jsme na začátku. Měla jsem vybraná jména Filip nebo Kryštof pro holčičku Natálka nebo Krystínka, ale ted mi všechna ta jmona připadají uplně pitomá 😃
kristi
7. únor 2011
@dlabinecka tak gratulace velika, k Elišce by se mi libil Kuba, Matěj, z holek Anežka, Bára
nunacek
7. únor 2011
@dlabinecka K Elišce bych vybrala něco z podobného soudku, nějaké "klasické" jméno typu Adam, Jan, Tomáš, Matěj, Petr, atd....
dlabinecka
7. únor 2011
@kristi Díky 🙂 je to trošku překvápko 🙂 Když mě se tahle jména nějak moc nelíbí. Kubíček je pěkné, ale má ho každý ( ne, že by Elišku neměl 😃 ), Anežka mi přijde divné a Bára tak nějak taky 😞 já nevim...
nunacek
7. únor 2011
@dlabinecka A k Elišce pro holku taky něco podobného klasického, třeba Anna, Barbora, Karolína, Kristýna, atd.
kristi
7. únor 2011
tak Anička?
dlabinecka
7. únor 2011
@nunacek tak to mi připadá přijatelné jen Adam. mě Eliška nepřišlo až tak jako uplně klasické jméno, přišlo mi takové "vznešené". Mě se líbí jména se š 😃
dlabinecka
7. únor 2011
@kristi Aj, to by se mi docela líbilo, ale Aničku má švagrová 😞

Začni psát odpověď...

Odešli