Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

roxy
3. črc 2007

ahojte budúce maminky.neviem či tu už bol tento link ale sú tam celkom zaujímave veci http://www.juli.sk/KrstneMena.htm

lenkabu
4. črc 2007

Ahoj, jak už jsem tady psala, my měli vybráno Vandu a Adama, ale teď když je to aktuální, jsme to změnili 🙂 Vandu nemohl vydýchat manžel, a oběma se nám moc líbí Berenika. A jak už tady někdo psal,Adama teď dává každý, takže uvažujeme o Matyášovi, Tobiášovi nebo Tadeášovi. Doufám,že to bude holka, klučičí jména se vybírají špatně ☹

kristi
4. črc 2007

Leni, tak to mame stejny problem..proto bysme chteli samy holky.. 😀 😀

zzann
5. črc 2007

Ahoj,mě a manželovi se líbějí cizí jména,proto máme skoro 3 letou dcerku jménem Nelly.Pro kluka máme připravené jméno Nicolas kterého plánujeme už letos na podzim.A kdyby to opět byla holčička máme pro ní jméno Nicoleta.

benabianca
5. črc 2007

kristi,presne take meno akomas ty som chcela dat nasej dalsej dcerke,ak by nahodou bola 😉,alebo aj Tia Maria je peknucke.Pre chlapceka Nicolas,Christian,Alex 🙂 Ale tolkodetisami asi nepodari mat 😀

kamus77
7. črc 2007

Ladydi: s Adrianem by jsi moc potěšila mého přítele, je to jeho favorit 😀 . Já už z toho začínám být nešťastná, fakt vůbec nevím ☹ . Další možnost je Robin a Kryštof. Ale Kryštof se hrozně moc nelíbí ani jedné babičce 😉 . Zatím si nemůžu zvyknout ani na jedno, tak si je zkouším každý den skloňovat ve všech pádech 😀 😀 😀 . Musím vás asi častěji číst, třeba někdo hodí do debaty jméno, které mě nadchne (jenomže musí nadchnout taky tatínka 🙂 ).

zanettka
8. črc 2007

Ahojte babulky 🙂 . U nás to vyzerá, že čakáme druhé dievčatko. Mená sme mali skor pre chlapčeka, ale včera som objavila super meno - Nadia. Nie Naďa. Neviete či nie sú s takýmito menami problémy pri zípise na matrike? Manžel chce Sašu - nie Alexandru. Myslím si, že to by bol rovnaký prípad. 😕

majina
8. črc 2007

Já budu vybírat hlavně podle příjmení přítele! pro holčičku se mi líbí Adélka, Anetka, Viktorka a jinak snad žádné 😅 pro kluky jich mám víc.... a v tom mám i jasno-první klučina bude Kubík, druhý Adámek a potom se mi líbí Tadeáš, Matyáš, Matěj, Marek 😀

jana06
8. črc 2007

Ahoj holky, tak já jsem se jménem pro chlapečka (moc jsem s ním nepočítala) moc nemazlila. Původně jsem chtěla, aby to byl Jakub, Kuba, Kubula. Připravovala jsem se na holčičku. Tam jsem měla jasno hned z jedničky. Kateřina. Do 21 týdne jsem bříšku říkala Kačenko. Pak přišel šok a nezávisle na sobě, nám dva doktoři řekli, že to bude klučina. I na 3d ultrazvuku to jde vidět úplně zřetelně...
No a z Kubíka byl najednou Adam. Hlavně proto, že je to bude pro mě vždycky první chlap v mým životě. A Adam byl přece první na světě, ne? 😉Takže taková malá symbolika, či jak to nazvat.
Kupodivu i přítel to zkousl. Jeho jména Terezka a Filip se prostě neujaly 😉

kralik
8. črc 2007

Ahoj Kamus77, přimlouvám se za Kryštofa 😎 . My čekáme taky Kryštůfka a abych řekla pravdu, tak jsme to s nikým moc nekonzultovali a jediná komu se to nelíbí (nebo to alespoň řekla) je manželova teta, ale to nám je srdečně jedno. Na kluka je těžké vybrat jméno a jelikož na tomto jsme se s manželem dohodli hned, tak to tak i zůstalo. Už si ani nedovedu představit, že se jmenuje jinak, Kryštůfek je nejhezčí 😀 😀 😀 . Tak hodně štěstí při vybírání.

jana06
8. črc 2007

Kamus77: Tak u nás je se jménem problém u mého otce. Dědečka. Furt se mu něco nelíbí. Prý jak budeme oslovovat malýho, když se bude jmenovat Adam? Áda, či co? Ještě ho prý máme naučit hajlovat a takový podobný kecy. Tak jsem mu na to řekla: No jasně hajlovat a od malička ho budu česat na patku a až mu porostou vousy, nechám ho, aby si nechal narůst jen knír. Jinak už nevím, jak mu odporovat.
Prý máme dát jméno kluka po mým přítelovi - ROBERT. Jenže to ani jeden z nás nechceme, bo je to na mimčo moc tvrdý a už vůbec nechceme, aby se malej jmenoval po jednom z nás. Aby to nedopadlo jak v některých rodinách (př. JanI, JanII, JanIII atd.)
No, je to kříž s těma našima babičkama, dědečkama a vůbec příbuznýma.
Hlavní věc je ale ta, aby se jméno líbilo převážně vám dvoum - rodičům a ostatní ať si .... (škubnou)

mouse
9. črc 2007

Kamus77:
Adam je krasne meno. Je to Vas syn a Vy mate pravo a povinnost vybrat mu meno, tak akekolvek pripomienky k menu nie si povinna pocuvat. Dedko sa s Adamom napokon bude musiet zmierit 🙂 a urcite ho bude mat rad rovnako ako by mal Roberta.

Mne sa naopak Robert velmi paci, v slovencine sa da krasne zdrobnit - Robko, Robik, Robicek..

Z dievcenskych mien sa mi vybera tazko, asi najviac ma oslovuju tieto: Alexandra (Sasa), Natalia, Zuzana... Poradte

kristi
9. črc 2007

a mne se Robert libi, je to muj muz, rikame mu vsichni Robie

kamus77
9. črc 2007

Ahoj holky, díky moc za názory 🙂
Kralik: abych pravdu řekla, tak Kryštůfek se mi začíná docela dost zamlouvat 😉
Mouse: O Adamovi a Robertovi se zmiňovala Jana06. Ale je pravda, že Adam byl taky náš favorit. Jen jsem se nedávno dozvěděla že je 4. nejužívanější jméno, tak bych radši vybrala nějaké jiné. Jinak je Adam moc hezkej. Další typ je Robin (tedy ne můj, ale mého přítele 😉 ).
Je pravda, že se nelze ohlížet na druhý. Nikdy nepříjde souhlas od všech, hlavní je aby se líbilo mamince a tatínkovi 😉 . Jenomže v tom je náš problém 😀 .
Co říkáte na Kevina? V kalendáři není, ale nevím jestli je u nás uznaný nebo by nás čekalo nějaké papírování. Je to nápad mýho bráchy, takže ještě ani nevím, co by na to řekl tatínek 😎 .

ssaara
9. črc 2007

Mně se líbí pro holčičku Karolínka nebo Justýnka a kluk bude Šimon,Vojtíšek nebo Samuel.

niikkyy
9. črc 2007

Ahojky.my teprve na miminku pracujem ale v jmenech mame jasno.Holka Linda a kluk po tatkovi Tomas

ao
9. črc 2007

kamus77: jestli se Kevin hodí ke vašemu příjmení, tak proč ne...

kristi
10. črc 2007

Kamus, Kevina ma kamoska a je to fakt pekny a takovy neobvykly..oni k tomu maji teda fakt debilni prijmeni 😉

mouse
10. črc 2007

Kamus prepac 🙂.

Ake mena sa hodia k akym priezviskam? Ako to posudzujete?

teddy
11. črc 2007

Ahojky, my už máme vybrané jméno pro holčičku dlouho, bude to Sofie, ale u těch klučičích je to horší, mě se líbí Patrik, ale to se nelíbí manželovi, pak se nám líbí Samuel, ale to se bojim, aby to neznělo jak na psa. Tak nevím. S výběrem na pevno začneme o něco později, abychom nic nezakřikli, ale ta Sofie je jasná 🙂

meloun
12. črc 2007

Ahoj holky, když to tak čtu, tak se musím přidat. Můj manžel zastává názor, že jména v rodině mají pokračovat. To znamená, jako že by se děti měly jmenovat po rodičích 😠 . On se jmenuje po svém otci a když už nich řekneš "Pavle", tak se otočí půl baráku 🙂. U nás doma to bylo to samé. Děda, táta i brácha jsou Janové. A mě to přijde hrozný. Já jsem spíš pro taková ta moderní jména. Ale musí se dát taky vyslovit. V pondělí se mi narodila sestřenice a ta se jmenuje Sania ( narodila se v zahraničí, tak vůbec nevim, jak se to bude vyslovovat 😀 ).
My na výběr jména máme ještě spoustu času, zatím se o miminko ani nesnažíme, ale už teď u nás doma probíhají docela horečné debaty 😀 .

kamus77
12. črc 2007

Nás právě ten čas už docela tlačí 😀 😀 😀 . Ale asi to nakonec bude Kryštůfek 😉

carodejnice
13. črc 2007

U nás jsme si cvičně zkusili vybrat jména a byla to katastrofa! Jediný na čem jsme se dohodli bylo, že nechceme, aby se dítě jmenovala po nás. Tím veškerá dohoda skončila 😒
Já mám pro holčičku vybrané jméno Alžbětka a klučičí Vítek. Manžel pro holčičku Viktorka (s tím jsem ještě ochotná souhlasit), ale klučičí jména co vybral, to na mě šly mrákoty - Slavomír, Mojmír, Čestmír nebo Čeněk. Prý to jsou krásná staročeská jména. NO bude to jednou strašný boj! 😀

soniczka
15. črc 2007

..tak nám se narodí malá Nanette.. Už teďka ji říkáme Nanynka, NAty, Netík...
a u kluka jsme uvažovali nad Sedrikem nebo Natalienem..
Holt se nám nelíbí česká jména... 😝

bednaroi
17. črc 2007

me se vcera zalibilo jmeno Aishwarya 😅

makelka
17. črc 2007

Ahoj holky, tak vidím, že je to všude stejné, my se nakonec po urputném boji schodli na jménu Tobiáš. Dokonce jsme nakonec byli pochváleni babičkou, že je to biblické jméno, což jsme ani nevěděli. Sice si jedna babička ze začátku pořád pletla jméno a říkala mu Damiánek (to má z těch tupých telenovel, kterýma ju pořád krmí Nova). Ale přiznám se že já bych chtěla i Vašíka, Jáchyma, Richarda, líbil se mi i Robin, ale u manži to neprošlo. Teď je tolik krásných jmen, ale na kluka je fakt horor něco vybral. Holčičku bych chtěla Kristýnu, Gabrielu, Lilianu a tak jsme si s manžou říkali, že to asi zkombinujeme a to na Gabrielu Kristýnu a LIlianu Kristýnu, když se nám poštěstí. Teď jenom plánujeme, ale spíše do budoucna.

soniczka, tvoje klučičí jména jsou nádherná

carodejnice, tak to bude asi boj s manžou o klučičí jména co? Každopádně bych mu to vymluvila, vždy´t se mu budou ve škole děti smát ☹

chechta
20. črc 2007

Hoj, tak mi nakonec budeme mít Teodora. V rodině proběhli různé debaty atd... 😀 no ale co s tím nadělají že 😅 - snažili se nám to rozmlouvat,a le mě se prostě to jméno moc líbí a s manžou sme se shodli. A kdyby se náhodou narodila holčička tak to bude Ráchel 😉

bednaroi
20. črc 2007

carodejnice ja dnes dostala mail od kamaradky ze stredni se kerou jsem byla na intru 4 roky zavrena na pokoji 😀 a ona ma doma jiz holcicku Adelku,a ted mi od ni prislo,po roce a pul co jsme nebyly v kontaktu,ze se ji 1.7. narodil syn a jmeneuje se Cenecek.(samozrejme s hackama 😉 )

hruska22
21. črc 2007

mne sa hrozne páčilo meno Tobias tak ho aj máme to bolo jediné meno na ktorom sme sa s priatelom zhodli 😀

simcas
23. črc 2007

hruska22 - aj my mame Tobiaska .... 🙂 a vies, kedy ma meniny ?