• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

7. ledna 2017 
Jo a v nemocnici neměl nikdo ani jedinou námitku na naše jméno,měla jsem z toho strach
3. led 2007 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to my vidíme do budoucna pro kluka - Filip nebo Lukáš, a pro holčičku - anička
4. led 2007 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, Filípek se nám taky moc líbí i Lukášek, ale toho už v rodině máme. Já jsem odjakživa mluvila o Michaelovi, ale to jméno se nelíbí mému manžílkovi. Tak jsem mu navrhla Péťu (po tatínkovi Peter), ale to se mu moc nezdá, že s tím budou zmatky.. jakože mladší a starší Peter.. Ale asi to projde :wink: Z dívčích jmen se manželovi líbí Klárka, ale já nemám na Kláru nejlepší vzpomínky z dětství, takže ta zase neprojde u mně :stuck_out_tongue_closed_eyes: (přitom je to docela hloupé, ale pak když to jméne slyším, tak si představím tu "potvoru" :angry: Chtěla bych Lindu nebo Ellinku, ale jak se zda, jediné dívčí jméno, na kterém se shodneme, je Terezka. Co myslíte?
5. led 2007 v 00:43  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peter aj Terezka, obe mena su pekne. Ja este nemam ziadne mena vybrate a to mame mat first aj middle name :sweat_smile: a este aby sa vyslovovali pekne a lahko aj v anglictine aj v slovencine. a aby isli s priezviskom. uch.
5. led 2007 v 00:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bluff.. a můžu se zeptat proč i v angličtině?
5. led 2007 v 01:04  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2007  • Odpověz  •  To se mi líbí
lebo manzel je Amik... neviem rozmyslam nad Sebastian Tobias alebo dievcatko Elisa Sophie.. ale bude to tazke rozhodovanie.
5. led 2007 v 01:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bluff, aj my rozmyslame nad takymi medzinarodnejsimi menami... Urcite by som nedala svojmu dietatu nejake americke meno ako Jennifer... atd.
5. led 2007 v 05:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my už máme konečně jasno:"Adam nebo Kateřina."
Už jsme to i podepsali a náhradní papír nemáme,takže se to už ani změnit nemůže. :grinning:
5. led 2007 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všichni, já jsem ve 30t.těhotenství a již 3děti mám,žiju v Čechách a mám české příjmení a tak pro své děti se snažím vybírat česká jména.A ještě musí být bez R,což je opravdu těžké.Zatím máme kluky Tomáše, Daniela a děvče Danielku.Danielce,již od narození stejně říkáme Neli a tak si zvyká na dvě jména.Nyní čekám chlapečka a tomu jsme vybrali jméno Vojtěch(Vojtíšek i Vojta je hezké).U jména pro děvče jsme se dlouho hádali a nakonec se to vyřešilo za nás, když čekáme chlapečka.Jinak jsme uvažovali o jménech: Anička, Alenka, Lenka, Janička.Chtěli jsme dříve Michaelu, ale tu nám vyfoukla švagrová.Líbí se mi i cizí jména,ale kvůli příjmení nechceme. Třeba př. Vanesa Nováková se mi zdá divné, nebo Jack Novák. Mělo by se brát ohled na celé jméno.Přeji skvělí výběr jmen pro vaše mimča a moc se u toho s manžílkem nepohádejte.
5. led 2007 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte ked sme cakali babo sme mali pre chlapca Marian a pre dievcatko Gabriela, no a ked sa mala narodila som jej dala meno Marianna po tatovi :slight_smile:
5. led 2007 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
mimi, ze ako to bolo v tom filme - tato je Marianna??? :grinning: :grinning: :grinning:

to len akoze vtip :grinning:
5. led 2007 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
nie ale mama vola malu Marianna dcera noci podla telenovely, mala ked sa narodila a mi ju dr. ukazal to bola cisty tatino tak meno jej perfektne sadlo a je aj velmi pekne :grinning:
5. led 2007 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky mám dva syny a pojmenovala jsem je David Gabriel a Maxim Filip.sice se mi při narození prvního syna divili a koukali na mě jak na zjevení,tak u Maximka to už bylo lehčí.sice pořád se někdo najde a vyptává se proč ?nebo jak to?. belneo a ivett,tobias slaví jmeniny 12.září,podle starého kalendáře.jinak vám vřele doporučuji knihu miloslavy knappové :jak se bude vaše dítě jmenovat.jsou tam všechna jména,které vá v čr zapíše matrikářka a také jejich význam.
5. led 2007 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
my jsme to taky neměli se jmény jednoduché, manžel je cizinec (z Albánie), takže jsme museli vymyslet mezinárodní, aby se hodilo k našemu cizímu příjmení a aby ho můj manžel uměl vyslovovat a znal ho a dobře mu znělo...ale i přes tyto překážky jsem navrhla pro kluka David...to bylo přijato bez námitek s nadšením(a navíc nemáme ještě Davida v rodině) a pro holku Daniela- to se sice nesetkalo s takovým nadšením, ale ani s protestama, ale manžel stejně počítá s tim, že to bude kluk, takže Danielu zatím neřeší, ale za pár týdnů možná bude muset :grinning: :grinning:
6. led 2007 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, u nás to se jmény taky nebylo moc jednoduché.To se líbí mě, neschvaluje manžel a syn a to ,co se líbí jim je nepřijatelný pro mě.Máme kluka Davida a manžel by chtěl ještě Daniela.On sám je Dušan a tak by těch D bylo trochu moc.Já mám ráda staročeská jména, ale to se jim nelíbí.Tak jsme zatím u Štěpána a u Karolíny.No nevim jestli prosadím něco hezčího.Líbí se mi Tadeáš, Mikuláš, Maxim a tak.Ale to prý nepřipadá v úvahu.Tak snad najdem kompromis. :astonished: :astonished:
8. led 2007 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,jak to tady tak pročítám,tak zjištuju,o kolika jménech nemám ani tušení,že existují.Já jsem chtěla Nelu,Lindu nebo Valentýnu,ale bohužel mi ani jedno jméno neprošlo,z klučičích Štěpána,Matyáše a Adama a vypadá to,že budu ráda,když mě tam nechá napsat toho Adama,čekáme totiž holčičku.A u té máme dvě varianty Kateřinu anebo Vandu,ted už je výběr na partnerovi,není schopen se rozhodnout a to budeme rodit už asi za tři týdny!!!Nechcete mu poradit? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. led 2007 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
betule007: Kateřina i Vanda jsou pěkná jména, já osobně bych z těchto dvou volila asi spíš Vandu...
8. led 2007 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Betule007 - já bych taky volila spíš Vandu..ikdyž..i Kateřina je krásné jméno..no, těžké rozhodování..tak držím pěstičky :wink:
8. led 2007 v 17:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
betule007 já dokonce jednu Vandu znám a je to skvělá ženská.Jestli se to hodí k příjmení, tak je to skvělá volba.Ale , aby jsi to měla těžší , musím přiznat , že Kačenka je taky perfektní jméno, ale přece jenom víc rozšířené.Takže Vanda bude určitě moc dobrá volba.
8. led 2007 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
betule, líbí se mi Valentýnka, taky ji mám v plánu dát nebo její zkrácenou volbu Tina..mě před tím nikdo nezastaví. Jinak z těch dvou bych taky dala určitě Vandu.Kateřina je poslední dobou moc, ale Vanda je originální a přitom moc pěkné jméno..a jak koukám tak většinou ti všichni radí to stejné..no ale pokud jde o muže, spíš bude volit Kateřinu-teda si myslím...moji kamaráda hned dva chtěli kateřinu..jeden ji má, druhý má kluka..
8. led 2007 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme planovali Katku, ale nakoniec mame Amalku :slight_smile:. Obe mena su pekne aj Katka aj Vanda. Skuste Vandu. Alebo pockajte, ked sa narodi a co sa vam k nej bude viac hodit. Ja som bola na izbe s mamickou, ktora par dni po porode este nenahlasila meno :slight_smile: .Kazdy den bol chlapcek niekto iny.
8. led 2007 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ani jsem nečekala,že to u vás vyhraje Vanda,to jste mě teda překvapily.Jediné,s čím by u tohohle jména mohl být problém jsou zdrobněliny,netuším,jak to zdrobnit.Mám kamarádku Vandu a říkám ji Fanouši,ale to miminku říkat nemůžu,aspon ne před lidma,že. :astonished: Myslíte teda,že Vanda?I když má příjmení Havránková? S Kateřinou by to asi bylo moc dlouhé,ne? :unamused: Tak baby radte! :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile: :sweat_smile:
8. led 2007 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ramzesa- Amálka je jméno překrásné!Jak je v kalendáři?Já bych ho chtěla taky, ale můj muž na něj má takovou hanlivou přezdívku, tak ho zavrhl.Škoda mě se moc líbí!
8. led 2007 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co tak Vandicka, Vandula, Vanduska, Van, ...
8. led 2007 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
betule007 - Vanda Havránková to jde dohromady.A my říkáme kamarádce Vandi.Hezky se to vyslovuje i malým dětem a hlavně k ženský se to hodí celej život.Mě se to fakt líbí.A můžeš jí říkat třeba Vanýsku!!!! :grinning:
8. led 2007 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata, jméno pro kluka máme jisté, ale jsem v koncích s holčičkou. Já mám ráda klasiku a manžel moderno. Máme kvůli tomu denní debaty
8. led 2007 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Vám děvčata slavnostně oznamuji,že přítel právě před chvílí odsouhlasil jméno Vanda!Kdybych mohla,tak otevřu bublinky.Akorát je blbý,že bude mít svátek a narozeniny blízko u sebe,ne-li ve stejný den.Ale to snad překousne,Adam by měl zase svátek na Vánoce.Jéje,jak mě se ulevilo,že máme to 7 měsíční dilema za sebou!Ted ještě v pohodě přežít toho císaře a bude to úplně bájo.Děkuju za pomoc při rozhodování. :sweat_smile:
8. led 2007 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
betule 007: Gratuluji k odsouhlasení jména :wink: A držim pěsti, ať vše dopadne OK :wink: S tim svátkem blízko narozenin bych to vůbec neřešila...
8. led 2007 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
betule007-tak gratuluju a vím, že nebudete zklamaní.Uvidíš!
bobiškovi- dej holčičce jméno třeba po svý nejlepší kamarádce.A pak o tom můžete diskutovat jo? :grinning:
8. led 2007 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vandu znám a jméno je super. Gratuluju 007
8. led 2007 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek