Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

lilla244
25. říj 2011

my mame Henryho a ak by som niekedy mala dievcatko,tak by to bola Libby 🙂

deia
1. lis 2011

@irriss Ja si vzdycky myslala, ze Chiara je Svetlana...nebo je to to same co Jasnenka? 🙂

lucisa
1. lis 2011

@deia Chiara je Klára, ne?

dendasek
1. lis 2011

Eliska ma ve skolce Cherillku a Jacoba...taky zajimave jmena🙂

irriss
1. lis 2011

@deia
Chiara je spise Jasnenka...
Cestina je bohatsi jazyk, proto to svadi i ke Svetlane...
Protoze jasny se muze rict i "svetly"...=Jasnenka - Svetlanka 😉

Ale z italskeho chiaro - jak? - prislovce = jasne
(kdyz rekneme a pouzijeme pri slovnim spojeni"pritakavani" jako, ze ano, souhlasime - jasne, samozrejme...
chiaro - jaky? - pridavne jmeno = jasny

Svetlana je spise ke "svetly, svetlo" = Luce (take se pouziva jako jmeno... 😉

Mne osobne se moc libi jmeno: Perla 😉 🙂

irriss
1. lis 2011

@lucisa
Clara = Klara 😉
Chiara je Chiara (Jasnenka, Svetlanka)
chiaro= jasny , svetly

deia
2. lis 2011

@irriss teda diky za vycerpavajici odpoved 🙂 Chiaro - je "jasny", ale Chiara je svetla - takze Svetlana 😉 Ja to vidim tak 😵

handm
2. lis 2011

Ahoj, nevim, jestlit o někdo nepsal, ale Maxové druhý syn je Aiden a to se mi moc líbí.. ale u nás rozhodně tyhle jména neprojdou, ani bych je nedávala😉

mikulka
28. lis 2011

Ahoj holky, ráda bych dala jméno holčičce, kterou čekáme, Lýdie.
Ale neevokuje to vložky??? Ty se teda píšou Lidie, ale i tak. Co myslíte?

anjelicek26
28. lis 2011

@mikulka - no ja poznam Lydusky dve, jedna ma 5, druha dva rocky.... nemyslim, ze by si niekto spomenul zrovna na vlozky. Uz ich tusim ani nepredavaju a vo veku kedy ich to bude zaujimat 12-14 rokov - uz bude tento nazov daaavno zabudnuty. Dovtedy decka ani nevedia, co to vlozky su. Takze posmievania v tomto smere by som sa nebala, je to pekne meno.

mikulka
29. lis 2011

Ještě se mi líbí jméno Elena, ale nevím, zda to není vyloženě slovenské jméno? Co myslíte?

nunacek
29. lis 2011

@mikulka Je to asi na "cítění" každého, ale mně Elena určitě nepřijde jako vyloženě slovenské jméno.

anjelicek26
29. lis 2011

@mikulka - mne to prijde ako Ceske meno, Elenka, Eli, je to pekne. Mne sa nenormalne paci Klarka, ale to by mi nepreslo doma 🤐

karina1
29. lis 2011

@mikulka Knappová: "Ela, Elena - stejně znějící podoby dvou jmen různého původu, především slovenské podoby a anglické varianty původem řeckého j. Helena, tj. "světlo" ..." ja si ale nemyslím, že je to vyložene slovenské meno (osobne v SR žiadnu nepoznám), dokonca mi pripadá skor ruské.. ;) v každom prípade náádherné a nie úplne časté meno ;) známy v CR má tiez dcéru Elenku ;)

lykanka
29. lis 2011

@mikulka Ahojky, taky čekáme holčičku a pořád nevíme jméno, už jsem tak zoufalá, že jsem oslovila numeroložku, aby mi poradila a stejně to nepomohlo, to co jsem si vymyslela mi vymluvila - špatná karma apod. Já uvažuji o jméně Liduška, tak jak to píšu, byla to moje babička, která letos umřela, sice měla v rodným listě Ludmila, ale našla jsem její starej rodnej list (ručně psanej) a tam měla jméno Liduška. Ale je fakt, že je jich docela dost ☹

pajiskazemlyna
29. lis 2011

Ahoj holky 🙂
My máme jména vymyšlená dopředu, teprve se snažíme .. Ale chlapeček bude stoproscentně po tatínkovi Jaroušek a na holčičku mám jmen několik - Sophia, Claudia, Elisa nebo Melissa 😵 Naprosto nepřekonatelná jména pro mě ..

anjelicek26
29. lis 2011

@lykanka - no ono, pokial to meno pre teba nieco znamena, je jedno, kolko ich je a ta tvoja bude aj tak ta JEDINA pre teba. Je to fakt pekne meno. Podla mna je to krasny dovod toto meno dat dietatu.

Draheho milovana teta sa volala Rosalie, ak by sme mali dievcatko, tak urcite to vezmeme ako druhe meno pre nu 😉

mikulka
30. lis 2011

@anjelicek26 To je také pěkné jméno Rosalie!

My ještě uvažovala nad těmito:
Laura, Libuše, Lota, Lola, Melody. Lada (to se ale manželovi nelíbí), Magda...

Zatím se mi ale nejvíce líbí ta Lýdie anebo Elena. tam s emi líbí, že se jí dá říkat Ela.
@lykanka To je krásné Liduška. Takhle bysme říkali, kdybychom dali Lýdii. To je fakt pěkné a milé jméno.

petkave
30. lis 2011

@karina1 nepoznáš žiadnu Elenu? Teda... ja ich poznám celkom dosť... A tiež som kedysi uvažovala o mene pre dcérku Ela/Elena.. Ale potom sa s nimi roztrhlo vrece, tak som to zavrhla... V každom prípade, mám chlapca, tak som aspoň nemusela špekulovať 😀

petkave
30. lis 2011

@pajiskazemlyna kamarátkina dcéra je Melisa... Všetci dospelí ju tak aj volajú, no deti na ňu zvyknú kričať Mela... To sa mi teda vôbec nepáči.

gabikas82
30. lis 2011

moja mala je Melisa, meno objavil manzel v kalendari nezvyklych mien den ped tym ako som mala nastupit do porodnice 🙂

leslyelee
30. lis 2011

Našej dcérke sme dali meno Larissa, našli sme ho na stránke http://www.mynameday.com/ 🙂 Je tam veľa krásnych a zaujímavých mien

petkave
30. lis 2011

@leslyelee Aj Larissu poznám. Len mi je smiešne, že u staršej generácie toto meno evokuje okamžite spojenie s dekou larisou...

leslyelee
30. lis 2011

@petkave Hej,vela ludí aj v našom okolí reaguje takto, ale neberieme si to vôbec k srdcu. Proste sa nám toto meno páči, a snáď keď bude dcéra večšia nám ho neofrfle :D To pevne verím

petkave
30. lis 2011

@leslyelee A voláte ju Lara či Larisska? A ozaj, ďakujem... na tej stránke som konečne našla, kedy oslavuje môj synátor meniny 🙂

leslyelee
30. lis 2011

@petkave Ja ju volám Lariss alebo Lari, Lara som ju zatiaľ neoslovila 🙂 Skôr babička ju často volá Lara 😀
Rado sa stalo 😝

kokorunecka
30. lis 2011

Našej malej by sme chceli dať meno Beatrice (čítaj Beatriče). 🙂

terrs
30. lis 2011

@kokorunecka Beatrice je krásne meno 🙂

Evokuje vám meno Dahl chalana alebo dievča?

evlyn
30. lis 2011

@terrs kluka

romcovaklarka
30. lis 2011

@terrs Mně asi taky kluka, ale spíš záleží, co to evokuje na Islandu, ne 😅 Jako třeba Maria je pro nás holčičí jméno a v Holandsku ho dávají klukům 🙂