Volné diskuze
lion
7. říj 2005

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂
mikulka
3. pro 2011
@irriss Tak to je trochu blbý, boj, rvačka. =-)
mikulka
3. pro 2011
@puhinka Nééé, to není hezké... :-p
puhinka
4. pro 2011
@mikulka ,ja viem 😃 😃 😃 to som sem dala pre pobavenie,v živote by som také meno dieťaťu nedala 😃 😃 😃
mikulka
4. pro 2011
Holky, tak já mám uzší výběr a z toho vybereme, co se vám líbí nejvíce?

Laura - zdá se mi trochu tvrdé a špatně se zdrobňuje
Elena - zní mi trochu cize, ale jinak se mi dost líbí, možná nejvíce
Lýdie - začala jsem pochybovat, zda to není nevýrazné, nemastné, neslané jméno?
Ela - těch je asi dost...
Loty (nebo Lotty) - není v povolených jménech, musela bych žádat o jeho povolení, ale líbí se mi
Lota - krátké a až moc neobvyklé?
Eliana - to teď u mne vede, že se jí dá říkat Eli, někdo mi říkal, že je to ale složité jméno, nevím no
anjelicek26
4. pro 2011
@mikulka - Lota je take tvrde... Charlotta je ok, Lota/Lotty je potom skratene meno...

Lenze ty potrebujes kombinaciu, ze? Ony dvojcatkovske mena by si mali robit zrkadlo... Elena & Charlotta by slo 🙂
mikulka
4. pro 2011
@anjelicek26 nene, kombinaci nepotřebuju, čekám jedno a asi holku 🙂

Díky za názor na tu Lotu, to máš pravdu. O Šarlotě jsem taky uvažovala, ale manžel nechce tohle jméno.

A co Eliana? To je zajámavé, ne?
petule246
4. pro 2011
@mikulka - mně se teda líbí nejvíc lota a ty ostatní teda za mne nic moc musím říct. Ale Lota je kouzelná.
koksatko
4. pro 2011
nasa dcera sa vola MIA a chlapcenske meno, ktore sa nam paci je ALEX 🙂
leiladelly
4. pro 2011
@koksatko My máme Alexe a Mia se nám také líbí 😉
jajinka80
4. pro 2011
@mikulka Jen jsem nakoukla a jestli můžu, tak za mě Lotu neee🙂 Tomu jménu něco chybí a je z něho cítit, že je to zkrácenina delšího jména. A navíc se jí v budoucnu bude každej na to jméno ptát, jestli je to jen Lota a náhodou se nepřeslechl. Záleží samo i na příjmení, mně se líbí Elena.
radkayeboah
4. pro 2011
Ahojte maminky, tak ja se k Vam pridam😃 Tak my mame doma ZECHARIAH 🙂 je to biblicke jmeno, rikame mu Zack, Zacky, Zakousku, Zachary 😃 Zakyky....No a dalsich milion.
Dalsi jmena na kluka byl Samuel, Isiah, Noah,Jerremiah, Daniel, Calum, Ryan, Joshua, Jacob,...Na holcicku se nam libilo Analigh, Alexadra, Alison, Alesha,Samantha, Naa Ayele {to je africke} Vivien... U nas to bylo jasne ze ceske jmeno by neslo...Nebot muj manzel je cizince a zijeme v UK a takovy Jirik Owusu-Yeboah by vypadal vazne blbe😃DDDDD a co potom muj s vyslovnosti 😉 No doma v CR jsem problemy nemela, jmeno splnovalo normy 😃 😃
karina1
4. pro 2011
@mikulka pre mna: 1. Laura (oslovenie aj: Laury), 2. Elena / Elenie (oslovenie aj: Elenka, Ela, Eli, Eleni). Lýdie nee - poznam asi 3 a vsetky boli vzdy "Lyda" 😕
zevina
4. pro 2011
@mikulka sama Elenu mám, takže za mě jasná volba 😉 říkáme Eli, Elenko, Eluško, Elo, Elísku...
michaela2310
5. pro 2011
@mikulka za mě na 1. místě Laura, je to i naše favoritka, a ne 2. místě Elena. 🙂
linda.r
5. pro 2011
@mikulka kamarádka má Lotu, dneska je to čtyřletá slečna a fakt se to k ní hodí. Je to nezvyklé, ale zase žádná velká exotika, takže dobrá volba 😉
nikissek28
5. pro 2011
@mikulka já bych dala Elianu nebo LAuru 🙂
macilaci
5. pro 2011
lara a tara 🙂 😉
mykaellle
5. pro 2011
@radkayeboah my planujeme Zachariáša 😉 a dievčenské Grétka 😉
radkayeboah
5. pro 2011
@mykaellle krasne jmena mas vybrane 😃 😃 u nas mu Zachariasku rika jen prababicka 🙂 jinak vsude Zacku atd...
mikulka
5. pro 2011
Moc díky, holky, za vaše názory, dost mi to pomohlo.
karina1
5. pro 2011
@mikulka no a co to teda bude? 😉
mikulka
5. pro 2011
@karina1 Zase jsem se vrátila ke jménu Laura a Elena, trochu taky Eliana - ale to je dost složité, ne?
lila794
5. pro 2011
moja švagrina je Carmen a to má 34rokov 😃 pravá Slovenka, je úplne originálna, veľmi jej to meno pristane, inak voláme ju Kamika, Kami 😉
mikulka
5. pro 2011
@lila794 To je taky hezký.
mikulka
5. pro 2011
No a co ta ELIANA? Jak se vám to zdá?
lykanka
5. pro 2011
Ahoj maminy, tak jsem opět tady, den D se nám blíží a já stále nemám jasno 😞 1500 CZK vyhozených za numeroložky (z 15 navrhovaných jmen mi skoro všechny vyškrtly, ale nakonec jsem vlastně zjistila, že pokud se narodí např. o týden dřív bude všechno jinak, takže z toho stejně nejsem moudrá... pomoooc nemám jméno pro moji holčičku :-|

Prosím poraďte holky k příjmení Doležalová:
- doporučeno numeroložkou - Izabel, Lilian, Lilienn, Liduška, Miriam (Mia), Cecílie
- mě se líbí - Viola, Filipa
petule246
5. pro 2011
@lykanka - teda úplně na rovinu z těch jmen nějak extra nadšená nejsem. Já bych z těch jmen dala max. Violu.
petule246
5. pro 2011
@lykanka - a co nějaké standardní jméno - Karolína mne třeba napadla.
zuzana17
5. pro 2011
@lykanka Lilienn 🙂 🙂 🙂 alebo Miriam 🙂

Začni psát odpověď...

Odešli