Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

merunka
13. bře 2007

holky ja myslim ze je uz prenatalkovano....... 🙂 😝 kristynka je krasne staroceske jmeno...

gucci
13. bře 2007

merunka: já myslím, že už je přenatalkováno, přenikolkováno i překristynkováno 😀 , ale z toho co majko_zuzka napsal se mi nejvíce líbila ta Natálka. Karin v žádném případě 😉 .
Jinak já jsem zastáncem spíše originálnějších a neokoukaných jmen.

majko_zuzka
13. bře 2007

no merunka som rad ze karin sa ti nepaciii

elin
13. bře 2007

Ahojte dievcata.
Chcem sa vas spytat ci nahodou nemate niektora dceru alebo neplanujete dat dievcatku meno ZARA.

Kedy oslavujete meniny? Nepoznate stranku, kde by sa to dalo zistit (v nejakom zahranicnom kalendari?)

Dakujem.

adamka
13. bře 2007

tak mi máme vybrána jména pro klučíka Štěpán a pro holčičku Elen a co vy?

apricots
13. bře 2007

Chtěla bych se zeptat, co si myslíte o jménu Melánie....chceme ho dát naší holčičce, moc se nám líbí, ale nedávno mě rozhodila doktorka, že prej se jí to určitě nebude líbit...já vim že je to otázka vkusu, ale začala sem se opravdu bát...co když se jí nebude neobvyklé jméno líbit?

droby
13. bře 2007

apricots podla mna je Melánie, u nás Melánia, krásne meno 😉 a podla mna sa dievcatku bude pacit, aj ked bude starsie si myslim ze bude s takym menom vynimocna

elliana
13. bře 2007

apricots, ja som Eva, ani mne sa moje meno nepacilo...
Podla mna chce kazdy to, co nema. Moja dcera je Zoja, to meno sa nepaci takmer nikomu, ale mne a manzelovi ano, luda okolo si zvyknu...
Daj malej meno, ktore sa paci tebe

apricots
13. bře 2007

myslíte?no já sem pořád taky razila takovouhle teorii, že je to subjektivní a že každému se líbí něco a že musíme dát to, co se líbí nám...ale už hodně lidem se to nezdálo, tak začínam pochybovat, aby se to líbilo berušce...ale snad bude mít vkus po nás🙂

altoja
13. bře 2007

apricots, přesně tak, pokud se vám oběma to jméno líbí, co je vám do ostatních, já bych si to teda vymluvit nenechala 😉

zverinka
13. bře 2007

Já budu mít holčičku a chceme dát jméno Nelinka, už asi 3 lidi mi řekli, že je to jak na psa ☹ , co si myslíte vy?

majko_zuzka
14. bře 2007

zverinka mne se to meno líbi

macanet
14. bře 2007

Zverinko, Nela je moc hezké jméno, klidně ho dej pukod se vám líbí, je to tvoje mimi a ne těch lidí 😉 My to vyřešili tak, že už jména nikomu neříkáme, zkrátka, že uvidí, až se to narodí 🙂

elliana
14. bře 2007

zverinka, ak sa paci tebe, je to v poho. Mne sa paci tiez

janula_nz
14. bře 2007

majko ja by som dala nataliu 😉

romana27
14. bře 2007

zverinko jak na psa? To my máme taky, klukovi dáme jméno Daniel a každej druhej má psa Dana, no a co 🙂 je to pěkný jméno a tak ho dáme.
Druhý v zásobě jsem měla Filipa, ale aj to se dává psům občas 😀

janula_nz
14. bře 2007

zverinka , no podla mna to nie je ako na psa 😉 a hlavne, ze sa paci tebe. nasa suseda dala malej meno melissa a tiez jej hovorili, ze ako cokolada to vyznieva. ale mne sa to paci 🙂

kilona
14. bře 2007

zverinka víš nechtěla bych ti mařit tvé nadšení,ze jnéna které se ti líbí ,ale taky bych asi čekala že po zavolání přiběhne spíš pes,zrovna kámoška jednoho má

bibinka
14. bře 2007

včera bola na pieskovisku jedna maminka s dievčatkom a volala na ňu Chiara. Celkom sa mi to zapáčilo 🙂 .Čo vy na to?

apricots
14. bře 2007

Nela mi teda vůbec nepřijde jako na psa...a to jméno se mi líbí...aspon ho nemá každej druhej

macanet
14. bře 2007

Tak holky, jinak, máme psa, to je Sára, její máma Nela, sestry jsou Eliška a Julča. Tak to bysme za chvíli neměli z čeho vybírat 😉 Tak si dejte jména, jaký se líběj vám,bude to vaše mimčo. Chiara je taky hezké, myslím italské, zpěvačka Chiara Grilli! Jen prosím vás ne Esmeralda,atd u nás ji tady maj romští obyvatelé a když byla v kočáře, byla celá v zeleným 🙂

pucik
14. bře 2007

Ahojky, tak my máme vybráno pro holčičku Eliška a pro chlapečka Daniel, sice to chlapecké jméno se manžovi moc nezamlouvá,ale už si začíná zvykat a myslím si, že to projde. Jinak se nám ještě líbí Jakub,ale Daník se mi líbí prostě víc.Všechna jména jsou krásná, když se vysloví s láskou a něhou, co říkáte? 😉

marcelka128
14. bře 2007

neviete niektora co znamena v preklade meno Jessica?

macanet
14. bře 2007

Jméno Jessika, je anglické, hebrejského původu , nejčastěji se vykládá jako ona uzří,spatří,popř.též jako bohatá. Dom.podoby:Jesska,Jesička,Jessinka, jmeniny 4.listopadu (podle francouzkého kalendáře) Opsáno z knížky Jak se bude vaše dítě jmenovat od Miroslavy Knappové. jinak tady píšou Jesika s jedním s a hned pod tím je Jessie, s dvěma s. 🙂

majko_zuzka
14. bře 2007

janula aj ja tak chcem ale moja cajka uplne ine ☹

mishulle
14. bře 2007

ahoj, my na mimču, zatim nepracujem, ale o jménech jsme už tak nějak řešili. kluka Kubu, i když těch je teď moc, nebo Honzíka po tatínkovi a holčička asi Kačenka

majko_zuzka
14. bře 2007

taka mala otazka: co znamena meno Karina a co Natalia???

markibie
14. bře 2007

my jsme chteli taky Nelinku ale mame Dominicka

majko_zuzka
14. bře 2007

markibi ved aj chlapcek je dobry 🙂