Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

mirrinka
7. kvě 2008

Ahojte baby.Tak aj sa pridám k vám do tejto horúcej témy,lebo meno pre dieťatko bude asi vždy obľúbenou témou všetkých maminiek.My sme sa tiež dlho rozhodovali a vyberali....Každý týždeň sme mali vybraté iné meno.Nakoniec máme Lianu a som veľmi spokojná s výberom.Každému sa páči.A myslím si,že má aj pekné obmeny - Lilinka,Lily,Lilka...Malá každému vraví, že sa volá Lia - je to také jednoduché. 🙂
A ešte sa mi páči aj Elisa,Kamila,Karin,Ella,Laura alebo Beatris..... 😉
Pre chlapca by som asi vyberala z týchto: Adam, Šimon,Michael,Tobias...

lenkabu
7. kvě 2008

Mám rádda trochu neobvyklá jména,ale zase nic extra..máme české příjmení a třeba Jessica by znělo dost špatně 😅 Tak máme Vandu..to jméno se mi líbilo už hrozně dlouho,nejsem na sladká holčičí jména. Pokud bude druhé taky holčička,bude to Alice, pro kluka se mi líbí Adam nebo Daniel..ale Adamů je teď dost,snad to bude lepší až se nám narodí druhé 😉

pipinka82
7. kvě 2008

Ahojte no ja som skôr za málo použivané mená a hlavne u nás 🙂 Ja som za zahraničné mená a aj preto sme si vybrali pre syna meno Ryan-číta sa to Rajen ale máme pre istotu aj dievčenské meno keby sa doktor zmýlil 🙂 meno KEIRA toto sú v u.s.a. dost známe mená a nám sa páčia a aj známim takže sme štastný že sme sa zhodli aj s mužom 🙂

malaskoricka
7. kvě 2008

pdla mna patria k najkrajsim menam tie slovenskejsie🙂 alebo aspon zdomacnene : evka, katka, ivka, mirka, zuzka 🙂 alebo s chlapcvo JAkubko, Misko, Andrejko

pipinka82
7. kvě 2008

tak každá máme iný názor na mená a vkus napr: ja sa volám Zuzana a nemám rada toto meno a muž je Miroslav a neviem si predstavit moje dieta s tymto menom 🙂 ale každá sme iná 🙂 príjemné vyberanie mien a nezabudnite na to že to dieta to má na celý život ako my xixixi ale asi skoro nikto neni so svojim menom spokojný 🙂

malaskoricka
7. kvě 2008

ja som so svojim menom akosi spokojna volam sa Jana... ale tak po sebe by som meno svojmu dietatu nedala mam dost ze sa tak vola moja mama a tak ma kazdy vola ,ala Janka 😒

mirrinka
12. kvě 2008

pipinka82: a ako sa tá Keira číta? - Kiara? lebo ak sa to číta tak ako sa to píše,tak prepáč,ale neznie to nejako dobre...aspoň podľa môjho názoru. 😉
Namiesto tej Keiry by som už zvolila Kiara alebo Chiara...
Ja už som vyššie písala aké maná sa mi páčia - nie sú to ani obyčajné a ani príliš extravagantné.A už vôbec sa mi nepáčia mená,ktoré dobre znejú len vo filme alebo v seriáli...ako napríklad Kevin - hodí sa to len do filmu Sám doma 😒
Kamoška dala svojej dcérke meno Noemi a to sa mi už tiež zdá trochu extravagantné a nedomyslené... 😖
Ale máš pravdu pipinka82,že každý má iný vkus...
Tak baby,prejem vám veľa úspechu vo vyberaní - a hlavne vyberte správne 🙂

palenda
12. kvě 2008

Ahoj holky -přidávám se k Vám - musím teda říct, že nejhorší je, když mají v rodině všichni děti dřív, než Vy a "vyberou" jména, která se Vám líbí? - taky se Vám to stalo. My máme neteř Anetku a synovce Matyáška. A teď čeká brácha se snoubenkou mimčo - a vyfoukli mi jméno pro holčičku - Ellen. Takže super 😀

Zatím mám víc pro holku: Eliška, Eva, Klárka, Natálka (těch je ale hodně) ???
Kluk: možná po tatínkovi - Vítek, nebo Radim, nebo Daniel, Matěj (ale to už je podobné Matyášovi) ???

schwarzovka
12. kvě 2008

Já chtěla Williama...máme německý příjmení a zní to fakt krásně...jen mi to doma neprošlo 😀 ...manžel mu nechtěl říkat Vildo nebo Vilíku ☹ , tak má jméno po něm 😎

smardik
12. kvě 2008

Holky kukněte na http://www.babynamescountry.com/ , poradí to jméno podle jmen rodičů, jejich významu apod 🙂, spíš jen tak pro zajímavost. Mě tam vyšlo pro holku Rachael a pro kluka Johnathan 🙂

versam
12. kvě 2008

ahojte,já jsem si vybrala pro kluka Darek,ale bohužel manželovi se nelíbí,ale doufám že pokud bude druhé opět kluk tak snad ho zlomím,to jméno mám vybrané už hrozně dlouho.Pro holčičku jsme měli Viktorie,ale těch se jaksi poslední dobou moc narodilo

mirrinka
12. kvě 2008

smardik - pozrela som sa na tú stránku čo si napísala a vyšlo mi pre dievčatko Talia a pre chlapca Oliver....myslím,že celkom fajn

smardik
12. kvě 2008

mirrinka: jsi na tom líp než já 🙂, já potřebuju inspiraci na klučičí jméno at přítel upustí od toho Tomáška

kristi
12. kvě 2008

mne se Tomasek libi

zuzana76
12. kvě 2008

mne vyslo Cristian a Celine, takze otras, nepacia sa mi, mame Patrika a dievcatko by bolo Olivia

kristi
12. kvě 2008

mne vyslo Georgine a Henry, hruza a des

skafandrik
12. kvě 2008

Tak my bychom měli mít Rostislava a Katarinu, cože teda nepřichází v úvahu 😀 😀

majina
12. kvě 2008

No já bych teda měla asi problém vybrat jméno pro holčičku... mě se pořádně nelíbí ani jendo ☹

bachcha
12. kvě 2008

mně vyšlo Rex (to je jak ten pes 😒 ) a Diana, to jde.

smardik
12. kvě 2008

kristi: mě se Tomášek taky líbí, jen se mi nelíbí dávání jmen po rodičích a přítel o jiném jméně pro chlapečka nechce ani slyšet ☹

kristi
12. kvě 2008

to ja zase pro holky mam a klucici mame jen jedno

mirrinka
12. kvě 2008

smardik - a čo tak llukáš - to je trochu podobné tomášovi

mirrinka
12. kvě 2008

teda myslela som Lukáš- trochu zle som to napísala 🙂

smardik
12. kvě 2008

mě se Lukáš líbí, ještě Jakub, Daniel, David ale přítel nenene ne musí to být Tomášek, jména pro holčičku bylo v pohodě ale pro kluka děs

kristi
12. kvě 2008

smardik: jo tak, no tak to ne.....proste budete muset nejaky jmeno, ktery se vam libi obema, hlavne se nepodrizuj

majina
12. kvě 2008

kristi... poraď 😀

mě se líbí Viktorka a Elinka ale to je asi vše 😨

bianca
12. kvě 2008

tak to u nas naopak.Chlapec je jasny,ale pre dievca meno este nemame ☹

bachcha
12. kvě 2008

smardik - a co tak mikuláš? nezvyklé a nezvyklé 😀 . Napadlo mě, když jsem si řekla Tomáš, Lukáš.... a bylo na jazyku.

smardik
12. kvě 2008

jo já taky chci kompromis, jsme schopni se domluvit fakt na všem kromě jména pro kluka, u toho je přítel zabědnený, neslyší a nevidí a mele si svého Tomáška 😢

kristi
12. kvě 2008

maji, no jeslti jeste nekdy budem mit ditko a bude to holka, tak se bude jmenovat Ella Victoria, takze obe dve jmena ti schvaluju 😀 😀 😀