Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

macinka
26. říj 2005

to já svému říkám myšo,ale když jsem naštvaná,tak je to Robert🙂))...jinak díky za ty palecky!!

kristi
26. říj 2005

2macinka: no, vidis to...krome jtoho to vsechno jeste musi ladit s prijmenim, jinak bych do toho nikdy nesla. Libi se mi mezinarodni jmena, takova,ktera se daji pouzit ve vice zemich....4 roky jsem zila ve Spanelsku a jmenovat se treba Jitka nebo Helena je fakt blby....

macinka
26. říj 2005

to je právě to,proč dvě jména...přítel má tvrdé příjmení...ale holt zatím chce jméno s "R"....

len
26. říj 2005

Jo, a ještě si uvědomte, že když budete mít dceru, ta se jednou vdá a její vámi krásně vymyšlené jméno nebude s novým příjmením příliš ladit... Babička velice ráda vyprávěla o spolužačce, co se jmenovala Zlatuška. Vždycky prý kamarády opravovala, že není Zlata ani Zlatka, že je Zlatuška! Až si jednoho dne vzal Frantu Držku 😀 A od té doby už prý na svém zdrobnělém jménu ale vůbec netrvala 😀

danielah
26. říj 2005

chudák zlatuška...držková... 😀

len
26. říj 2005

Proto chci pojmenovat děti nějak "normálně", při představě, že moje dceruška s exotickým jménem si vezme Frantu Držku... 😀 Ale dnes už není problém si vybrat i jiné příjmení, že Danielah? 😉

danielah
26. říj 2005

No jo, ale co když je na to Franta pyšnej... rod Držků...
já myslím, že když se chlap jmenuje "divně" ne vždycky mu to asi vadí, ale co pak ta žena... nevím, co bych dělala, kdyby se muž jmenoval nějak... legračně, hanlivě nebo tak... jestli bych si vzala jeho jméno...

kristi
26. říj 2005

moje dcera nemusí přece přijímat manželovo příjmení, já bych to své taky nedala, kdyby snoubencovo bylo divny, ale jeho je hezky, taky mezinarodní,takze to beru...jinak bych se radsi jmenovala porad Valterová

len
26. říj 2005

Tak to taky nevím, já doufám, že bych si vybrala vždycky chlapa, co má rozum 🙂 Naštěstí se mi mé nové jméno moc líbí a křestní jména k němu jdou snad všechna...

danielah
26. říj 2005

ale jak jsou jména o pocitu, měla jsem se jmenovat Kubečková, tak se jmenoval manžel, normální jméno, že... ale tím, že znám manželova biologického otce se mi to jméno nelíbilo, připadalo mi takový... mastný, špinavý... (biologický otec je chorobně čistotný 😀 )

len
26. říj 2005

Tak to máš úplnou pravdu, já to svoje jméno mám spojené se samýma příjemnýma lidma, takže jsem se na něj moc těšila 🙂

danielah
26. říj 2005

to já nový příjmení taky... tím že je to po otčímovi, mamince a 3 sourozencích, tak mám pocit že jsem zapadla do rodiny...

kristi
26. říj 2005

ja to prave mam opacne, i kdyz se mi moje jmeno libi,tak se ho rada zbavim.....kvuli otcovi, ktery mi dost ublizil....

ladunka
26. říj 2005

Ještě k těm dvěma křestním jménům, mám známou, která v dospělosti přestala být spokojená se svým křestním jménem Eva a přidala si ještě jedno. Mysleli jsme, že bude chtít něco exotického, ale ne - je teď Eva Anna. Zní to docela hezky 🙂

kristi
26. říj 2005

ja jsem si taky chtela dat jeste jedno: Carla....ale nakonec z toho seslo....uz to nepotrebuji, moje jmeno se mi fakt hodne libi a v mem veku nas opravdu neni moc...

macinka
26. říj 2005

já bych měla být dle kmotrů kromě jména Františka Ludmila....

ladunka
26. říj 2005

Jéé, tak to se mi zrovna moc líbí. Jméno Františka je překrásné. Jen bohužel trochu... nepraktické. Četla jsem jeho nomenologický rozbor, to jméno v sobě má mít enegii nesobeckosti, obětavosti až altruismu, skromnosti a "pilné práce v pozadí".. nemám odvahu pomýšlet s takovým jménem pro mé budoucí dítě
🙂

cecetka
27. říj 2005

Taky jsem se dívala do knížky na výklad jmen a ta, která máme vybraná pro naše budoucí děti, by měla být fajn.

Před svatbou jsem si jen tak ze srandy dělala numerologický rozbor svého jména + rodného příjmení a pak jména + nového příjmení a vyšlo mi to úplně stejně. Takže mi bylo jedno, jestli příjmení změním nebo ne. Kdyby to bylo totiž k horšímu, tak bych pak mohla svalit vinu na manžela, že se mi nedaří právě kvůli němu 😀

macinka
27. říj 2005

jak se jmenuje ta knížka na výklad těch jmen?Díky moc.

cecetka
27. říj 2005

To si už nepamatuju ☹ Měli jsme ji tady v práci na chvíli půjčenou (jak jezdí dealeři a nabízejí věci ke koupi).

macinka
27. říj 2005

to nevadí,ale díky za ozvání....jak je při dnešku?...Jejku,koukám, z jakého jsi okresu,jezdíme cca jednou za měsíc do Krnova k přítelovým rodičům...

lanka
27. říj 2005

Je to "Jak se bude vaše dítě jmenovat?" od Miloslava Knappová, sice ji doma mám ale je to celkem zbytečná koupě jelikož se toto dá snadno najít i na internetu.

macinka
27. říj 2005

díky ...lanka....kouknu na net...

len
27. říj 2005

Proboha, vy opravdu věříte, že podle toho, jak dítě pojmenujete, takovou bude mít povahu? Já znám spoustu lidí se stejným jménem jako já a podobní si nejsme ani náhodou. Stejně tak numerologie - kdosi kdysi zavedl desítkovou soustavu (podle počtu prstů na rukou?), jiný očísloval měsíce a dny (vždyť je to podle každého typu kalendáře jinak!) a jiný chytrák vymyslel, že ta čísla mají nějaký význam, začal je sčítat a zblbnul tím půlku populace, ach jo! Doporučuju přečíst moc zajímavý článek ve 100+1 o lhaní a oblbování lidí, moc užitečné! 😉 😠

macinka
27. říj 2005

neříkám,že věřím,ale proč si to ze srandy nepřečíst...třeba mne překvapila knížka sluneční znamení...taky si myslím,že lidí v mém znamení je spousta,ale vcelku jsem se tam našla...je to jen pro zajímavost....

len
27. říj 2005

Macinko a přečetla sis ostatní znamení? Já to množství shodných informací, které jsem našla ve svém znamení, tak v jiných znameních jsem se našla třeba ještě víc, pochopitelně zas v něčem jiném. Princip všech těch bludů, jako je astrologie a spol. je v tom, že dokážou formulovat věci tak, aby sedly skoro na každého. Třeba věty typu - občas o sobě pochybujete, kdo nepochybuje? A kdo se v tom chce najít, najde se. Jo, pro pobavení si to klidně přečtu taky, ale věřit tomu? 😠
V tom 100+1 psali výsledky zajímavého experimentu. Nechali "profesionálního astrologa" sestavit horoskop. Potom dělali výzkum na velké skupině lidí (různého věku, pohlaví, data narození, vzdělání, jen museli všichni věřit takovýmhle pavědám), četli jim z ruky, věštili z koule, numerologicky vyložili jejich data a astrologicky vyložili osud. A jako výsledek jim dali všem ten samý horoskop. A jak to dopadlo? 85% lidí řeklo, že se naprosto shodli, že je ten horoskop úplně přesný!!!

macinka
27. říj 2005

četla jsem různá znamení,a beru to opravdu spíš pro zajímavost....třeba ke kartářce bych asi nikdy nešla...ale je to věc názoru...

bublinka530
27. říj 2005

Najkrajšie meno pre dievčatko podľa mňa je Jasmínka - to je malý kvietok...

danielah
27. říj 2005

Len: to je dost zajímavý...
Moje máma začala loni "blbnout" s kartářkou, loni v listopadu šla k jedný, která jí řekla, že má táta už dlouho milenku, která pracuje v cestovní kanceláři, je jí 38 a má černé vlasy; a že nejpozději v únoru (letos) podá táta žádost o rozvod, budou majetkové tahanice, ale do září budou rozvedení....
Asi bych se tomu smála, kdyby se z toho máma nehroutila, a tak jsme měli zajímavé Vánoce, chovala se k tátovi hrozně, až jsem si říkala, že bych se mu nedivila, kdyby si nějakou babu našel... No a po novém roce šla k jiné kartářce... to už jsem fakt nechápala...

len
27. říj 2005

Danielah, tak tohle je drsný, takovým lidem by to měli zakázat 😠 Já jsem sice přesvědčená, že to absolutně nefunguje, ale když už se tím chce někdo živit a někdo mu na to skočí, tak ať už si vymýšlí jenom pozitivní věci a neškodí! Protože kdyby tvému tátovi ruply nervy, tak by jednou z hlavních příčin rozpadu manželství byla právě tahle babizna 😠 Ať si věští kupu dětí a šťastné manželství, tím aspoň někomu zvednou náladu.
Moje maminka byla taky jednu dobu cvok do horoskopů, měla horoskop zpracovaný na každý den, v neděli jí to věštilo, že si má jít koupit auto... Měli jsme z ní docela legraci, jenomže ona k tomu při své pesimistické povaze přistupovala způsobem - když byla předpověď negativní, už měla předem celý den blbou náladu a když pozitivní, řekla si, že se spletli a stejně to nevyjde. Komu není rady, tomu není pomoci 😖