Nesnáším eMimino. Jakou máte zkušenost?
ženy, já jsem taaaaaaaak naštvaná!! nejen, že každá druhá cuchta nadává na Modrý koník, ale ty správkyně tam jsou víc než na střelu...
máte někdo podobnou zkušenost, nebo tam raději už nechodíte? 😒 😒
Stručné shrnutí
- Mnoho uživatelek popisuje eMimino jako fórum s častými ostrými a rypavými příspěvky, kde některé „stálé“ aktivní členky diskuze dominují konverzacím; jako alternativy se v diskusi uváděly Modrý koník (Koník/MK) a Beremese.
- V několika příspěvcích byla kritizována nekonzistentní práce moderátorů/adminů, včetně údajných případů zabanování jednoho uživatele za „trolling“ zatímco jiné vulgární útoky zůstaly bez trestu.
- Praktická doporučení z diskuze zahrnují požádat adminy o smazání příspěvku, editovat vlastní příspěvek (doporučováno „přepsat na 3 tečky“), používat anonymní účet nebo přesunout komunikaci do zamčené skupiny; v diskuzi se také zmiňuje omezení pro nováčky na „pět příspěvků za den“.
Nejčastější otázky
Q: Jak mohu na eMimino požádat o smazání svého příspěvku?
A: V diskuzi uživatelky radily požádat adminy o smazání úvodního příspěvku nebo diskuze; u příspěvku v probíhající diskuzi lze podle zkušenosti jedné uživatelky editovat vlastní text a přepsat ho na „...“ (tři tečky).
Q: Proč uživatelky na eMimino píší ostré nebo útočné komentáře?
A: V diskusi se nejčastěji uváděly důvody jako anonymita (možnost přispívat bez nicku), přítomnost „trollů“, vysoká aktivita několika dominantních uživatelek a nuda na mateřské, což podle účastnic zvyšuje agresivitu v komentářích.
Q: Platí na eMimino omezení příspěvků pro nováčky?
A: Ano, několik příspěvků v diskuzi uvádělo nové pravidlo, které limituje počet příspěvků pro nově registrované účty; konkrétně byla zmíněna hranice „pět příspěvků za den“ pro nováčky.
Q: Je vyhledávání na eMimino dobré?
A: Názory se lišily: jedna respondentka tvrdila, že eMimino má „nejlepší vyhledávač, jaký kde existuje“, zatímco jiní uživatelé označovali vyhledávání za „nepřehledné“ nebo „na prd“ — jde tedy o rozpor mezi uživatelskými zkušenostmi.
Q: Je bazar na eMimino bezpečný?
A: V diskuzi byla uvedena zkušenost jedné uživatelky, která tvrdila, že byla v místním bazárku okradena a byla kvůli tomu vyslýchána na Policii (uživatelský výpověď, neověřeno); zároveň jiní diskutující bazar pochvalovali jako užitečný — bezpečnost je tedy v praxi proměnlivá.
Q: Jak se bránit šikaně nebo opakovaným útokům na eMimino?
A: V diskuzi uživatelky doporučovaly nahlásit incident adminům, požádat o smazání/vymazání příspěvků, psát anonymně, založit/požádat o uzavřenou (zamčenou) skupinu nebo přesunout komunikaci na jiné servery jako Modrý koník (Koník/MK) či Beremese.
Závěry z diskuze
Shoda
- eMimino má podle mnoha příspěvků časté ostré, rypavé nebo vulgární příspěvky a opakující se „stálé“ aktivní uživatelky, které diskuze často dominují.
- V diskuzi je více stížností na nekonzistentní a prchavé jednání adminů, včetně uváděných případů banu za „trolling“ a současně tolerovaných urážek.
- Několik diskutujících oceňuje na eMimino deníčky, recenze (např. kočárů) a specifické skupiny, které mohou být užitečné.
Sporné názory
- Někteří uživatelé považují vyhledávač eMimino za „nejlepší, jaký kde existuje“, zatímco jiní ho označují za „nepřehledný“ a „na prd“.
- Některé komentáře tvrdí, že admini eMimina jsou neschopní a favorizují určité členky, zatímco jiní uživatelé brání moderaci a nemají s adminy problém.
Otevřené otázky
- Jsou pravidla a tresty adminů na eMimino aplikovány konzistentně napříč uživateli a případy?
- Jak efektivně zabránit opakovanému trollingovému chování nebo koordinovaným útokům bez omezení legitimních nováčků?
Zmíněné značky a firmy
eMimino, Modrý koník, Koník, MK, Beremese, Facebook (FB), doktorka.cz, MC Donalds, KFC, Policie
Zmíněné produkty a metody
deníčky, recenze kočárů, pět příspěvků za den (omezení pro nováčky), anonymní přispívání, editace příspěvku na „...“ (tři tečky), zamčená/uzavřená skupina, bazárek, vyhledávač eMimino, test otcovství, endometrióza
Místa a osoby
žádné
To bych neřešila. Všude se najdou slepice, to je pravda. Jenže tyhle dvě měly fakt vygumováno 🙂
Já už tam nechodím, pokaždé když jsem tam napsala nějaký svůj názor ,který se ženským nelíbil, začaly mě nadávat, osočovat atd. tak jsem tam přestala chodit a spíš občas kouknu sem 🙂
Joo emimino,tak me nedavno taky totalne roznesly na kopytech,a to jen proto,ze jsem syna zacala prikrmovat ve 4m,ac jsem ještě skoro plne kojila 😒 a davala jsem mu ovoce a zeleninu.Pry chudak miminko,nebo divim se,ze mu nedáváš rovnou gulas,nebo kojene miminko se NESMI ve 4m prikrmovat.Nereknu,kdyby napsaly svůj názor,jako tady,ale hned kritizovat,aniz by vedely,proc jsem zacla tak brzo...a fakt vulgarnost,to co jsem tu napsala,je ještě slaby odvar.Ted tam většinou pisu anonymne 🙂
@andrrriiik co je porboha na tom,že jsi začala přikrmovat ve 4 měsíci, nechápačka, zeleninka a ovoce je právě dobrá, prcek bude mít aspon dostatek vitamínu...a komentáře o guláši, no nevím, mě přijde, že tam jsou úplně praštěný ženský :D :D :D
@niky6784 Je pravda,ze jsem malému davala hned od 4m oboji,s tydennim odstupem,takze brzo,ale neznamena,ze me budou kamenovat.Jsou tam fakt pipiny nektere,jedna dokonce prohlásila,ze nebude decku davat to,co muze od roka,kdyz mu je TEPRVE 11mesicu.No a ja jsem byla extrem,podle nich.
@nonacek No jsou tam zenske,ktere se nudi tak prudi,me tak prijde.Kdyz jsem založila další diskuzi,jestli muzu dat 5m diteti veprove maso,tak jedna rypla,ze bych mu nejradši dala uz jitrnici,a druha,ze prece vim všechno ne?No od ted pisu co do vyzivy dítěte anonymne.
@andrrriiik nevím čim tomu tak je,ale párkrát sem se na něco zeptala dostala asi 7 odpovědi.. , No odpovědi spíše urážek ...
@andrrriiik to je mazec teda :o nestačím koukat....měla jsi jim napsat,že dáváš prckovi zásadně jen MC Donalds a KFC 😀
Tak já jsem doma na emiminu. Dneska se tady rozhlížim poprvé a hned jsem v první diskusi, kterou jsem četla, natrefila na ostřejší komentáře, takže se domnívám, že to bude všude stejné. Průřez spektrem společnosti 🙂 Já tam dlouho byla a asi i pořád jsem spokojená, ale taky mám důvod, proč jsem dneska zabrousila sem 😀 Nemůžu zatím porovnávat, ale asi si člověk nevybere.
Nevim zda je diskuze ještě aktuální,ale i já nenávidim ty ženský tam.........pokaždý mě tam někdo nas.....re a začne nadávat,osočovat,atd...........co to je za baby,navíc jsou tam snad celý dny..............???? 😀
Já tam psala všehovšudy asi 2x. Snad jsem ani nepotřebovala radu, spíš jenom se vykecat a čekala jsem, že bude někdo stát při mě nebo že napíše svoje zkušenosti. Jenže jsem hned byla sobecká, umíněná, paličatá mrcha, kterou by tam nikdo za snachu nechtěl (psala jsem tenkrát o hádce s mojí tchýní). Taky jsem tam do toho jejich slavného deníčku psala o naší cestě k miminku a o průběhu porodu. Četla jsem tam spoustu podobných článků, tak proč bych tam nenapsala taky... No a že jak si dovoluju vůbec fňukat, že jsme čekali na mimčo 2 roky, a proč si jako stěžuju, že jsem musela na císaře, že mám být ráda, že mám zdravé dítě a tak... Tenkrát jsem byla fakt tak nas..., že jsem si nechala zrušit profil. Nenašla jsem tam sebemenší pochopení. Tady jsem ráda, je to tu SUPER!!! 😀
@elinka89 mám zkušenosti teda jen s diskuzema,který mě akorát vždycky vytočí...Sama sebe nakonec nechápu,že tam ještě profil mám....a že vůbec občas tam jdu....no dneska jsem napsala do diskuze a mohla se jedna slepice pos....a pořád mě jen otravovala,že je taková a taková....já napsala,mimo jiné,že tam jsou rypny a závistivky a hned se dvě chytly,jak jinak.....a ta jedna mě dokonce údajně nahlásila nebo co.... 😀 no směju se jak blázen,protože jsem nikoho jmenovitě neurazila ani se do nikoho nenavážim....nic...a stejně 😀 😀 😀 to bych kolikrát jen nahlašovala.....Jako psát deníček atd.nehodlám ze stejného důvodu jako tomu bylo u tebe a uvažuji o zrušení profilu...Tady jsou úplně jiný lidičky,děsně milý a strašně v pohodě oproti tam...jak je to možné fakt nechápu... 🙄
já jsem tam v několika tématech o endometrióze a jsou tam velice milé a ochotné poradit a říct svoje zkušenosti s touto nemocí.. takže já si nestěžuju.. jediný co mi vadí, je hrozný orientování a celý stránky jsou tak nějak nepřehledný...
@simsamsim Mám kamarádku ze střední,která ji měla taky....takže chápu a držim palce.No já co jsem četla diskuze jiný-probírá se vztah,rodina,dítě a třeba i zmiňované příkrmy,některý ženský se můžou zbláznit..Některý jsou v pohodě,ale těch je opravdu pomálu.....Spíš jsou tam akorát všudypřítomný rypny....Já jsem teda potřebovala poradit akorát s pláštěnkou na kočík a takové tyto blbosti,který zjevně rypny nefascinují a nejsou pro ně tolik přitažlivé,tak mi píší jen maminky,které jsou bohudík normální 🙂 To je pak úplně jiný a je to parádička.Ale když jsem si přečetla komentáře k pár deníčkům apod....jímala mě hrůza a zděšení 😢 a nebylo mi z toho vůbec dobře 😖
@simsamsim není to vůbec sranda,já vim....Určitě to bude dobrý.Tenkrát řekli kamarádce-to jí bylo 19,že pokud nebude mít ihned dítě (aby jí nemuseli cpát zase hormony atd.),tak je nikdy už mít nebude.....to bylo děsný...vůbec jsme nevěděli co s ní,byla hrozně chudák rozhozená....sama nevim co bych dělala....hroný
@nihasa chuděra v 19ti... mně to zjistili loni... mám brát rok hormony v kuse a příští jaro hurá na to.. nwm co nás čeká, ale snažit se s pocitem toho, že ti doktor řekne "máte na to rok 2016, pokud neotěhotníte tak umělý" a to je mi 26.. kdybych byla starší tak mi ani přirozenou šanci nedává... a že nás holek je s touhle mrchou....
@simsamsim no je to děsný kolik vás je a je jasný,že je to těžký,ale zvládly to jiný... 🙂 taky se vám zadaří.Jinak ikdyby to nebylo přirozenou cestou,tak se taky nic neděje.Je supr,že jsou vůbec takový možnosti,tenkrát řekla,že ještě na rok nebo jak dlouho ty hormony,že si to musí promyslet...což před maturitou je pochopitelný.....hrůza....Já sama jsem měla problém s prvním těhotenstvím-nakonec revize....je nás plno,které mají problémy nejrůznějších charakterů........ 😢 naprd a právě to na emiminu nechápu,tam rýpou do mamin,které otěhotní po dvou letech a potřebují si jen tak povzdechnout,a tam hned rýpání typu jak si vůbec dovolují brečet ať si zkusí čekat 5let....atd... 😖
@nihasa jako jo, určitě jsem ráda, že jsou takový možnosti 🙂 ale víš jak, kolem mě většina kamarádek otěhotněla spontánně neplánovaně a já ve stejným věku budu ráda za umělý... ale nepředbíhejme, snad ne 😎 tak na takovýhle diskuze na emiminu nelezu, takže pak chápu takový rozhořčení... hrozný proč to píšou 😒
Já se na eMimino zaregistrovala někdy ve stejnou dobu jako tady na Koně. Založila jsem si tam album a nahrávala fotky malého. U jedné fotky, kde ležel na gauči, za ním byly pytle (zrovna jsme se stěhovali) a milé, nemilé dámy tam strašně začaly řešit, co je v těch pytlích. To jsem jen čuměla s vyvalenýma očima, co matky řeší 😀 Pak jsem zakotvila tady a Koník je prostě Koník ... ♥
Moje zkusenost je takova, ze emimino je takovy prevleceny xchat pro znudene baby... velka cast jich vubec nema deti, a zvani o hloupostech, coz je OK, ale proc je prezentovano jako server pro rodice?
Je tam hodne hadavych, sarkastickych a jizlivych bab, co nemaji nic lepsiho na praci, nez se vozit po druhych na internetu, a to me nebavi cist. Admin si tam v praci asi lakuji nehty a trhaji oboci a nechavaji sikanu, krute verbalni utoky a agresi bez povsimnuti, protoze "neni vulgarni", ale blokuji uzivatele, pokud nekoho nazve rasistou. Navic diskuse tam po peti prispevcich naprosto odboci od tematu, protoze se dve pipiny chytnou. Neni to nic pro me, nemam tolik casu a radeji resim konkretni problemy a dotazy, nikoli stredoskolska dramata.
Tady je to takove kultivovanejsi.

Tak už i já se přidávám do ,,klubu'' ... hned dvě nádhery mě tam urážely ... 😎